علائم سوختن موتور جاروبرقی

علائم سوختن موتور جاروبرقی


علائم سوختن موتور جاروبرقی چیست؟

جاروبرقی بهترین وسیله برای تمیز کردن خانه ها به شمار می آید و در زمان نبودش دچار مشکلات خواهید شد.

بنابراین بهتر است در هر زمانی که دستگاه جاروبرقی شما دچار مشکلاتی در عملکردش شد با تکنسین های با تجربه ی دکتر آچار تماس برقرار کرده تا اقدامات اولیه را در جهت برطرف کردن عیب آن را انجام بدهند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

عملکرد موتور جاروبرقی

موتور جاروبرقی از مهم ترین قطعات دستگاه جاروبرقی می باشد، این قطعه به یک پره اتصال دارد که با ایجاد جریان الکتریکی از طریق پریز به این قطعه می باشد،  قطعه ی شفت موتور باعث چرخیدن پره ها خواهد شد.

چرخش پره ها در جمع کردن آشغال سهیم است، با روشن کردن دستگاه جاروبرقی موتور دستگاه فعال شده و کارش شروع می شود، کوچک ترین مورد هم می تواند در خراب شدنش نقش داشته باشد.

از موارد خرابی هایش می توان نیم سوز شدن موتور و یا سوختن کاملش باشد که در صورت نمایان شدن این ایراد بهتر است توسط کارشناسان متخصص عمل تعمیر جاروبرقی در تهران و یا تعویض قطعه صورت بگیرد.

علائم سوختن موتور جاروبرقی
علائم سوختن موتور جاروبرقی

علائم سوختن موتور جاروبرقی

از موارد رایج علائم سوختن موتور جاروبرقی شما می تواند به پایان رسیدن عمر دستگاه جاروبرقی تان باشد، گاهی در اثر طول زمان و استفاده های مکرر از این دستگاه باعث شده که عمرش رو به اتمام باشد.

علت دیگر می تواند در اثر مرور زمان دستگاه جاروبرقی شما گرد و غبار را درون خود جمع کرده باشد که احتمال دارد این ایراد به خاطر کثیف شدن فیلتر دستگاه جاروبرقی شما باشد.

البته تجمع گرد و غبار در دستگاه جاروبرقی در کل نمی تواند مشکلی را برای شما به وجود بیاورد ولی در مواقعی که این از حد بگذرد، می تواند مشکل ساز باشد و در خاموش شدن موتور جاروبرقی شما دخالت داشته باشد، که این خود می تواند یکی از علت های سوختن موتور دستگاه جاروبرقی شما باشد.

اگر دو شاخه ی برق دستگاه جاروبرقی داغ بشود؟

اگر شما مصرف کنندگان عزیز بیش از حد مجاز از دستگاه جاروبرقی خود استفاده کنید که کابل و یا دو شاخه بیش از حد داغ بشود،می تواند یکی از دلایل و علائم سوختن موتور جاروبرقی باشد.

در این مواقع می توانید با تخلیه ی کیسه ی جاروبرقی و تمیز کردن فیلترهای آن دوباره از دستگاه جاروبرقی خود استفاده کنید تا دوباره کابل دستگاه را بررسی کرده و متوجه داغ شدن بیش از حدش بشوید.

وجود مو دخیل در سوختن موتور دستگاه جاروبرقی

امکان دارد که در قسمت انتهایی قطعه ی برس جاروبرقی شما موهای بسیار در اثر جارو کشیدن جمع شده باشد که می تواند به سمت قطعه ی یاتاقان ها کشیده بشود، وجود این موها و ایجاد اصطکاک ممکن است بوی سوختگی ایجاد بکند، بنابراین بهتر است که شما این قسمت را به خوبی تمیز کنید.

مسدود شدن شیلنگ و لوله خرطومی دستگاه جاروبرقی

همان طور که می دانید دستگاه جاروبرقی با مکش از طریق خرطومی دستگاه آشغال را به داخل کیسه ی جاروبرقی هدایت می کند در صورتی که این مسیر مسدود شده باشد این عمل صورت نخواهد گرفت و راه بسته است.

بنابراین بهتر است همیشه این مسیر را چک کنید و راه باز باشد و هیچ مانعی وجود نداشته باشد، این مسدود بودن هم می تواند در امر سوختن و یکی از علائم سوختن موتور جاروبرقی شما دخالت داشته باشد.

مشاهده ی کردن بوی سوختگی از دستگاه جاروبرقی

گاهی در زمان استفاده از دستگاه جاروبرقی ممکن است متوجه بوی سوختگی بشوید، در مواقعی که شاهده بوی غیر طبیعی از دستگاه می شوید بهتر است فوراً دستگاه را خاموش کنید و اجازه بدهید تا موتور دستگاه جاروبرقی شما خنک بشود.

در بعضی از اوقات احتمال دارد در اثر استفاده های مکرر و پشت سر باعث سوختن یکی از سیم ها بشود و یا اینکه باعث داغ شدن بیش از حد موتور شده باشد.

البته در بعضی از جاروبرقی ها که به قطعه ی ترموستات مجهز می باشد احتمال دارد که در زمان داغ شدن موتور دستگاه جاروبرقی شما فعال شده و دستگاه را به طور خودکار خاموش کرده تا از سوختن آن جلوگیری کند و به آن فرصت خنک شدن بدهد.

در این زمان نمی توان بیان کرد که موتور جاروبرقی سوخته است که باید توسط متخصصین ماهر علائم سوختن موتور جاروبرقی چک شود.

وجود آب در دستگاه جاروبرقی

همگی اطلاع دارید که دستگاه جاروبرقی برای جمع کردن آشغال و گرد و غبار می باشد و نباید با آن آب را جمع کرد، این دستگاه برای این مورد ساخته نشده است.

یکی از علت ها و علائم سوختن موتور جاروبرقی شما می تواند ورود آب به داخل آن باشد، گاهی اوقات بعضی از افراد با ورود آب به دستگاه جاروبرقی شان تصمیم می گیرند که دستگاه جاروبرقی را با سشوار خشک کنند که کار اشتباهی است.

انجام این عمل افراد در نیم سوز شدن دستگاه جاروبرقی شما تاثیر دارد، در این زمان بهتر است که دستگاه جاروبرقی شما به کمک کارشناسان مورد بازدید قرار بگیرد.

علائم سوختن موتور جاروبرقی
علائم سوختن موتور جاروبرقی

برای مدت طولانی دستگاه جاروبرقی را روشن قرار بدهید

یکی دیگر از عوامل موثر و علائم سوختن موتور جاروبرقی شما می تواند روشن ماندن دستگاه برای مدت زمان طولانی باشد، کار کردن بیش از حد مجاز دستگاه جاروبرقی شما می تواند در امر سوختن نقش داشته باشد.

خاموش شدن ناگهانی دستگاه جاروبرقی

علت های متعددی می تواند باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه جاروبرقی شما باشد، خراب شدن کلید و قطع اتصالات و… در این مواقع بهتر است که پریز برق را چک کرده، برق داخلی دستگاه و یا مشکل در قسمت قطعه ی دو شاخه ی دستگاه باشد و اگر با زدن کلید دستگاه جاروبرقی روشن نشود، این مورد هم می تواند یکی از علت های روشن نشدن دستگاه جارو برقی شما باشد.

کمبود مکش دستگاه جاروبرقی

با روبرو شدن کاهش مکش دستگاه جاروبرقی شما می تواند دلیلی برای سوختن موتور و یا نیم سوز شدن آن باشد، نداشتن قدرت کافی و نیروی کافی در امر تمیز کردن می تواند نشانه و علائم سوختن موتور جاروبرقی باشد.

با بالا بردن قدرت مکش در زمانی که کلید و یا درجه ی مکش را زیاد کرده اید ولی خبری از مکش نیست، احتمال دارد که موتور دستگاه جاروبرقی در حال سوختن باشد.

باید در این مواقع  فیلتر دستگاه و لوله های آن را بررسی کرد و اگر مانعی وجود دارد آن را برطرف نمود، شاید انسداد لوله ها باعث کاهش قدرت مکش دستگاه جاروبرقی شما شده باشد، البته پر شدن کیسه ی جاروبرقی هم می تواند مزید بر علت باشد، با تخلیه ی کیسه ی جاروبرقی شاید این ایراد برطرف بشود.

وجود سر و صداهای زیادی در موتور دستگاه جاروبرقی

گاهی با شنیدن صداهای ناهنجار از موتور دستگاه جاروبرقی می توان متوجه شد که اختلالی در عملکرد موتور دستگاه جاروبرقی اتفاق افتاده است.

همزمان با صداهای اضافی ممکن است که بوی سوختگی هم فضا را بگیرد که به طور معمول این اشکالات به موتور دستگاه جاروبرقی ارتباط دارد که باید بررسی بیشتر انجام بشود تا ایراد دستگاه جاروبرقی شما رفع گردد.

مشاهده ی جرقه در دستگاه جاروبرقی

گاهی در زمان استفاده کردن از دستگاه جاروبرقی شاهده جرقه در دستگاه خواهید بود، گیر کردن زغال در موتور دستگاه می تواند باعث این جرقه باشد.

یا اینکه بلبرینگ موتور در اثر فرسایش دچار این مشکل شده باشد که همه ی این موارد به موتور دستگاه مرتبط است که شما می توانید موتور دستگاه جاروبرقی را مورد بررسی قرار دهید، دکتر آچار می تواند در کمترین زمان ممکن تمامی ایرادهای مرتبط با دستگاه جاروبرقی شما را رفع نماید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. حبیب فراهانی 2 سال قبل

  بعد از 7 ماه مجدد برای دستگاهم مشکل پیش اومد و با گارانتی که دریافت کرده بودم رایگان مشکلم را حل کردن واقعا ممنونم باورم نمیشد شرکتی واقعا گارانتی تعمیرات بده

 2. محمود فاظلی 2 سال قبل

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 3. امین علیپور 2 سال قبل

  یکم گران است ولی می ارزه

 4. محمدجواد عرب 1 سال قبل

  بعضی ها جانماز آب میکشن اما بدون تعریف و تمجید از خودتون کارو انجام داد وتعمیرات شما حرف نداشت

 5. محمدرضا محرابی 1 سال قبل

  عالیه و همچیش بینظیره

 6. علی عزیزی 1 سال قبل

  چجوری می تونیم با کارشناسانتون در ارتباط باشیم

 7. عباسعلی امیدی 1 سال قبل

  مثل همیشه عالی و کاربردی

 8. ابوالقاسم تقوی 1 سال قبل

  چرا اینقد کم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید