آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی


آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی و معنی هر ارور

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانگی در منازل است که ایراد و خرابی در آن باعث آزار و کلافگی افراد استفاده کننده می شود، در این مقاله دکتر آچار به معرفی ارورها و آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم.

ماشین لباسشویی ال جی از پرکاربرد ترین ماشین های لباسشویی است، جهت اطلاع از خطاهای ماشین لباسشویی به ارورهای ماشین لباسشویی ال جی توجه کنید.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

رفع ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

لباسشویی ال جی یکی از لباسشویی های کاملا هوشمند است که مطابق ا آخرین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است، این دستگاه به گونه ای تولید شده است که در بروز هر نوع مشکل در آن کدهای خطا بر روی نمایشگر نشان داده می شوند.

در صورت مشاهده ارور بر روی صفحه نمایش ال جی در صورت امکان خودتان مشکل را برطرف کرده و در غیر این صورت از تکنسین های مرکز دکتر آچار کمک بگیرید.

کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

 1. کد خطا AE یا AOE ماشین لباسشویی ال جی
 2. کد خطا CE ماشین لباسشویی ال جی
 3. کد خطا EE ماشین لباسشویی ال جی
 4. کد خطا FE ماشین لباسشویی ال جی
 5. کد خطا DE ماشین لباسشویی ال جی
 6. کد خطا IE ماشین لباسشویی ال جی
 7. کد خطا OE ماشین لباسشویی ال جی
 8. کد خطا UE ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

ارور AE ماشین لباسشویی ال جی

AE

گرفتگی محل تخلیه لباسشویی ال جی

ارور AE  در ماشین لباسشویی ال جی به دلایل مختلفی از جمله گرفتگی محل تخلیه دستگاه، خرابی قطعه آکوا استاپ، مشکلات برد الکترونیکی، خرابی لاستیک دور درب، نشتی قطعات داخلی، شل شدگی شیلنگ و… نمایش داده می شود.

احتمال خاموشی این دستگاه در هنگام بروز این ارور وجود دارد، جهت رفع ارورAE  در ماشین لباسشویی ال جی دستگاه را از برق کشیده و کلیه قطعات مربوط به آب را بررسی کنید، توجه کنید ضروری است لوله های پاره یا آسیب دیده نیز باید تعویض شوند.

ارور CE ماشین لباسشویی ال جی

CE  مشکلات اساسی در برد الکترونیکی لباسشویی ال جی

نمایش کد خطای CE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای مشکلات اساسی در برد الکترونیکی، موتور ماشین لباسشویی، سیم کشی، خرابی تاخو، مشکل استاتور ماشین لباسشویی و… می باشد.

در صورتی که به علت زیاد بودن جریان در موتور لباسشویی اتصال کوتاه اتفاق بیوفتد این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی مشاهده می شود، از آن جایی که این ارور از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است توصیه می شود رفع آن را به تکنسین های متخصص و آموزش دیده دکتر آچار بسپارید.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

ارور EE ماشین لباسشویی ال جی

 EE خرابی برد الکترونیک و قطعات برد لباسشویی ال جی

ارور EE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای خرابی برد الکترونیکی دستگاه است، در صورتی که قطعه آی سی برد دچار ایراد و خرابی شود این کد خطا بر روی صفحه لباسشویی نمایش داده می شود.

شل شدن برد اصلی، خرابی سیم کشی و خرابی و سوختگی برد الکترونیکی از دیگر دلایل نمایش این ارور هستند، برای رفع این ارور دستگاه را کاملا خالی کرده و دکمه هایSPIN SPEED ، SOIL LEVEL را به طور همزمان فشار دهید پس از آن دکمه های START، PAUSE را فشرده و منتظر بمانید ارور برطرف شد، در صورت عدم رفع ارور با تکنسین های دکتر آچار تماس بگیرید.

ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی

FE  پر شدن بیش از حد مخزن ناشین لباسشویی ال جی

این ارور به معنی پر شدن بیش از حد مخرن ماشین لباسشویی است، زمانی که ماشین لباسشویی بیش از حد آبگیری کند آب از دستگاه سرریز شده و این ارور نمایش داده می شود.

خرابی هیدورستات، مشکل در شیلنگ رابط، خرابی برد الکترونیکی، خرابی شیر برقی، خرابی سوئیچ فشار و… از مهم ترین دلایل بروز این کد خطا شناخته می شوند، رفع این ارور باید توسط تکنسین های متخصص انجام شود.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

ارور dE ماشین لباسشویی ال جی

 dE  مشکل در درب ماشین لباسشویی ال جی

مشکل در درب ماشین لباسشویی، تراز نبودن دستگاه، خرابی قفل درب، خرابی زبانه درب، مشکلات سیم کشی، خرابی دستگیره، مشکلات برد، خرابی میکروسوئیچ و… از اصلی ترین دلایل بروز این ارور هستند، زمانی که درب به خوبی بسته نشود و یا قفل نشده باشد این ارور بر روی صفحه نمایش، نشان داده می شود.

برای رفع این ارور لازم است که درب ماشین لباسشویی ال جی توسط تکنسین بررسی و عیب یابی شود.

ارور IE ماشین لباسشویی ال جی

 IE  مشکل در ورودی آب ماشین لباسشویی ال جی

این ارور در صورت مشاهده مشکل در ورودی آب نمایش داده می شود، در صورتی که در زمان معین آب وارد ماشین لباسشویی نشود و دیگ پر نشود، این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی نمایش داده می شود.

مشکلاتی نظیر یخ زدن شیر ورودی آب، آسیب در شیلنگ ورودی، بسته بودن شیر آب گرم یا سرد، کم بودن فشار ورودی آب و… از اصلی ترین دلایل نمایش این ارور محسوب می شوند، برای رفع این ارور تکنسین برد الکترونیکی و سیم کشی دستگاه را بررسی می کند.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

OE  مشکل در خروج آب از ماشین لباسشویی ال جی

این ارور به معنی خارج نشدن آب از ماشین لباسشویی ال جی است، در صورتی که لباسشویی قادر به تخلیه آب نباشد این ارور بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

ارور OE به دلایل مختلفی نظیر خم شن شیلنگ دستگاه، انسداد فیلتر پمپ تخلیه، شکستگی پمپ تخلیه، گرفتگی سیستم فاضلاب، خرابی هیدروستات و… اتفاق می افتد.

برای رفع اورOE  در ماشین لباسشویی ال جی ابتدا دکمهPOWER  را فشرده، دکمه  SPECIAL، دکمه SPINE و در آخر دکمه START  PAUSE را بفشارید، در انتها دکمه SPINE ONLY را فشار دهید تا آب دستگاه تخلیه شود.

ارور UE ماشین لباسشویی ال جی

 UE

 عدم توازن بار در ماشین لباسشویی ال جی

زمانی که بار لباسشویی دچار عدم توازن شود این ارور در ماشین لباسشویی نمایش داده می شود، کم بودن وزن لباس ها، زیاد بودن وزن لباس ها، عدم تراز بودن دستگاه لباسشویی، خرابی برد لباسشویی، خرابی قطعه تاخو، ایراد در قطعه استاتو و… از اصلی ترین دلایل بروز این ارور هستند.

در این مقاله به بررسی ارور های لباسشویی ال جی پرداخیتم، امیدواریم که از این مطلب رضایت داشته باشید.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

کد خطا  TE لباسشویی ال جی

TE  افزایش دمای آب بیش از حد استاندارد

زمانی که دمای آب ماشین لباسشویی بیشتر از حد استاندارد باشد این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود، این ارور به دلیل مشکلاتی در سنسور حرارتی، خرابی در المنت، ایراد در ترموستات، مشکل در سیم کشی دستگاه مشاهده می شود.

توصیه می شود در صورت مشاهده این ارور بر روی ماشین لباسشویی برای جلوگیری از مشکلات اساسی این دستگاه را از برق کشیده و درخواست تکنسین بدهید.

کد خطا LE ماشین لباسشویی ال جی

 LE   اختلال در موتور ماشین لباسشویی

اغلب در ماشین لباسشویی ال جی از یک موتور محرک به صورت مستقیم استفاده می شود که درام را بچرخاند، در صورت مشاهده این ارور ضروری است که روتور و استاتور بررسی شوند تا پارگی نداشته باشند، درام را بررسی کنید که توسط شی ای مسدود نشده باشد.

کد خطا PF ماشین لباسشویی ال جی

PF  عدم ایمنی کابل برق

زمانی که ماشین لباسشویی برای کار کردن قدرت کافی نداشته باشد این ارور بر روی صفحه نمایش مشاهده می شود، زمانی که کابل برق به طور ایمن متصل نباشد و یا کابل به جای این که به یک پریز مستقل متصل باشد این رور بر روی صفحه نمایش مشاهده می شود.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

کد خطا SE یا 5E ماشین لباسشویی ال جی

 SE اشکال در پنل الکترونیک

زمانی که عملکرد موتور دچار اختلال شود و یا پنل الکترونیک دستگاه دچار ایراد و خرابی باشد، تعداد بسیاری از قطعات دچار ایراد و خرابی می شوند.

توصیه می شود پس ازمشاهده این ارور دستگاه را خاموش روشن کنید، در صورتی که پس از روشن شدن دوباره دستگاه و بررسی سلامت شیلنگ ارور همچنان باقی مانده است با تکنسین های مجرب تماس بگیرید تا مشکل به صورت تخصصی و حرفه ای بر طرف شود.

کد خطا HE ماشین لباسشویی ال جی

HE  اختلال در مدار گرمایشی ماشین لباسشویی ال جی

زمانی که اختلالی در مدار گرمایشی آب وجود داشته باشد، این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده می شود، اشکال در قطعاتی همچون هیتر، سیم کشی هیتر و ترمیستور از اصلی ترین دلایل مشاهده این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی ال جی می باشد.

در صورتی که این ارور را بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده می کنید با تکنسین های مجرب دکتر آچار تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن اعزام شده و به حل مشکل دستگاه تان بپردازد.

کد خطا CD ماشین لباسشویی ال جی

CD  پایان چرخه شستشو

زمانی که چرخه خشک کن تمام می شود کد CD بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده می شود، این کد، ارور محسوب نمی شود و تنها برای اطلاع به کاربر از پایان چرخه شستشو فعال می شود.

آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی
آموزش رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

کد خطا CL ماشین لباسشویی ال جی

CL اشکال در قفل کودک

زمانی که مشکلی در قفل کودک ماشین لباسشویی یه وجود می آید این ارور بر روی صفحه نمایش متاشین لباسشویی ال جی مشاهده می شود، برای رفع این ارور کافی است دکمه قفل کودک را برای 3 ثانیه فشار دهید تا ارور پاک شود.

کد خطا SUD یا SD ماشین لباسشویی ال جی

SUD جلوگیری از نشتی مواد شوینده

ارور SUD جهت جلوگیری از نشتی مواد شوینده ماشین لباسشویی ال جی بر روی صفحه نمایش داده می شود، برای رفع این مشکل قسمت جا پودری را تمیز کنید، در صورتی که مشکل برطرف نشد تعمیر ماشین لباسشویی ال جی خود را به تکنسین های متخصص دکتر آچار بسپارید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. راضیه نمازی 3 هفته قبل

  واقعا کار تکنسین های مجموعه تون عالییهههه، موفق باشید

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   سلام و عرض ادب ممنون از شما خوشحالیم که رضایت دارید از کار تکنسین هامون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید