راهنمای خرید پکیج

راهنمای خرید پکیج


شناخت ویژگی های مختلف هر محصول و نیازهای شما ضروری به نظر است در این مقاله به شما توصیه های کاربردی به عنوان راهنمای خرید پکیج داده شد، مواردی که به شما در خرید پکیج کمک می کند و باعث می شود که شما انتخاب خوبی داشته باشید و در زمان استفاده از دستگاه کمتر دچار تعمیرات پکیج شوید.

این که شما قادر باشید که یک انتخاب خوب و عالی برای خرید پکیج های دیواری داشته باشید، می تواند یک چالش باشد، برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که می توان یکی از آنها را انتخاب کرد. البته غیر از این مورد، کیفیت پکیج به عنوان یک وسیله پرکاربرد در منازل بسیار مهم است.

 دستگاه های پکیج امروزه بسیار پیشرفت داشته و مجهز به مواردی چون قادر هستند به سیستم حفاظت یخ زدگی، راندمان بال و سنسورهای هوشمند عیب یابی در مواقع خراب شدن دستگاه پکیج، فن و دودکش دو جداره که قادر بوده اکسیژن آتش و خارج شدن دی اکسید کربن را انجام داده، گاهی احتمال دارد که این دستگاه ها با این همه پیشرفت باز هم قطعاتش کارایی لازم را نداشته باشند و نیازمند تعمیرکار باشید که در این مواقع باید از افراد آموزش دیده و ماهر کمک بگیرید.

وجود خدمات پس از فروش می تواند در برخی از موارد حلال مشکلات به وجود آمده باشد که تعمیرات خیلی راحت تر و ساده تر قابل اجرا خواهد بود و کار با کیفیت و گارانتی تقدیم شما خواهند کرد.

راهنمای خرید پکیج
راهنمای خرید پکیج

راهنمای خرید پکیج

برای اینکه بتوانید از خرید دستگاه پکیج تان راضی باشید باید به یک سری از موارد اهمیت بدهید تا خرید عالی داشته باشید و توانسته باشید نیاز خانه را تامین نمایید.

شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که پکیج دیواری یا زمینی، مورد ضروری که در راهنمای خرید پکیج باید به آن دقت کرد جایگاه قرار گرفتن دستگاه پکیج است، روی زمین یا روی دیوار بودن پکیج است که تاثیر بسزایی در تعمیر و سرویس پکیج دارد.

در واقع پکیج های دیواری از نظر کارایی، کم مصرف و عمر بالا دارای امتیاز هستند، اگر متراژ خانه یا آپارتمان شما بزرگ می باشد، توصیه می شود که پکیج های زمینی را خریداری نمایید، علاوه بر دسترسی آسان تر به قطعات زمین، مراحل تعمیر و سرویس قطعات نیز آسان تر است.

در راهنمای خرید پکیج باید به مسیر لوله کشی و افت فشار دقت کرد، هد پمپ سیرکولاسیون که در محدودهٔ 35 تا 50 متر لوله طراحی شده که این نوع لوله در افت فشار سیستم تاثیر خواهد گذاشت و اگر می خواهید که کمترین افت فشار را داشته باشید بهتر است که از لوله های انعطاف پذیر چمد لایه استفاده کنید.

بررسی ظرفیت پکیج

در راهنمای خرید پکیج محاسبه ظرفیت پکیج مناسب اهمیت دارد، اندازه و مساحت محیط و منزل شما می باشد.

یک نوع دودکش خانگی یکی از مهمترین عناصر در راهنمای خرید پکیج، نوع دودکش است. طول عمودی دودکش در ساختمان هایی که در لبه محوطه قرار دارند معمولا کمتر از سه متر است که در این صورت نصب پک فن ضروری است.

برای واحدهای پایین تر که طول افقی لوله دودکش زیر یک متر است، خریداری کردن پکیج بدون فن از گزینه های برتر است.

پیشنهاد شده که صدای عملکرد پکیج های بدون فن بسیار کم است. اگر به دلیل ارتفاع کم دودکش مجبور به خرید پکیج بدون فن هستید، به دلیل داشتن ایمنی بیشتر بهتر است از سنسورهای حرارتی استفاده کنید.

سنسورها علائم حرارتی را بررسی می کنند و در مواقعی که انسداد ایجاد بشود به شما اطلاع می دهند.

مبدل حرارتی پکیج

یکی دیگر از راهنمای خرید پکیج، نوع مبدل حرارتی است که کارایی این دستگاه برای ساختمان هایی است که مجهز به گرمایش از کف هستند، برترین راه کار پکیج های متراکمی است به دلیل این که این پکیج ها دارای مشخصهٔ مصرف کمتری هستند.

 برای خانه هایی که با فن کویل گرم و مجهزمی شوند، برجسته ترین گزینه پکیج های منبع دار است.

 در این زمان اگر منبع آب را باز کنید، این فن هوای سرد را نمی دمد. توجه داشتن به این مورد میزان مصرف آب گرم مناسب منزل یکی از راهنمای خرید دستگاه پکیج می باشد، اگر می دانید که مصرف آب گرم در خانه شما زیاد است. جمعیت یک دلیل برای این موضوع می باشد که باید به دنبال پکیج های مخزن دار باشید.

یکی دیگر از ویژگی های راهنمای خرید پکیج دیواری تعداد مبدل ها می باشد. پکیج های دیواری صرف نظر از نوع دودکش و ظرفیت دارای دو نوع مدل که دو مبدل و تک مبدله می باشد.

در مدل دستگاه پکیج های تک مبدل عملکردشان به گونه ایی است که با توجه به طراحی خود دارای یک مبدل حرارتی هستند که موظف به گرم کردن آب و مدار گرمایش است.

طراحی پکیج های دو مبدل طوری است که طراحی شده یک مبدل موظف به تولید آب گرم مدار گرمایش را بر عهده دارد و مبدل دیگر مبدل ثانویه آب گرم مصرفی را تامین می کند، مشخص است که این پکیج ها قابلیت گرمایش را دارند.

خانه و آب به طور همزمان، در حالی که پکیج های تک مبدل هم سرویس دارند با هر دو مبدل همزمان است، اما در این بین هر دو مبدل دارای مزایای ویژه ای هستند که عبارتند از: دمای آب یکنواخت تر، عدم تماس آب گرم با شعله در مدار و در نتیجه کاهش رسوبات است.

راهنمای خرید پکیج
راهنمای خرید پکیج

قابل بیان می باشد که رسوبات می تواند بر عملکرد دستگاه تاثیر منفی بگذارد و در نهایت باعث از کار افتادن سیستم آن شود.

 از موارد دیگری که حائز اهمیت می باشد انتخاب کردن ظرفیت دستگاه پکیج می باشد که که میزان توان دستگاه بسیار مهم تلقی شده، این موضوع به موارد دیگری بستگی دارد و در صورتی که توان کمتری پکیج تان داشته باشد.

در مقابل تامین گرما و آب گرم شما با مشکل روبرو شده و دچار کاستی خواهید شد و از طرف دیگر اگر دستگاه پکیجی را با توان بالاتری خریداری نمایید باید هزینهٔ بیشتری را پرداخت نمایید.

مواردی چون موقعیت آب و هوا، جنس مواد به کار رفته و جایگاه قرار گرفتن منزل به نسبت ارتفاع از سطح دریا و تعداد اتاق ها و… در این امر موثر واقع شده است.

 از معیارهای قابل قبول درانتخاب بهترین مارک پکیج دیواری توجه داشتن به قیمت پرداختی برای خرید پکیج، دوام و طول عمر مفید و همچنین کارایی و راندمان آن بالا باشد و به سادگی بتوان در مواقع خراب شدنش عملیات تعمیرات به اجرا در بیاید و قطعاتی که خراب شده در دسترس باشد و در صورت نیاز اگر تعویض خواست انجام بشود.

پکیج های برند بوتان و ایران رادیاتور و بیتا از پرفروش ترین پکیج ها می باشد، که بوتان و ایران رادیاتور از لحاظ دردسترس بودن قطعاتش بسیار خوب می باشد و برندهای مرکوری و وایلانت از برندهایی هستند که خیلی کمتر و یا دیرتر خراب می شوند.

کلام نهایی

با داشتن اطلاعات و آگاهی های لازم می توانید یک پکیج با بهترین برند و کیفیت که کارایی بسیار عالی داشته باشد را در اولین فرصت خریداری کرده و از عملکردش هم بسیار راضی باشید و هر چه قدر هم این دستگاه استاندارد و با کیفیت باشد احتمال دارد که در برخی اوقات با اشکالاتی در علمکردش مواجه بشوید.

که به هنگام خراب شدنش با یکی از کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کرده تا پس از حضور و عیب یابی دستگاه پکیج تان، هر گونه اقدامی را در جهت برطرف کردنش انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید