علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال

علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال


با پیشرفت های تکنولوژی و تغییرات الکترونیکی این امکان تولید یخچال های پیشرفته با داشتن صفحه های نمایشگر و کاربردی وجود دارد ولی ممکن است که برای همین مدل یخچال ها مشکلاتی به وجود بیاید. در مقاله علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال این دلایل را بررسی می کنیم.

همچنین اگر در یکی از قسمت های داخلی یخچال مشکلی به وجود آید با خطا ظاهر می شود، می توانید دمای آن را خودتان تنظیم کنید و بسیاری از عملکردهای دیگر که در یخچال های قدیمی نبودند.

برای نمونه ، ویژگی تعطیلات زمانی تنظیم می شود که به یک سفر دو یا سه روزه می روید، در صورتی که در این حالت قرار بگیرد، دمای یخچال در درجه بالاتری نسبت به قبل تنظیم می شود بنابراین انرژی کمتری مصرف می کند.

 بنابراین، پس از گفتن این موضوع، اهمیت صفحه نمایش را یاد گرفتید، بسیار مهم است که دلیل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال را بدانید.

این قطعه از طریق سیم کشی و اتصالات به برد الکترونیکی اصلی و سایر قطعات متصل می شود، پس  طبیعی است که در صورت بروز مشکل در هر یک از قطعات مربوط به نمایشگر، احتمال بروز مشکل در نمایشگر یخچال وجود داشته باشد.

علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال
علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال

 

 روشن نماندن صفحه ی نمایش گر یخچال

 صفحه ی نمایش گر به دلیل صرفه جویی در برق به طور دائم روشن نمی ماند و در مواقعی که روی صفحه ی نمایش گر را لمس کرده باشید، دکمه ایی فشرده بشود، درب یخچال باز بشود و یا در حالت فعال قرار داشته باشد این صفحه روشن می شود.

اگر با هر یک از روش ها ی بالا باز هم صفحه ی نمایش گر خاموش بماند احتمال دارد که ایراد پیدا شد ه است که این صفحه روشن نمی شود.

در زمان خراب شدن دیسپلی یخچال  می تواند قسمت های دیگر را تحت کنترل خود داشته باشد و شامل کل یخچال نشود و ممکن است به دلیل کار کردن یخچال دیگر توجهی به این قسمت نداشته باشید در صورتی که یخساز یخچال با این قسمت مرتبط می باشد و احتمال دارد که با بروز ایراد در قسمت دیسپلی یخچال  عملکرد یخساز را تحت تاثیر قرار داده باشد.

در صورت بروز مشکل باید توسط متخصصین تعمیرات تخصصی یخچال مورد بررسی قرار بگیرد.

علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال چیست؟

دلایل خاموش شدن صفحه ی نمایش گر یخچال زمانی که دستگاه یخچال شما با این مشکل روبرو می شود می تواند علت های متعدد دلایل پیدایش این ایراد باشد که این جا به نقد و بررسی علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال و این موارد می پردازیم.

قطع برق دستگاه یخچال

یکی از علت های خاموشی صفحه ی نمایش یخچال می تواند وجود قطعی برق دستگاه باشد،این از متداول ترین دلایل است.

هر زمان که متوجه چنین ایرادی شدید در مرحله ی ابتدایی باید به سراغ برق دستگاه بروید و آن را چک کنید که احتمال دارد برق به طور کامل قطع شده باشد و اگر مشکل در این قسمت نبود ممکن است ایرادی برای برق یخچال به وجود آمده باشد و در صورت برطرف کردن این ایراد با تکنسین ها ارتباط برقرار نمایید.

علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال
علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال

خراب شدن قطعه ی ترموستات یخچال

دلیل دیگر بروز این ایراد می تواند خرابی ترموستات باشد.

عملکرد ترموستات خاموش و روشن کردن کمپرسور یخچال است، اگر ترموستات خراب شود مشکلات زیادی از جمله روشن نشدن صفحه نمایش یخچال را به همراه خواهد داشت.

به عنوان مثال، هنگامی که یخچال کار می کند، ترموستاتی که دچار نقصان می شود، می تواند علت نرسیدن فرمان به موتور یخچال باشد، بنابراین دلیلی می شود دستگاه یک سره کار کند.

 در برخی از موارد زمانی که یخچال خاموش است یا این که کمپرسور کار نمی کند، یخچال خاموش می ماند، زیرا قابلیت ارسال فرمان برای کارکرد کمپرسور  وجود ندارد.

در حالت آخر، اگر ترموستات خراب شود، می تواند اختلالات زیادی در تنظیم دمای یخچال ایجاد کند، مانند  گرم شدن یا سرد شدن بیش از حد یخچال است و یا به طور مداوم دما را تغییر دهد و باعث شود یخچال و کمپرسور به طور مداوم روشن و خاموش می شود.

در صورت بروز چنین مشکلاتی، با مرکز تعمیرات یخچال تماس بگیرید و بلافاصله ترموستات را تعویض کنید.

نوسانات برق

با وجود نوسان یا شوک الکتریکی دستگاه برای چند ثانیه خاموش می شود و دوباره روشن می شود، این عمل  بستگی به مدل یخچال شما دارد، ممکن است یخچال شروع به کار کند و خراب شود، یا ممکن است برای شروع نیاز به راه اندازی مجدد داشته باشد.

 در برخی از مدل ها، یخچال پس از نوسان دوباره شروع به کار می کند، اما نمایشگر تا زمان تنظیم مجدد خاموش می ماند، در قسمتی دیگر یخچال پس از تنظیم مجدد شروع به کار می کند.

برای بررسی جریان برق به یخچال، باید سیم برق، دو شاخه و پریز را بررسی کنید، ابتدا سیم برق را چک کنید، در صورت مشاهده ی صدمه ی فیزیکی مانند پارگی آن را تعویض کنید، دو شاخه و پریز را با فازمتر چک کنید.

اگر دستگاه یخچال خود را مجهز به دستگاه محافظ برق کرده اید، باید آن را نیز بررسی کنید، احتمال اینکه این محافظ سوخته باشد در هنگام نوسانات شدید زیاد است و همین دلیل ساده توانسته دلیلی برای خاموش شدن دستگاه شده باشد.

علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال
علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال

بی توجه بودن به انجام سرویس های دوره ایی

 می دانید که هر 6 ماه باید دستگاه یخچال خود را توسط متخصصین سرویس کنید و در صورتی که به این موضوع توجهی نداشته باشید می تواند باعث بروز اختلالاتی در عملکرد یخچال شما بشود.

سنسور یخ ساز یخچال

یکی از دلایل خاموش بودن صفحه نمایش یخچال خرابی در سنسور یخ ساز است، سنسور یخ ساز یکی دیگر از بخش های مهم یخچال است، دلایل خرابی این سنسور می تواند شامل موارد زیر از جمله:

خرابی قطعات، مشکلات ترموستات، مسدود شدن قطعه ی فیلتر، یخ زدگی لوله های آب، انسداد خط آبرسانی به سنسور.

 اگر یکی از موارد بالا رخ داد، به همین دلیل است که صفحه یخچال خاموش شده و برای اینکه بتوانید این ایراد را رفع کنید باید از کارشناسان تعمیر کمک بگیرید.

معیوب شدن برد دستگاه یخچال

پس از بررسی همه ی موارد و سیم کشی یخچال، هیچ نتیجه اینگرفته اید، هنوز به دنبال دلیل روشن نشدن صفحه نمایش هستید.

وقت آن است که او را رها کنید و در ادامه به سراغ  مغز دستگاه یا فرمان یخچال، برد الکترونیکی بروید که تمامی دستورات را کنترل می کند و پس از پردازش توسط آن اجرا می شود.

بازکردن و بررسی برد الکترونیک بسیار حساس و خاص است و باید توسط تکنسین و فرد آشنا به بردهای الکترونیکی یخچال انجام شود، برای ثبت درخواست تعمیر یخچال در محل می توانید با مرکز تعمیرات دکتر آچار هماهنگ کنید.

معیوب شدن صفحه ی نمایشگر

بروز مشکل و ایراد در قسمت صفحه ی نمایش گر بسیار کم اتفاق می افتد قبل از اینکه به طور کامل خاموش بشود و از کار بیفتد ممکن است از خرابی شدن نشانه ایی را مشاهده کنید که آلارم آن می توانید کم نور شدن صفحه، نواقص در قسمت نمایش تاریخ، دما و چشمک زدن و… باشد.

دلایلی معیوب شدن این قسمت می تواند به خاطر وارد شدن ظربه، نفوذ آب و یا رطوبت و در آخر فرسودگی  قطعه در اثر گذشت زمان دلیلش باشد.

مشکل در سوئیچ درب یخچال

در برخی از موارد بروز این مشکل می تواند به خاطر معیوب شدن قطعه ی میکروسوئیچ درب یخچال باشد زیرا وقتی با باز شدن درب یخچال صفحه ی نمایش گر روشن می شود.

در مواقعی که درب را باز کرده ولی صفحه خاموش است پس علتش می تواند خراب شدن سوئیچ درب یخچال باشد که باید بررسی بشود.

عدم تعادل دمای یخچال

امروزه یخچال های امروزی به دلیل هوشمند بودنشان ارور هایی را در زمان صدمه دیدن نشان خواهند داد که یکی از این موارد عدم تعادل دمای یخچال است.

با وجود عدم تعادل دما ممکن است که دستگاه دچار افت بشود و مواد غذایی داخلش فاسد بشود، که از موارد هشدار بروز مشکل همین صفحه ی نمایش گر است که با خاموش شدنش این هشدار را خواهد داد.

شما می توانید با دماسنج دمای یخچال را اندازه گیری نموده و فوراً به افراد متخصص اطلاع رسانی نمایید.

علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال
علت خاموش شدن صفحه ی نمایش یخچال

خرابی سیم کشی یخچال

در صورتی که سیم کشی های یخچال شل شده باشند، دچار ایراد و خرابی باشند و یا به درستی وصل نشده باشند احتمال این که صفحه نمایش اصلا روشن نشود و یا اطلاعات اشتباه نشان دهد وجود دارد، بررسی سیم کشی مربوط به درب دستگاه و بین برد یخچال و دیسپلی را به تکنسین های متخصص دکتر آچار بسپارید، در صورتی که سیم کشی قطع است، یا سیم ها آسیب دیده اند باید تعویض شوند، همچنین از عدم اتصالی سیم ها مطمئن شوید.

هزینه تعمیر صفحه نمایش یخچال

هزینه تعمیر صفحه نمایش یخچال به مواردی نظیر نوع مشکل، شدت و خرابی، برند دستگاه و… بستگی دارد، با این حال کلیه هزینه ها در این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه مناسب شده و کاملا منصفانه و مناسب است.

نتیجه گیری

هر زمان که با بروز مشکلی در عملکرد دستگاه یخچال خود روبرو می شوید بهتر است از تعمیر کاران و متخصصین حرفه ایی و ماهر برای انجام تعمیرات کمک بگیرید زیرا احتمال دارد که افراد ناشی به قسمت های دیگر یخچال شما صدمه ایی وارد بکنند.

با کادر متخصص دکتر آچار اصلاً نگران خراب شدن دستگاه یخچال خود نباشید زیرابا اعزام کارشناسان معتبر و با تجربه ی خود به محل در کوتاه ترین زمان ممکن  اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. عباس نصیری 1 سال قبل

    دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

  2. بهنام توکلی 1 سال قبل

    تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی میخواید فقط دکتر آچار به خدا ازشون راضی بودم گفتم به همه اینجا بگم به جای دیگه تعمیرات ندید که دستگاهتون و پولتون به باد میره

  3. علی اصغر خانی 1 سال قبل

    مطلب خوبی بود و مشکل خاموش شدن صفحه یخچال را با آموزشتون حل کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید