دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی

دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی


 در مقاله دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی شما را با علت های این مشکل آشنا می کنیم. دستگاه های کولر گازی در دنیای امروز جایگزین کولرهای آبی در گذشته شده اند که البته این دستگاه ها به دلیل پیشرفت های که در تولیدشان بوده هم برای گرمایش متناسب هستند و هم برای سرمایش.

احتمال دارد که در حین کار کردن با موانعی روبرو بشوند که نیاز به تعمیر کار تعمیر کولرگازی باشد که تاکید می شود برای در امان ماندن دستگاه تان در آینده از هر گونه خرابی و آسیب دیدن کار را به کاردان بسپارید آن کسی نیست جز دکتر آچار.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

همان طور که می دانید دستگاه کولر احتمال دارد که در کارایی گرمایی خود دچار مشکل شده باشد که می توانید با داشتن اطلاعات به دنبال علت باشید.

دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی
دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی

دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی چیست؟

 به طور کلی علت نداشتن گرما در دستگاه کولر گازی می تواند چندین دلیل داشته باشد:

کثیف شدن قطعات فیلتر دستگاه، نداشتن و یا کمبود گاز مبرد در دستگاه، معیوب شدن قطعه فن داخلی، معیوب شدن قطعه برد الکتریکی، معیوب شدن سنسوردما، معیوب شدن قطعه شیر برقی، معیوب شدن قطعه ترموستات و فعال نبودن حالت گرمایشی در دستگاه کولر گازی از عواملی است که در پیدایش این ایراد نقش دارد.

بدانید که دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی به دو صورت می تواند باشد:

  1. یکی این که هوا از دهانه خارج نمی شود.
  2. دوم این که کولر گازی در حالت گرمایش در زمستان هوای سرد را می دمد.

بادی که خارج نمی شود می تواند به دلیل خرابی پنل، دمنده فن و موتور فن پنل باشد.

دلیل اینکه نتواند باد گرم بزند، به احتمال زیاد فعال نبودن حالت گرمایش است با استفاده از چند روش ساده می توانید متوجه شوید که آیا کولر گازی شما توانایی کار در حالت گرمایش را دارد یا خیر.

در مرحله ابتدایی باید ریموت کولر گازی را بردارید و دکمه MODE را پیدا کنید، با فشردن دکمه MODE تنظیم حالت گرمایش معمولاً در کولرهای گازی بیشتر برندها بر روی صفحه نمایش شکلی شبیه به خورشید ظاهر می گردد و یا کلمه HEAT را مشاهده می کنید که به این معنی است حرارت می باشد.

راه کار دیگری برای مطمئن شدن مطالعه کردن دفترچه راهنمای کولر گازی شماست که توضیحات کاملی در مورد ویژگی های دستگاه مانند تنظیمات گرما دارد.

در مرحله بعدی برای درک این ایراد، بررسی بخشی از کندانسور است که دارای اطلاعاتی مانند حجم گاز ذخیره شده در کمپرسور، قدرت موتور و ویژگی گرمایش است که معمولاً با کلمه HEATING مشخص می شود.

دلیل دیگر از کار افتادن گرمایش کولر گازی می تواند به خاطر معیوب شدن کمپرسور دستگاه باشد زیرا این قطعه موظف بوده که گاز سیستم را پمپ کند که با روشن شدن دستگاه صدای این قطعه را متوجه می شوید.

در صورتی که شاهد خروج باد از پنل نباشید می تواند علت بروز این مشکل معیوب شدن موتور دستگاه باشد و در صورتی که دستگاه را روشن کرده فیوز خانه بپرد دلیلی دیگر برای سوختن موتور است که آمپر کشیده و سبب از کار افتادن گرمایش کولر گازی می شود.

یکی دیگر از دلایل نمایان شدن ایراد گرم نشدن کولر گازی می تواند معیوب شدن و صدمه دیدن قطعه ترموستات دستگاه شما باشد، بارزترین دلیل که بیشتر مشتریان با تعمیر کاران تماس حاصل می کنند و مشکل خود را مطرح می کنند، آسیب دیدن این قسمت از دستگاه باشد.

قطعهٔ ترموستات کولر گازی موظف به این امر می باشد که تنظیم دمای مورد نیاز شما را بر اساس فرمان ریموت کنترل بر عهده بگیرد.

اگر هوای خروجی کولر طبق این تنظیمات نباشد، باید این قطعه مورد چک قرار بگیرد، با صدمه دیدن قطعه ترموستات ملزم به تعمیر و تعویض خواهد بود، فراموش نکنید که تعویض ترموستات باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

عملکرد این قطعه ترموستات در کولر گازی به این گونه می باشد که مشابه کنترل کنندهٔ شناور است که دارای حالت روشن و خاموش هستند، این قسمت عملکرد ش را به گونه ای نمایش داده که با رسیدن به حداکثر مقدار کمپرسور را روشن می کند و در صورت رسیدن به حداقل مقدار کمپرسور را خاموش می کند.

مورد دیگر معیوب شدن قطعه برد در این دستگاه می باشد، می دانید که این قطعه بسیار مهم و کاربردی می باشد، موظف بوده که تمامی عملکردها را تحت نظر داشته باشد.

در صورت وجود نقص فنی اختلالی در گرمایش کولر گازی به وجود می آید، در صورتی که بروز از کار افتادن گرمایش کولر پس از بررسی کردن دستگاه به خاطر صدمه دیدن برد باشد باید اقدامات لازم را در جهت تعمیر و یا تعویض این قطعه انجام بشود.

دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی
دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی

دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی و رفع آن در منزل

هر زمان که دستگاه کولر گازی شما از نظر گرمایش داشتن با مشکل مواجه گشت می توانید به راحتی ایرادش را در منزل رفع نمود و همانند روز اول با همان کیفیت برای شما کارایی لازم را داشته باشد.

دلیل از کار افتادن گرمایش کولر گازی و رفع آن در محل

 برای اینکه دستگاه کولر گازی خود را در محل تعمیر بکنید و دیگر به امر نقل و انتقال دادن این دستگاه نپردازید افراد متخصص دکتر آچار به راحتی در محل در دسترس شما خواهند بود و یک فاصله زمانی کوتاه عملیات تعمیر را انجام می دهند.

هزینه تعمیرات کولر گازی

هزینه های پرداختی شما متناسب با مشکلی که برای دستگاه کولر گازی تان پیش آمده می تواند متفاوت باشد در ابتدا دستگاه مورد عیب یابی قرار می گیرد و هر زمان که عیب مشخص شد افراد متخصص چون دکتر آچار اقدامات لازم را در این زمینه انجام می دهند و هزینه های با توجه به ایاب و ذهاب افراد تعمیر کار و قطعات تعمیری و یا تعویضی محاسبه می گردد.

 کلام آخر

دستگاه کولر گازی هم مانند دیگر لوازم احتمال دارد که با اختلالاتی در عملکردش مواجه بشود که هر یک می تواند علل مختلفی داشته باشد که در برخی از موارد به راحتی و بدون حضور متخصص می توان برطرف کرد.

ولی در موارد دیگر ملزم به حضور متخصص خواهد بود که دستگاه را مورد بررسی قرار داده و عیب اصلی را متوجه شد برای کمک گرفتن از تعمیر کاران ماهر می توانید از دکتر آچار کمک بگیرید.

زیرا با در دسترس داشتن افراد آموزش دیده و حرفه ایی می تواند همیار شما و معایب به وجود آمده برای کولر گازی شما باشند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
  1. جعفر همت 8 ماه قبل

    چه چیزی باعث لغزش ماشین ظرفشویی می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید