بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد

بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد


گاهی اوقات احتمال دارد که دستگاه یخچال شما دچار کمبود گاز بشود که باید توسط متخصصین ماهر تعمیر یخچال دکتر آچار می توانید عیب یابی کنید و نگران رفع این ایراد نباشید زیرا در این امر دکتر آچار بسیار مهارت دارد و فقط کافیست شما بدانید بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد ؟ پس با ما همراه باشید.

در صورت بروز علائم هشدار کمبود گاز و جویا شدن علت اقدام به رفع این مورد بهتر است که اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید پس با ما همراه شوید.

بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد ؟

 وقتی شارژ گاز صورت می گیرد باید به چه نکاتی توجه داشته باشید و چه کارهایی را انجام بدهید:

 •  در ابتدای کار باید بفهمیم که گاز یخچال کم است؟

از آنجایی که گاز مبرد نقش مهمی در روند خنک سازی هوای داخل یخچال دارد، مقدار کم آن باعث افزایش دمای یخچال می شود آلارم های متفاوتی شما را آگاه می کند که گاز یخچال شما کم شده است و ملزم به شارژ مجدد هستید.

یکی از آلارم ها گاز مبرد کم، کارکرد مداوم موتور یا کمپرسور می باشد نحوه شارژ گاز در یخچال زمانی که میزان مبرد کم است، کمپرسور یخچال تلاش کرده بیشتر کار کند تا یخچال را به دمای مناسب برساند و کمبود برودت را جبران کند.

بنابراین برای مدت طولانی یا حتی مداوم کار می کند زمانی که بفهمید که زمان استراحت یخچال کاهش یافته یا موتور به طور مداوم کار می کند.

این امکان وجود دارد که گاز یخچال نیاز به شارژ مجدد دارد گاهی اوقات می بینید که فریزر سرد است ولیکن یخچال گرم است، گاهی اوقات هم برعکس است و هم فریزر گرم شده هم یخچال، هر دوی اینها نشانه کاهش گاز در یخچال است آلارم بعدی مصرف بیشتر برق است که کم بودن گاز در یخچال را هشدار می دهد.

 • بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد
  بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد

  هنگامی که موتور و سایر قطعات به طور مداوم کار می کنند.

برای عملکرد خود نیازمند به انرژی الکتریکی هستند بنابراین هزینه برق مصرفی شما افزوده می شود در قبل بیان شده که نشت گاز فریون بوی بد و نامطبوعی ایجاد می کند.

بنابراین اگر در اطراف یخچال بوی بدی احساس کردید، احتمال نشت گاز یخچال شما وجود دارد. اگر می خواهید عملکرد یخچال های معمولی یا ساید بای ساید را در بالاترین سطح نگه باشد.

باید هر از چند گاهی از یخچال فریزر اقدامات لازم را در جهت انجام سرویس انجام بدهید از تعمیرکار بخواهید که سطح گاز یخچال را اندازه گیری کند و قطعات مهم و اصلی یخچال را بررسی کند تا از سالم بودن آنها مطمئن شود.

زیاد بودن شارژ گاز چه عواقبی دارد؟

با ما همراه بودید که چه چیزهایی را بررسی کردیم در اینجا نشت گاز در یخچال باید چک شود زیرا موجب گرم شدن سریع یخچال و فریزر، کار دائم موتور به منظور جلوگیری از گرم شدن یخچال و بوی نا آشنا و نامطبوع در اطراف یخچال می شود.

در نهایت انجام نشدن شارژ گاز یخچال در صورت نشتی، ممکن است به موتور و کمپرسور یخچال آسیب جدی وارد کند البته می تواند این مشکل سبب افزایش مصرف برق یخچال می شود.

عمل یخ زدن ووجود سرمای زیادی از حد دمای ایده آل یخچال و وجود صدای بلند و زیاد کمپرسور و نشت آب از زیر یخچال از علائم هشدار دهندهٔ عواقب گاز زیاد در یخچال است.

اگر شارژ گاز یخچال از میزان استاندارد بیشتر شود، این علائم را خواهید دید. مقدار زیاد گاز خنک کننده از طریق موارد فوق باعث فشار به کمپرسور و می شود و در آخر سبب صدمه زدن به این قسمت می شود.

بعد از شارژ گاز چطور متوجه کافی بودن گاز بشوید؟

اگر کندانسور و قطعه در اگر یخچال زیادتر از حد مشخص داغ می شوند طوری که تا زمانی قادر نخواهید بود آنها را لمس کنید یا مورد بعدی وجود سرما در لوله برگشت کمپرسور می باشد، مفهومش این است که شما گاز زیادی به یخچال وارد کرده اید.

 برای اطلاع از اینکه آیا به اندازه کافی گاز وارد دستگاه کرده اید و آیا شارژ گاز دستگاه به صحیحی انجام شده است، قطعهٔ کمپرسور را لمس کنید.

در صورت وجود گاز کافی، این قطعات دارای حرارت کافی همان دمای محیط اطراف خواهند بود. البته اگر شارژ صحیح دستگاه سطح کنتور دستگاه بین 5 تا 10 و در صورت نادرست بودن زیر صفر خواهد بود.

چند نکتهٔ مهم در امر شارژ گاز یخچال

 مایع خنک کننده نباید خورنده باشد تا باعث زنگ زدگی نشود از مزیت های گاز R-600A نسبت به سایر گازها می توان دارای قیمت مناسب، دارای سطح سمی کمتری است، مصرفش کمتر است.

صدای عملکردش بسیار کمتر، فشار کم کندانسور، عدم تاثیر منفی بر اثر گرمایش، کمترین ایراد مشکل در روغن کاری کردن سیلندر کمپرسور اشاره کرد.

بیشتر کارخانه های تولید کننده کمپرسور، کمپرسورهای مخصوص گاز R-600A در اکثر کشورهای اروپایی از گاز R-600A در تجهیزات سرمازا به ویژه یخچال و فریزر خانگی استفاده می شود.

 بزرگترین خطر گاز است لوله مویرگی دستگاه هایی سیستم خنک کننده باید در دو طرف لوله سرویس کمپرسور و خشک کن سه سوپاپ در یک زمان مشخص انجام شود و حداقل 30 دقیقه خلاء را پمپاژ کنید کمک گرفتن از ابزار کنترل نم در دستگاه های حاوی گاز ضروری میباشد.

بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد
بعد از شارژ گاز یخچال چه باید کرد

چگونه باید گاز آبسرد کن را کنترل کرد؟

آبسرد کن های آبی برای تامین آب خنک نیاز به در دسترس بودن موارد داخلی این دستگاه را دارا هستند که به صورت هماهنگ در آن آب سرد ایجاد می کنند که ایرادهای ناشی از کمبود گاز در آبسرد کن ها آبی یکی دیگر از مواردی است که آن را باز گو خواهیم کرد.

ابتدایی ترین ایراد که ناشی از کمبود گاز خنک کننده آب است ممکن است این باشد که یک لیوان آب گرم به جای آب سرد از دستگاه خارج می شود که باعث سردرگمی و ناراحتی شما می شود.

 • این دستگاه احتمال دارد که در اثر کار بدون گاز خنک کننده آب دچار مشکلات قطعات داخلی شود.
 • گازی که برای شارژ گازی یخچال و فریزر مورد استفاده قرار می گیرد تنها از یک نوع گاز قابل استفاده می باشد.
 • تنها فرقی که وجود دارد این است که در مقدارسرمای تولید شده در فریزر و یخچال است.
 • مقدار مایع خنک کننده در مسیر یخچال بسیاربا میزان کمتری به نسبت مسیر فریزر است.
 •  البته یخ داخل فریزر مانع از خروج سرما از محیط بسته شده و سرما را به دام خواهد انداخت.
 • کاربردش برای شارژ یخچال ال جی و سامسونگ می باشد.
 • از لحاظ قیمت شارژ این گاز قیمت مناسبی دارد و میزان سرمایش در لوله های آلومینیومی بسیار بالاتر می باشد.

 در بیشتر کارخانه های تولید کنندهٔ یخچال و کمپرسور صنعتی از این گاز برای شارژ گاز یخچال صنعتی استفاده می شود.

هزینهٔ شارژ گاز یخچال

برای انجام شارژ گاز یخچال نیاز هست که دستگاه به همراه افراد متخصص باز بینی شود و علت اصلی تشخیص داده بشود و در صورت نیاز شارژ گاز صورت بگیرد و اگر علت نشتی باید رفع گردد که همهٔ این موارد برروی هزینه ها محسوب می گردد.

سخن پایانی

دکتر آچار آمادهٔ ارائهٔ هر گونه خدمات اعم از تعمیرات و نصب و عملیات شارژ گاز یخچال برای شما کاربران محترم می باشد گاهی امکان دارد که شما با کمبود گاز در یخچال خود مواجه باشید که جای نگرانی نیست زیرا به راحتی با حضور تکنسین های با تجربه دکتر آچار می توانید این معضل را برطرف نمایید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. ناصر عزیزی 2 هفته قبل

  هیچ تعمیرکاری متوجه نمیشد که مشکل یخچال سایدمون چیه؟ تعمیرکار شما تو نیم ساعت عیب یابی کرد و تعمیر کرد خیلی دمتون گرم

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

  2. ناشناس 2 هفته قبل

   و آیا درجه یخچال زیاد کنم فایده داره مثلا 6 درجه و _15 که بالاترین دماست بزارم تاثیر داره؟

 2. مهران سلیمانی 2 هفته قبل

  واقعا حرفه ای و کار درستین

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 3. میلاد رحمتی 2 هفته قبل

  سلام، بعد از زدن گاز یخچال فریزر… یخچال خیلی صدای کمپرسورش زیاد شده ولی آب از زیر یخچال ندیدیم دما هم روی _15 و 4 درجه گذاشتیم آیا امکان آسیب به کمپرسور وجود داره به نظر شما؟ ان شاءالله چیکار باید کرد؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   سلام لطفا با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید تا شمارو بهتر راهنمایی بکنند

 4. ناشناس 2 هفته قبل

  و اینکه تا دو روز تقریبا بعد از زدن گاز یخچال مداوم کار میکرد و حالا هم صدای بلندی داره ولی اتومات میزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید