تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی


ماشین لباسشویی یکی دیگر از لوازم مهم و کاربردی در منزل می باشد که ممکن است دچار مشکلاتی بشود. در مقاله تعمیر دیگ ماشین لباسشویی شما را بصورت مختصر با این قطعه آشنا می کنیم.

منظور از دیگ ماشین لباسشویی همان قسمتی است که به راحتی نمی توان آن را مشاهده کرد که در زمان باز کردن درب دستگاه لباسشویی لباس را درون آن قرار می دهید.

دیگ ماشین لباسشویی به موتور اتصال دارد و این اتصال به طور مستقیم می تواند صدا و لرزش موتور را کاهش بدهد و در نهایت باعث طول عمر دستگاه خواهد شد.

چند ترفند برای نیاز نداشتن به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

اولین ایرادی که در دستگاه ماشین لباسشویی ایجاد می شود در زمانی که دیگ دستگاه خراب شده باشد پیدایش به هم خوردن تعادل دستگاه است که این می تواند نشانه ایی از انجام تعمیر دیگ ماشین لباسشویی باشد.

اگر می خواهید دستگاه ماشین لباسشویی شما با چنین مشکلی روبرو نشود باید به تراز بودن دستگاه لباسشویی خود توجه داشته باشید که سلامتی دیگ ماشین لباسشویی را در بر دارد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با دکترآچار

یکی دیگر از راه کار ها برای نیاز نداشتن به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی می تواند توجه داشتن به مکان  قرار دادن آن باشد، بهتر است که دستگاه بر روی یک سطح سفت و محکم مانند کاشی و یا سنگ قرار داشته باشد.

 از قرار د ادن بر روی سطوح نرم و فرش و… جداً اجتناب کنید.

اگر این موارد را به خوبی رعایت کنید دیگر به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی احتیاج پیدا نخواهید کرد.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی
تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

گاهی اتفاق افتاده که برای تعادل داشتن دیگر پنل ها های ماشین لباسشویی را باز کرده، بعد از انجام این کار باید پیچ ترانزیت را باز کرده که به طور معمول در زمان نصب ایسن پیچ ها توسط نصابان باز می شود.

زیرا وجود این پیچ باعث شده که دستگاه ماشین لباسشویی شما بیش از حد مجاز لرزش داشته باشد، که می توان با پیچ گوشتی آن را باز کرد.

چه علائمی نشان دهنده ی انجام تعمیر دیگ ماشین لباسشویی خواهد بود؟

زمانی که شما شاهد مواردی مانند، تولید صداهای زیاد در انجام فرایند شستشو، بین دیگ خارجی و داخلی  حرکت زیادی وجود دارد، زمانی که لکه های روغن بر روی لباس ها وجود داشته باشد.

تمامی این موارد نشانه ی خراب شدن دیگ ماشین لباسشویی است و نیازمند تعمیرات لباسشویی می باشد.

دلیل تاب برداشتن دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

چرخش بد دیگ، لقی دیگ و تاب برداشتن دیگ از علل مشترک تعمیر دیگ ماشین لباسشویی خواهد بود.

موتور دستگاه ماشین لباسشویی که خیلی نادر بوده است که علت پیدایش این ایراد شده باشد، اگر همه ی موارد بررسی شده سالم باشد و در آخر کار می توان به موتور دستگاه شک کرد و دلیلیش را این قطعه دانست.

از قسمت های مهم دستگاه ماشین لباسشویی تسمه است که می تواند باعث تاب برداشتن دیگ دستگاه می شود و در مواقعی که این قطعه پاره بشود که ممکن است در اثر گذشت زمان این اتفاق بیفتد که این تسمه قادر به چرخاندن دیگ خواهد بود.

قطعات بلبرینگ ها  که در ماشین لباسشویی در قسمت جلوی درب قرار دارد که دیگ به بلبرینگ ها و  موتور متصل است که با پوسیده شدن و داغ کردن این قطعه دیگ بد می چرخد.

قفل درب دستگاه ماشین لباسشویی که در مواقعی که سالم است می تواند در عملکرد دستگاه موثر باشد،  یکی از دلایلی که در لق شدن دیگ تاثیر گذار است می تواند همین قفل درب باشد.

 دو قطعه ی روتور که در بخش ثابت موتور و استاتور در قسمت محرک موتور الکتریکی وجود دارد از قطعات مهم و اصلی موتور محسوب می شود، که با ایجاد مغناطیس در بین این دو قطعه باعث ایجاد حرکت موتور می شود که معیوب شدن این قطعات در امر دیگ ماشین لباسشویی دخالت دارد.

قطعه ی بلبرینگ ها که درون گردونه های ماشین لباسشویی قرار  دارد که باعث حرکت راحت تر می باشد که در صورتی که این قطعات صدمه ببینند دیگ دستگاه تاب برداشته و نیاز به تعمیرات خواهد داشت.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی
تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

مدل دیگ های ماشین لباسشویی

 مدل جنس دیگ های ماشین لباسشویی با هم فرق دارند ، اما این تفاوت تأثیر مستقیمی بر قیمت و کارآیی آن دارد. در اینجا برخی از آنها برای کسب اطلاعات در مورد مدل های مختلف تولید شده است را بیان می کنیم.

دیگ هایی که دارای جنس  پلاستیک هستند ، به طور کلی ، این دیگ های ماشین لباسشویی را نمی توان در ماشین لباسشویی میانی دانست و بیشتر در مدل های  ماشین لباسشویی معمولی یافت خواهد شد.

بیشترین مورد مصرف این جنس دیگ ها در آن دسته از مدل ماشین های لباسشویی است که درب آن ها از قسمت بالایی ماشین لباسشویی باز می شود.

استقامت خوردگی و تمیز کردن آسان آن ها یکی از مشخصات بارز این مدل دیگ ها ی ماشین لباسشویی می باشد.

این نوع دیگ های ماشین لباسشویی که جنس شان استیل است  با کیفیت  و مرغوب است.

آنها معمولاً برای آن دسته از  ماشین های لباسشویی که از قیمت بالاتری برخوردار است و گران قیمت هستند کاربرد دارد.

این نوع دیگ های ماشین لباسشویی که درب آن ها از قسمت بالا و یا قسمت جلوی ماشین لباسشویی  باز می شوند.

این دیگ های ماشین لباسشویی دارای طرح های متنوعی هستند و ویژگی های بسیاری از این موارد مانند:  در مصرف آب بهینه شده است، شستشوی اصولی تر و بهتر٫ آسیب به پارچه های مختلف چرمی و غیره  نمی رساند.

دلیل سوراخ شدن دیگ ماشین لباسشویی

در مواقعی که دستگاه ماشین لباسشویی شما با مشکل سوراخ شدن دیگ روبرو می شود احتمال دارد بنا به دلایلی مثل، برخورد اشیاء تیز، پوسیدگی دیگ و استفاده از شوینده های نامتناسب در شکل گرفتن این مشکل نقش داشته باشد.

نمایان شدن سوراخ شدن دیگ ماشین لباسشویی می تواند دلایل زیادی داشته باشد، یکی از مهمترین دلایل تجمع رسوبات و مواد معدنی است که در دراز مدت باعث پوسیدگی دیگ ماشین لباسشویی و در نهایت نفوذ به آن می شود، در نتیجه، هنگام شستن لباس خود شما شاهد چکه کردن آب و سوراخ شدن دیگ خواهید بود.

اگر دیگ بخار ماشین لباسشویی با یکی از دلایل ذکر شده سوراخ شود ، باید دیگ ماشین لباسشویی را تعمیر یا جایگزین کنید.

بستگی به مدل ماشین لباسشویی دارد، ممکن است با ترمیم دیگ مشکل حل شود، ولی به طور کلی، در مدل های قدیمی، تعمیر دیگ ماشین لباسشویی امکان پذیر نیست و شما باید آن را به طور کامل جایگزین کنید که در این صورت نیازمند افراد متخصصی هستید.

که بتوانند عیب پیش آمده را به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند و دستگاه ماشین لباسشویی شما همانند روز اول برای شما کار بکند و بدون عیب و نقص بشود.

دلیل بد چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چه می تواند باشد؟

اتفاق افتاده است که شما شاهد بد چرخیدن دیگ دستگاه باشید که نمایان شدن این ایراد  می تواند بنا به دلایلی چون معیوب شدن بلبرینگ ها، پاره شدن تسمه و صدمه دیدن قطعه ی موتور دستگاه باشد.

ولی گاهی هم رعایت نکردن و توجه نشدن به حجم ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی باعث بد چرخیدن دیگ می شود که با کم کردن حجم لباس ها احتمالاً این ایراد را می توان برطرف نمود.

برای انجام تعمیرات تسمه و بلبرینگ ها باید از کارشناسان مربوطه تقاضای کمک کرد تا اثدام به رفع این ایراد بکنند.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی
تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

علت نشتی دیگ ماشین لباسشویی

کاسه نمد مخزن موجود در ماشین لباسشویی برای جلوگیری از نشت آب در ورودی مخزن ماشین لباسشویی  استفاده می شود.

پیدایش ایراد در قسمت قطعه ی شفت در ابتدا با نشت مقدار کمی از آب همراه است، اما منجر به مشکلات بزرگ در مخزن اصلی می شود.

اگر ماشین لباسشویی هنگام پر کردن آب و چرخش مخزن نشتی داشته باشد ، ممکن است علت آن مربوط به کاسه نمد باشد.

برای کشف نشت آب از ماشین لباسشویی، پوشش عقب ماشین لباسشویی را برداشته و اجازه دهید دستگاه خشک شود و دستگاه اجازه ی بدهید که عمل آبگیری را انجام بدهد.

 اگر در قسمتی که قطعه ی بلبرینگ ها قرار دارد خروج آب را مشاهده کردید  باید اقدامات لازم را در جهت انجام عمل تعمیر و یا تعویض کاسه نمد ماشین لباسشویی بشود.

البته زبانه ی درب دستگاه ماشین لباسشویی هم  می تواند از وجود نشتی آب در هنگام شستشو ممانعت بکند و اگر زبانه ی درب دستگاه پوسیده شده باشد و درب دستگاه به خوبی سفت و بسته نشود  می تواند مشکل ایجاد بکند و نیاز به تعویض دارد.

هزینه ی تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

مشخص شدن این هزینه های تعمیرات با توجه به عملکرد تعمیر کار و عیب یابی شدن دستگاه و تشخیص ایرادش  می تواند باشد و تعمیرات قطعه ایی که انجام شده و یا اینکه تعویض صورت گرفته است و هزینه یی ایاب وذهاب افراد تعمیر کار می تواند مشخص کننده این مبلغ باشد

کلام آخر

در زمانی که دستگاه ماشین لباسشویی شما در مدت زمان طولانی کهنه شده است و به خوبی از پس شستشوی لباس بر نمی آید و اگر  ماشین لباسشویی شما قدیمی شده است.

دیگ دستگاه ماشین لباسشویی شما با مشکل روبرو شده است و نیازمند انجام تعمیر دیگ ماشین لباسشویی و یا تعویض لگن می باشد می توانید از کارشناسان دکتر آچار کمک بگیرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. عباس نوری 11 ماه قبل

  یکی از قوی ترینایید در زمینه تعمرات لوازم خانگی تهران

 2. اسماعیل بخشی 11 ماه قبل

  میشه از مطالب وبلاگتون توی سایتم بذارم؟

 3. مرتضی سهرابی 2 هفته قبل

  سلام عالی بود

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید