تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی

تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی


قطعه ی برد الکترونیکی در دستگاه کولر گازی در اصل موظف به انجام دو وظیفه ی مهم در عملکرد کولر گازی خواهد بود که در مقاله تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی و اسپیلت شما را با تعمیرات برد آشنا می کنیم.

یک مورد موظف به برق رسانی به قسمت های متفاوت در کولر گازی می باشد که جریان برق توسط برد به قسمت های دیگر کولر گازی خواهد رسید و با ایجاد تغییر ولتاژ هر قطعه ایی که نیاز به برق دارد به آن قسمت منتقل می کند.

از وظایف دیگر این قطعه همه ی امورات مرتبط و برنامه های کولر گازی داده می شود را پس از تجزیه و تحلیل کردن به قطعات فعال برنامه  ها را انتقال می دهد.

تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی
تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی

برد الکترونیکی کولر گازی یا اسپیلت

قطعه ی برد الکترونیکی از قطعات مهم در کولر گازی یا اسپیلت خواهد بود و مانند مغز این دستگاه عمل خواهد کرد.

برد در کولر گازی شما از قطعاتی است که با وجود اختلال در عملکردش می تواند در کاهش عملکرد کولر گازی تاثیر گذار باشد و در برخی از موارد با انجام دادن تعمیرات می توان مشکل دستگاه کولر گازی را رفع نمود ولی گاهی هم با این کار مشکل برطرف نمی گردد و با عمل تعویض قطعه صورت بگیرد.

تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی یا اسپیلت

با ارتباط با کارشناسان تعمیر کولر گازی این شماره تلفن 02144320406 می توانید تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی را با ضمانت برای شما انجام دهند و از خدمات کادر مجرب و ماهر این گروه بهره ی لازم را ببرید.

نشانه های خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی در کولر گازی

هر گاه که این قطعه ی برد در کولر گازی با مشکل روبرو بشود علامت های متفاوتی دارد.

برای اینکه بتوانید از صدمات ناشی از خراب شدن برد در امان باشید بهتر است که عیب دستگاه را متوجه بشوید و فوراً به تعمیرکاران تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی اطلاع دهید  قبل از اینکه آسیب جدی تری به کولر گازی وارد بشود.

از کار افتادن کمپرسور کولر گازی، کم شدن قدرت خنک کنندگی کولر گازی، روشن نشدن کولر گازی و وجود باد گرم از طریق کولر گازی که می تواند به خاطر معیوب شدن ترموستات، سوختن فن و کمپرسور  باعث ایجاد مشکل در قسمت برد الکترونیکی شده باشد.

تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی
تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی

آموزش تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی یا اسپیلت

برای اینکه عمل تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض قطعه برد انجام بشود در ابتدا باید پیچ بدنه باز بشود و در مرحله ی بعد پیچ توری را هم باز کرده و در ادامه ی کار سیم ها را باز کنید و همیشه برای راحت تر شدن انجام کار قبل از باز کردن یک عکس از مدل نصب و قرار گرفتن آن ها بگیرید که در زمان نصب داشته باشید و به شما کمک بکند.

سیم برد که به کولر گازی متصل است را قطع کرده تا بتوانید برد را از دستگاه کولر گازی خارج نمایید.

اگر با انجام تعمیرات می توان برد را تعمیر کرد که هیچ وگرنه بهتر است اقدام به تعویض قطعه ی برد نمود و برد جدید را جایگزین برد آسیب دیده کرد و سیم و اتصالات را مانند قبل وصل کرد.

به دلیل تخصصی بودن این کار بهتر است که از یک فرد ماهر و سرویس کار با تجربه استفاده کرد تا کار آسان تر انجام بشود و در آینده متحمل مشکلی بزرگ تر نشوید.

از مزایای تعویض برد و انجام سرویس های دوره ایی در کولر گازی این است که در بالا بردن راندمان دستگاه موثر واقع می شود.

نصب برد الکترونیکی کولر گازی یا اسپیلت

شما می توانید برای نصب کولر گازی با شماره 02144320406 تماس بگیرید کارشناسان شما را راهنمایی کرده و تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی را به همراه ضمانت برای شما انجام خواهند داد، این تکننسین ها کار با کیفیتی را تقدیم می کنند تا در آینده با استفاده از کولر گازی با ایراد روبرو نشوید.

تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی
تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی

علت رایج در سوختن برد الکترونیکی کولر گازی

از موارد متداولی که باعث بروز مشکل سوختن برد در کولر گازی خواهد شد وجود نوسانات برقی است که البته این موضوع در بیشتر لوازم برقی صدق خواهد کرد.

شایع ترین موردی که پیش می آید سوختن برد است زیرا برد کولر گازی از مدارهای الکترونیکی ساخته شده  که این قطعه به مقدار مشخصی ولتاژ نیاز دارد و هر زمان که این مقدار بالا و یا پایین برود شما شاهد آسیب بسیار بزرگ و جدی به برد خواهید بود و قطعه ی برد را نیم سوز یا به طور کامل می سوزاند.

البته قابل ذکر می باشد که اگر نکات ایمنی را هم رعایت نشود می تواند در بروز چنین مشکلاتی هم نقش داشته باشد.

مواردی دیگری هم در نمایان شدن این مشکل تاثیرگذار است:

نوسان برق

 • استفاده از کابلی که متناسب برای دستگاه کولر گازی نباشید.
 • وجود اتصالی در سیم های رابط کندانسور و پنل دستگاه کولر گازی
 • انجام ندادن به موقع سرویس های دوره ایی و آمپر کشیدن کولر گازی یا اسپیلت
 • معیوب شدن قطعه ی رله در برد کولر گازی

یکی از مهم ترین قطعاتی که در کولر گازی دارای اهمیت است می توان رله  را نام برد که در اندازه ها و شکل های گوناگونی کوجود استو با معیوب شدن این قطعه ی رله باعث ایجاد اختلال در عملکرد کمپرسور و فن کولر خواهد شد و در مواقعی که این رله خراب بشود باید اقدام به تعویض کرد.

تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی
تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی

معیوب شدن آی سی رگولاتور در کولر گازی

برای اینکه کولر گازی شما بتواند ولتاژ مورد نیاز خود را تامین کرد از این قطعه کمک می گیرد ولی در بعضی اوقات به دلیل کار زیاد و بیش از حد داغ شدن این قطعه می سوزد و بهتر است اقدام به تعویض نمود و قطعه ی جدید را جایگزین کرد.

گارانتی تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی

کلیه خدماتی که توسط تکنسین های دکتر آچار انجام می شود از جمله تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی دارای گارانتی 12 ماهه است که به صورت کتبی توسط تکنسین ها ارائه می شود.

قیمت تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی یا اسپیلت

قیمت برد الکترونیکی به دلیل پر اهمیت بودن این قطعه نسبت به سایر قطعات دیگر بالاتر از قطعات دیگرش خواهد بود و توصیه می شود برای حل مشکلات نمایان شده در قطعه ی برد الکترونیکی از یک سرویس کار متخصص و حرفه ایی کمک بگیرید.

برای دریافت اطلاعات در مورد قطعه ی برد الکترونیکی کولر گازی و یا اسپیلت و قیمت این قطعه ی برد می توانید با شماره ی ذیل تماس بگیرید و از خدمات تعویض و تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی بهره بگیرید، شماره ی مرتبط  02144320406 که می توانید به راحتی تماس برقرار نمایید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 6
 1. امیر رهنما 1 سال قبل

  برد الکترونیکی دستگاه مشکل پیدا کرد نمیدونم تعمیر میشه یا نه

 2. محمدحسین جوادی 1 سال قبل

  مطلب عالی بود

 3. مرتضی حسینی 1 سال قبل

  قیمت و همه چیش عالیه واقعا

 4. مسعود حسینی 1 سال قبل

  باورتون میشه 600 هزار تومان دادم یه شرکت دیگه فقط نگاه کرد و رفت اما تکنسین شما با 400 تومان مشکل را حل کرد

 5. آرش ذکریا 1 سال قبل

  درود تعمیر برد الکترونیکی کولر گازی هم در منزل انجام می شود؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 12 ماه قبل

   عرض ادب و احترام خیر برد الکترونیکی قطعه ای حساس است که تعمیرات آن نیاز به تخصص مهندسین و ابزار خاص دارد در نتیجه این قطعه در تعیرگاه تعمیر می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید