سرد و گرم شدن آب پکیج

سرد و گرم شدن آب پکیج


علت های سرد و گرم شدن آب پکیج

یکی از مشکلاتی که برای کسانی که از پکیج استفاده می کنند به وجود می آید سرد و گرم شدن آب پکیج می باشد، خیلی آزار دهنده است زمانی که احتیاج به آب گرم دارید و زمانی که در حال استحمام هستید آب مدام سرد و گرم شود.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

این مشکل علت های بسیاری دارد و بسیاری از آن ها قابل حل می باشند، هنگامی که این مشکل برای پکیج بوتان و پکیج ایران رایاتور شما ایجاد شد باید در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد تا در آینده نیاز به تعمیر پکیج که با گذر زمان مشکلاتی بیشتری نیز برای پکیج به وجود می آید را نداشته باشید.

سرد و گرم شدن آب پکیج

سرد و گرم شدن آب پکیج

از علت ها و دلایلی که باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود:

گرفتن رسوب در مبدل سرد و گرم شدن آب پکیج: بیشترین علت سرد و گرم شدن آب پکیج این می باشد که با گذشت زمان و استفاده زیاد از آن مبدل صفحه ای دچار جرم گرفتگی می شود و در این صورت باید با اسید شسته شود.

وجود نوسان در فشار آب ورودی: نوسان آب باعث می شود آب ورودی از پکیچ سرد و گرم شود، در برخی از موارد پمپ تنظیم نیست و آب ساختمان نوسان زیادی دارد و سرد و گرم می شود.

فلوسوئیچ خراب می باشد: بعضی مواقع وقتی آب گرم را باز می کنیم آب به خوبی گرم می شود ولی هنگامی که آب سرد را باز می کنیم که گرمای آب را تنظیم کنیم آب کامل سرد می شود و هنگامی که این اتفاق مدام تکرار می شود باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود و فلوسوئیچ خراب شده است.

فشار آب خیلی کم می باشد: بعضی مواقع آب ورودی پکیج بسیار کم می باشد و همین دلیل فشار آب بالا می رود و ترمیستور آب گرم سریع دستور قطعه شعله را می دهد و اگر زیاد تکرار شود باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.

سرد و گرم شدن آب پکیج
سرد و گرم شدن آب پکیج

پمپ ضعیف: هنگامی که پمپ ضعیف شود آب پکیج سرد و گرم می شود، البته باید توجه داشته باشید که این مشکل برای پکیج های دو مبدله ایجاد می شود.

خراب شدن سنسور فن: اگر پرشور فن قطع و وصل شود این را نشان می دهد که پرشر فن خراب می باشد، پرشر فن ابتدا درست کار می کند و هنگامی که شعله بیشتر می شود سنسور فن آن را قطع می کند و اگر این روند ادامه پیدا کند باعث سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.

خرابی سنسور آب گرم مصرفی: این اتفاق اگر ایجاد شود و سنسور خراب باشد به پکیج دستور قطع را می دهد و این روند اگر ادامه داشته باشد باعث سرد و گرم شدن آب مصرفی می شود.

مشکل داشتن ntc آبگرم: ترمیستور به این صورت می باشد که دمای آب را اعلام می کند و اگر خراب باشد دما را به برد اشتباه اعلام می کند و آب گرم و سرد می شود، احتمال این مشکل کم می باشد.

اگر آب پکیج خیلی زود گرم می شود و دمای آن به 60 درجه می رسد و بعد پکیج خاموش می شود: دلیل این اتفاق بلند بودن شعله پکیج می باشد که باشد کوتاه شود، شعله بلند پکیج از دیگر علل سرد و گرم شدن آب پکیج است زیرا زمانی که شعله پکیج زیاد باشد آب در کمترین سرعت گرم شده و به دمای مورد نظر می رسد، در نتیجه پکیج خاموش می شود و آب پکیج سرد می شود، در صورتی که شعله پکیج تان زیاد یا بلند است، مقدار جریان گاز را بررسی کرده و یا شعله را تعمیر کنید.

نیم سوز شدن پمپ پکیج: در این صورت هنگامی که این اتفاق بی افتد پمپ نمی توند آب را با سرعت زیاد به گردش در بیاورد و در این هنگام دما بالا می رود و شعله قطع می شود که اگر تکرار آن ادامه داشته باشد سبب سرد و گرم شدن آب پکیج می شود.

سرد و گرم شدن آب پکیج
سرد و گرم شدن آب پکیج

خرابی پرشر: در صورتی که قطعه پرشر دچار ایراد و خرابی باشد آب پکیج سرد می شود، این قطعه کنترل آب در سیستم پکیج را بر عهده دارد، زمانی که پرشر خراب یا قطع می شود، آب پکیج سرد و گرم می شود و ضروری است سریع تر تعمیر می شود.

12. خرابی شیر سه طرفه: شیر موتور یا شیر سه طرفه درجه حرارت پکیج را بر عهده دارد، در صورتی که این شیر دچار ایراد و خرابی شود احتمال سرد و گرم شدن آب پکیج افزایش پیدا می کند.

این موارد گفته شده برخی از دلایل سرد و گرم شدن آب می باشد که برای بر طرف کردن آن باید سریع تعمیر شود، تعمیرات پکیج در محل باید با تخصص زیادی انجام شود تا مشکل سرد و گرم شدن آب کاملاً از بین برود، با دکتر آچار تماس بگیرید تا از خدمات سریع و عالی ما بهره مند شوید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. حسین سعیدی 2 سال قبل

  آیا براتون راه داره قبل از تعمیر هزینه را اعلام کنید؟

 2. محسن طاهری 2 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 3. عیسی بهرامی 1 سال قبل

  دکتر آچار همه چی تمام

 4. سیدحسین یوسفی 1 سال قبل

  واقعا گارانتی 1 ساله میدید تو ایران گارانتی 1 ساله میدونی یعنی چی من تو شک هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید