جا به جایی کولر گازی

جا به جایی کولر گازی


گاهی اوقات اتفاق افتاده است که شما نیاز به جا به جایی کولر گازی خود دارید که برای انجام شدن این امر باید از کارشناسان متخصص تعمیرات کولر گازی کمک گرفته بشود که در این زمینه کارشناسان دکتر آچار در خدمت شما عزیزان خواهند بود و در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون این که به دستگاه شما صدمه ایی وارد بکند آن را انتقال می دهند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

از بهترین ابزار آلات برای نصب و انتقال دادن دستگاه کمک می گیرند و یک کار با کیفیت را به شما ارائه خواهند داد و رضایت شما را جلب می کنند.

بهتر است موقع انجام کار نکات ایمنی را به خوبی رعایت کرد، بعد از جمع و بسته شدن گاز و شیر برگشتی هرگز نباید کمپرسور دستگاه کار بکند و از افرادی که دارای دانش فنی کافی در این زمینه هستند می توانید کمک بگیرید.

جا به جایی کولر گازی
جا به جایی کولر گازی

روش های جا به جایی کولر گازی

جا به جایی کولر گازی با روش های مختلف انجام می شود که به نوع کاربرد ما بستگی دارد:

 • جا به جایی کولر گازی به صورت کامل
 • جا به جایی کمپرسور کولر گازی که یک واحد خارجی است
 • جا به جایی پنل کولر گازی که یک واحد داخلی است

جا به جایی کولر گازی

گاهی نیاز دارید که دستگاه کولر گازی خود را جا به جا کنید که در این زمان باید اطلاعاتی را در این زمینه داشته باشید، این نقل و انتقال دادن کولر گازی به چند دست است.

زیرا احتمال دارد که شما فقط بخواهید کندانسور دستگاه کولر گازی را انتقال دهید، در این زمان که این قسمت از پنل خارجی کولر گازی است که باید در فضای بیرونی قرار داشته باشد، برای انتقالش باید آن را باز نموده و اگر به ایزوگام آسیب رسانده است بهتر است آن را ترمیم کنید، برای باز نمودن آن هم نیاز به آچار مخصوص می باشد.

 گاهی مواقع قرار است که پنل داخلی را انتقال داد که در قسمت داخلی ساختمان نصب می گردد، برای انتقال دادن این قسمت باید به مقدار لوله مسی توجه داشت.

جا به جایی کولر گازی
جا به جایی کولر گازی

برای انتقال دادن قسمت داخلی باید این موارد را رعایت کنید:

ابتدا دستگاه کولر گازی را خاموش کنید و آن را از برق بکشید، با استفاده از انبردست یونیت داخلی باید از دیوار جدا کنید سپس لوله مسی کولر تان را با کلید آلن ببندید.

بهتر است یک سطل زیر این اتصالات قرار دهید تا آبی که احتمال دارد از دستگاه کولر خارج شود، سبب خیس شدن زمین نشود، خیس نکند، اسپلیت را روشن کنید و چند دقیقه زمان بدهید که تا تمام گاز موجود در مدار مبرد فشرده شود و در یونیت خارجی جمع شود و یونیت داخلی و لوله های مسی کاملاً از گاز مبرد تخلیه شود.

هر زمانی که می خواهید مطمئن بشوید که این کار صورت گرفته است باید به صدای کمپرسور گوش کنید، که گاز مبرد به طور کامل تخلیه شود، صدای دستگاه دچار تغییرات می شود، سپس لوله ضخیم یا شیر شارژ گاز را به طور کامل بسته و دستگاه را خاموش کرده است.

 نکتهٔ قابل توجه این است که هم هنگام جدا کردن قطعات یونیت خارجی و هم در هنگام جدا کردن یونیت داخلی که به لوله های مسی ارتباط آسیبی وارد نکنید و از ورود گرد و غبار و اجسام خارجی به لوله جلوگیری شود، به همین دلیل باید درپوش لوله ها بسته باشد.

جا به جایی کولر گازی در محل

هر گاه تصمیم به جا به جا کردن دستگاه کولر گازی داشتید برای این که به راحتی این کار را در محل انجام بدهید می توانید از خدمات جا به جایی کولر گازی در محل دکتر آچار بهره ببرید و با کارشناسان این گروه تماس حاصل فرمایید تا در محل این عملیات را برای شما انجام بدهند.

جا به جایی کولر گازی در منزل

برای نقل و انتقال دادن دستگاه کولر گازی در منزل می توانید با یکی از شماره های تماس دکتر آچار در اسرع وقت تماس حاصل کنید و با کارشناسان این کادر فعال ارتباط برقرار نموده و تقاضای کمک کرده تا با راهنمایی و مشاوره این کار لاینحل را به ممکن تبدیل بکنند.

جا به جایی کولر گازی
جا به جایی کولر گازی

نکات مهم در جا به جایی کولر گازی

در زمان جا به جایی قطعات خارجی کولر گازی دقت داشته باشید که به لوله های مسی ارتباطی آسیب نبینند همچنین دقت داشته باشید که گرد و غبار و اجسام دیگر وارد لوله ها نشوند، برای جلوگیری از این اتفاق باید در پوش لوله ها را ببندیم.

همچنین زمانی که اجزای داخلی کولر گازی را جا به جا می کنید دقت داشته باشید که گرد و خاک همچنین اجسام خارجی وارد آن نشوند، برای نگهداری و انتقال لوله ها بهتر است آن ها را به صورت حلقه ای کنیم.

هزینه جا به جایی کولر گازی

هزینهٔ جا به جا کردن کولر گازی می تواند به عواملی بستگی داشته باشد که در اینجا مورد بررسی قرار می دهیم، اولین گام می تواند در مورد ظرفیت دستگاه باشد، ظرفیت دستگاه نقش موثری در هزینه جابجایی کولر گازی دارد، به عنوان مثال باز کردن و نصب کردن دوباره دستگاه کولر گازی 9 هزاری قطعا هزینهٔ کمتری را به نسبت باز کردن و نصب کولر 36 هزار دارد.

جا به جایی کولر گازی
جا به جایی کولر گازی

 گام بعدی که دراین امر تاثیر گذار می باشد، محل نصب فعلی و محل نصب بعدی کولر گازی است، مانند نمونه، کولر گازی که کندانسور آن بر روی آن نصب شده است چگونه جابجا می شود، دیواری و در محل زیر قرار دارد، نصب آن بر روی دیوار با کولری که روی زمین نصب می شود به طور کامل با هم فرق دارد و البته هزینه حمل و نقل این دو نوع کولر گازی نیز متفاوت است.

گام بعدی که بر هزینه جابجایی کولر گازی اسپلیت اثر خواهد داشت، میزان لوله مسی مورد نیاز است، احتمال دارد که دستگاه کولر گازی شما در محل فعلی خود در اتاق نصب شده است وکندانسور آن نیز داخل تراس و برای اتصال این دو واحد از یک متر لوله مسی استفاده شده و باید کولر شما نصب شود ولی اگر در مکان بعدی که قرار است کگولر شما در آن نصب گردد دیگر خبری از بالکن نباشد و نصاب کولر گازی نیاز به 10 متر مسی دارد.

 برای انجام شدذن این کار باید دستگاه کولر گازی خود لوله تهیه کنید تا بتوانید کندانسور را در پشت نصب کنید. تمامی این موارد بیان شده در مبلغ پرداختی شما موثر واقع خواهد شد.

هزینه جمع گاز کولر، باز کردن کولر، نصب دوباره کولردر مکان جدید، لوله مسی، سرویس کولر و شارژ گاز کولر و… در هزینه دخالت دارد.

جا به جایی کولر گازی
جا به جایی کولر گازی

نتیجه گیری

گاهی امکان دارد که شما بنا به دلایلی نیازمند انجام انتقال دادن دستگاه کولر گازی خود باشید که به دنبال یک فرد متخصص هستید بدون این که صدمه به دستگاه تان وارد بشود می خواهید کولر گازی تان را جا به جا کنید که ما به شما متخصصین دکتر آچار را توصیه می کنیم که بهترین خدمات را به دلیل داشتن تجارب کافی به شما می دهند.

سرویس کاران دکتر آچار از نصب تا راه اندازی دستگاه کولر گازی و انجام هر گونه تعمیرات در کنار شما خواهند بود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. یوسف رهنما 8 ماه قبل

  خواستم از تعمیرکار خوبتون آقای شایسته تشکر کنم، کارشون عالی بود واقعا

 2. مسلم آخوندی 3 هفته قبل

  یکی از بهترین ها هستید حرفه ای و موفق

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید