علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی


علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

در دنیای امروز دستگاه ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین لوازم آشپزخانه ها می باشد، به راحتی می توانید تمامی لباس ها را درهر زمانی که دوست دارید بشورید و هم در مصرف آب و هم در مصرف زمان صرفه جویی لازم را داشته باشید.

ماشین لباسشویی ممکن است به دلایلی متعددی عملکردش مختل گردد و کارایی لازم را نداشته باشد که در این زمان شما نیازمند تعمیرکار تعمیر لباسشویی در تهران خواهید بود تا با حضورشان در محل دستگاه ماشین لباسشویی تان را عیب یابی نمایند و عیوبش را رفع کنند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

علائم خراب شدن دیگ دستگاه ماشین لباسشویی

در زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی شما قدیمی شده باشد و به سر و صدا افتاده که نیازمند تعمیرات دیگ دستگاه ماشین لباسشویی خواهید شد.

البته در بعضی از مواقع تعمیرکاران غیر حرفه ایی در آسیب زدن دیگ دستگاه ماشین لباسشوی می تواند دخالت داشته باشند، با یک سری مراقبت ها می توانید از تعمیرات دیگ دستگاه لباسشویی در امان باشید.

گاهی با وارد شدن ضربات در زمان شستشو و چرخش به دیگ دستگاه ماشین لباسشویی باعث می شود  که نتواند از عهده ی شستشو بر بیاید که در این زمان بهتر است عمل شستشو را متوقف کرده و آن را به دست تعمیرکاران ماهر بسپارید تا رفع عیب کنند.

علت عملکرد نامتناسب دیگ دستگاه ماشین لباسشویی

اگر در موقع شستن لباس ها جیب آن را چک نکنید و وجود اشیاء تیز در داخل جیب در اثر چرخش لباس ها دیگ را سوراخ کرده و باعث نشتی آب دستگاه ماشین لباسشویی خواهد شد.

عدم بی توجهی به مقدار ظرفیت و گنجایش دستگاه ماشین لباسشویی باعث شده در زمان شستشو از جایگاه اصلی خود خارج بشود.

در ضمن حمل و جابه جایی نادرست دستگاه ماشین لباسشویی هم می تواند به آن آسیب برساند.

دلایل چرخش بد دیگ ماشین لباسشویی

عوامل نچرخیدن و چرخش خوب نداشتن دیگ دستگاه ماشین لباسشویی که در عملکرد آن موثر واقع می شود، می تواند به خاطر:

 • موتور دستگاه ماشین لباسشویی علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی

وجود این احتمال که به علت موتور دستگاه ماشین لباسشویی باشد می تواند بسیار نادر باشد، ممکن است در اثر نیم سوز شدن و یا سوختن موتور این اشکال رویت بشود.

سوختن و خراب شدن موتور دستگاه ماشین لباسشویی در زمانی که موتور به برق وصل بشود فوراً روشن بشود ولی صداهای عجیبی داشته باشد و یا اینکه در صورت وصل کردن برق به موتور اصلاً موتور روشن نمی شود و خاموش باقی می ماند.

اگر کلاچ ساییده شده باشد در نچرخیدن دیگ نقش دارد، اگر اسپیلن ها  که همزن را به قطعه ی موتور اتصال می دهد از بین رفته باشد نیاز به تعویض دارد.

البته در بعضی از دستگاه های ماشین لباسشویی از یک موتور معکوس استفاده می گردد که برای تست موتور دیگ را به دو جهت می توانید بچرخانید و در صورتی که در یک جهت موتور بچرخد نیاز به تعویض دارد.

البته با ساییده شدن اتصال موتور به انتقال دهنده پوسیده شده و باید توسط متخصصین تعویض صورت بگیرد.

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی
علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی
 • خراب شدن قطعه ی تسمه و یا پاره شدن دستگاه ماشین لباسشویی

یکی دیگر از علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی خراب شدن قطعه تسمه لباسشویی می باشد.

از موارد مهمی که در چرخش دیگ دستگاه ماشین لباسشویی دخالت دارد می توان وجود تسمه را بیان کرد، که با پاره شدن و خراب شدنش این کار را مختل می کند.

قطعه ی تسمه موظف می باشد که این دیگ را به چرخش در آورد و در صورت ساییدگی و پوسیدگی تسمه که در پاره شدنش دخالت دارد می تواند این عیب را به دستگاه وارد نماید.

 • آسیب دیدن و معیوب شدن قطعه ی بلبرینگ دستگاه ماشین لباسشویی

در مدل دستگاه های ماشین لباسشویی که مدل آنها به این گونه است که درب در قسمت جلو قرار دارد بلبرینگ های موتور به سبد شستشو مرتبط است که با پوسیده شدن و یا داغ شدن بلبرینگ ها دیگر دیگ دستگاه ماشین لباسشویی شما نمی چرخد.

 • خراب بودن قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی

 در زمان استفاده کردن از دستگاه ماشین لباسشویی خود باید از بسته شدن درب دستگاه ماشین لباسشویی اطمینان داشته باشید زیرا قفل درب دستگاه با عملکرد دستگاه ارتباط دارد که با بسته نشدن عمل چرخش دیگ دستگاه رخ نخواهد داد.

 • بررسی کردن قطعات روتور و استاتور دستگاه ماشین لباسشویی

از قطعات مهم و اصلی در هر موتور الکتریکی این دو قطعه ی روتور و استاتور می باشد که استاتور بخش ثابت موتور و روتور بخش محرک موتور الکتریکی خواهد بود.

که با ایجاد درگیری و میدان مغناطیسی ایجاد شده باعث به حرکت در آمدن موتور خواهد شد و در صورت پیدایش ایراد در این دو قطعه باعث چرخش بد دیگ دستگاه ماشین لباسشویی می شود.

 • پیدایش ایراد در قسمت کاپلینگ موتور دستگاه ماشین لباسشویی

شاید تا به حال اسم این قطعه از دستگاه ماشین لباسشویی را نشنیده بودید ولی الان اطلاع پیدا کنید که این قطعه به نام کاپلینگ قطعه ایی از دستگاه است که موتور را به سیستم انتقال نیرو متصل می کند.

اگر مشکلی برای این قطعه به وجود بیاید می تواند در کار نکردن دستگاه و یا لقی دیگ دستگاه ماشین لباسشویی نقش داشته باشد.

البته این را هم بدانید که اگر دستگاه ماشین لباسشویی خود را بیش از حد استانداردش از آن کار بکشیدو بیش از حد معمول پر کنید با انتقال ندادن این نیرو می توان در کار نکردن ماشین لباسشویی دخالت داشته باشید.

علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی
علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی
 • قطعه ی ببرینگ های دستگاه ماشین لباسشویی

این قطعه ی ببرینگ ها درون گردون های دستگاه ماشین لباسشویی قرار دارد و باعث شده که این گردون ها راحت تر و نرم تر حرکت کند.

خراب شدن و ساییده شدن این قطعه به غیر از بد چرخیدن دیگ دستگاه ماشین لباسشویی شما می تواند در ایجاد سر و صداهای زیادی هم نقش داشته باشد که در زمان شستشوی لباس ها این سر و صداها زیاد است.

بنابراین هر زمانی که صدایی از دستگاه ماشین لباسشویی می شنوید احتمال خراب شدن این قطعات وجود دارد که نیازمند تعمیرات دارد.

با ایجاد ایراد و معیوب شدن این قطعات میتواند یکی از علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی باشد و با مشکل روبرو خواهید شد.

آیا لرزش و صدای ماشین لباسشویی می تواند به دیگ ربط داشته باشد؟

ممکن است در زمان شستشوی لباس ها با صداهای اضافی از دستگاه ماشین لباسشویی روبرو بشوید، وجود این سر و صداهای اضافی می تواند در شما را غافل گیر بکند.

بیشتر دستگاه های ماشین لباسشویی های امروزی دارای کمک فنری که به دیگ اتصال دارد، می باشند که در مواقعی که شما از دستگاه ماشین لباسشویی خود به خوبی استفاده نکنید باعث ضعیف شدن این کمک فنرها خواهد شد.

با گذشت زمان کمک فنرها ضعیف تر می شود و در انتها ی کار دلیلی برای تاب برداشتن و لق شدن دیگ دستگاه ماشین لباسشویی شما خواهد شد، در این زمان باید از تکنسین های حرفه ایی باید تقاضا کنید تا اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی را انجام بدهند.

علت نداشتن چرخش دیگ دستگاه ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که افراد با مواجه هستند نچرخیدن دیگ دستگاه ماشین لباسشویی است، این ایراد به عواملی چون از کار افتادن قطعه ی تسمه که در چرخش دیگ ماشین لباسشویی نقش دارد که با گیر کردن پولی باعث پاره شدن تسمه خواهد شد.

با تعویض تسمه در صورتی که قرقره را درست نکنید باز با این مشکل روبرو خواهید بود، همچنین چرخه ی تسمه که به طبلک شستشو اتصال دارد را هم باید چک کنید.

پیدایش ایراد در قطعه ی موتور دستگاه ماشین لباسشویی، آسیب دیدن بلبرینگ ها و معیوب شدنش می تواند در پیدایش این مشکل علت تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی سهیم باشد.

برای برطرف کردن عیوب دستگاه لباسشویی خود می توانید به دکتر آچار مراجعه کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید و عمل تعمیرات را برای شما انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. آنیا 2 سال قبل

  تعمیرات را به خوبی انجام دادند و کارشون عالی بود دم تکنسین عزیز گرم

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 2 سال قبل

   خواهش میکنم خوشحالیم که راضی بودید موفق باشید

 2. عبدالله کریمی 2 سال قبل

  مطالب بیشتری بنویسین لطفا

 3. سیدعلی جمالی 1 سال قبل

  حرف نداشت??

 4. حسین ذاکری 1 سال قبل

  دستخوش

 5. حامد بابایی 1 سال قبل

  aaaaliii bood

 6. محمدحسین رستمی 1 سال قبل

  قیمت و همه چیش عالیه واقعا

 7. یعقوب قنبری 1 سال قبل

  بی نظیر هستید

 8. موسی ترابی 1 سال قبل

  خدا خیرتون بده تعمیرات عالی انجام شد

 9. وحید قنبری 1 سال قبل

  تعمیرکارتون فوق العاده حرفه ای بود خواستم ازتون تشکر کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید