تعمیر اسپیلت در کرج

تعمیر اسپیلت در کرج


شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا اسپلیت نمی تواند محیط را خیلی خوب خنک کند؟ یا در حین کار صداهای ناهنجاری ایجاد می کند؟ یا اصلا روشن نشده؟ شما برای رفع معایب به وجود آمده می توانید به کارشناسان تعمیر اسپیلت در کرج دکتر آچار مراجعه فرمایید.

 در این مواقع اطلاعات زیر ممکن است برای شما ارزشمند و قابل استفاده باشد در مطالب زیر به غیر از متداول ترین ایرادهای اسپلیت، ترفندهایی را نیز برای رفع این اشکالات ارائه می دهیم همهٔ مشکلاتی که بیان شده نشات گرفته شده از صدمه دیدن قطعات داخلی اسپلیت که به عنوان مثال، کاسته شدن سرمایش دستگاه که احتمال دارد آلارمی برای کاستن مقدار گاز فریون، آسیب دیدن کمپرسور یا معیوب شدن کندانسور باشد.

با تشخیص صحیح و به موقع ایرادهای اسپیلت می توان قطعات آسیب دیده را در صورت نیاز داشتن تعمیر اسپیلت و یا تعویض کرد به همین روال مشکلات کارکردی اسپلیت حل شده و عملکرد دستگاه به حالت عادی باز می گردد.

تعمیر اسپیلت در کرج

اگر در حین کار کردن با اسپیلت با مشکل سوختن موتور یا همان کمپرسور آن مواجه گشتید در این زمان ملزم به حضور کارشناسان ماهر می شود.

در این متن عواملی که در سوختن کمپرسور اسپیلت تاثیر گذار می باشد را مطرح کرده تا شما هم با آنها آشنا بشوید.

مواردی که سبب سوختن موتور اسپیلت می شود را شرح داده:

قطعهٔ کمپرسور اسپیلت موظف بوده با مکیدن گاز از اواپراتور و ارسال آن به کندانسور اسپیلت عملیات خنک سازی را انجام بدهد در صورتی که کمپرسور آسیب ببیند یا ایراد پیدا بکند، این عملیات به درستی اجرا نخواهد شد و دستگاه قادر به تولید هوای خنک نیست زیرا گازی برای ورود ندارد.

جهت تعمیر اسپیلت در تمام مناطق تهران به لینک زیر مراجعه کنید:

https://drachar.com/split-repairs/

تعمیر اسپیلت در کرج
تعمیر اسپیلت در کرج

از جمله عوامل مهمی که موجب سوختن موتور اسپیلت شده می توان این گونه بیان کرد:

 1. مورد اول معیوب شدن قطعه فن دستگاه اسپیلت
 2. مورد بعدی متناسب نبودن ولتاژ و استاندارد نبودنش
 3. نبود و کاسته شدن مایع خنک کننده یا همان گاز مبرد
 4. سیم پیچی که راه اندازی شده دچار ایراد شده است.
 5.  کندانسور کثیف شده است.
 6.  سیم های قفل موتور ایراد پیدا کرده است.

 برای آموزش تعمیرات موتور اسپیلت بهتر است این نکته را به خاطر بسپارید، تعمیر موتور یا کندانسور اسپیلت و انواع دیگر کولر گازی از مشاغل تخصصی است که نباید به افراد ی که حرفه ایی نیستند و مهارت ندارند سپرد.

طرز کارکرد برد اسپیلت و علل معیوب شدنش

یک برد مدار اسپیلت با ولتاژ AC و DC کار ایی دارد هر موقع که جریان نوسان دارد، مدار امکان دارد با ورود یهویی ولتاژ بالاتری که فراتر از عملکرد آن است، صدمه بزند.

اعمال ولتاژ غلط به برد با حضور یک تکنسین نا وارد در هنگام نصب نیز توانسته به برد صدمه بزند.

 وجود اشکالات در سیم کشی دستگاه از عوامل مهم در معیوب کردن قطعهٔ برد مدار است.

با حضور حشرات یا حیواناتی مثل مارمولک یا سوسک احتمال این وجود دارد که در درون مدار تهویه مطبوع لانه کرده و توانسته منجر به آسیب بشود.

بارزترین دلایل در زمینهٔ ضرر زدن به برد که با قرار گرفتن در مقابل گرما، رطوبت و گرد و غبار می باشد.

 وارد شدن ضربات ناگهانی مواردی مانند افتادن در هنگام تمیز کردن.

 سپری شدن زمان نیز موجب فرسودگی دستگاه و صدمه زدن به قسمت های خاصی می شود.

 برد صدمه دیده قابلیت تعمیر را دارد و می توان آن را تعمیر کرد.

قطعات برد از قسمت های متفاوتی است که تشکیل شده است که در متن زیر قطعات مرتبط به برد را تشریح کرده:

معیوب شدن سوئیچینگ منبع تغذیه می باشد یک آی سی سوئیچینگ به خاطر عبور جریان اضافی از قطعه یا با وجود اتصال کوتاه در مدار شکل گرفته است.

از کار می افتد به منظور اجرای عملیات تعویض آن گام اولیه این است که منبع آسیب سیستم را حذف کرده و منبع دیگری را جایگزین آن کنید.

قطعهٔ دیگر برد وجود نقص در رله اصلی دستگاه اسپیلت است صدمه دیدن این رله باعث خاموش شدن کامل برد می شود برای تست این قطعه از آمپرمتر کمک گرفته می شود.

مورد بعدی خازن ها و مقاومت ها می باشد دستگاه این قطعات قطعاتی هستند که نمونه های متعددی از آنها در تمامی بردهای الکترونیکی مشهود بوده است اغلب اتفاق می افتد که این قطعات کوچک به خاطر ولتاژ زیاد، اتصال کوتاه، نوسانات جریان و غیره از کار می افتند.

 مورد بعدی رگولاتور و ترانسفورماتور هستند که موظف بوده این قطعات قسمت هایی را برای تبدیل ولتاژ پایه به ولتاژ مورد نیاز برد انجام می دهند.

 بررسی های کنترلی ازموارد دیگر می باشد ابتدا تراشه های تخته را بررسی کنید مشکلات کوچکی مانند شل بودن دوشاخه های متصل به برد دستگاه احتمال دارد که دلیل عملکرد نادرست برد باشد و مدت بسیاری را صرف عیب یابی نمایید در صورت تشخیص عیب از قسمت های دیگر از سالم بودن قطعات دیگر اطمینان حاصل کنید.

تعمیر اسپیلت در کرج
تعمیر اسپیلت در کرج

سرویس اسپیلت

اگر از اسپیلت ها استفاده می کنید بهتر است اطلاع داشته باشید که حداقل سالی یک بار برای انجام سرویس های دوره ای توسط افراد با تجربه و آموزش دیده اقدام فرمایید.

در زمان انجام سرویس تکنسین ها تمامی موارد و قطعات دستگاه را مورد بررسی قرار داده و اگر مشکلی را مشاهده بکنند هر گونه اقدامی که لازم هست را انجام میدهند و اجازه نمی دهند که به قطعات دیگر آسیبی وارد نمایند همین امر سبب شده که بر عمر مفید دستگاه خود بیفزایید.

تعمیر اسپیلت در کرج در منزل

به شما مژده می دهیم که دکتر آچار در کرج هم شعب دارد و می تواند برای شما خدمات تعمیر اسپیلت در کرج درمنزل را در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه بدهد و دیگر نیازی به منتقل کردن دستگاه به تعمیر گاه نمی باشد.

تعمیر اسپیلت در کرج در محل

در صورتی که ساکن محلهٔ کرج هستید و اسپیلت شما دچار اختلالاتی در کارکردش شده است با اطلاع رسانی شما فوراً در محل حضور پیدا کرده و شرایط ب شما راحت تر خواهد بود و دیگر دستگاه را تعمیر گاه انتقال نمی دهید و در همان محل خدمات تعمیر اسپیلت را برای شما انجام خواهند داد.

هزینه تعمیر اسپیلت در کرج

هزینه ها بستگی به مشکلات و ایرادهایی که برای اسپیلت به وجود آمده می تواند متغیر باشد زیرا گاهی اوقات قطعات آسیب دیده قابلیت تعمیر ندارند و ملزم به تعویض قطعه می باشند که در این جا هزینه ها فرق دارد و اگر قطعه اورجینال و با کیفیت ارائه شود که روی هزینه ها تاثیر گذار می باشد و یا این که اشکال در کمبود گاز مبرد باشد که با توجه به خدماتی که برای برطرف نمودن این ایراد انجام می شود موثر در پرداخت هزینه های تعمیر خواهد شد.

نتیجه گیری

به هر حال امکان دارد که در اثر مرور زمان که از اسپیلت استفاده می کنید یک سری از قطعاتش فرسوده بشود که نیاز به تعویض دارد می توانید از همراهی متخصصین دکتر آچار بهرهٔ لازم را ببرید.

البته دربرخی از مواقع اختلالی در کارکرد اسپیلت به وجود می آید که باید علت را جویا بشوید و دستگاه را عیب یابی کرده تا مشکل اصلی مشخص بشود و راه کار برطرف نمودن این ایراد به وجود آمده را برای شما انجا م دهند تا دستگاه اسپیلت همانند روزهای اول با همان کیفیت کارایی داشته باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. مریم باری 2 ماه قبل

  سلام عصرتون بخیر
  علت خاموش شدن ناگهانی اسپلیت چیه؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   عرض ادب و احترام ایراد و خرابی در برد الکترونیکی یکی از اصلی ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی اسپلیت معرفی می شود

 2. حمید رحمانی 2 هفته قبل

  قیمت تعمیر آبگرمکن در تهران به چه اساسی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید