راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی


کارشناسان برای این که از عملکرد جاروبرقی مطلع بشوید، باید عوامل مختلفی از جمله قابلیت پاکسازی گرد و غبار، میزان ضایعات، سهولت کارکرد و میزان صدای آن را در نظر گرفت، از سوی دیگر، اگر جاروبرقی به درستی کار کند، ولی در مقابل طول عمر بالایی را دارا نباشد، ممکن است گزینه ای مناسبی برای شما نباشد و شما را دائما درگیر تعمیرات جاروبرقی کند در مطلب راهنمای خرید جاروبرقی شما را با اصول اصلی خرید آشنا می کنیم.

برای این که بتوانید قدرت و ظرفیت تمیز کنندگی یک جاروبرقی را متوجه بشوید، باید یک سری تست های مختلف بر روی انواع مدل ها و با توجه به طراحی آنها انجام شود.

نمونه هایی که در مدل های متفاوت تولید شده اند، منتظر نباشید، که یک جاروبرقی ایستاده، دستی یا روباتیک با مقایسه در مدل های دیگر جاروبرقی در طرح های یک مدل بزرگ با سطل را داشته باشد که همانند هم دیگر توانایی یکسانی در تمیز کردن داشته باشند، اما همه آنها مزایا و معایب خود را دارند.

راهنمای خرید جاروبرقی
راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی

در زمان خرید کردن جاروبرقی بهتر است با داشتن اطلاعات این امر را انجام بدهید تا یک دستگاه فوق العاده با کیفیت را خریداری نمایید.

در این متن چند نکته از مواردی که در راهنمای خرید جاروبرقی نقش دارد را برای شما باز گو خواهیم کرد:

نکته مهم در زمان خرید مدل جاروبرقی توجه به نوع کفپوش خانه است، خانه های امروزی بیشتر شان دارای پارکت و کاشی در قسمت کف هستند، با توجه به این شزایط انتخاب مدل های مخزن دار یک گزینه کاربردی با قدرت مناسب است.

ولیکن اگر محیط منزل شما دارای دو نوع کفپوش و موکت می باشد، بهتر است که مدلی با ویژگی هایی مانند کنترل برس، تنظیم ارتفاع و کنترل مکش برای نظافت پرده ها و فرش های ظریف انتخاب کنید.

مورد بعدی که در امر راهنمای خرید جاروبرقی مهم می باشد، اتصال Wi-Fi را در مدل های رباتیک چک بفرمایید، قابل ذکر می باشد که تمامی مدل های جاروبرقی روباتی اتصال مجهز به وای فای نیستند و به سادگی محیط را تمیز می کنند.

در نهایت، کسانی که اتصال Wi-Fi ندارند برای حفظ حریم خصوصی و امنیت شما بهتر هستند، به دلیل اینکه قابلیت پخش داده‌ها را ندارند، در این صورت، با انتخاب مدل‌های بدون Wi-Fi، امنیت بیشتری به دست خواهید آورد، ولیکن ویژگی‌های پیشرفته‌تر مانند نقشه‌برداری محیط و تمیز کردن هدفمند را در دسترس نخواهید داشت.

یکی از موارد مهمی که تاثیر گذار در راهنمای خرید جاروبرقی است، وجود آلرژی است که آیا آلرژی داری یا نه؟

ویژگی هپا در جاروبرقی

کلمه HEPA مخفف یک عبارت می باشد که در مواقعی که افراد خانواده به گرد و غبار حساس باشند، به طور حتم باید چک کنید که آیا جاروبرقی که قصد خرید مجهز به فیلتر هپا هست یا خیر؟

زیرا ویژگی این فیلترها به این صورت می باشد که این فیلترها می توانند ذرات ریز و حساس را جذب کنند، برای مقابله با هوای خروجی تمیزتر از جاروبرقی است.

از مسائل ضروری در امر راهنمای خرید جاروبرقی در نظر گرفتن بودجه و قیمت خرید این محصول می باشد.

 در کل این بحث وجود دارد که از نظر مالی یک جاروبرقی بدون کیسه در مقایسه با جاروبرقی کیسه ای می تواند مقرون به صرفه تر باشد.

ولی علت چه می تواند باشد و چرا عالی است؟ یکی از مشخصه های بارزجاروبرقی های کیسه دار تعویض کیسه است و این امر ممکن است به دلیل تعویض کیسه جاروبرقی در درازمدت هزینه های زمانی و مالی زیادی را برای خریداران جاروبرقی به همراه داشته باشد.

بنابراین جاروبرقی های بدون کیسه را می توان منبعی برای صرفه جویی در زمان و هزینه دانست اما از طرفی تعویض فیلتر جاروبرقی های بدون کیسه هزینه ای است که در چشم بسیاری از افراد نادیده می شود.

راهنمای خرید جاروبرقی
راهنمای خرید جاروبرقی

 برجسته ترین علت این می تواند باشد که جاروبرقی ها به دلیل نداشتن کیسه دارای فیلترهای قوی با نفوذپذیری بسیار کم در برابر ذرات گرد و غبار هستند.

 وجود این فیلترها در دراز مدت می تواند سبب بشود که کارایی خود را از دست بدهند و شما را ملزم می کند گهگاه فیلترها را تمیز کنید یا اقدام به تعویض آنها کنید.

مورد دیگری که در راهنمای خرید جاروبرقی با اهمیت تلقی شده، موتور قدرتمند این دستگاه است، کارایی یک جاروبرقی در مرحلهٔ ابتدایی بسته به توان موتور این دستگاه می باشد.

  •  اکثر محصولاتی که در بازار ها هستند دارای توانی بین 1400 تا 2500 وات هستند.
  • بدیهی است که اگر این عدد زیاد باشد ظرفیت جاروبرقی بیشتر می شود.
  • جاروبرقی که مناسب برای استفاده روزمره و معمولی می باشد 1700 تا 2000 وات است.

 مورد دیگری که اهمیت دارد در راهنمای خرید جاروبرقی، قدرت مکش در کنار موتور قدرتمند می باشد، قبل از بیشتر از هر چیز، باید به مکش و توانایی جاروبرقی توجه داشت.

اگر متوجه شده باشید، همیشه دو عدد متفاوت روی جاروبرقی وجود دارد.

مثلا 1600 و 400 اولین عدد نشان دهندهٔ قدرت موتور و دومی ورودی و مکش آن را نشان می دهد.

جاروبرقی به شما کمک می کند تا خانه را راحت تر تمیز کنید.

 دارا بودن جاروبرقی با کیسه با حجم بالا، از خصوصیات کیسه و باکیفیت با امکانات متنوع اولین مزیت آن حجم بالاست که پس از هر بار استفاده اجباری برای تخلیه آن نیست.

البته لایه های آن باعث می شود گرد و غبار و ذرات در صورتی که این کیسه دارای ویژگی ضد میکروبی داشته باشد، به سالم سازی هوای محیط کمک می کند.

میزان صدای جاروبرقی از موارد دیگر راهنمای خرید جاروبرقی است، گاهی اوقات جاروبرقی در حین تمیز کردن، صدای زیاد جاروبرقی باعث آزار اعضای خانواده می شود همچنین صدای آن ممکن است مزاحم همسایه ها شود.

بنابراین، قبل از خرید جاروبرقی، از فروشنده بخواهید آن را روشن کند تا بدانید با چه صدایی قرار است با آن برخورد کنید.

از موارد بعدی راهنمای خرید جاروبرقی، لوله تلسکوپی و کوتاه بودن شلنگ جاروبرقی شما را ملزم کرده که در حین جارو کردن دائم خم شوید، شما برای انجام دادن این کار بسیار خسته خواهید شد.

 برخی از جاروبرقی ها علاو بر مکش خاک و گردو غبار این قابلیت را دارا هستند که مایعات را هم به راحتی مورد مکش خود قرار بدهند که کارتان با این جاروبرقی ها بسیار راحت خواهد شد.

 مورد دیگر برخی دیگر از جاروبرقی ها با وجود تکنولوژی های روز خاصیت دمنگی هم دارند که به شما این امکان را می دهد که برای باد کردن توپ و باد کنک هم از این دستگاه استفاده کنید.

 بعضی از جاروبرقی ها به دلیل وزن زیادی که دارند سبب شده کار نظافت خیلی سخت بشود و امکان دارد که هر بار از این دستگاه استفاده می کنید به کمر و ستون فقزات خود صدمه ایی وارد بکنید.

سخن آخر

جاروبرقی ها در گونه های متفاوت با ساختار و ظواهر متفاوت در دسترس افراد خریدار قرار دارد که هر کدام مشخصه ها مختص به خود را دارا هستند به همین دلیل شما می توانید با داشتن اطلاعاتی و انجام دادن تحقیقات جاروبرقی که دارای کیفیت و کارایی بهتری است را برای خود خریداری نمایید.

طریقهٔ مصرف و نگه داری از این دستگاه بسیار مهم می باشد ولی باز هم احتمال دارد که در هنگام استفاده از این دستگاه مشکلاتی در آن نمایان بشود که نیازمند افراد تعمیر کار و متخصص باشید که در این زمان کسی جز دکتر آچار نمی تواند حلال مشکلات باشد بنابراین با یک تماس می توانید این ایراد را برطرف نمایید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید