مایکروفر روشن نمی شود

مایکروفر روشن نمی شود


علت روشن نشدن مایکروفر چیست؟

مایکروفر یکی از لوازمی است که در آشپزخانه قرار میگیرد و امروزه به علت مشغله زیاد مردم، در بسیاری از خانه ها مورد استفاده قرار میگیرد و بسیار کار آمد است، ما ممکن است شما با این مسئله رو به رو شوید که مایکروفر روشن نمی شود، در این مطلب می خواهیم به علت هایی که باعث می شود که مایکروفر روشن نمی شود و تعمیر مایکروفر در محل بپردازیم.

این دستگاه برای مادرانی که چند فرزند کوچک دارند و کسانی که شاغلند بسیار مناسب است، به این دلیل که این دستگاه با تایمر کار میکند و نیازی نیست که هنگام کار کردن دستگاه حواستان به آن باشد و بعد از اتمام گرم کردن تایمر آن به شما آلارم میدهد و میتوانید از مواد خوراکی که داخل آن گذاشته اید تا گرم شود استفاده کنید.

توجه به بهترین برند مایکروفر در هنگام خرید

اگر در هنگام خرید این دستگاه توجه به برند و جنس آن کنید، میتوانید مدت زیادی از این مایکروویو بدون خرابی استفاده کنید، البته به شرطی که شما هم به درستی از آن استفاده کنید و در نگهداری آن کوشا باشید.

اما به هر حال لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه که نسبتاً تمامی آنها با برق کار میکنند، احتمال این که برای آنها مشکل ایجاد شود وجود دارد و این مسئله کاملاً طبیعی است و ربطی به برند و جنس و… ندارد.

وقتی که به کار کردن با این دستگاه عادت میکنید، هنگامی که برای این دستگاه مشکلی پیش می آید بسیاری از کارهایتان لنگ میماند، چون این دستگاه علاوه بر گرم کردن غذا، طبخ و پختن غذا را نیز انجام میدهد.

این دستگاه تکنولوژی پیچیده ای دارد ولی کار با آن راحت است، اما این دستگاه بسیار حساس است و همانطور که گفته شد باید به درستی از آن استفاده کنید تا به مشکلی بر نخورد.

فراموش نکنید که مایکروفر دستگاهی است که ولتاژ زیاد و جریان برق زیادی دارد،برای استفاده، بررسی و… همیشه باید بیشترین دقت را بکنید اما این هشدار به این معنا نیست که شما از کار کردن با مایکروفر بترسید و یا به آن نزدیک نشوید، اول مطمئن باشید که مایکروفر درست نصب شده باشد.

مایکروفر روشن نمی شود
مایکروفر روشن نمی شود

اتصالات برقی

اما چرا گاهی به مشکل برمیخورد، روشن نمیشود و یا کار نمیکند، دلایل بسیار زیادی موجب می شود که مایکروفر روشن نمی شود که همیشه باید به یاد داشته باشید هنگامی که با کار نکردن و یا روشن نشدن وسیله برقی رو به رو شدید، ابتدا پریز برق، سیم، دو شاخه و موارد مربوطه به اتصالات و برق را چک کنید.

 • خرابی سوئیچ درب مایکروفر

یکی از دلایل روشن نشدن مایکروفر ها اشکال در سوئیچ درب آنها است، حدوداً تمامی مایکروفر ها دارای سه یا چهار سوئیچ درب هستند، برای کار کردن مایکروفر سوئیچ ها به صورت پیاپی عمل میکنند تا سیستم دستگاه مطمئن شود که درب دستگاه به درستی بسته است، هر کدام از این سوئیچ ها که خراب شود، مایکروفر روشن نمی شود و اگر هم کار کند مواد داخلش گرم نمیشود.

سوئیچ درب یکی از سوئیچ های مایکروفر است که مایکروفر در داخل کابینت آن قرار دارد که به کمک یک چفت بر روی درب فعال میشود، اگر این سوئیچ یعنی سوئیچ درب خراب باشد تمام قسمت های مایکروفر سالم به نظر میرسند حتی صفحه نمایش آن اما مایکروفر روشن نمی شود.

به سوئیچ های درب مایکروفر ها سوئیچ های اصلی اتصالی اولیه و ثانویه گفته میشود، وقتی که درب مایکروفر بسته میشود به واسطه اجزای دیگر، دستگاه شروع به کار کردن میکند و وقتی که درب آن را باز میشود برق آن را قطع میکند.

مایکروفر روشن نمی شود
مایکروفر روشن نمی شود
 • خرابی در فیوز سرامیکی مایکروفر

دلیل دیگری که باعث کار نکردن مایکروفر میشود، خرابی در فیوز سرامیکی است، این قسمت از مایکروفر در یکی از اجزای مهم داخلی مایکروفر طراحی شده است که اگر این قسمت از مایکروفر خراب شود، قدرت کنترل مایکروفر قطع شده و موجب روشن نشدن آن میشود، در اصل طراحی فیوز سرامیکی مایکروفر برای حافظت از قسمت های دیگر در صورت وجود نوسانات شدید برق یا نقص های مهم است.

اگر فیوز سرامیکی مایکروفر خراب شود، برق مایکروفر به طور کامل قطع میشود یا در صورت داشتن برق دیگر روشن نمیشود، وقتی که فیوز دستگاه خراب شود، قدرت در کنترل مایکروفر هم قطع می شود و صفحه نمایش روشن نشده و مایکروفر هم به کلی روشن نمی شود.

احتمال قطع شدن فیوز حرارتی نیز وجود دارد که با قطع شدن این اجزای مایکروفر نیز دستگاه روشن نمیشود، در مایکروفر ها از یک یا چند برش حرارتی قرار دارد که فیوز حرارتی هم نامیده میشود که این فیوز ها در نردیکی مگنترون ها در داخل کابینت مایکروفر قرار دارند.

اگر این فیوز حرارتی قطع شود برق مایکروفر نیز قطع میشود و این به دلیل حفظ ایمنی برق در کنترل ها یا خروجی های کنترل است.

 • خرابی دیوید مایکروفر

یکی دیگر از دلایل کار نکردن مایکروفر خرابی دیوید است، دیود خروجی توان ac ترانسفورماتور را به dc تبدیل می کند و ولتاژ را به نزدیک ۵۰۰۰ ولت دو برابر می کند، ولتاژ بالای به دست آمده انرژی لازم مگنترون را برای گرم کردن غذا فراهم می کند که اگر این قسمت خراب شود مگنترون ولتاژ کافی برای گرم کردن غذا را دریافت نمیکند و احتمال دارد که کلاً دستگاه شروع به کار نکند.

مایکروفر روشن نمی شود
مایکروفر روشن نمی شود
 • سوختن مگنترون مایکروفر

دلیل آخری که باعث گرم نشدن و یا روشن نشدن مایکروفر میشود، سوختن مگنترون است، که کار این قسمت از دستگاه از ولتاژ بالا و جریان dc بالایی استفاده میکند تا فرکانس مایکروفر را برای گرم شدن مواد غذایی تامیین کند، با سوختن این قسمت دیگر دستگاه گرما نمیدهد و روشن نمیشود.

همانطور که گفته شد این دستگاه ولتاژ برق و جرایان برق زیادی را در خود نگه میدارد و در هنگام مشکلات هیچ گاه آن را بدون تخصص تعمیر نکنید و حتی هنگام بررسی برای وجود خرابی تمامی نکات ایمنی را رعایت کنید، همچنین به این موضوع توجه داشته باشید که در صورتی هم که مایکروفر را از دستگاه کشیده باشید باز هم احتمال برق گرفتگی وجود دارد، پس موارد ایمنی را کاملاً رعایت کنید میتوانید در هنگام خرابی آن را به تعمیرگاه معتبر دکتر آچار بسپارید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. عبدالرضا توسلی 2 سال قبل

  تعمیرکار حرفه ای لوازم خانگی میخواید فقط دکتر آچار به خدا ازشون راضی بودم گفتم به همه اینجا بگم به جای دیگه تعمیرات ندید که دستگاهتون و پولتون به باد میره

 2. مجید عرب 2 سال قبل

  احسنت عالی بود

 3. ناصر آقایی 2 سال قبل

  خدا بگم چکارتون کته انقدر کارتون خوب بود به هر کی میرسم میگم تعمیرات داشتید بدید به دکتر آچار خخخخ

 4. سجاد شاکری 2 سال قبل

  بهترین مرکز تعمیر لوازم خانگی بدون شک شمایید

 5. مصطفی سلیمی 1 سال قبل

  نویسنده این متن کیه؟

 6. محسن توسلی 1 سال قبل

  خدا خیرتون بده تعمیرات عالی انجام شد

 7. بهرام صادقی 1 سال قبل

  متن خوبی بود

 8. منصور قنبری 1 سال قبل

  خیلی زیبا بود مهندس

 9. مهدی عزیزی 1 سال قبل

  مطلب خوبی بود همکار گرامی

 10. عبدالله رسولی 1 سال قبل

  مطلب به درد بخوری بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید