ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال و فریزر

ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال و فریزر


در مقاله ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال و فریزر شما را با این راهکارهای کلیدی آشنا می کنیم. یخچال های امروزی در دو مدل تولید شده اند دستهٔ اول یخچال های با برفک و دستهٔ دیگر یخچال های نوفراست یعنی بدون برفک می باشد.

گاهی برخی از افراد در هنگام استفاده کردن از دستگاه یخچال خود با برفک های زیادی مواجه می شوند که این برفک ها می تواند به مرور مشکل ساز باشد.

هر زمان که با چنین موردی روبرو می شوید توصیه می شود که با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کنید تا با مشاوره دادن و اعزام متخصصین ماهرشان به محل اعزام و اقدامات لازم در جهت رفع این ایراد را انجام بدهند.

ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال و فریزر
ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال و فریزر

چرا برخی از یخچال دچار برفک می شوند؟

یخچال فریزرها در هر برندی که باشند احتمال دارد در بروز این ایراد شبیه بهم عمل می کنند جدای از این موضوع عدم برفک مهم ترین علل یخ زدگی یخچال صحبت کنیم، سر آغاز کار این گونه است که یخ زدگی یخچال چگونه به وجود می آید.

هوای داخل یخچال بسیار خنک و دارای دمای کمی می باشد این هوای سرد باید در قفسه ها و قسمت های مختلف یخچال حرکت کرده و به گردش درآید در زمانی که هوای سرد داخل یخچال با هوای گرم و مرطوب بیرون تماس بر قرار می کند.

در نقطه ای که آنها به هم می رسند برفک تولید شده ترفندهای متفاوتی که باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال می شود یکی از بارزترین دلایل یخ زدگی یخچال محسوب می شود.

برای افزایش راندمان و پیشگیری از آسیب دیدن قطعات، لازم است برفک یخچال های یخ زدایی را به سرعت از بین ببرید برای حذف برفک از یخچال قدیمی باید این کار را به صورت دستی انجام دهید و برنامه مجزایی وجود داشته باشد به میزان یخ زدگی توجه داشته باشید.

هر زمان که لایه های یخ در مدت زمان کمتری کلفت شده اند، باید روند رفع یخ زدگی را پیش ببرید با ذوب شدن یخ در یخچال دمای دستگاه نیز به حالت استاندارد قرار می گیرد.

چون که یخ زدگی زیاد سبب می شود که از عملکرد صحیح ترموستات برای تنظیم دما باز بماند و مجوز نمی دهد دستگاه درجه خاصی را بدست آورد با برطرف کردن برفک، برای نگهداری مواد غذایی فضای آزاد بیشتر می باشد.

 برفک قادر خواهد بود که ایجاد بوی بد در یخچال کند، به همین منظور رفع برفک بوی نامطبوع را نیز از بین می برد.

ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال فریزر

ترفندهای پیشگیری عدم برفک از پوشش فریزر در یخچال به منظور جلوگیری از بروز برفک این احتمال وجود دارد که بتوانید مواد غذایی را تازه نگه دارید شما می توانید از این مراحل کمک بگیرید:

  • بستن درب یخچال یکی از ترفندهای عدم برفک است بیشتر اوقات پس از باز کردن درب یخچال اطمینان حاصل کنید که کاملاً بسته است با باز کردن مکرر درب دستگاه هوای سرد داخل به بیرون هدایت شده و رطوبت به داخل اکوسیستم دستگاه راه پیدا کرده رطوبتی که بعد از ارتباط با دمای پایین در یخچال تبدیل به یخ شده از جهت دیگر باز ماندن درب موجب بالا رفتن دمای داخلی دستگاه می شود.

زمانی که دمای داخل فریزر بالا می رود موتور دستگاه باید بیشتر کار کند تا غذا یخ زده بماند به منظور پیشگیری از بروز چنین مشکلی علاوه بر اطمینان از بسته بودن درب یخچال قبل از باز کردن درب دستگاه، باید توجه داشته باشید که هر وسیله ایی را که قرار است از یخچال بیرون بیاورید به یک باره همه را با هم به بیرون انتقال بدهید. بنابراین به این ترتیب دیگر لازم نیست برای برداشتن هر چیزی به دفعات در را باز کنید.

  • توجه داشتن به رعایت نظم در یخچال فریزر بسیار اهمیت دارد همان ظور که تمیز کردن خانه، به خصوص یخچال، چندان کار هیجانی نمی باشدولیکن با توجه به اصول نظافت لوازم خانگی، یخچال باید هر ماه تمیز و مرتب شود در صورتی که برای مرتب کردن یخچال خود وقت بگذاریدپیدا کردن غذا و مواد غذایی سهل تر خواهد بود می توانید ازبرفک زدن آن چیشگیری بشودعلاوه بر این، مرتب نگه داشتن فضای داخلی فریزر و قرار دادن هر ماده غذایی در یک قسمت، نیاز شما را به باز و بسته کردن چندین بار درب برای خارج کردن مواد غذایی کاهش می دهد.
  • چیدمان صحیح فریزر از دیگر ترفندهای طلایی عدم برفک می باشد در صورتی که یخچال را به درستی بچینیدرعایت این استاندارد تضمین می کند که مواد غذایی به درستی منجمد شده و یخچال از سرمازدگی محافظت می شود.
  • یکی از دلایل یخ زدن یخچال، پر شدن بیش از حد یخچال از مواد غذایی مختلف استاز قرار دادن غذای داغ در یخچال خودداری کنید از قرار دادن غذاها، ظروف و مواد غذایی داغ در یخچال خودداری کنید گرم نگه داشتن غذا در یخچال به خاطر بالا رفتن رطوبت داخلی دستگاه موجب بروز برفک در فریزر می شود توجه داشته باشید بعد از پخت و قبل از گذاشتن در یخچال فرصت داده تا غذا به دمای محیط برسد سپس با ظرف مناسب در یخچال قرار دهید.
  • خشک کردن غذا ترفند طلایی دیگر است قبل از قرار دادن غذا در یخچال، بهتر است که خشک باشد.بیشتر موارد افراد میوه و… را شسته و در داخل یخچال قرار داده که موجب بسته بندی مواد غذایی مرطوب شود البته گاهی اوقات وسایلی که از بیرون خریداری شده احتمال دارد که یخ آن کمی شل شده باشد در قسمت بیرونی بسته رطوبت ایجاد می کند در این مواقع بهتر است که آنها را خشک کنیدقرار دادن مواد غذایی مرطوب در فریزر باعث ایجاد برفک روی بسته بندی می شود.
ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال و فریزر
ترفند طلایی عدم برفک زدن یخچال و فریزر
  • ترفند طلایی دیگر این که ظروف مناسب استفاده کنید یک راه ساده برای جلوگیری از یخ زدگی در یخچال فریزر خود کمک گرفتن از ظروف نگهداری استاندارد با اندازه مناسب است وجود ظروف دسترسی غذا به هوا را به حداقل می رساند.

اگر از ظروف پلاستیکی استفاده می کنیدباید تقریباً به اندازه حجم ظرف در آنها غذا بریزید و فضای اضافی برای ورود هوا باقی نگذارید در صورتی که از کیسه های پلاستیکی چون کیسه های فریزر مورد مصرف تان است بهتر است از نوع ضخیم را انتخاب کنید و قبل بسته بندی هوای آن را خارج کنید.

  • ترفند دیگر عدم وجود برفک دمای ثابت دمای یخچال را در یک سطح ثابت نگه داشتن می باشد راه جلوگیری کردن از ورود فشار بیش از حد به موتورعلاوه بر ثابت نگه داشتن دمای داخلی یخچال، هوای خانه نیز باید در دمای ثابتی باشددمای داخلی فریزر در یخچال باید حدود صفر درجه فارنهایت باشد.
  • ترفند دیگر عدم وجود برفک تمیز کردن به موقع هر از چند گاهی دستگاه را تمیز کنید در مواقعی که با وجود تمام نکات ذکر شده، باز هم گاهی اوقات یخ زدگی در یخچال خود می بینید و با تلاش دستگاه را به صورت دستی یخ زدایی کنید در گام اول یخچال را از برق بکشید؛درب آن را در حالت باز نگه دارید و اجازه دهید تا به خودی خود آب بشود سپس با استفاده از یک حوله خشک، آب جمع شده در محفظه را بردارید تا پایان نگرفتن این اقدامات از قرار دادن غذا در آن خودداری کنید.

کلام نهایی

دستگاه های یخچال و فریزر در هر برندی که باشند این احتمال وجود دارد که با بروز مشکل برفک مواجه بشوید که عدم بی توجهی به این موضوع احتمال دارد که سبب نمایان شدن ایرادهای دیگری دردستگاه یخچال فریزر شما بشود.

بنابراین هر زمان با هر گونه ایرادی در هر زمینه ایی اعم از نصب و تعمیرات دستگاه ای یخچال فریزر در هر برندی که باشد دکترآچار می تواند حلال مشکلات آشکار شده باشد و در کمترین زمان ممکن این معایب را با حضور کارشناسان حرفه ایی خود برطرف نماید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید