علت بوی بد کولر گازی

علت بوی بد کولر گازی


بوی بد کولرگازی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، در این مقاله سعی داریم به بررسی انواع بو هایی که از کولر گازی ساطع می شود بپردازیم ، علت بوی بد کولر گازی بررسی کنیم و راه کاری برای برطرف کردن این مشکل مطرح کنیم.

در صورتی که خودتان قادر به برطرف کردن بوی بد کولر گازی نبودید می توانید از خدمات مرکز دکتر آچار کمک بگیرید تا در کم ترین زمان جهت عیب یابی دستگاه کولر گازیتان به منزلتان مراجعه کنند و تعمیر کولر گازی را برای شما انجام دهند.

علت بوی بد کولر گازی چیست؟

بسته به نوع بویی که از اسپیلت کولرگازی ایجاد می شود ممکن است دلایل متعددی داشته باشد، هر چیزی که باعث ایجاد بوی بد می شود می تواند شما و یا خانواده تا را بیمار کند همچنین ممکن است به کولر گازی شما آسیب وارد کند بنابراین بهتر است سریعاً این مشکل را رفع کنید چرا که بی توجهی به این موضوع هزینه زیادی را بر دست شما خواهد گذاشت.

در این مقاله به سؤال علت بوی بد کولر گازی چیست؟ پاسخ می دهیم و می فهمیم که چه اتفاقی می افتد، بو های مختلفی ممکن است ایجاد شود که هر کدام معنای خاصی دارند و به شما راه کاری جهت بهبود بوی اسپیلت ارائه می دهیم.

علت بوی بد کولر گازی
علت بوی بد کولر گازی

بوی دود اگزوز

داخل کولر گازی از روغنی استفاده می شود که عملکرد موتور دستگاه را بهتر می کند، زمانی که بوی دود اگزوز به مشام می رسد نشان دهنده نشتی روغن موجود در کولر گازی است، زمانی که با این مشکل مواجه شدید بهتر است از یک تعمیر کار متخصص کمک بگیرید تا این مشکل برطرف شود.

 بوی سوختن

زمانی که بوی سوختگی از کولر گازی ساطع می شود به احتمال زیاد چیزی در حال سوختن است، که دلیل آن می تواند ذوب شدن قطعات پلاستیکی، مشکل در سیم کشی و گرم شدن بیش از حد موتور باشد، در این صورت باید به سرعت کولر گازی را خاموش کرد و از یک تعمیر کار متخصص کمک گرفت تا کولر گازی شما را بررسی کرده و مشکل آن ا بر طرف کند.

بوی سیگار

یکی از انواع بو های نامطبوع کولر گازی بوی سیگار است، زمانی که فردی در منزل هنگام روشن بودن کولر گازی سیگار بکشد فیلتر کولر گازی بوی سیگار را مکش می کند، این کار منجر به این می شود که بوی سیگار داخل رادیاتور جمع شود و بوی سیگار در کل خانه پخش شود.

احساس بوی استون یا گاز

زمانی که کولر گازی از خودش بوی استون یا گاز ساطع می کند باید سریعاً کولر گازی را خاموش کنید، چرا که این بو نشانه خوبی نیست زیرا که دلیل آن نشتی گاز است، زمانی که گاز کولر کاهش پیدا می کند و نشتی دارد مشکلاتی را برای کمپرسور به وجود می آورد که باعث برفک زدن و یخ زدگی کولر گازی می شود.

علت بوی بد کولر گازی
علت بوی بد کولر گازی

بوی کپک

آیا کولر گازی شما بوی کپک می دهد؟ زمانی که کولر گازی در حال کار کردن است در صورتی که رطوبت موجود در هوا به درستی تخلیه نشود، باعث ایجاد آلودگی در سیستم تهویه کولر گازی می شود، برای از بین بردن این بوی ناخوشایند می توان از یک تعمیر کار کولر گازی مجرب کمک بخواهید تا به راحتی محل تجمع آلودگی را پیدا کند و با پاکسازی این آلودگی ها این مشکل را بر طرف کند.

در صورتی که از کولر گازی تان بوی کپک می آید جای نگرانی نیست چرا که مشکل جدی ای به حساب نمی آید، اما این مشکل در طولانی مدت باعث کاهش کیفیت هوای محیط می شود و برای اعضای خانواده شما به خصوص کودکان و سالمندان مضر است و باعث بیماری آن ها می شود.

روش رفع مشکل بوی بد کولر گازی

اکنون که با انواع بوی بد کولر گازی آشنا شده اید و علت ایجاد آن ها را می دانید، می خواهیم در این بخش راه کاری برای رفع این مشکل مطرح کنیم و برای جلوگیری از ایجاد بوی بد کولر گازی روش هایی را ارائه دهیم.

تعویض فیلتر هوا داخل کولر گازی

برای اینکه از ایجاد بوی بد پیشگیری کنید بهتر است فیلتر هوا کولر گازی را به صورت دوره ای تمیز کنید، در صورتی که به مدت طولانی فیلتر کولر گازی تان را تمیز نکرده اید، بهتر است اکنون فیلتر هوای داخل کولر گازی را تعویض کنید.

دلیل تعویض فیلتر هوا و اهمیت آن این است که فیلتر ها جلوی برگشت دوباره آلودگی ها را به داخل منزل می گیرند و با نبود آلودگی و کم بودن آلودگی بوی بد نیز کاهش پیدا می کند.

همچنین توصیه می شود زمانی که فیلتر هوا را تعویض می کنید از یک فیلتر های با کیفیت تر استفاده کنید چرا که هر چه فیلتر با کیفیت تر باشد ذرات ریز آلودگی موجود در هوا مانند باکتری ها را بیشتر جذب می کند، قابل ذکر است که عملکرد فیلتر های کولر گازی زمان انجام کار اهمیت زیادی دارد.

تمیز کردن مخزن تخلیه مسیر درین

با توجه به اینکه کولر گازی ها رطوبت اطراف و محیط را جذب می کنند و این رطوبت را از مسیر تخلیه خالی می کنند، این رطوبت داخل سینی زیرین ریخته می شود و محیطی تاریک و مرطوب ایجاد می شود که مناسب تولید باکتری و قارچ است، بنابراین باید این سینی و مسیر درین را به خوبی بشورید.

علت بوی بد کولر گازی
علت بوی بد کولر گازی

تمیز کردن لوله ها

یکی از راه های رفع بوی بد در کولر گازی تمیز کردن لوله ها است، با تمیز کردن لوله ها ب کولر گازی آلودگی های انباشته شده در لوله ها پاک می شوند و مجدد وارد ساختمان نمی شوند.

تمیز کردن مجرای تخلیه کولر گازی

برای جلوگیری از رشد باکتری ها و کپک ها توصیه می شود مجرا تخلیه کولر گازی را ماهیان بررسی کنید و در صورت انباشته شدن رطوبت این مجرا ها را تمیز کنید.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد علل مختلفی وجود دارد که باعث ایجاد بوی ناخوشایند کولر گازی می شوند، در این مقاله سعی شد به این سوال علت بوی بد کولر گازی چیست پاسخ داده شود، امیدوارم در رفع بوی نا مطبوع به شما کمک کرده باشیم، برای از بین بردن این بوی نامطبوع می توانید از تعمیر کاران مرکز دکتر آچار کمک بگیرید و از خدمات سرویس تعمیر کولر گازی این مرکز جهت از بین بردن بوی بد کولر گازی استفاده کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید