ارور ماشین لباسشویی میله

ارور ماشین لباسشویی میله


در صورتی که از ماشین لباسشویی میله استفاده می کنید و عملکرد دستگاه تان به هر دلیل دچار ایراد و خرابی شده است پیشنهاد می دهیم تعمیر ماشین لباسشویی تان را به تکنسین های متخصص و مجرب دکتر آچار بسپارید.

ارور و کدخطاهایی که بر روی لباسشویی میله مشاهده می کنید بیان گر مشکلات داخلی این دستگاه هستند، امکان رفع برخی از این ارورها توسط خودتان و از طریق مطالعه دفترچه راهنما وجود دارد، رفع برخی از ارورهای لباسشویی میله به تخصص نیاز دارد که توصیه می شود توسط تکنسین های مجرب انجام شوند.

ارور ماشین لباسشویی میله
ارور ماشین لباسشویی میله

ارور ماشین لباسشویی میله + روش حل مشکل

  1. ارور F01 ماشین لباسشویی میله

اشکال در سنسور دمای خشک کن لباسشویی از اصلی ترین دلایل نمایش این ارور معرفی می شود، ترمیستور قطعه ای کاربردی در لباسشویی است که دمای محفظه خشک کن را کنترل می کند، زمانی که این قطعه با مشکل مواجه شود ارور F01 را در صفحه نمایشگر لباسشویی میله مشاهده خواهید کرد.

حل ارور F01 لباسشویی میله

جهت رفع این ارور تکنسین اتصالات ترمیستور و سیم کشی دستگاه را بررسی، عیب یابی، تعمیر و تعویض کرده و در صورت اشکال جدی در سنسور، آن را نیز تعویض می کند.

  1. ارور F02 ماشین لباسشویی میله

اشکال در سنسور دمای لباسشویی میله دلیل اصلی این ارور محسوب می شود، در صورتی که سیم های ترموستات دچار قطعی یا اتصال کوتاه شده باشند و یا سنسور دمای دستگاه از کار افتاده باشد، این ارور بر روی صفحه نمایش مشاهده می شود.

حل ارور F02 لباسشویی میله

جهت رفع این ارور کلیه اتصالات ترمیستور و ماژول کنترل اصلی بررسی و عیب یابی شده و در صورتی که اتصالات شل شده باشند جکم و در صورت نیاز تعویض می شوند.

  1. ارور F11 ماشین لباسشویی میله

زمانی که لباسشویی میله در خروج آب از دستگاه دچار اشکال شود، این ارور بر روی صفحه نمایش لباسشویی مشاهده می شود، فشار کم آب، انسداد در شلنگ تخلیه، فیلتر و پمپ تخلیه از مهم ترین دلایل اشکال در خروج آب از دستگاه و نمایش این ارور مطرح می شود.

حل ارور F11 لباسشویی میله

جهت رفع این ارور از باز بودن مسیر شلنگ آب مطمئن شده، فیلتر تخلیه لباسشویی را باز کرده، کاملاً شسته و پس از نظافت کامل آن، آن را مجددا نصب کنید، در پایان پمپ تخلیه را بررسی کرده، انسداد آن را برطرف کنید، در صورتی که این پمپ کار نمی کند و عملکرد آن دچار اختلال است پمپ تخلیه را تعویض کنید.

ارور ماشین لباسشویی میله
ارور ماشین لباسشویی میله
  1. ارور F12 ماشین لباسشویی میله

اشکال در خروج آب دستگاه به دلایلی همچون بسته بودن شیر آبا و یا کاهش فشار آب و همین طور ایراد و خرابی در اتصالات فلومتر از مهم ترین دلایل این ارور در لباسشویی میله معرفی می شوند.

حل ارور F12 لباسشویی میله

جهت رفع این ارور کافی است که فشار آب، سیم کشی و مدار فلومتر را بررسی کنید، از سلامت شیر برقی دستگاه نیز مطمئن شوید، در صورتی که سیم ها و یا شیربرقی نیاز به تعویض دارند، آن ها را تعویض کنید.

  1. ارور F13 ماشین لباسشویی میله

هنگامی که دستگاه در تأمین آب در پایان مرحله دچار اشکال شود، این ارور بر روی صفحه نمایش لباسشویی میله مشاهده می شود.

در صورت بروز این ارور برنامه شستشو متوقف شده و پمپ تخلیه فعال می شود، مواردی نظیر ایراد و خرابی در شیر برقی، کاهش فشار آب ورودی و ایراد و خرابی در فلومتر و اتصالات آن از اصلی ترین دلایل این ارور مطرح می شوند.

حل ارور F13 لباسشویی میله

جهت رفع این ارور از باز بودن شیر آب منزل مطمئن شده و عملکرد شیر برقی لباسشویی را بررسی کنید، در صورتی که شیربرقی به درستی کار نکند ضروری است که تعویض شود.

فلومتر لباسشویی را بررسی کرده و از دریافت پالس مطمئن شوید، ضمن اینکه بررسی اتصالات بین برد و فلومتر از اهمیت بالایی برخوردار است.

  1. ارور F14 ماشین لباسشویی میله

هنگامی که سوئیچ فشار هیتر دچار اشکال شده و تأمین آب دستگاه با خطا مواجه می شود این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده می شود.

هنگام بروز این مشکل برنامه شستشو قطع شده و پمپ تخلیه فعال خواهد شد، انسداد سوئیچ فشار هیتر و عدم عملکرد صحیح پمپ گردش آب از مهم ترین دلایل این ارور مطرح می شوند.

حل ارور F14 لباسشویی میله

جهت رفع این ارور سوئیچ فشار هیتر لباسشویی را بررسی و چک کنید، از اتصالات صحیح در این قطعه اطمینان حاصل کرده و در صورت نیاز سوئیچ را تعویض کنید، پمپ گردش آب را بررسی کرده و از عدم انسداد آن نیز مطمئن شوید.

  1. ارور F15 ماشین لباسشویی

ورود آب داغ به داخل دستگاه از اصلی ترین دلایل این ارور معرفی می شود.

حل ارور F15 لباسشویی

جهت رفع این ارور از اتصال صحیح شلنگ ورودی آب مطمئن شوید، توصیه می شود که جهت رفع ارور دستگاه را خاموش کرده، از برق کشیده و با تکنسین های مجموعه ما تماس بگیرید.

  1. ارور F24 ماشین لباسشویی میله

اشکال در اتصالات رله لباسشویی میله از مهم ترین دلایل این ارور معرفی می شود، زمانی که اتصالات رله هیتر ذوب شود و با هم جوش بخورند، دوشاخه خروجی هیتر خراب شده باشد و در هیتر رطوبت جمع شود.

حل ارور F24 لباسشویی میله

جهت رفع این ارور رله هیتر توسط تعمیرکار بررسی شده و در صورت نیاز تعویض می شود، در صورتی که هیتر سالم است، آن را از برق کشیده و مقاومت بین اتصالات را اندازه گیری کنید، در صورتی که مقاومت اتصالات از 10 مگا اهم کمترباشد لازم است که سیم کشی های هیتر تعویض شوند.

  1. ارور F25 ماشین لباسشویی میله

در صورتی که دمای آب لباسشویی به دمای مورد نظر نرسد این ارور بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مشاهده می شود، اشکال در عملکرد هیتر، ایراد در رله هیتر و استفاده زیاد از مواد شوینده از مهم ترین دلایل این ارور مطرح می شوند.

ارور ماشین لباسشویی میله
ارور ماشین لباسشویی میله

حل ارور F25 ماشین لباسشویی میله

جهت رفع این ارور ولتاژ هیتر را بررسی کنید، در صورتی که این قطعه دچار ایراد و خرابی شده باشد، باید تعمیر و در صورت نیاز تعویض شود.

  1. ارور F26 ماشین لباسشویی میله

با نمایش این ارور برنامه شستشو متوقف شده و پمپ تخلیه کار می کند، عدم اطلاعات صحیح سنسور، بسته بودن رله هیتر و اشکال در موقعیت گیره درب از مهم ترین دلایل این ارور مطرح می شود. 

رفع ارور F26 ماشین لباسشویی میله

جهت رفع این ارور سنسور دما و رله هیتر به همراه اتصالات شان بررسی، عیب یابی و تعویض می شوند.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی 10 ارور ماشین لباسشویی میله و روش های حل آن ها پرداخته شد، امیدواریم که از آن ها لذت کافی برده باشید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید