راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی


در مطلب راهنمای خرید ماشین لباسشویی به شما کاربران محترم اطلاعات لازم را در جهت خرید ماشین لباسشویی در مدل ها و برندهای متفاوت داده می شود تا بتوانید در هنگام خرید با مشکلات کمتری روبرو بشوید.

ماشین لباسشویی در دنیای امروز با تنوع بسیار زیادی در بازارها موجود می باشد، در زمان خرید با سولاتی که کدام برند و یا کدام مدل را خریداری بکنید مواجه خواهید شد و اینکه کدام مورد بهتر است تا کمتر نیازمند تعمیرات لباسشویی بشوید.

شما باید با توجه به شرایط اقتصادی، یک کالای مقرون به صرفه، با کیفیت عالی، با توجه به تعداد افراد خانواده ماشین لباسشویی با ظرفیت متناسب خریداری نمایید.

سوال دیگر این که کدام ماشین لباسشویی برند اورجینال واصل و کدام یک فیک است که این موارد را شما با داشتن اطلاعات لازم و تجسس می توانید اصل و فرع بودن ماشین لباسشویی را تشخیص بدهید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

ضروری ترین نکات در امر خرید ماشین لباسشویی چیزی که بسیار اهمیت دارد، توجه به اصل بودن ماشین لباسشویی می باشد، یا جعلی بودنش و به معنای دیگر فیک است؟

احتمال این می باشد که به دلیل کمبود بودجه تصمیم به خرید محصولات تقلبی بگیرید، به خاطر داشته باشید که اگرچه هر دو دستگاه اصل و تقلبی یک نوع کارایی دارند، ولیکن تفاوت های زیادی بین عملکرد آنها وجود دارد.

البته احتمال این هم وجود دارد که ماشین لباسشویی خراب شود و باعث شود هزینه زیادی برای تعمیر ماشین لباسشویی صرف کنید، ولیکن بهتر است که آگاه باشید که در شرایط بد مالی، تعمیر ماشین لباسشویی هوشمندانه تر و به صرفه تر از خرید آن است.

شما می توانید اختلاف هایی را در عملکرد ماشین لباسشویی مشاهده کنید که شامل مواردی چون:

مشاهده شستشوی بهتر در ادامهٔ نتیجهٔ کار، بهره وری انرژی دستگاه در مدت زمان طولانی،

مشاهدهٔ طول عمر مفید بیشتر ماشین لباسشویی، بدون دلیل و در مدت خیلی کمک زود خراب نمی شود.

چگونه ماشین لباسشویی های اصلی و تقلبی را تشخیص دهیم؟

ساده ترین راه برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن ماشین لباسشویی کمک گرفتن از اینترنت و جستجوی ماشین لباسشویی مورد نظر است:

به همین منزله با استفاده از شماره مدل حک شده روی دستگاه به زبان انگلیسی جستجو کنید، اگر برند ماشین لباسشویی برند اصلی باشد، وب سایت مورد اعتماد آن شرکت اولین نتیجه جستجو است و با وارد کردن آن می توانید ماشین لباسشویی را با همان شماره مدل نمایش داده شده مشاهده کنید، وگرنه نمی توانید به اصل بودن کالا اعتماد کنید.

یکی از نکات مهم در راهنمای خرید ماشین لباسشویی که باید مد نظر داشته باشید و اهمیت دارد، اندازه و ظرفیت آن است.

در صورتی که خانواده شما کم جمعیت و دو نفره هستند، یک دستگاه با ظرفیت 5 کیلو کفایت لازم را می کند، مسلماً خانواده های 3-4 نفره دستگاهی با ظرفیت 7 کیلو می تواند پاسخگوی نیاز آن خانواده باشد، ولیکن خانواده های بالای 5 نفر حتماً باید ماشین لباسشویی 9 کیلویی را در نظر داشته باشند.

نکته دیگری که در خرید ماشین لباسشویی باید بدان اهمیت داد برای بهره بردن از عملکرد بهترباید ماشین لباسشویی پر باشد.

از نظر سایز باید در نظر داشته باشید که ماشین لباسشویی را در مکان به طور کامل بسته و بدون فضای خالی قرار ندهید، جایگاهش باید طوری باشد که از هر طرف حدود یک اینچ فضا و فاصله را داشته باشد.

البته بین دستگاه و دیوار باید مقداری فاصله باشد، اهمیت این فضا برای عبور کابل ها و اتصالات مورد نیاز می باشد، قابل توجه می باشد که قبل از خرید باید فضای آشپزخانه خود را در نظر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که درب ماشین لباسشویی از کدام طرف باز می شود تا باز و بسته شدن آن برای شما در داخل و خارج شدن لباس موانعی را به وجود نیاورد.

یکی دیگر از نشانگرهای راهنمای خرید ماشین لباسشویی، ماشین لباسشویی اتوماتیک یا غیر اتوماتیک است، ماشین های لباسشویی نیمه اتوماتیک به طور معمول باید کارهای دستی انجام دهند، مثلاً در این مدل ها آب و مواد شوینده باید به صورت دستی اضافه شود.

بعد از شستشو باید آب کثیف را تخلیه کرده و لباس ها را به صورت دستی در خشک کن بگذارید تا عملیات خشک کردن انجام بشود، در صورتی که این فرآیند می تواند زمان بر و خسته کننده می باشد، ولیکن از جنبهٔ مصرف انرژی کاملاً مقرون به صرفه است.

به دلیل اینکه مصرف آب و برق کمتری به نسبت نمونه های اتوماتیک می باشد، قابل ذکر می باشد که در مدل های اتوماتیک پس از افزودن مقدار مورد نظر مواد شوینده، دستگاه را روی برنامهٔ مورد نیاز تنظیم کرده و شستشو به صورت خودکار انجام می شود.

با اجرای این عملیات دیگر نیازی نمی باشد که لباس های خود را به صورت دستی به خشک کن جداگانه انتقال بدهید، در این صورت ماشین ها روند شستن لباس های شما را بسیار آسان می کنند، قابل توجه می باشد که از لحاظ قیمت کمی بالاتر از مدل نیمه اتوماتیک است.

ماشین های لباسشویی با قیمت بالاتر تسمه ندارند، یک مورد دیگر برای راهنمای خرید ماشین لباسشویی که باید مد نظر داشته باشید وجود تسمه در آنهاست که برخی ماشین لباسشویی ها دارای تسمه و برخی دیگر بدون تسمه می باشد.

 موتور در پشت قرار دارد و محفظه را بدون تسمه می چرخاند. مشخصهٔ این مدل ماشین لباسشویی ها، با داشتن لرزش کمتر و صدای کمتر از مشخصه های مهم ماشین لباسشویی بدون تسمه است.

در مدل های بدون تسمه از نظر مصرف انرژی کارایی بیشتری دارند، از نظر قدرت موتور این نوع ماشین لباسشویی قدرت بیشتری دارند.

این نوع ماشین ها به تغییرات ضربه و وجود تغییرات ولتاژ بسیار حساس هستند. در مدل ماشین لباسشویی های دارای تسمه واشرها صدا و لرزش زیادی وجود دارد.

 اگر ماشین لباسشویی بدون تسمه بیش از حد پر شود، ماشین تشخیص داده و شروع به شستشو نمی کند، این هم تفاوت این مدل ماشین ها با ماشین تسمه ای است که قادر به انجام چنین تشخیصی نمی باشد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی
راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 موارد دیگری که برای راهنمای خرید ماشین لباسشویی مد نظر می باشد می تواند شامل مواردی چون:

برنامهٔ شستشوی ماشین لباسشویی که با توجه به جنس و نوع لباس مشخص می شود، سرعت چرخش ماشین لباسشویی که هر چه دور را بر روی عدد بالاتری تنظیم بشود چرخش بالاتر است و آب لباس ها را بیشتر می گیرد، مورد دیگری توجه داشتن به برچسب انرژی روی دستگاه که چه مقدار انرژی مورد مصرف این دستگاه می باشد

نتیجه گیری

در صورتی که شما در حال حاضر دارندهٔ یک ماشین لباسشویی می باشید در زمان خرید می خواهید که ماشین لباسشویی جدید خصویات این ماشین لباسشویی قدیمی را نداشته باشد برای نمونه اگر ماشین لباسشویی کوچک است سعی دارید که سری بعد ماشین لباسشویی بزرگ تری را خریداری نمایید.

در صورتی که ماشین لباسشویی دارای سر و صداهای زیادی می باشد سعی دارید که این بار از ماشین لباسشویی خریداری کنید که صدا زیاد نداشته باشد، شما می توانید با کسب اطلاعات لازم در مورد ماشین لباسشویی های جدید موردی که مناسب شرایط شماست را خریداری نمایید.

 بعد از پروژه خرید نوبت به نصب ماشین لباسشویی می رسد که در این زمان نیازمند تکنسین های با تجربه می باشید به همین دلیل به شما کارشناسان معتبر دکتر آچار را معرفی می کنیم تا با خیالی آسوده کار نصب و تعمیرات ماشین لباسشویی خود را به آنها بسپارید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید