تاثیر قطع برق بر روی پکیج

تاثیر قطع برق بر روی پکیج


در مقاله تاثیر قطع برق بر روی پکیج میخواهیم دلایل و تاثیرات کلی که قطعی برق بر روی پکیج می گذارد را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

چرا بعد از قطع شدن برق دستگاه پکیج روشن نمی شود؟

دستگاه پکیج از لوازمی است که عملکرد صحیح آن بسیار پر اهمیت می باشد و باید به درست کار کردنش توجه بسیار داشت.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

در زمان بروز هر گونه اختلال در عملکردش می توانید با تعمیرکاران تعمیرات پکیج در تهران دکتر آچار تماس بگیرید تا از خدماتشان بهره ببرید.

خراب شدن دستگاه پکیج به خصوص در فصل سرما بسیار نگران کننده می باشد زیرا گرمای خانه با مشکل روبرو می شود و باید در اسرع وقت تعمیر کاران را خبردار کند تا ایرادش را رفع نمایند.

تاثیر قطع برق بر روی پکیج
تاثیر قطع برق بر روی پکیج

تاثیر قطع برق بر روی پکیج و اثرات آن در روشن نشدن پکیج چیست؟

در مواقعی که برق قطع می شود ممکن است که دستگاه پکیج تان روشن نشود و دیگر کارایی برای انجام عملکردش ندارد و فضای خانه اگر در فصل زمستان باشید بسیار سرد می شود و اگر نیاز به آب گرم داشته باشید دیگر نمی توانید از آب گرم استفاده بکنید.

البته این را هم بیان کنیم که ممکن است بعد از قطع شدن جریان برق و زمانی که دوباره برق وصل می شود احتمال دارد که دستگاه پکیج تان دچار شوک بشود.

 اینکه چرا با قطع برق دستگاه پکیج خاموش می شود می تواند به این علت باشد که دستگاه پکیج هم با برق و هم با گاز کار می کند، شایان ذکر است که قطع برق می تواند صدمات زیادی را به دستگاه پکیج وارد کند.

در زمانی که برق قطع می شود می توانید بعد از آمدن برق دستگاه پکیج را ریست نمایید و یا اینکه در زمان قطع برق دستگاه پکیج را از برق بیرون بیاورید و دوباره چند دقیقه بعد از وصل شدن جریانات برق دستگاه را به برق زده و روشن کنید.

اگر با انجام دادن عمل ریست دستگاه پکیج تان باز هم خاموش شده باید توسط تعمیر کاران ماهر مورد بررسی قرار  بگیرد.

تاثیر قطع برق بر روی پکیج
تاثیر قطع برق بر روی پکیج

تاثیر قطع برق بر روی پکیج و دلایل روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق

قطعه پمپ سیر کولاسیون در دستگاه پکیج

یکی  از مواردی که می تواند در روشن نشدن دستگاه پکیج موثر واقع بشود از کار افتادن قطعه ی پمپ سیرکولاسیون باشد.

عملکرد این قطعه به این گونه ست که جریان و حرکت آب گرم در لوله ها و رادیاتورها بسته به این قطعه ی پمپ دارد،  با فراهم شدن آب گرم، در لوله ها و رادیاتورها جریان پیدا می کند.

برای جریان افتادن باید آب سرد به پکیج وارد بشود و گرم شده تا به دوباره به جریان بیفتد، با از کار افتادن این قطعه این جریانات هم از کار می افتد و با مشکل روبرو می شود.

قطعه ی فلوسوئیچ در دستگاه پکیج

عملکرد قطعه ی فلوسوئیچ مانند یک حسگر عمل می کند و این قطعه هم به جریان آب حساس می باشد، با باز شدن شیر آب گرم، قطعه ی فلوسوئیچ فرمان روشن شدن دستگاه را می دهد و بسته شدن مدار گرمایشی را به برد انتقال داده و در این زمان آب به گردش در آمده و باعث گرم شدن آب می شود.

تاثیر قطع برق بر روی پکیج
تاثیر قطع برق بر روی پکیج

در زمانی که برق دستگاه پکیج قطع می شود دیگر قطعه ی برد کنترل این باز شدن جریان آب را حس نکرده و نمی تواند عکس العمل نشان بدهد.

با قطع شدن جریانات برق این قطعه ی حسگر از کار افتاده و آب هم سرد می شود و نمی تواند کارکردش را ادامه بدهد.

قطعه ی برد اصلی در دستگاه پکیج

قطعه ی برد در دستگاه پکیج از قطعات مهم و اصلی در دستگاه پکیج می باشد، این قطعه تمامی عملکرد های قطعات دیگر دستگاه را تحت کنترل دارد از جمله: سنسور ان تی سی، پمپ سیرکولاسیون، قطعه ی فلوسوئیچ را در کنترل خواهد داشت، که با دریافت پیام کار کردشان را شروع می کنند.

 با قطع شدن برق می تواند در عملکرد این قطعات تاثیر گذار باشد، وقتی که قطعه ی برد نتواند این پیام ها را دریافت نماید در آخر دستگاه پکیج نمی تواند روشن بشود.

عدم برق رسانی به قطعه ی برد می تواند از علت های مهم در روشن نشدن مشعل دستگاه پکیج و تاثیر قطع برق بر روی پکیج باشد و قطع برق بسیار موثر است.

تاثیر قطع برق بر روی پکیج
تاثیر قطع برق بر روی پکیج

قطعه ی سنسور ntc در دستگاه پکیج

از قطعات دیگری که در دستگاه پکیج تان وجود دارد و با برق کارایی دارد می توان سنسور NTC در دستگاه پکیج را نام برد.

این سنسور در مدار گرمایش و آب گرم مصرفی کاربرد دارد و دما را کنترل کرده و قطع و وصل می کند، با افزودن دما این حسگر هم فعال شده که در این مواقع مقاومت حسگر در برابر جریان برق هم کمتر می شود و جریان بیشتری را از خود عبور می دهد.

که با قطع شدن برق این سنسور در مدار گرمایشی قرار نمی گیرد و کارایی ندارد و می تواند مشکل روشن نشدن دستگاه پکیج تان و یکی از تاثیر قطع برق بر روی پکیج بعد از قطع برق را به وجود بیاورد.

تاثیر قطع برق بر روی پکیج
تاثیر قطع برق بر روی پکیج

قطعه ی برد کنترل جرقه زن در دستگاه پکیج

قطعه ی برد جرقه زن با برق کار می کند، با قطع برق یک امری عادی است که قطعه ی برد هم از کار بیفتد و کارایی نداشته باشد.

قطعه ی برد  از باز کردن جریان گاز معذور شده و دستور ایجاد جرقه را به قطعه ی جرقه زن نخواهد داد و همین امر باعث شده که مشکل در شعله ی دستگاه پکیج به وجود بیاید و در نهایت دستگاه پکیج تان روشن نشود.

در زمان قطع برق از کار افتادن قطعه ی برد جرقه زن و نداشتن کارایی لازم می تواند در روشن نشدن دستگاه پکیج بعد از قطع شدن برق موثر واقع بشود.

سخن آخر درباره تاثیرات و دلایل روشن نشدن پکیج بعد از قطع برق

به طور کلی پس از قطع برق و وصل شدن مجدد آن، برق با نوساناتی باز خواهد گشت که این نوسانات ممکن است دستگاه پکیج را دچار شوک کند، به طور معمول پس از وصل شدن برق، دستگاه باید ریست شود و یا اینکه از برق کشیده شده و پس از 5 دقیقه دوباره روشن شود، اما در صورتی که با انجام اقدامات ذکر شده، دستگاه روشن نشد باید برای عیب یابی تخصصی و تعمیر پکیج اقدام نمود.

دکتر آچار با داشتن کادری مجرب و ماهر می تواند به راحتی همه ی مشکلات پیش آمده برای دستگاه پکیج تان را رفع بنماید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. بهزاد هامون 2 سال قبل

  برد الکترونیکی دستگاه مشکل پیدا کرد نمیدونم تعمیر میشه یا نه

 2. غلامحسین کرمانی 2 سال قبل

  مهندس جان عالی بود

 3. منصور اخوان 2 سال قبل

  چه سایت قشنگی دارین

 4. ناصر آذری 2 سال قبل

  سلام وقت بخیر تهرانپارس هستیم خدمات ارائه میدید؟

 5. ناصر موحد 1 سال قبل

  دستخوش

 6. ناصر مهدوی 1 سال قبل

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 7. سیدمحمد کاکاوند 1 سال قبل

  از نمایندگی اصلی کارتون درست تره به خدا هر موقع زنگ زدیم کمتر از یک ساعت تعمیرکارتون اومده نمایندگی 4 روز الاف میکنن آدمو

 8. اصغر 7 ماه قبل

  دمتون واقعا جیز کارتون واقعا درسته مشتی هستین همتون سفره دار و دست بگیرین داداشمون فنی و حرفه ای هستن یل دورانین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید