دلیل آب دادن کولر گازی

دلیل آب دادن کولر گازی


گاهی ممکن است در هنگام استفاده کردن از دستگاه کولر گازی نشتی آب را از این دستگاه شاهد باشید، بروز این ایراد در دستگاه کولر گازی ممکن است به دلیل مشکلات فنی، به طرز نادرستی دستگاه را نصب کرده باشند، انجام نشدن آب کولر گازی به طور صحیح، یا شرایط محیطی میتواند دلیل آب دادن کولر گازی باشد، چارهٔ کار را فقط می توانید از کارشناسان تعمیرات کولرگازی دکتر آچار بخواهید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

صرف نظر از علت آب کولر گازی و بی اهمیت بودن نسبت به این موضوع می تواند مشکل ساز باشد و یا علت تخلیه نشدن کولر گازی باید سریعاً بررسی و رفع شود چون که با گسترش این روند ممکن است آسیب جدی به دستگاه شما وارد کند، اگر کولر گازی شما نیز با چنین مشکلی روبرو شده است، می توانید با ما همراه باشید.

دلیل آب دادن کولر گازی چیست؟

نمایان گشتن نشتی آب از کولر گازی می تواند علل متعددی داشته باشد که هر یک در اثر وجود یک مشکل به وجود خواهد آمد.

دلیل آب دادن کولر گازی
دلیل آب دادن کولر گازی

انسداد خروجی سینی تخلیه

یکی از این دلایل می تواند خروجی سینی تخلیه آب که به نام ناودان خنک کننده نیز شناخته می شود دچار انسداد شده باشد، دقیقاً جایی است که آب از کولر جمع آوری شده و سپس با کمک لوله ها به بیرون هدایت می شود.

عوامل مختلفی وجود دارد که در انسداد این خروجی نقش دارد، از جمله گرد و غبار حاوی گل و لای و پرز فرش وقتی این مسیر را می بندد، مسیر آب را تغییر می دهد و در نهایت باعث نشتی کولر یا چکه قطره آب از کولر می شود.

انسداد و کثیفی فیلتر کولر گازی

مورد بعدی که در این مورد نقش دارد، انسداد فیلتر هوای کولر گازی است که در امر انجام نشدن تخلیه آب موثر واقع می شود، مسدود شدن فیلتر هوای کولر گازی یکی دیگر شایع نشتی و چکیدن آب در کولر گازی است.

با مسدود شدن قطعه فیلتر از جریان پیدا کردن هوا در سیستم جلوگیری می شود.

همین امر می تواند منجر به یخ زدن هوا بشود، زمانی که کولر خاموش می شود یا زمانی که دمای هوا به نقطه مطلوب می رسد، یخی که قبلاً تشکیل شده روی فیلتر می باشد شروع به ذوب شدن می کند، آب راه خود را پیدا می کند و کولر شروع به نشت می کند.

دلیل آب دادن کولر گازی
دلیل آب دادن کولر گازی

جای گذاری اشتباه لوله تخلیه (درین)

یکی دیگر از دلایل رایج ریختن آب از کولر، عدم قرارگیری صحیح لوله تخلیه که موظف به تخلیه آب را بر می باشد.

نشتی آب در کولز گازی است، موارد زیر سبب بروز این وجود تا خوردگی لوله درین، سبب شده که آب به درستی تخلیه نشود زیرا در این مورد با تا خوردن و خمیده شدن از خروج آب جلوگیری خواهد شد.

گرفتگی لوله تخلیه، همانند قطعهٔ دیگری به نام سینی تخلیه، لوله تخلیه نیز ممکن است به دلیل گرد و غبار مسدود شود.

تجمع آب در سطل، در صورت افزایش آب سطل و تخلیه نشدن آن، لوله نتوانسته آب بیشتری را خارج کند و آب به کولر باز می گردد.

شیب نامناسب لوله تخلیه، لوله تخلیه باید شیب مناسبی داشته باشد، با نبود این شیب امکان خوب تخلیه نشدن وجود دارد.

کم شدن گاز کولر گاز

پنل کولر گازی هم می تواند علت نشتی آب کولر باشد به دلیل نداشتن گاز سبب بروز این اتفاق شده است، در صورتی که گاز کولر کم باشد پره های اواپراتور منجمد می شوند و در این موارد پس از خاموش شدن کولر یخ ذوب شده و به داخل ناودان می ریزد و آب از ناودان جاری می شود.

کمبود گاز و بی توجهی به بارگیری گاز کولر گازی نیز می تواند معایبی مثل نشتی آب در قطعه کمپرسور کولر و کاهش راندمان دستگاه را به دنبال داشته باشد، برای برطرف نمودن این ایراد باید اقدام به شارژ گاز دستگاه نمود.

دلیل آب دادن کولر گازی
دلیل آب دادن کولر گازی

خرابی و شکستگی پمپ کولر گازی

مورد دیگر وجود شکستگی پمپ کولر می باشد، زیرا پمپ موظف به تخلیه آب در این دستگاه می باشد و می تواند از بروز نشتی آب جلوگیری بکند و در صورت شکستن این قطعه احتمال دارد تخلیه به درستی صورت نگیرد و باید اقدام به تعویض این قطعه کرد.

کثیفی کندانسور کولر گازی

کندانسور کولر گازی در بیرون از منزل قرار دارد و به خاطر همین در معرض گرد و خاک و آلودگی قرار می گیرد، در بسیاری از مواقع کثیف شدن می تواند سیم پیچ کندانسور را دچار انسداد کند و موجب تجمع و ریزش آب شود.

برای جلوگیری از این موضوع کافی است تا کندانسور را ضمن بررسی تمیز کنید.

عایق نبودن لوله کولر گازی و اسپلیت

مورد دیگر لوله های کولر گازی در صورتی که عایق نباشد امکان بروزاین اتفاق خواهد بود، به دلیل این که این لوله در دمای پایین قرار دارند اگر به خوبی عملیات عایق صورت نگیرد سبب جذب رطوبت شده و در نهایت باعث بروز نشتی آب می شود.

بی توجهی به سرویس کولر گازی

بی توجه بودن به انجام شدن سرویس سالیانهٔ کولر گازی می تواند دلیل دیگری برای بروز نشتی آب باشد که با انجام این کار متخصصان دستگاه را باز بینی کرده و از بروز معایب جلوگیری خواهند کرد.

علت آب دادن کمپرسور کولر گازی در زمستان

برخلاف تصور عموم کولر گازی در فصل زمستان هم آبریزی دارد و علت این موضوع ممکن است یخ زدن پنل بیرونی باشد، در مواقعی که در فصل زمستان از یونیت خارجی به خوبی نگهداری نشود و دستگاه کولر گازی به خوبی پوشش دهی نشود، احتمال یخ زدگی و به دنبال آن نشتی وجود دارد.

دلیل آب دادن کولر گازی
دلیل آب دادن کولر گازی

برطرف نمودن آب دادن کولر گازی در محل

یکی دیگر از خدمات دکتر آچار ارائه خدمات تعمیرات و عیب یابی دستگاه کولر گازی در محل می باشد که با یک تماس شما در محل حضور پیدا کرده و دستگاه را مورد عیب یابی قرار می دهند و ایرادش را در کمترین بازده زمانی برطرف می کنند.

برطرف نمودن آب دادن کولر گازی در منزل

اگر تعمیرات و عیب یابی کولر گازی شما در منزل صورت بگیرد کار راحت تر خواهد بود و دیگر نیازی به نقل و انتقال دادن دستگاه به تعمیر گاه نخواهد بود و در یک فاصله زمانی کوتاه دستگاه را در منزل فوراً تعمیر کرده و همانند روز اول با کیفیت تمام کار خواهد کرد.

هزینه رفع دلیل آب دادن کولر گازی

در هنگام خراب شدن دستگاه کولر گازی و مشخص شدن عیب اصلی این دستگاه می توان هزینه ها را بر آورد نمود که قطعه صدمه دیده را شناسایی کرده و هزینه ها با توجه به انجام شدن تعمیرات و یا تعویض قطعات متفاوت خواهد بود.

ولی کارشناسان دکتر آچار تا جایی که بشود سعی برانجام تعمیرات دارند تا هزینهٔ کمتری را متقبل بشوید و در صورتی که تعمیرات انجام پذیر نباشد اقدام به تعویض نموده و هزینه ها با توجه به خدمات محاسبه می شود.

نتیجه گیری

احتمال دارد که دستگاه کولر گازی شما در حین استفاده با مواردی مانند نشتی آب را شاهد باشید که در مرحله ابتدایی باید علت نشتی را در یابید که با توجه به مطالب بالا علت را یافته و با مشاوران متخصص مشورت نموده. اقدامات لازم را در این زمینه انجام بدهید.

حلال و راه کار برتر را دکتر آچار می تواند به شما ارائه بدهد تا مشکل به وجود آمده را برای شما برطرف نماید.

در صورتی که عیب دستگاه به درستی توسط افراد ماهر مشخص گردد برطرف نمودن ایراد خیلی ساده تر خواهد بود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید