آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی


در مقاله آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی شما را با مزایای این کار آشنا می کنیم. بیشتر افراد متمایل هستند که در زمان استفاده کردن از ماشین لباسشویی شاهد سر و صداهای زیادی نباشند، به این معنا که وقتی ماشین لباسشویی شما در حال انجام کار می باشد شما صدایی اضافه را نشنوید، البته قابل ذکر خواهد بود که در صورتی که ماشین لباسشویی شما با صداهای اضافی روبرو باشد احتمال اینکه به مکانیزم این دستگاه صدمه ایی وارد بشود بسیار زیادتر خواهد بود و نیاز به تعمیر لباسشویی پیدا خواهید کرد.

با مشاهدهٔ هر گونه سر و صدا و اشکال در عملکرد این دستگاه می توانید در اسرع وقت با کار شناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کنید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

در صورت تنظیم نبودن سطح ماشین لباسشویی ممکن است باعث لرزش ماشین لباسشویی شود، یکی از نکاتی که شما شاهد حرکت ماشین لباسشویی در هنگام شستشو هستید، بست ها یا پیچ ها می تواند باشد.

بست های ماشین قطعاً باز نمی شوند، کارایی این بست ها به گونه ایی می باشد که برای پیشگیری از لرزش و آسیب دیدن ماشین لباسشویی در هنگام حمل و نقل و محکم شدن بدنه به شاسی در کارخانه نصب می شوند.

 این بست ها که در موردشان صحبت کردیم به نام پیچ های ترنسلیت یا پیچ های انتقال شستشو نام دارند، جایگاه قرار گرفتن آنها در پشت ماشین لباسشویی می باشد و زمان نصب ماشین لباسشویی باید باز شوند تا در صورت حرکت درام، لرزش های شدید وارد بدنه نشود.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی
آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

در زمان انجام عملیات تراز بودن ماشین لباسشویی باید به این مراحل توجه داشت:

 1. توجه به تراز بودن ماشین لباسشویی، با کمک گرفتن از وسایل نجاری و یا نرم افزار ها و قرار دادن بر روی ماشین لباسشویی در همهٔ سطح ماشین لباسشویی دستگاه را به درستی تراز نمود.
 2. مرحله بعدی باز کردن ضامن قفل ها می باشد، در بیشتر مدل های ماشین لباسشویی با وجود دو پایه ایی که در قسمت جلوی دستگاه قرار دارد می توان تنظیم نمود که با این کار باید ارتفاع را تنظیم نمود.
 3. در این مرحله تنظیم نمودن پایه های جلویی می باشد، اگر ماشین لباسشویی در ارتفاع کمتری قرار بگیرد بی شک لرزش کمتری خواهد داشت، برای اجرای این مرحله باید با پایه های جلویی این ارتفاع را تنظیم کرد.
 4. پاهای عقب را چک کرده، در اکثر ماشین های لباسشویی ها، در صورتی که پایه های جلو قابل تنظیم می باشد قابیلت این را دارد که پایه های عقب به طور خودکار تنظیم شوند، هر زمان که ماشین را از یک طرف به طرف دیگر تراز کردید، سپس با کمک یک نفر دیگر ماشین را از عقب به جلو خم کرده تا پایه های عقبدر فاصلهٔ پنج سانتی متر از زمین قرار داشته باشد، با قرار دادن دستگاه بر روی، پایه های عقب باید به طور خودکار دستگاه را تنظیم و تراز کنند، اگر پایه های عقب اتوماتیک نبودند، بهتر است که آنها را به صورت دستی تنظیم کنید و همچنین پایه های جلو را تنظیم کنید.
 5. در این زمان باید قفل پایه ها را بسته، پس از تنظیم تراز دستگاه، تراز را از چپ به راست یا راست به چپ و همچنین پشت به جلو چک کرده، سپس دوباره پیچ های پایه ها را ببندید تا از چرخش پایه ها پیشگیری بشود. مطمئن شوید که با تکیه دادن به دستگاه به جلو یا عقب حرکت نمی کند.
 6. دستگاه را امتحان کنید و هر از گاهی مورد باز بینی قرار بدهید، دستگاه را بچرخانید و لرزش را چک کنید. اگر ماشین لباسشویی همچنان می لرزد، دوباره موارد بیان شده را بررسی کنید.

احتمال این می باشد که مشکل از سطح زیرین باشد که به دلیل نم بودن و گذشت زمان پوسیده و تقارنی وجود ندارد، خانهٔ شما احتمال دارد که به دلیل زلزله های کوچک یا سکونت تدریجی آن جابجا شود، بنابراین، در صورت شنیدن نویز و لرزش اضافی بیش از حد معمول، لازم است تراز دستگاه را دوباره چک کنید.

راه کار اطمینان از تراز بودن ماشین لباسشویی

در این متن نحوه آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی را یاد گرفتید، ولیکن چگونه می توانیم بعد از عمل مطمئن شویم که اجرای عملیات تراز ماشین لباسشویی موفقیت آمیز بوده است؟ چند مورد را به شما توصیه کرده که می تواند شامل موارد زیر باشد:

بهتر است که جلو و عقب دستگاه ماشین لباسشویی را برای تراز بودن چک کنید، به این معنا که با کمک گرفتن از دستگاه تراز یا اپلیکیشن موبایل آن از تراز بودن آن مطمئن شوید.

در مرحلهٔ پایانی عملیات تراز کردن ماشین لباسشویی، یک برنامه شستشو را به اجرا در بیاورید تا لرزش ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

در صورت وجود لرزش، مهره های قفل هر پایه را دوباره ببندید.

ظاهرا ماشین لباسشویی دارای مشکلاتی است که باید توسط تعمیرکار بررسی شود، علاوه بر لرزش، ماشین لباسشویی که تثبیت نمی شود می تواند باعث نشت آب از ماشین لباسشویی شود، که احتمالاً نتیجه نادیده گرفتن ارتعاشات قبلی است و برای تعیین محل نشتی باید از تعمیرکار استفاده کنید.

به رفتار ماشین لباسشویی در زمان چرخش سریع دقت کنید، وجود هر گونه لرزش اضافی می تواند به دلیل ناهماهنگی یا مشکلات داخلی باشد، پس از این موارد در مرحله آخر تراز کف محیطی که ماشین لباسشویی در آن قرار دارد را چک کرده، در برخی از موارد این ایرادها با تنظیم پایه ها قابل حل است.

چند نکته در مورد تراز بودن ماشین لباسشویی

وقتی شاهد لرزش و راه کار برطرف کردن این ایراد هستید بهتر است که در زمان قرار دادن ماشین لباسشویی خود در مکان و جایگاهش به کف اتاق و جایگاه توجه داشته باشید و آن را بررسی کنید.

اگر در گذشته اشکالی در نشتی بوده، احتمال دارد که در کف و زیر کف پوسیدگی وجود داشته باشد که باید تعویض شود، همچنین باید براکت پایین را چک کنید، این امر به ویژه برای اتاق لباسشویی طبقه دوم بسیار مهم است، اتصالات را می توان به راحتی اضافه یا جایگزین کرد.

اگر اتصال دهنده ها قابل نصب نیستند، با یک ورق تخته سه لا در زیر دستگاه و خشک کن، کفی پایدارتر ایجاد کنید، تا بتوانید با یک ورق با ضخامت 1.5 یا 2.5 سانتی متری ثبات بیشتری را ایجاد کنید.

 اطمینان حاصل کنید که تمام پیچ های کیت انبساط یا مخزن به طور کامل بسته و محکم می باشد، آنها می توانند به مرور زمان شل شده و باعث لرزش و حرکت در ماشین لباسشویی شوند.

وزن لباس را همیشه در دستگاه متعادل کنید، در صورتی که قصد دارید یک پتوی بزرگ را بشویید، چند حوله هم به شستشوی پتو اضافه کنید تا وزن بار در حالت تعادل قرار بگیرد، اگر بالش ها را در آن قرار می دهید، همیشه آن ها را جفت بشویید تا متعادل شوند.

زمانی که قصد خرید ماشین لباسشویی را دارید، ماشینی را بخرید که از خصوصیت ضد لرزش بهره مند باشد.

این خصوصیت در مواقعی که ماشین در نزدیکی اتاق خواب یا محل تجمع خانواده قرار گیرد، می تواند از مشخصه های بسیار مهم باشد.

کاهش نویز یک امتیاز است، معیوب شدن قطعات کمک فنرها می تواند علت ایجاد لرزش زیادی در ماشین لباسشویی شود، برای بررسی این مشکل باید با تعمیرکار ماشین لباسشویی چون دکتر آچار تماس بگیرید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی
آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

چند تذکر در مورد ماشین لباسشویی

در زمان نصب کردن ماشین لباسشویی خود باید توجه داشته باشید که ابتدا ماشین لباسشویی را تنظیم نموده، بعد از گذشت زمان توجه کنید و سطح تراز خشک کن را مورد چک قرار بدهید.

زیرا به هنگام خشک کزدن لباس ها فشار بیشتری بر روی پایه های تنظیم کننده وارد خواهد آمد که این مورد می تواند سبب نابرابر بودن و گاهی هم سبب آسیب به لباس خواهد شد که باید در هنگام خشک کردن بیشتر به عملکرد ماشین لباسشویی توجه داشت.

نتیجهٔ نهایی

هر زمان که ماشین لباسشویی شما بنا به هر علتی با مشکل در کار کردش روبرو می شود و نیازمند انجام دادن سرویس های دوره ایی برای این دستگاه خود می باشید، یا این که قصد دارید که وجود لرزش ها را در هنگام کار کردن رفع نمایید.

به راحتی می توانید با متخصصین دکتر آچار ارتباط برقرار نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن هر گونه ایراد را در دستگاه ماشین لباسشویی شما با هر مدل و هر نوع برندی برای شما رفع کنند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. قربانعلی غلامی 2 هفته قبل

  سایت تون همه چی تمومه کلی چیز میشه یاد گرفت ازش

 2. رسول میری 2 هفته قبل

  من خیلی از کارتون راضیم

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید