علت داغ شدن ماشین لباسشویی

علت داغ شدن ماشین لباسشویی


ممکن است شما هم پس از فرایند شستشوی لباس های تان متوجه داغی ماشین لباسشویی شده باشید، داغ شدن لباسشویی به دلایل مختلفی صورت می گیرد، علت داغ شدن ماشین لباسشویی را در این مقاله دکتر آچار معرفی خواهیم کرد.

دمای بالای آب، ایراد و خرابی در ترموستات، اختلال در عملکرد هیتر المنت، مشکل در اتصالات و سیم کشی ها و اشکال در برد ماشین لباسشویی، عدم بارگیری صحیح، عدم سازگاری دوشاخه و پریز از اصلی ترین دلایل داغ شدن ماشین لباسشویی مطرح می شود، که در این ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

داغ شدن ماشین لباسشویی

داغ شدن ماشین لباسشویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که ممکن است در انواع لباسشویی ها در برندهای مختلف مشاهده شود، داغ شدن ماشین لباسشویی یکی از اختلالات در فرایند کار لباسشویی معرفی می شود، این اتفاق می تواند منجر به اختلالات جدی در دستگاه لباسشویی شود.

علت داغ شدن ماشین لباسشویی
علت داغ شدن ماشین لباسشویی

علت داغ شدن ماشین لباسشویی و راهکارهای رفع مشکل

داغ شدن ماشین لباسشویی یک علت ندارد و چندین دلیل می توانند علت داغ شدن ماشین لباسشویی معرفی شوند در این بخش به بررسی هر یک از دلایل می پردازیم.

دمای بالای آب

عدم تنظیم صحیح دمای آب یکی از اصلی ترین علت های داغ شدن ماشین لباسشویی معرفی می شود، بیشتر ماشین لباسشویی ها برای تنظیم دمای آب دارای درجه هستند اما ممکن است درجه آب سهواً بالا رفته باشد، در صورتی که متوجه داغ شدن لباسشویی تان شده اید و لباس های تان پس از شستشو چروک شده اند احتمالاً دمای آب ماشین لباسشویی تان افزایش پیدا کرده است.

در نتیجه از شستشوی لباس ها با آب داغ خودداری کنید، دمای آب را مطابق با جنس لباسی که تصمیم به شستشوی آن دارید، تنظیم کنید، از دفترچه راهنمای لباسشویی اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید.

ایراد و خرابی در ترموستات ماشین لباسشویی

ممکن است داغ شدن ماشین لباسشویی به دلیل ایراد و خرابی در قطعه ترموستات اتفاق بیفتد، ترموستات یکی از مهم ترین قطعات در ماشین لباسشویی است که دمای آب ماشین لباسشویی در حالت های مختلف شستشو را کنترل می کند، در صورتی که ترموستات دچار ایراد و خرابی شود، کنترل دمای آب مختل شده و در نتیجه این اختلال باعث داغ شدن آب ماشین لباسشویی خواهد شد.

دمای بالای آب و چروک بودن لباس ها پس از شستشو یکی از علائم خرابی ترموستات معرفی می شود، در صورتی که عملکرد ترموستات دچار اختلال شود، هیتر دستگاه نیز دچار مشکل شده و امکان کاهش و افزایش درجه آب نیز توسط این قطعه با مشکل رو به رو می شود، در صورتی که داغ شدن لباسشویی به دلیل خرابی ترموستات اتفاق بیوفتد، می توانید تعمیر و تعویض آن را به تکنسین های متخصص و مجرب دکتر آچار بسپارید.

علت داغ شدن ماشین لباسشویی
علت داغ شدن ماشین لباسشویی

ایراد و خرابی در المنت هیتر ماشین لباسشویی

هیتر از دیگر قطعات مهم در ماشین لباسشویی است که دمای آب را از طریق گرم شدن افزایش می دهد، هیتر سالم دمای آب ماشین لباسشویی را در دمای معینی نگه می دارد، در صورتی که عملکرد هیتر لباسشویی دچار اختلال شود و نتواند دما را در حالت ثابتی نگهدارد، افزایش یا کاهش دمای شدید آب در لباسشویی و همچنین داغ شدن لباسشویی را تجربه خواهیم کرد.

روشن ماندن ماشین لباسشویی در مدت زمان طولانی، پریدن فیوز اصلی ساختمان و نیمه کار ماندن برنامه شستشو از اصلی ترین دلایل خرابی هیتر معرفی می شوند.

عیب یابی و بررسی عملکرد هیتر به وسیله اهم متر انجام شده و تعمیر و تعویض آن باعث رفع مشکلات خواهد شد که توصیه می شود به تعمیرکاران مجرب و متخصص دکتر آچار سپرده شود.

ایراد در سیم کشی‌های ماشین لباسشویی

اگر اتصالات و یا سیم کشی های ماشین لباسشویی دچار ایراد و خرابی شده باشند و عملکردشان مختل شده باشد، احتمال داغ شدن ماشین لباسشویی افزایش پیدا می کند، در صورتی مه سیم های لباسشویی لخت باشند مقاومت شان کاهش پیدا کرده و جریان برق افزایش پیدا می کند، در این زمان حرارت ایجاد شده از سیم ها موجب گرمای بدنه ماشین لباسشویی خواهد شد.

ایراد در اتصالات و سیم کشی های ماشی لباسشویی و گرمای ناشی از جریان برق می تواند منجر به خطرات جبران ناپذیری همچون سوختن موتور دستگاه یا حتی آتش سوزی شود، در صورت استشمام بوی سوختگی از ماشین لباسشویی عیب یابی و بررسی دستگاه را به تکنسین های مجرب و متخصص مجموعه ما بسپارید.

علت داغ شدن ماشین لباسشویی
علت داغ شدن ماشین لباسشویی

ایراد و خرابی برد در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ها دارای برد هستند، تنظیم ماشین لباسشویی در دماهای مختلف توسط برد انجام می شود، قطع برق هیتر المنت با رسیدن به دمای مطلوب آب از مهم ترین وظایف برد معرفی می شود، در صورتی که برد دچار ایراد و خرابی شود دستور توقف به هیتر ارسال نشده و دما افزایش پیدا می کند.

عدم بارگیری صحیح

در صورتی که بارگیری لباس ها در دستگاه بیش از حد ظرفیت دستگاه و به صورت غیر اصولی باشد، بلبرینگ ها دچار ساییدگی شده و به موتور نیز فشار زیادی وارد خواهد شد، با وارد شدن فشار ب موتور دستگاه بیش از حد استاندارد داغ شده و احتمال سوختن موتور ماشین لباسشویی افزایش پیدا می کند، جهت جلوگیری از بروز این مشکلات بارگیری دستگاه را به صورت اصولی انجام دهید.

عدم سازگاری دو شاخه و پریز

توصیه می شود که دستگاه های پر مصرف همچون لباسشویی را به یک منبع تغذیه متصل نکنید و از اتصال کامل دو شاخه و پریز مطمئن شوید، برای لباسشویی تان حتماً از محافظ برق استفاده کنید تا از مشکلات گسترده در لباسشویی جلوگیری شود.

علت داغ شدن ماشین لباسشویی
علت داغ شدن ماشین لباسشویی

نشانه های داغ شدن ماشین لباسشویی

 • داغ بودن بیش از حد لباس ها پس از شستشو و خارج شدن از دستگاه
 • چروک شدن بیش از حد لباس ها پس از خروج از لباسشویی
 • خروج بخار از دستگاه هنگام باز کردن درب لباسشویی
 • داغ شدن بی از اندازه درب ماشین لباسشویی
 • حرارت زیاد در قسمت بالایی ماشین لباسشویی

تعمیرگاه دکتر آچار و رفع مشکلات ماشین لباسشویی

دکتر آچار یکی از مراکز معتبر و رسمی تعمیر لوازم خانگی در تهران است که می توانید تعمیرات انواع لوازم خانگی از جمله تعمیر ماشین لباسشویی تان را به این مجموعه بسپارید.

در صورتی که بدنه لباسشویی تان داغ می شود توصیه می کنیم که رفع مشکل و تعمیرات آن را به تکنسین های متخصص مجموعه دکتر آچار بسپارید تا مشکلات لباسشویی تان در کوتاه ترین زمان برطرف شود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. حمیدرضا خمسه 3 هفته قبل

  ما امسال از سرویس لباسشویی شرکت شما استفاده کردیم واقعا راضی بودیم و پیشنهاد می کنم

 2. نادر امامی 2 هفته قبل

  قیمت تعمیر آبگرمکن در تهران به چه اساسی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید