چرا یخچال ساید یخ نمی سازد

چرا یخچال ساید یخ نمی سازد


یخچال ساید بای ساید یکی از لوازم آشپزخانه های امروزی است که در بین مصرف کننده بسیار طرف دار دارد ما در مقاله چرا یخچال ساید یخ نمی سازد یخواهیم شما را با علت های خرابی یخساز آشنا کنیم.

یخچال ساید بای ساید در برندهای متفاوتی وجود دارد ولی با داشتن کیفیت های بالا باز هم احتمال دارد با اختلالاتی در عملکردش روبرو بشوید و نیازمند تعمیرکاران تعمیر یخچال ساید بشوید.

درست نکردن یخ توسط قسمت یخساز یخچال ساید بای ساید می تواند یکی دیگر از مشکلات این دستگاه باشد.

اگر قسمت یخساز دستگاه یخچال ساید بای ساید شما با ایراد روبرو شده است می توانید با کمک گرفتن از کادر مجرب دکتر آچار به راحتی این عیب را رفع نمایید.

چرا یخچال ساید یخ نمی سازد و علت خرابی یخساز ساید بای ساید چیست؟

در زمان درست نکردن یخ می تواند دو حالت به وجود بیاید: یکی اینکه مشکل ساخته نشدن یخ و دیگری خارج نشدن یخ از این قسمت باشد.

دلایلی چون خاموش بودن یخساز، در قسمت تامین آب با ایراد مواجه شده باشد، گرفتگی و مسدود شدن قطعه ی فیلتر آب، قرار گرفتن دستگاه یخچال ساید بای ساید در حالت pause و در آخر دمای دستگاه یخچال به حدی نباشد که آب یخ بزند.

چرا یخچال ساید یخ نمی سازد
چرا یخچال ساید یخ نمی سازد

وقتی که یخساز در حالت pause قرار بگیرد چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است یخچال شما یک سنسور کنترل یخ داشته باشد، هنگامی که ترکیب پر از یخ است، این سنسور بالا می رود و برای تاخیر و حالت pause تنظیم می شود، دستور توقف یخ به  قطعه ی برد یخچال ساید بای ساید شما ارسال خواهد شد.

منبع آب ورودی به این قسمت قطع می شود، احتمال دارد که به هر دلیلی این سنسور ایراد پیدا کند و بالاترین رتبه را نشان دهد و یکی از دلایلی که یخساز یخ را درست نمی کند همین خواهد بود، در این حالت سنسور فرمان نادرستی را به برد می فرستد و یخساز کارش متوقف می شود.

چرا یخ از قسمت یخساز خارج نمی شود؟

در برخی اوقات یخها در محفظه تولید شده ولی به خاطراتصال یخ ها بهم از قسمت نازل خارج نمی شوند، از موارد رایج در دستگاه یخچال ساید بای ساید ها چسبیدن یخها دراین قسمت محفظه می باشد که در پیدایش این ایراد نقش دارد.

انباشته شدن یخ ها بیش از حد می تواند در خروج آن ها مشکل ساز باشد، اگر قرار است برای یک مدت طولانی از یخ یخچال تان استفاده نکنید بهتر است که آن را از حالت فعال خارج نمود و یا اینکه بر روی صفحه ی نمایش گر دستگاه مدل اف را تنظیم نموده که در برخی از مدل های دستگاه یخچال ساید کلید اف در کنار قسمت یخساز وجود دارد که با اف کردن می توان از تجمع یخ در این محفظه ی یخ ساز جلوگیری کرد.

با استفاده نکردن برای مدت زمان طولانی از قسمت یخساز باعث شده که یخ در این قسمت انباشته بشود و با تجمع آن اتصال یخ ها بیشتر بشود و امکان خروج از این قسمت غیر ممکن بشود.

اگر با بررسی این مواردی که در مقاله چرا یخچال ساید یخ نمی سازد بیان شد ایرادی در این قسمت ها مشاهده نشد باید عوامل دیگر را مورد بررسی قرار داد.

چرا یخچال ساید یخ نمی سازد
چرا یخچال ساید یخ نمی سازد

مشاهده ی ایراد در قسمت قطعات یخساز دستگاه یخچال ساید بای ساید

احتمال دارد پیدایش ایراد درست نکردن یخساز به خاطر مواردی مانند:

 • معیوب شدن قطعه ی سنسور
 • پایین بودن بازوی کنترل یخساز
 • پیدایش ایرادهای الکتریکی
 • مسدود شدن لوله ی  آب
 • نامتناسب بودن تنظیمات قطعه ی ترموستات
 • انسداد راه ورود
 • معیوب شدن قطعه برد فرمان
 • ایراد در قسمت موتور یخساز
 • پیدایش ایراد در قسمت اهرم و شکسته شدن قالب

یا خرابی در قسمت شیر برقی می تواند مشاهده بشود که در این مواقع می توانید با اطمینان با گروه با تجربه ی دکتر آچار مراجعه کنید و از سرویس کاران دکتر آچار بهره ی لازم را ببرید.

چرا یخچال ساید یخ نمی سازد
چرا یخچال ساید یخ نمی سازد

مسدود شدن فیلتر ورودی آب

یکی از علت های اینکه یخچال ساید یخ نمی سازد مسدود شده فیلتر ورودی آب استريا، که باعث خرابی یخساز و خراب شدن فیلتر یخساز می شود، همه یخچال ها یک فیلتر دارند که گرفتگی در آن باعث کاهش کارایی یخچال می شود، بنابراین بهتر است فیلتر یخچال را بررسی کنید.

روشن نبودن دکمه تشکیل یخ یخساز

یکی از دلایل دیگر کار نکردن یخ ساز روشن نبودن دکمه تشکیل یخ است، روی یخچال یا فریزر دکمه ای وجود دارد که برای روشن کردن و خاموش کردن آن است که تشکیل یا عدم تشکیل یخ را تعیین می کند.

پیدایش مشکل تنظیمات ترموستات

تنظیمات ترموستات را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که روی دمای درستی تنظیم شده است، می توانید از دفترچه ی راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

با پایین قرار داشتن دمای دستگاه یخچال، آب قبل از رسیدن به قالب یخ می‌زند، علت این مشکل می تواند در هنگام انتقال تجهیزات در فریزر، خاموش شدن تصادفی دکمه بازوی کنترل باشد که باعث متوقف شدن تولید یخ شده است.

برطرف کردن این مشکل بسیار سهل و راحت است، باید بازوی کنترل فلزی را پیدا کنید احتمال دارد که این ایراد در قسمت اتصال موتور، گربکس و یا برق دستگاه باشد، با چک کردن همه ی اتصالات مطمئن بشوید که به درستی وصل شده، شیر آب را ببندید و اتصالات را قطع و دوباره وصل نمایید.

بنابراین مطمئن شوید که تمام اتصالات الکتریکی به درستی وصل شده اند، یخچال را به سمت جلو بکشید تا از دیوار دور بماند.

شیر آب را ببندید آب یخ باقی مانده را با اضافه کردن آب و یک دقیقه صبر کردن از قالب خارج کنید، درصورتی که یخ شروع به ذوب شدن می شود، بهتر و راحت تر برداشته می شود، سپس بازوی کنترل را به سمت عقب پایین بیاورید و حدود 10 ثانیه صبر کنید تا الکترون متصل شود و قالب را با آب پر کند.

سپس چند ساعت صبر کنید تا آب در محفظه یخ بزند و سپس مشاهده کنید که یخ بیرون می آید یا نه، اگر این اتفاق نیفتد، احتمالاً باید موتور یا گیربکس را تعویض کنید.

چرا یخچال ساید یخ نمی سازد
چرا یخچال ساید یخ نمی سازد

تعمیر یخساز دستگاه یخچال ساید بای ساید در محل

شما می توانید برای برطرف کردن این ایراد دستگاه یخچال خود با تماس حاصل کردن با گروه دکتر آچار و حضور به موقع افراد تعمیرکار در محل در کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه یخچال تان را عیب یابی نموده و عیوبش را رفع می کنند.

کلام نهایی

زمانی که دستگاه یخساز شما مجهز به یخساز می باشد و در صورت نیاز به راحتی یخ در اختیارتان قرار می گیرد بسیار باارزش است و اگر این قسمت از دستگاه یخساز با مشکل روبرو بشود باید اقدامات اولیه را برای رفع این ایراد انجام بدهید.

دستگاه یخچال ساید بای ساید از لوازم مهم و ضروری در خانه هاست و انجام به موقع سرویس این دستگاه یا امر مهم تلقی می شود.

همه ی خدمات با بهترین کیفیت توسط کارشناسان دکتر آچار و متخصصین حرفه ایی این کادر و ارائه ی خدمات با ضمانت را به شما پیشنهاد می کنیم ما در مطلب چرا یخچال ساید یخ نمی سازد علت های خرابی و مواردی که در خراب شدن یخساز و نساختن یخ در ساید را بررسی کردیم امیدواریم برای شما مفید بوده باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 7
 1. صادق بخشی 1 سال قبل

  متن خوبی بود

 2. بهروز غفاری 1 سال قبل

  خیلی‌ خیلی خیلی خیلی خیلی خوب و عالیه

 3. میلاد سبحانی 1 سال قبل

  دستگاه ما برای 11 سال پیش هست آیا قابل تعمیر هست؟

 4. علی رمضانی 1 سال قبل

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 5. رسول سهرابی 1 سال قبل

  دستخوش

 6. قربانعلی عظیمی 1 سال قبل

  برد الکترونیکی دستگاه مشکل پیدا کرد نمیدونم تعمیر میشه یا نه

 7. جهانبخش افشار 1 سال قبل

  عرض ادب و احترام. یک قطعه در کنار قالب یخ ساز هست که از جاش در اومده. یک قطعه پلاستیکی با یک مفتول فلزی. این قطعه اسمش چیه؟.. بازوی کنترل همینه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید