دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار


ماشین لباسشویی در برندهای متفاوتی در دسترس می باشد ولی با داشتن کیفیت بالا و برتر احتمال دارد شاهد معایب و مشکلاتی در حین کار بشوید که یکی از این موارد خاموش شدن ناگهانی دستگاه در حین کار می باشد که عللی بسیار دارد که برای رفع تین مورد می توانید از کارشناسان تعمیر لباسشویی دکتر آچار کمک بخواهید تا با حضور به موقع و تجارب بسیاری که در این زمینه و بررسی دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار را دارند ایراد به وجود آمده را در اسرع وقت برایتان برطرف نمایند.

دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

از دیگر عیوب الکتریکی که باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار خواهد شد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ممکن است شیر برقی مشکل داشته باشد یا آسیب دیده باشد که توانسته سبب ایجاد مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی می شود، بعد از چک کردن این قطعه، در صورت لزوم تعمیر یا تعویض نمایید.
 • اتصال هیدرواستات و موتور تایمر از قطعاتی است که در صورت خرابی باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی می شود.
 • مورد دیگری که علل بروز این ایراد در ماشین لباسشویی خواهد شد، موتور دستگاه و موتور تایمر نیز از جمله احتمالاتی هستند که ممکن است باعث خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی شوند، چیزی که باید چک شود.
 • یکی از قطعات مهمی که باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی در هنگام خرابی می شود هیدرواستات است، در صورتی که می خواهید این ایراد را برطرف نمایید، هیدرواستات باید آن را داخل لوله ورودی قرار دهید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید، به خاطر این که احتمال دارد لوله ورودی این قطعه ترک خورده یا آسیب دیده و هوای فشرده از آن خارج شود.
 • قطعه هیدرواستاتیک باید بررسی شود تا کاملا بسته شود، چون که ممکن است تنظیم آن نیز آسیب دیده باشد.
 • فیلتر ورودی شیر برقی نیز یکی از قطعاتی است که سبب خاموش شدن یهویی ماشین لباسشویی بشود که در صورت گرفتگی و کثیف شدن ماشین لباسشویی می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی آن شود که باید به طور مرتب از آن مراقبت و تمیز شود.
دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار
دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

مواردی چون دلایلی که در زیر مطرح می گردد در خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار نقش دارد:

در صورتی که ماشین لباسشویی در اواسط چرخه شستشو به طور ناگهانی روشن و خاموش شود، نمایان شدن این ایراد می تواند سر منشا الکتریکی یا مکانیکی در آن وجود داشته باشد، گاهی مواقع احتمال دارد که از خاموش کردن ماشین لباسشویی، نمی توان ماشین را روشن کرد، خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ممکن است با توجه به دلایل زیر مشاهده گردد:

 • خرابی دوشاخه برق ماشین لباسشویی یکی از علل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می باشد، به خاطر وجود بار الکتریکی زیاد، احتمال این است که اتصالات دو شاخه برق قطع شده باشد، برای پیشگیری از این مشکل و توقف ماشین لباسشویی در هنگام شستشو، بهتر است از محافظ برقی استفاده کنید.
 • خراب شدن قطعه برد الکترونیکی ماشین لباسشویی سبب بروز این ایراد در دستگاه شده است، نوسانات جریان الکتریکی یا آسیب دیدن یکی از قطعات مانند المنت یا شیر برقی باعث آسیب به برد الکترونیکی می شود که توانسته یکی از علل ایجاد توقف ماشین لباسشویی در حین کار باشد،اگر این قطعه آسیب دیده است، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار می تواند به علت وارد شدن آب بیش از حد در این دستگاه باشد، اگر داخل ماشین لباسشویی خود مقدار زیادی آب دیدید و ماشین لباسشویی خاموش است، این بدان علت می باشد که سنسور هیدرولیک، شیر برقی یا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی شما معیوب است.

آب بیش از حد نیز می تواند یکی از عوامل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار باشد، عملکردی برای برطرف کردن این مشکل بهتر است شیر ورودی آب ماشین لباسشویی را چک کرده و بلافاصله با تعمیرکاران دکتر آچار برای تعمیر ماشین لباسشویی تماس حاصل کنید.

تنها کاری که شما می توانید انجام بدهید این است که قبل از مراجعه تعمیرکار، می توانید با خارج کردن دستی آب از داخل محفظه پمپ تخلیه، لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید و منتظر بمانید تا تعمیرکار بیاید.

 • خرابی تایمر مکانیکی در ماشین لباسشویی های قدیمی توانسته یکی دیگر از علل بروز این حادثه باشد، در مدل های قدیمی به جای برد الکترونیکی، تایمر ماشین لباسشویی را در حالت های مختلف کنترل می کرد. ساختار قطعهٔ تایمر به گونه ایی است که متشکل از چرخ دنده های مکانیکی است، این چرخ دنده ها ممکن است به دلیل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار آسیب ببینند.

گاهی مواقع به نظر رسیده به خاطر تمیز نبودن قطعات پلاتین های تایمر شاهد این رخداد خواهید بود و ماشین لباسشویی در حین کارمتوقف می شود، تایمرها را می توان با انجام دادن یک سرویس ساده مانند شستن پلاتین، تعویض دنده یا روغن مانند قبل به کار خود ادامه دهند.

 • با وجود یک عملکرد ایمنی در درب ماشین لباسشویی احتمال این وجود دارد که از باز شدن درب هنگام چرخش ماشین لباسشویی جلوگیری بشود، هنگامی که درب به طور کامل بسته بشود به سیستم ماشین لباسشویی اطلاع می دهد که کاملا بسته است و می تواند کار را آغاز کند.

ولیکن در مواقعی که درب سیستم خراب شده باشد، آلارم هشدار و خطایی روی صفحه ماشین لباسشویی نمایان می گردد و ماشین لباسشویی از کارش باز می ماند.

دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار
دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار

در صورتی که مجبور به تعویض قفل درب شود، با این حال، می توانید یک شانس را مورد آزمایش قرار بدهید و با کمک دفترچه راهنما ماشین لباسشویی را ریست کنید، امکان دارد که با این روش هم کار نکند برای یافتن دلیل توقف ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ، بوش، دوو و… لازم است از کارشناسان مجموعه دکتر آچاراستفاده کنید.

 • مورد دیگر این احتمال دارد که خازن پارازیت گیر صدمه دیده باشد، جایگاه این خازن داخل هر دو شاخه ماشین لباسشویی است.

این کار از سوختگی و شوک الکتریکی جلوگیری می کند، هر بار که برق بالا می رود، با قطع برق از آسیب پیشگیری می کند و احتمال دارد از دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار این موضوع باشد.

در صورتی که خازن مسدود کننده ماشین لباسشویی شما سوخته باشد، باید در اسرع وقت آن را تعویض کنید تا ماشین لباسشویی دوباره به کار خود ادامه دهد.

 • مورد دیگر بروز این ایراد گرفتگی پمپ تخلیه می باشد که با مسدود شدن پمپ تخلیه می تواند یکی از دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی باشد.

ممکن است در پمپ تخلیه اشیاء تجمع کرده پمپ مسدود شده و قبل از تخلیه ماشین لباسشویی در یک مرحله متوقف می شود، یکی از دلایل توقف ماشین لباسشویی در حین کار می تواند این باشد.

 با توجه به مدل ماشین لباسشویی، جایگاه و مدل پمپ تخلیه امکان دارد متفاوت باشد، ولیکن معمولا در پایین و سمت چپ ماشین لباسشویی شما قرار دارد.

 هزینهٔ تعمیر ماشین لباسشویی

هزینه های تعمیرات بستگی به نوع خدمات دارد و این که کدام قطعه از این دستگاه معیوب شده باشد به همین منظور بهتر است در ابتدای کار دستگاه مورد بررسی قرار بگیرد تا ایرادش مشخص گردد به همین منظور حضور متخصص ضروری می باشد و هزینه خدمات ارائه شده به همراه هزینهٔ ایاب و ذهاب و همچنین قطعهٔ تعویضی با هم محاسبه می گردد.

کلام نهایی

احتمال دارد که در حین کار کردن با ماشین لباسشویی خود با این مشکل مواجه بشوید که برای شما مشکل ساز است.

بنابراین با توجه داشتن به برخی از نکات می توان متوجه این ایراد بشوید و در صدد برطرف نمودن این مشکل کار هایی را توسط تعمیر کاران ماهر و حرفه ایی دکتر آچار انجام بدهید تا در کمترین زمان ممکن ماشین لباسشویی شما عیبش برطرف گردد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. علی اکبر حیدری 2 هفته قبل

  اگر درب لباسشویی به دلیل خرابی میکروسوئیچ بسته نشه هزینه تعویض میکروسوئیچ درب چقدر است؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید همکارانمون راهنماییتون میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید