اتومات یخچال کار نمی کند

اتومات یخچال کار نمی کند


یخچال ها برای سرد نگه داشتن مواد غذایی و جلوگیری از خرابی این مواد طراحی شده اند که مانند کولر گازی هر از گاهی صدا می‌دهند با این حال اگر در طی روز متوجه خاموش شدن کمپرسور یخچال نشده اید ممکن است یخچال شما دارای ایراد باشد ما در این مقاله به بررسی دلایل اتومات نبودن یخچال و یکسره کار کردن آن می پردازیم.

با توجه به این که بیشتر یخچال ها به آرامی کار می کنند، عملکرد دائمی موتور و کمپرسور و عملکرد غیر طبیعی آرامش شما را از بین می برد، به غیر از افزایش صدا و به ‌صورت مداوم از کمپرسور، مسیر هایی برای یافتن علت یکسره کار کردن موتور یخچال وجود دارد که یکی از آن ها آمپر کشیدن بیشتر دستگاه و که در نهایت هزینه برق افزایش می یابد و باعث یخ زدگی مواد غذایی درون یخچال می شود.

اتومات یخچال کار نمی کند
اتومات یخچال کار نمی کند

چرا اتومات یخچال کار نمی کند

یکی از دلایلی که  اتومات یخچال کار نمی کند، که ممکن است نخستین پارامتری باشد که متوجه آن می‌شوید، مسدود شدن خط لوله آب است، این خط لوله از مخزن آب تا بالای یخچال کشیده شده است و به دلیل رسوبات و کثیفی‌هایی که ممکن است در آن تجمع یابد، می‌تواند مسدود شود، در نتیجه، یخچال نمی‌تواند به درستی و اتومات کار کند.

یکی دیگر از دلایل که  اتومات یخچال کار نمی کند، ممکن است مشکلات برقی باشد، این مشکلات می‌توانند شامل قطع شدن برق، کابل تغذیه ناصحیح یا خرابی ترانسفورماتور باشند، در صورتی که یخچال اتومات دارای پایه بندی برقی نباشد، می‌توانید برای برطرف کردن مشکل و روشن کردن آن، برق را قطع کرده و مجدداً وصل کنید، با این کار، ممکن است مشکل برقی برطرف شود و یخچال اتومات به‌ طور درست کار کند.

دلایل فنی که یخچال به‌صورت اتومات کار نمی کند

دلایلی تا کنون گفته شد دلایل ساده برای اتومات نبودن یخچال بود که به سادگی و بدون نیاز به مهارت حل می شدند، در صورتی که با انجام دستور العمل های گفته شده مشکل یخچال بر طرف نشد ممکن است یکی از قطعات دچار مشکل شده باشد و خراب باشد در ادامه به موارد دیگر که باعث  می شود تا اتومات یخچال کار نمی کند اشاره می کنیم.

ایجاد نشتی در گاز یخچال

یکی از عواملی که باعث می شود اتومات یخچال کار نمی کند نشتی گاز یخچال است که نحوه بررسی این موضوع در یخچال های مختلف به ‌صورت های متفاوتی است، در زیر به بررسی این موارد می پردازیم که دارای اهمیت بالا تری نسبت به موارد قبل است:

در یخچال های قدیمی شاهد برفک یا یخ در فریزر هستیم، این موضوع نشان دهنده نشتی گاز است، برای این که از وجود نشتی مطمئن شوید باید یخچال را خاموش کنید تا برفک ها آب شوند، سپس یخچال را روشن کنید.

در صورت احساس کم بودن سرما فریزر و اینکه یخچال سرما تولید نمی کند به این معنی است که گاز نشتی کرده است برای این که این مشکل را حل کنید باید از تعمیر کاران موسسه دکتر آچار کمک بگیرید چرا که دارای تخصص لازم هستند.

یخچال فریزر های دیفراست جدید دارای صفحه سرما هستند که در انتهای یخچال قرار دارد اگر در قسمتی از این صفحه برفک وجود دارد و یا صفحه خیس است گاز نشتی کرده است ممکن است در این حالت حتی سرمای یخچال طبیعی باشد.

اتومات یخچال کار نمی کند
اتومات یخچال کار نمی کند

وجود ایراد و مشکل در هیتر دیفراست

در یخچال های دیفراست هیتر برفک هایی که بر روی لوله های یخچال قرار دارد را آب می کند، چرا که وجود این برفک ها بر روی لوله اپراتور یخچال باعث می شود یخچال اتومات کار نکند، در صورت بروز این مشکل بهتر است از تعمیر کاران دکتر آچار کمک بگیرید تا از سالم بودن هیتر مطمئن شوید و در صورت خرابی هیتر یا باید تعویض شود و یا تعمیر شود تا به یخچال آسیب نرسد و مشکل یخچال بر طرف شود.

 وجود گرد و غبار در لوله کندانسور

از دلایل دیگر اتومات یخچال کار نمی کند وجود گرد غبار بر روی لوله کندانسور است که با گذر زمان طولانی و به مرور زمان گرد و غبار بر روی لوله کندانسور که در پشت یخچال قرار دارد می نشیند، این گردو غبار انباشته شده و در نهایت باعث می شود یخچال اتومات کار نکند، برای رفع این مشکل باید این لوله کندانسور را تمیز کنید و باید پیشگیری از ایجاد مشکل در آینده بهتر است به‌صورت منظم و متداول این کار را انجام دهید.

خرابی تایمر دیفراست یخچال

زمان بندی انجام امور دیفراست یا همان برفک زدایی در یخچال را تایمر دیفراست انجام می‌دهد، در صورت خرابی این قطعه هیتر دیفراست در زمان خودش عمل نمی کند و یخ و برفک در یخچال باقی می ماند، همچنین این برفک های باقی مانده از گردش هوا درون یخچال جلوگیری می کند و در نتیجه اتومات یخچال کار نمی کند، بررسی سالم بودن تایمر دیفراست نیاز به دانش و تخصص دارد بنابراین برای انجام این کار باید از تعمیر کاران حرفه ای دکتر آچار کمک بگیرید.

ضعیف شدن موتور یخچال

زمانی که یخچال فریزر روشن است موتور یخچال بسیار صدا می‌دهد که این صدا به‌ صورت یکنواخت است، در صورت تغییر در این صدا و شدید شدن این صدا و همچنین اتومات نکردن یخچال در مدت طولانی به احتمال زیاد موتور یخچال شما دارای ایراد و مشکل است، که تشخیص و عیب یابی در این زمینه باید توسط کارشناسان و تعمیرکاران متخصص صورت بگیرد.

اتومات یخچال کار نمی کند
اتومات یخچال کار نمی کند

خرابی ترموستات یخچال فریزر

 از دلایل متداول که منجر به  اتومات یخچال کار نمی کند می شود خرابی ترموستات است، از مهم ترین وظایف ترموستات بررسی دمای داخل با دمای خارج و تنظیم آن است، اگر دمای داخل یخچال فریزر بسیار زیاد گرم و یا سرد باشد ممکن است به دلیل خرابی ترموستات باشد نظارت بر سلامت ترموستات نیاز به تخصص لازم را دارد بنابراین باید توسط افراد متخصص صورت بگیرد.

وجود ایراد در برد یخچال فریزر

در تمام یخچال های تازه ساخت سنسور دستگاه می تواند از دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر باشد، با توجه به این که برد یخچال بسیار گران قیمت است بنابراین نیاز به بررسی و نظارت فرد حرفه ای و متخصص دارد بنابراین شما می توانید از خدمات حرفه ای مرکز تخصصی دکتر آچار کمک بگیرید.

کثیف بودن کویل و لوله‌ های کندانسور

کثیفی کویل و لوله ها کندانسور یکی از اصلی ترین علت های اتومات نکردن یخچال است، کویل ها در پشت یخچال قرار دارند و تاثیر بسیاری در چرخه سرما سازی یخچال دارد، کندانسور گاز خنک کننده را در زمان برگشت به کمپرسور از سیم پیچ ها به فضای بیرون است، در صورتی که یخچال را با فاصله از دیوار قرار دهید گردش هوا افزایش پیدا کرده و لوله های کندانسور یخچال را خنک می کنند، در صورتی که لوله ها کثیف باشند گاز مبردی که از درون شان جریان دارد به خوبی خنک نمی شود، از این جهت یخچال با گاز گرم نمیتواند به خوبی کار کرده و به همین دلیل اتومات نمی کند و یکسره کار می کند.

اتومات یخچال کار نمی کند
اتومات یخچال کار نمی کند

خرابی لاستیک دور درب

در صورتی که قطعات نگه دارنده سرما خراب باشند ممکن است اتومات یخچال گار نکند، درب یخچال دارای لاستیک دور درب است و در صورتی که این لاستیک خراب شود و هوا از درون یخچال خروج می کند، در نتیجه یخچال به خوبی اتومات نمی کند.

سخن پایانی

به طور خلاصه، پیدا کردن دلیلی برای اینکه اتومات یخچال کار نمی کند می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما با بررسی مواردی مانند مسدود شدن خطوط لوله آب یا مشکلات برقی می‌توان به راه‌ حل مناسبی دست یافت، اگر مشکل پیچیده‌تری دارید، بهتر است ز خدمات حرفه ای دکتر آچار استفاده کنید تا به راه‌ حلی قابل اعتماد و مناسب برای مشکل خود برسید.

شما می توانید با تماس به شماره 02188444021 می توانید از خدمات دکتر آچار کمک بگیرید این موسسه جهت انجام امور خدماتی ضمانت نامه و گارانتی را به شما می‌دهد این موسسه خدمات پشتیبانی و مشاوره رایگان را به‌صورت 24 ساعته در اختیار شما قرار می‌دهد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. عباس حبیبی 2 هفته قبل

  سایت تون همه چی تمومه کلی چیز میشه یاد گرفت ازش

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 2. مصطفی توکلی 2 هفته قبل

  مطلبتون بسیار مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید