علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست

علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست


امکان دارد که در حین استفاده کردن از جاروبرقی با هر برندی که باشد با مشکل بوی سوختگی مواجه شده باشید که این مورد می تواند مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد و عملکردش با اشکال روبرو بشود در این زمان برای برطرف کردن علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست می توانید با مشاوران و تعمیرکاران تعمیر جاروبرقی دکتر آچار تماس حاصل کرده و در خواست کمک به جهت برطرف نمودن بوی سوختگی جاروبرقی داشته باشید.

متوجه شدن بوی سوختگی از جاروبرقی شما می تواندعلل های متعددی را دارا باشد که با بررسی هر یک از آنها می توانید علت اصلی بروز این مشکل را کشف کنید و توسز تعمیر کاران اقدام به رفع آن نمایید.

علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست
علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست

علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست ؟

 • یکی از علل بوی سوختگی جاروبرقی نیمه سوختن موتور است، دلیل اصلی بوی سوختن جاروبرقی موتور یکی از مهم ترین قطعات داخل جاروبرقی است و مانند قلب انسان وارد عملیات می شود.

بنابر علل متفاوت از جمله تجمع گرد و غبار در داخل جاروبرقی، استفاده طولانی مدت از دستگاه بدون وقفه و همچنین افزایش عمر آن، ممکن است موتور جاروبرقی نیم سوز یا به طور کامل بسوزد.

نیمه سوختن یا سوختن کامل موتور یکی از مهم ترین دلایل بوی سوختن در جاروبرقی است که باید به آن توجه کرد کارشناسان و متخصصان می توانند موتور را بررسی کرده و با تعمیر به موقع آن از آسیب بیشتر جلوگیری کنند.

با درمان دوره ای جاروبرقی، تمیز کردن گرد و غبار داخل آن و استفاده به طرز درست از آن می توان احتمال خرابی موتور را تا حد زیادی کاهش داد.

 علائم سوختگی موتور جاروبرقی را در مطالب قبلی به طور کامل بررسی کرده ایم و برای اطمینان از وضعیت این قطعه می توانید آنها را مطالعه کنید.

 • استفاده نادرست از جاروبرقی یکی دیگر از عوامل بوی بد سوختگی جاروبرقی می باشد، این دستگاه هم مانند سایر وسایل برقی نباید به مدت طولانی کار کند، زیرا فشار زیادی به موتورمی آید و بیش از حد گرم می شوند.

در اکثر موارد تنها با خاموش شدن کوتاه جاروبرقی بوی سوختگی آن کاملا از بین می رود و جای نگرانی نیست.

در حالت استاندارد بهتر است هر پانزده دقیقه یکبار را حدوداً 10 دقیقه جاروبرقی خاموش، تا موتور و سایر قطعات داخلی خنک شوند.

 • بروز بوی سوختگی جاروبرقی علل متعددی می تواند داشته باشد که یکی از این عوامل عدم تعویض به موقع کیسه جاروبرقی خواهد بود.

متداول ترین علت بوی سوختگی جاروبرقی این است که در صورتی که کیسه دستگاه بیش از حد استاندارد پر شده، گرد و غبار کشیده شده به مخزن داخل بدنه جاروبرقی پخش می شود.

این موضوع احتمال ورود گرد و غبار به موتور را چندین برابر می کند و باعث بوی بد جاروبرقی می شود، به همین منظور باید هر 3 ماه یکبار کیسه جاروبرقی را چک کنید و در صورت پر بودن بیش از 50 درصد آن را تعویض کنید.

انجام دادن مراحل تعویض کیسه جاروبرقی طبق نکات زیر می باشد:

در گام آغازین دستگاه را خاموش کرده و کابل آن را از پریز جدا کنید، درب جاروبرقی را برای دسترسی به کیسه باز کنید، دهانه کیسه را با دست محکم بگیرید و به آرامی بیرون بکشید، پاکت را دور بیندازید و کیسه پلاستیکی یکبار مصرف جدید را جایگزین نمایید.

دهانه پاکت جدید را در دستان خود بگیرید و سعی کنید داخل کیسه را کمی باز کنید تا گرد و غبار وارد آن شود، کیسه را در جایگاه اصلی خود قرار داده، اطمینان حاصل کنید که دهانه کاملاً در جای خود قرار دارد.

درب دستگاه را ببندید و از جاروبرقی استفاده کنید، برخی از افراد به موقع کیسه را تعویض نکرده و با این بوی بد روبرو خواهند شد.

 • صدمه دیدن تسمه جاروبرقی از موارد دیگر است، تسمه های پلاستیکی در قسمت برس جاروبرقی قرار می گیرند که نقش مهمی در جمع آوری کرک و مو روی زمین دارد.

به خاطر آسیب دیدن تسمه فشار زیادی به موتور وارد می شود و در نهایت بوی سوختگی از جاروبرقی را متوجه می شوید.

 • گرفتگی فیلتر جاروبرقی مورد بعدی می باشد، قطعاتی به نام فیلتر در قسمت های مختلف جاروبرقی های قدیمی و جدید جایگزین شده است که از ورود گرد و غبار به مسیر جریان هوا و موتور جلوگیری می کند.

بهتر است که بدانید این فیلترها را هر چند وقت تعویض یا تمیز شوند، در غیر این صورت گرد و غبار وارد موتور می شود، گاهی اوقات همین کثیف بودن سبب بوی سوختگی خواهد شد.

 • بوی سوختن جاروبرقی به دلیل وجود جسم خارجی داخل موتور می تواند باشد که در اثر موارد متفاوتی ممکن است اجسام خارجی بسیار کوچک وارد موتور شوند که خطر ایجاد بکند.

این قطعات که ممکن است پلاستیکی یا کاغذی و پارچه ای باشند در نهایت در اثر حرارت زیاد موتور آتش گرفته و آسیب زیادی به سایر قطعات نیز وارد می کنند.

 • خرابی فن جاروبرقی با توجه به مدل جاروبرقی می توان از فن های مختلفی در داخل آن استفاده کرد از موارد بعدی تولید بوی سوختگی از جاروبرقی خواهد بود.

در مواقعی که این فن ها به درستی کار نکنند، گرد و غبار را از دستگاه خارج نمی کنند و هوای داخل جاروبرقی بسیار داغ می شود، وجود این گرد و غبار به موتور فشار زیادی وارد می کند در گرم شدن هوای داخل دستگاه و در نهایت بو موثر است.

 • معیوب شدن قطعهٔ ترموستات در جاروبرقی هم سبب بروز بوی سوختگی در جاروبرقی خواهد شد به دلیل این که عملکرد این قطعه به گونه ایی است که اگر در مدت زمان طولانی استفاده بشود دستگاه جاروبرقی خاموش خواهد شد.

هر زمان که این قطعه صدمه ببیند دیگر اخطار خاموشی صادر نخواهد شد و سبب داغ شدن جاروبرقی می شود که بوی شوختگی را متوجه می شوید.

 • با وارد شدن نم و رطوبت به دستگاه جاروبرقی و تجمع آب سبب می شود که به قطعات سیم پیچی صدمه وارد بشود که می تواند بوی سوختگی را تولید کند.
علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست
علت بوی سوختگی جاروبرقی چیست

 تعمیر جاروبرقی درمحل

اگر در محل خود به دنبال یک تعمیر کار خوب هستید به شما توصیه می شود که از خدمات تعمیر جاروبرقی در محل دکتر آچار بهره ببرید و با اطلاع رسانی به تعمیر کاران این گروه در محل بدون انتقال دادن جاروبرقی خود به تعمیر گاه هر گونه تعمیراتی را به راحتی انجام بدهند.

 تعمیر جاروبرقی در منزل

شما می توانید با یک تماس از خدمات تعمیر جاروبرقی در منزل دکتر آچار بهرهٔ کافی را ببرید و جاروبرقی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر کرده و دوباره همانند روز اول کارایی داشته باشد.

 هزینه تعمیر جاروبرقی

اگر دستگاه جاروبرقی شما خراب شده باشد متخصصین دکتر آچار به دلیل اینکه برای شنا هزینه های زیادی را به وجود نیاورند در ابتدای کار سعی بر این دارند که قطعهٔ صدمه دیده را تعمیر کنند و در صورتی که این قطعه تعمیر نشود در مرحلهٔ بعدی اقدام به تعویض خواهند کرد و حتماً از قطعات با کیفیت استفاده خواهند کرد تا مشکلی در آینده برای دستگاه جاروبرقی شما به وجود نیاید، با توجه به همهٔ این موارد هزینه ها محاسبه می شود.

نتیجه گیری

اگر به پیدایش ایراد بوی سوختگی در جاروبرقی توجه کنید به راحتی متوجه خواهید شد که به دلیل بی توجهی و رعایت نکردن یک سری از موارد سبب بروز این مشکل در دستگاه جاروبرقی شده اید که می توانید در اسرع وقت از کارشناسان دکتر آچار کمک بگیرید تا مشکل جاروبرقی خود را رفع کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. محمدجواد مدنی 3 هفته قبل

  آموزش خوبی بود ممنون که از این دست آموزش ها برامون میزارین

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   خوشحالیم که از مطالب ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

 2. مسلم تابش 3 هفته قبل

  از این همه مسئولیت پذیری و کاربلدی تون خوشم میاد

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از مهر و محبت شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید