تعمیر حسگر شعله پکیج

تعمیر حسگر شعله پکیج


حسگرهای شعله وسایل ساده ای هستند که عملکردشان به این گونه می باشد که برای تایید باز بودن دریچه و درب گاز و فقط در مواقع آتش سوزی و جلوگیری از تجمع گازهای مضر طراحی شده اند، هر زمان که با این ایراد مواجه می گردید بهتر است از تعمیر کاران ماهر تعمیر حسگر شعله پکیج دکتر آچار کمک گرفته بشود.

این سنسورها به طور معمول در پکیج های که با تکنولوژی پیشرفته تری و سایر سیستم های گرمایش گاز یافت می شوند.

موانع حسگرهای شعله بسیار بارز می باشد و نیازی به تعمیر پکیج پیچیده ندارد. در صورتی که شعله پکیج ها به مرور زمان از بین رفته باشد، این سایدگی و کهنگی اغلب مشکل کثیفی آن خواهد بود.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

 این حسگرها به گونه ای قرار گرفته اند که تحمل کمی برای تغییرات دارند و ممکن است توسط سبک ترین پوشش کربن اشتباه خوانده شوند.

تعمیر حسگر شعله پکیج
تعمیر حسگر شعله پکیج

اکثر پکیج ها هایی که در مناطق پر گرد و غبار مانند: اتاق های زیرزمینی یا رختشویی هستند، ذرات معلق در هوا به راحتی به این سنسور می چسبند و در آخر این ذرات توانسته سوخته و در جمع شدن کربن نقش دارد.

 در صورت آسیب دیدن حسگر شعله پکیج، در مواقعی که پس از تمیز کردن سنسور بسته بندی به حالت عادی خود برنگشت، باید تعویض شود و باید توجه داشت که اگر حسگر شعله پس از تمیز کردن کار خود را انجام ندهد، پکیج باید مورد عیب یابی قرار بگیرد.

برای حل مشکل با کمک کارشناسان حرفه ای دکتر آچار بررسی شود. بدون حسگر شعله پکیج در صورت عدم احتراق گاز آزاد می شود و گازهای خطرناک تجمع کرده و در صورت وجود شعله درپکیج و کثیف بودن آن و عدم تشخیص شعله، واحد گرمایش پکیج به صورت خودکار خاموش می شود.

تعمیر حسگر شعله پکیج

هنگامی که حسگر شعله پکیج تان عملکرد درستس ندارد و با خرابی و اختلال دست و پنجه نرم می کند علائم و شواهدی می تواند به شما کمک بکند که این حسگر خراب شده است بنابراین برای این که شما متوجه معیوب شدن این حسگر بشوید بهتر است که وارد این راهکار بشوید:

آیا اطلاع دارید که چگونه تشخیص دهید که سنسور شعله شما معیوب است یا فقط کثیف است؟ این دستورالعمل ها را دنبال کنید تا بفهمید کدام یک درست است.

گام ابتدایی این است که برق پکیج را خود را خاموش کنید شیر گاز را ببندید، پیچ نصب را بردارید حسگر شعله را با توجه دقیقی به بیرون آورده، حسگر شعله پکیج را مورد عیب یابی قرار بدهید.

گاهی ممکن است که شما مشاهده کنید که حسگر شعله پکیج تان زنگ زده به نظرآمده، ممکن است فقط نیاز به تمیز کردن داشته باشد.

 در مواقعی که عایق حسگر از بین رفته یا ترک خورده باشد، تعویض حسگر ضروری است تعویض حسگر شعله یک روش ساده است اما توصیه می شود برای کاهش خطر مشکلات قابل پیشگیری آن را به متخصصان بسپارید.

علائم و شواهد معیوب شدن حسگر شعله پکیج

هنگامی که میله یون گرم می شود، پکیج تان باید جرقه زن که کار تمام شده و شعله ثابت و پایدار شده و دستگاه روشن می شود.

در این زمان است که این مورد می تواند نشان بدهد که الکترود حسگر شعله سالم است.

 در غیر این صورت معیوب است.

 اگر هنگام ایجاد شعله ثابت نشود و گرم شدن الکترود، شعله احتراق قطع نشد، بهتر است قطعه برد پکیج تان را بررسی کنید.

 اگر برق ورودی به ترانسفورماتور احتراق در 220 ولت باقی بماند، برد الکترونیکی معیوب است.

 اگر میله یونی یا الکترود تشخیص شعله پکیج آسیب ببیند، پکیج برق می زند و شعله مشتعل می شود و شعله به همراه جرقه زن قطع می شود ولی جرقه زن قطع نمی شود، این حالت پکیج خطای عدم تشخیص شعله می دهد.

هر زمان که شما شاهد معیوب بودن میله یون پکیج یا در واقع همان الکترود حسگر شعله بودید دستگاه پکیج تان جرقه را تولید کرده و شعله را روشن نموده ولی جرقه زن را قادر به قطعش نمی باشد و هم زمان شعله هم با جرقه زن قطع می گردد، در این لحظه دستگاه پکیج تان هشدار عدم تشخیص شعله را داده است.

گاهی هم با مداوم کار کردن حسگر شعله روبرو هستید، در این مواقع دستگاه پکیج تان به طور دائم در حال کار می باشد، ولی خبری از روشن شدن دستگاه نخواهد بود، احتمال دارد که ترک یا اکسید شدن یون پکیج وجود داشته باشد که سبب اختلال در عملکرد این قطعه شده است.

هر زمان که دستگاه پکیج تان به طور دائم خاموش و روشن بشود که بروز این ایراد هم می تواند علت های بسیار داشته باشد از جمله این موارد می تواند وجود نوسان در گاز و یا کم بودن آب در مدار گرمایش ولی با همهٔ این ها می تواند علت اصلی معیوب شدن میله یون دستگاه پکیج تان باشد.

تعمیر حسگر شعله پکیج
تعمیر حسگر شعله پکیج

تعمیر حسگر شعله پکیج در منزل

هر زمان که حسگر شعله پکیج تان با مشکل مواجه شود می توانید برای انجام تعمیرات در منزل با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار نموده و از آنان طلب کمک کرده تا خدمات خود را در این زمینه برای شما ارائه بدهند.

تعمیر حسگر شعله پکیج در محل

افراد تعمیر کار در دکتر آچار در هر زمانی آماده خدمت رسانی به شما در محل خواهند بود بنابراین فقط کافی است که شما با یک تماس آنان را مطلع نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کنند.

هزینه تعمیر حسگر شعله پکیج

هزینه تعمیرات در پکیج ها توسط تعمیر کاران ارزیابی می گردد و بستگی به نوع خدماتی که ارائه می دهند می تواند متغیر باشد.

زیرا گاهی باید قطعه ایی تعمیر بشود و در برخی از موارد که تعمیرات قابل انجام نباشد باید قطعه جدید را جایگزین نمود و هم چنین هزینه اجرت کار تعمیر کاران و هزینه ایاب و ذهاب همگی با هم مورد محاسبه قرار می گیرد.

 کلام نهایی

چیزی که در مورد دستگاه های پکیج اهمیت دارد وجود حسگر شعله در آنها می باشد زیرا در هر برند و مدلی از پکیج ها این حسگر وجود دارد و عملکرد یکسانی دارد و این قطعه شعله را تشخیص و سوختن صحیح آن را تحت کنترل دارد.

هر زمان که با اختلال این عملکرد روبرو می شوید می توانید از متخصصین دکتر آچار در این زمینه کمک بگیرید تا دستگاه را مورد عیب یابی قرار بدهند و ایراد آن را رفع نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 1
  1. علی محمد زندی 3 هفته قبل

    یک تعمیرکار از شرکت شما اومدن خونه ما برای تعمیر شعله پکیج واقعا کارشون خوب بود و ما راضی بودیم ازشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید