آموزش تراز کردن یخچال

آموزش تراز کردن یخچال


 بعد از خرید یخچال شما باید به نحوه قرار دادن و آموزش تراز کردن یخچال تان اهمیت بدهید، هر آن چه که شما باید در مورد تراز بودن یخچال بدانید در این مطالبی که قرار است در پایین ذکر بشود را به درستی برای شما را دکتر آچار توضیح می دهد.

 در هنگام نصب یخچال احتمال دارد که شما با اختلالاتی در عملکرد و یا شاهد یک سری از سر و صداهای اضافی در هنگام کار کردن یخچال باشید.

مهم ترین موردی که می توان به آن اشاره کرد، نصب و راه اندازی و تراز نمودن یخچال در جایگاه اصلی خود در آشپزخانه ها می باشد.

آموزش تراز کردن یخچال
آموزش تراز کردن یخچال

آموزش تراز کردن یخچال

 برای این که بتوان از بروز معایب در مورد دستگاه یخچال تان پیشگیری کنید، از تمامی این مشکلات و یا رفع ایراد فریزر یا یخ‌ساز، کافی است تنظیمات سریعی را بر روی پایه‌های جلویی یخچال به روند زیر انجام داده: برای اجرای این امر باید قسمت جلویی را از زیر یخچال خارج کنید.

معمولا گیره توری با گزینه قطع سریع یا دارای پیچ های متعددی است که باید باز شوند، بستگی به مدل یخچال دارد، اگر متوجه نشدید برای جداسازی چه کاری انجام دهید، بهتر است که به دفترچه راهنمای کاربر مراجعه کرده و آن را مطالع نمایید.

در پشت شبکه یک پایه قابل تنظیم در هر طرف مشاهده خواهید کرد، احتمال این می باشد که قطعه غلتک ها را ببینید، برخی از یخچال ها از غلتک برای اجرای عملیات تراز کردن یخچال کمک گرفته می شود، برای انجام تنظیمات ارتفاع پایه های بالابر، کافی است آنها را بچرخانید، احتمال دارد که نیاز باشد.

شخصی یخچال را به عقب برگرداند تا در دسترس باشند، برخی از پایه ها را می توان با آچار از بالا تراز کرد، به طور معمول پیچ‌ها چپ‌گرد هستند.

بنابراین چرخاندن پایه‌ها در جهت عقربه‌های ساعت جلوی یخچال را بالا می‌برد، در حالی که چرخاندن آنها در خلاف جهت عقربه‌های ساعت باعث پایین آمدن آنها می‌شود.

در یخچال‌هایی که مدل شان به این گونه می باشد که غلتک‌های تنظیم ارتفاع دارند، به دنبال پیچ تنظیم نزدیک بالای غلتک باشید، این در مدل های مختلف متفاوت است.

اما به طور کلی، اگر پیچ را با این آچار ببندید در جهت عقربه های ساعت، جلوی یخچال بالا می رود و شل کردن و برعکس این مورد می تواند در خلاف جهت عقربه های ساعت آن را پایین می آورد.

اگر یخچال شما مجهز به هر دو پایه و غلتک است، پایه ها را به اندازه کافی بالا بیاورید تا وزن یخچال را تحمل کنید و غلتک ها را از روی زمین بلند کنید، با انجام این امر، سبب شده که جلو بالا برود، اگر قسمت جلویی را بیش از 13 میلی متر بالاتر از پشت قرار می دهد، یخچال را از دیوار بیرون بکشید و پایه های تنظیم عقب را بالا ببرید.

راه کار اطمینان از تراز یخچال

برای اینکه عملیات تراز یخچال را بتوان به درستی اجرا کرد و مطمئن بشوید که آیا این عملیات به درستی به اجرا در آمده است یا خیر می توان چند راه را امتحان کرد وتنظیم صحیح یخچال، ممکن است لازم باشد چندین بار عملیات ذکر شده را تکرار کنید.

یکی از راه های بررسی صحت تراز این است که درب یخچال را به آرامی باز کرده و سپس دستگیره را رها کرده، در صورتی که عملیات تراز انجام شده باشد، درب یخچال که به درستی تراز شده باشد، بدون نیاز به چیزی از شما، بدون نیاز به نیروی جاذبه، به آرامی بسته می شود.

سمت چپ و راست دستگاه یخچال کاملاً تراز و زاویه جلو کمتر از پشت باشد، بیشتر تولید کنند گان یخچال این را پیشنهاد می کنند که جلوی این دستگاه حدود 6 تا 13 میلی متر از قسمت پشتی آن بالاتر باشد، این امر برای بسته شدن و چسبیدن درب یخچال با کمی فشار نیاز می باشد.

در نهایت مدار چند برابر کننده یا هر چیزی که به این وسیله الکتریکی متصل است را روشن کنید تا پین های همسان در جای خود قفل شوند.

در صورتی که دستگاه یخچال شما مجهز به این قطعه نباشد، نگران نباشید تا زمانی که درب یخچال را به طور دائم نبندید تنظیمات پایه به هم نمی خورد، اگر به تازگی یخچال خریداری کرده اید و یکی از سرویسکاران دکتر آچار به محل مورد نظر شما اعزام می شود.

بهتر است که این عملیات به درستی و دقیق انجام بشود تا در آینده برای دستگاه یخچال تان مشکل و یا ایرادی به وجود نیاید.

در مواقعی که آشپزخانه شیب داشته باشد، باید به نحوهٔ تراز بودن یخچال بیشتر توجه داشته باشید، پس مرحلهٔ ابتدایی این است که آشپزخانه را چک کرده و سیب را متوجه شد.

اگر دستگاه یخچال تان به درستی تراز نگردد به خاطر وجود سیب احتمال دارد که مشکلی برای یخچال تان به وجودبیاید، بهتر است دراین زمان ازیک پایه یا هر دو پایه کمک گرفت تا این سطح شیب دار را رفع نمود.

آموزش تراز کردن یخچال
آموزش تراز کردن یخچال

مشکلات به وجود آمده برای یخچال تان بعد از اینکه تراز نباشد؟

در این متن به با اهمیت ترین دلایلی که در اثر تراز نبودن برای یخچال تان به وجود می آید را بررسی کرده:

تراز نبودن یخچال می تواند سبب بروز صدا در قطعهٔ کمپرسور بشود که با استارت زدن کمپرسور باعث لرزش خواهد شد، در مواقعی که سبب معیوب شدن قطعهٔ موتور یخچال شما خواهد شد.

موتور یخچال در حال کار است گاز موجود در لوله های اواپراتور که جایگاهش در قسمت پشت یخچال می باشد، باید به راحتی از دستگاه عبور کند تا بتواند که گرمای خود را به محیط بازگرداند، در این صورت که نتواند این عملیات را به اجرا در بیاورد.

این گرما وارد یخچال شده و دمای آن بالا می رود، ناهماهنگی یخچال، فریزر و ساید باعث می شود مایع در داخل لوله های اواپراتور حرکت نکند و گاز داغ است، با توجه به این مورد موتور باید به مدت طولانی کار کند تا افزایش دمای داخل آن جبران شود و این باعث فشار زیاد به کمپرسور و کوتاه شدن طول عمر آن می شود.

مورد بعدی صدای بلند یخچال، که یکی از مهم ترین دلایل صدای زیاد یخچال تراز نبودن آن است، اگر یخچال کاملاً روی زمین قرار نگیرد، در حین کار کردن موتور، صدای زیادی ایجاد می کند، برای حل این ایراد لازم می باشد که چک کنید که آیا یخچال تراز است یا خیر.

مورد دیگری که باید توجه داشته باشید، مشکل در باز و بسته کردن درب یخچال مشکل دیگری که ممکن است به دلیل تراز نبودن یخچال با آن مواجه شوید، باز و بسته شدن سخت درب آن است، در حالت طبیعی و استاندارد، درب یخچال باید به آرامی و خودکار بسته شود.

ضمناً بازکردن درب باید به راحتی انجام شود و باید توجه داشت که بدنه یخچال در هیچ یک از مراحل باز و بسته شدن درب دچار لرزش نشود، یخچال فریزرهایی که به درستی چیده نشده اند، درب آن ها به سختی باز و بسته می شود این نشانهٔ تراز نبودن یخچال تان است، لرزش زیادی دارند و به مرور زمان قطعات داخلی آن ها به شدت آسیب می بیند.

 کلام آخر

 در صورتی که خودتان قادر نخواهید بود که دستگاه یخچال تان را به درستی تراز نمایید و شاهد مشکلاتی در عملکرد این دستگاه هستید بهتر است که با متخصصینی چون دکتر آچار هماهنگ کنید تا در یک فرصت متناسب در محل حضور پیدا کرده و اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن این ایراد را برای شما انجام بدهند و یخچال تان را در برابر آسیب های حاصل از تراز نبودن در امان نگه دارند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. امید افتخاری 2 هفته قبل

  واقعا لذت بردم از مرام تعمیرکارتون و کار حرفه ایش

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 2. مرتضی تقوی 2 هفته قبل

  هزینه نصب یخچال رو از کجا متوجه بشم؟

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   از طریق تماس با شماره های درج شده در سایت از هزینه نصب یخچال اطلاعات کسب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید