تعمیر ولوم اجاق گاز

تعمیر ولوم اجاق گاز


تعمیر ولوم اجاق گاز

اجاق گاز از ضروریات آشپزخانه هاست و در نبودش امر آشپزی دچار نوسان خواهد شد، بنابراین توصیه می شود در نگهداری از این وسیله همانند دیگر وسایل بسیار کوشا باشید تا به تعمیر اجاق گاز نیاز نداشته باشید.

ولوم اجاق گازها

قطعه ی شیر اجاق گاز از قطعات مهم در دستگاه اجاق گاز می باشد، شیرهای اجاق گاز را با یک روکش که ولوم نام دارد پوشانده می شود.

برای استفاده کردن از دستگاه اجاق گاز باید این قطعه ی ولوم را فشار دهید تا شیر گاز حرکت کند، با این حرکت گاز آزاد شده و با کمک بوبین و میکروسوئیچ شعله ایجاد می شود، بیشتر شیرهای اجاق گاز از جنس برنج و یا آلومینیوم است.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با دکترآچار

سفت شدن شیر اجاق گاز

در زمان استفاده کردن از اجاق گاز شیر اجاق گاز سفت شده و به خوبی حرکت نمی کند، سفت شده و ولوم به خوبی نمی چرخد.

در این مواقع بهتر است که به آن فشار نیاورید، احتمال دارد آسیب بیشتری را وارد کنید، باید با متخصصین تعمیر ولوم اجاق گاز هماهنگ کنید تا ایراد پیش آمده را بررسی کنند.

تعمیر ولوم اجاق گاز
تعمیر ولوم اجاق گاز

تعمیر ولوم اجاق گاز

جنس بیشتر ولوم ها از پلاستیک و یا فلز است که احتمال دارد نیازمند تعمیر و یا تعویض بشود، دلایلی مانند: رعایت نکردن فاصله مناسب و استاندارد در زمان تولید دستگاه اجاق گاز، از جنس خوب و دارای کیفیت عالی در موقع ساخت استفاده نشود می تواند در خراب شدنش نقش داشته باشد.

از طرف دیگر هم نکاتی را باید افراد مصرف کننده در زمان استفاده از دستگاه اجاق گاز رعایت کنند تا با مشکلی روبرو نشود نظیر مواردی چون: در تنظیم شعله ی بزرگ تر حساس تر باشند.

زیرا در بیشتر دستگاه های اجاق گاز شعله ی بزرگ نزدیک تر است و احتمال آسیب رساندن بیشتر است و اگر ولوم های اجاق گاز دارای محافظ نیستند بهتر است که این کار را انجام بدهید و بر روی آنها محافظ قرار دهید.

در زمان خریداری بهتر است توجه کنید که از ولوم های استیل استفاده شده باشد، زیرا اگر از جنس پلاستیک باشد زودتر صدمه می بیند.

سعی کنید تا حد امکان از سر رفتن مواد غذایی بر روی اجاق گاز پیشگیری کنید زیرا همین هم می تواند در صدمه زدن به قطعات ولوم اجاق گاز موثر باشد.

با نصب کردن پلیت نسوز روی ولوم ها می تواند چاره ساز این مشکل باشد.

عدم بی توجهی به نکات ایمنی در زمان استفاده کردن از اجاق گاز مانند نگه نداشتن شعله ی بزرگ اجاق گاز را در حد نیمه و متوسط می تواند ضرر برساند.

عایق بندی نامتناسب در صورتی که اجاق گازها با عایق پشم شیشه می توانند از هدر رفتن دمای آن جلوگیری کنند و در مواقعی که این عایق بندی نامتناسب باشد با خارج شدن دما به ولوم ها آسیب می رساند.

 البته در زمان هایی که از فر اجاق گازتان استفاده می کنید و درب آن را محکم نمی بیندید، گرمای حاصل از فر هم می تواند به ولوم ها ضرر برساند.

بنابراین بهتر است درزگیر و واشرها را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مشاهده ی خراب شدنش اقدام به تعمیر و یا تعویض ولوم ها بکنید.

خراب شدن لولای فر اجاق گازها هم در این امر معیوب شدن ولوم ها موثر است که بهتر است از متخصصین تعمیر ولوم اجاق گاز در جهت رفع این عیب کمک بخواهید.

معیوب بودن فن خنک کننده که از قطعات مهم در فر اجاق گازها می باشد، هر زمان که این فن خراب شده باشد، برای خنک کردن برد الکترونیکی و صدمه نزدن به قطعات دیگر اجاق گاز باید وارد عمل بشوید که وجود این ایراد می تواند به دستیگره و ولوم ها صدمه وارد بکند که بهتر است فن را تعویض کرده و یک فن جدید را جایگزین کنید.

تعمیر ولوم اجاق گاز
تعمیر ولوم اجاق گاز

راه کار تمیز کردن ولوم ها ی اجاق گاز

می توانید از محلول سرکه و آب کمک بگیرید و این محلول را برروی ولوم ها ریخته و کمی صبر کنید و بعد با یک مسواک  و یا اسفنج چربی ها و کثیفی ها را بردارید تا ولوم ها تمیز بشو.

در صورتی که هنوز لکه ایی باقی مانده است می توانید یک کم جوش شیرین به آن اضافه کرده تا تمامی لکه ها از بین برود و بعد با مقدار مواد شوینده و آب داغ شستشو را کامل کنید و بعد از خشک شدن ولوم ها آنها را در جایگاه خود قرار دهید.

اگر در زمان خرید کردن از اجاق گازهای رومیزی خریداری بکنید به طور معمول کارخانه خود از موانع حرارتی مخصوصی برای ولوم ها استفاده کرده است.

تا حد امکان باید از داغ شدن بیش از حد مجاز ولوم ها جلوگیری بشود و به شما مصرف کنندگان عزیز توصیه می شود که برای افزایش طول عمر و تعمیر ولوم اجاق گاز از محافظ استفاده بشود.

داغ شدن بیش از حد هم می تواند حادثه آور باشد مثلاً اگر در منزل خود کودک دارید و در زمان نزدیک شدن به اجاق گاز یکی از این ولوم ها را لمس کند و داغ باشد احتمال سوختن دستش وجود دارد.

این پوشش های محافظ می توانند از کثیف شدن، داغ شدن بیش از حد، ریختن مایعات بر روی ولوم ها و شکستگی و تغییر رنگ ولوم اجاق گازتان پیشگیری کند.

هرگز ولوم اجاق گازها را در جهت خلاف جهت اصلی نچرخانید و از موانع مخصوص حرارت در جلوی ولوم ها استفاده کنید.

 در مواقعی که مشعل اجاق گاز ها در بالاترین حد خود قرار دارد باید اطراف شعله آبی باشد و ارتفاع آن حدود 20 میلی متر باشد.

در غیر این صورت بهتر است که شعله ی اجاق گازتان را تنظیم کنید که در برخی از موارد کم و یا زیاد بودن شعله ی اجاق گازتان بسته به قطعه ی ولوم دارد و ممکن است اشکالی در آن به وجود آمده باشد و نیازمند تعمیر ولوم اجاق گاز بشوید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 12
 1. هههه 2 سال قبل

  شماره تماستون برای خرید تلفنی چنده

 2. جعفر ذاکری 2 سال قبل

  فکر نمیکردم نات اکتیو باشه که بود

 3. مهدی سبحانی 2 سال قبل

  یکم گران است ولی می ارزه

 4. ایمان زارع 1 سال قبل

  آیا براتون راه داره قبل از تعمیر هزینه را اعلام کنید؟

 5. یدالله ملکی 1 سال قبل

  خیلی عالی بود

 6. نادر قربانی 1 سال قبل

  از نمایندگی اصلی کارتون درست تره به خدا هر موقع زنگ زدیم کمتر از یک ساعت تعمیرکارتون اومده نمایندگی 4 روز الاف میکنن آدمو

 7. سجاد اصغری 1 سال قبل

  سلام، بسیار ممنون و متشکر

 8. علی اصغر بختیاری 1 سال قبل

  تعمیرات را به خوبی انجام دادند و کارشون عالی بود دم تکنسین عزیز گرم

 9. حامد افشار 1 سال قبل

  همکارتون تخفیف خوبی بهم داد ممنونم

 10. روح الله شهبازی 1 سال قبل

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 11. زهرا 3 ماه قبل

  با سلام و احترام میبخشید فرگاز مدل عالیستان ما ولوم فرش خراب شده متاسفانه میگن قدیمی پیدا نمیشه همه چی اش خوبه میشه راهنمایی ام کنید چه ولومی بهش میخوره اگر نیاز باشه حاضرم بقیه ولوم ها هم تعویض کنم ممنونم

  1. دکتر آچار 3 ماه قبل

   عرض ادب و احترام لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید