تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال

تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال


وقتی که با مشکل معیوب شدن آبسردکن یخچال روبرو می شوید احتمال دارد که دلایل متعددی برای معیوب شدنش وجود داشته باشد و در صورت آشنایی با این مشکلات بهتر می توانید اقدام به رفع آن نمایید و تعمیرات یخچال خود را انجام دهید.

قطعه ی آبسردکن موظف به سرد کردن آب است و در مواقعی که با اختلال روبرو بشود ممکن است که در قسمت ترموستات دمایی و یا برد کنترلی و یا دیسپنسر یخچال دچار مشکل شده باشد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

برای رفع این موارد بهتر است از متخصصین حرفه ایی تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال مانند دکتر آچار کمک بگیرید تا اقدامات لازم برای رفع این عیب را برای شما انجام بدهند.

نحوه ی عملکرد آبسردکن یخچال

یخچال از لوازمی است که بسیار با اهمیت و ضروری برای خانه هاست، که موظف به تهیه آب سرد و یخ  می تواند یکی از وظیفه های آن باشد.

سیستم آبسردکن و یخساز در یخچال آب ورودی را در ابتدای مرحله تصفیه کرده و بعد آب را خنک و یا عملیات تولید یخ را انجام می دهد.

برایب اینکه آبسردکن کمتر دچار مشکل بشود بهتر است که فیلتر یخچال را هر شش ماه یک بار تعویض کرد.

تعمیر ترموستات آبسرد کن یخچال
تعمیر ترموستات آبسرد کن یخچال

چه مواردی بر اجرای عملکرد آبسرد کن یخچال تاثیر گذار خواهد بود؟

یک سری از موارد می تواند در عملکرد این قسمت موثر باشد که به بررسی آن می پردازیم.

اگر تنظیمات در قسمت ترموستات یخچال شما درست نباشد می تواند یکی از این موارد باشد.

گاهی ترموستات یخچال شما خراب می شود و تمامی تنظیمات دمای یخچال بهم می خورد و دیگر آب یخچال سرد نمی شود و نیاز به تعویض ترموستات می باشد که این کار را تعمیر کاران انجام خواهند داد.

زمانی که تنظیمات ترموستات شما به خورده باشد احتمال دارد که دلایلی متعدد داشته باشد، این مورد به راحتی آبسردکن را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

برای رفع عیوب عملکرد ترموستات باید از افراد متخصص تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال کمک گرفت.

مورد دیگر که مانع کار آبسردکن می شود یخ زدگی لوله ی انتقال آب داخل یخچال شماست.

برای چک کردن این مشکل باید لوله ی انتقال دهنده را از قسمت پایین یخچال جدا کنید و با فوت کردن اگر مسیرش بسته شده است را باز کرد و یا اینکه زیر شیر آب قرار دهید و در برخی از موارد می توانید برای پیشگیری از ایجاد یخ زدگی لوله دمای فریزر را تنظیم نموده و به زیر صفر برسانید تا عیب را رفع کنید.

تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال در محل

هر زمان که دستگاه یخچال با مشکل روبرو بشود و عملکردش با اختلال مواجه گردد نیاز به متخصصین است و همه ی افراد نگران هستند که هر چه زودتر بتوانند عیب دستگاه یخچال را رفع نمایند.

اصلاً نگران خراب شدن دستگاه یخچال خود نباشید شما می توانید با تماس گرفتن و مشاوره با گروه دکتر آچار ایراد دستگاه یخچال را بیان کرده تا متخصصین این گروه با حضور به موقع خود در محل و کوتاه ترین زمان ممکن دستگاه را عیب یابی نموده و ایرادش را رفع کنند.

تعمیر ترموستات آبسرد کن یخچال
تعمیر ترموستات آبسرد کن یخچال

آموزش تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال

همان طور که بیان شد قطعه ی ترموستات در عملکرد دستگاه یخچال شما نقش بسیار مهمی دارد.

هر زمان که کنترل دمای یخچال شما تنظیماتش بهم بریزد ایراد می تواند در قسمت ترموستات باشد و با مطمئن شدن از این مشکل می توانید اقدام به رفع آن کنید.

با در دست داشتن ترموستات جدید، پیچ گوشتی، انبردست و ابزار آلات می توان این کار را انجام داد.

در مرحله ی ابتدایی باید برای حفظ ایمنی  دستگاه یخچال را از برق بیرون بیاورید.

باید درجه ی دما را بیرون آورده و به وسیله ی پیچ گوشتی می توانید این کار را انجام بدهید و بعد از این مرحله ترموستات را خارج نموده، برای خارج کردن ترموستات باید درپوش را برداشته و با پیچ گوشتی پیچ را باز کرده و ترموستات را جدا کرده و با برداشتن کاور روی ترموستات و عکس گرفتن از روی اتصالات در مرحله ی بعدی می توانید لوله ی مویی را از داخل دیوار یخچال خارج کنید.

با قرار دادن روکش بر لوله ی مویی ترموستات جدید را صاف کنید و لوله ی موی را داخل یخچال قرار داده و اتصالات را مانند قبل وصل نموده و ترموستات جدید را جایگزین نمایید.

در مرحله ی آخر باید درجه ی تنظیمات ترموستات را انجام بدهید و با وصل کردن دستگاه یخچال به برق، دستگاه را بررسی کنید.

باید دستگاه یخچال را روی درجه ی مناسب قرار دهید و از زیاد باز و بسته کردن درب یخچال اجتناب کنید و یخچال نباید بیش از حد پر و یا خالی باشد.

معیوب شدن برد دیسپنسر آبسردکن

خراب شدن قطعه ی برد کنترلی دیسپنسر یا همان آبسردکن تاثیر گذار در کارنکردن آبسردکن می شود، این قطعه ی برد موظف به، کنترل آبسردکن و یخساز و صفحه نمایش است، در صورت بروز مشکل در این قطعه ی برد، برق کلی آبسردکن تامین نخواهد شد.

 گاهی خرابی آبسردکن به‌ دلیل وجود مشکل در یک قطعه‌ی کوچکی از برد می باشد و با تعویض آن قطعه ایراد دستگاه را می توان برطرف کرد، در صورتی که یک بخش یا همه این قطعات معیوب بشود.

می توانید توسط متخصصین قطعه ی برد را بررسی کنید که سوختگی یا اتصال وجود نداشته باشد و گاهی هم مشکل در قسمت خازن است که ممکن است سوخته باشد.

تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال
تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال

قیمت و هزینه های پرداختی برای تعمیر ترموستات آبسردکن یخچال

قیمت های متغیر و بستگی به نسبت تعویض قطعات ویا تعمیر کردن قطعه ی آسیب دیده و همچنین هزینه ی ایاب و ذهاب را هم محاسبه می کنند.

هزینه ی عیب یابی کردن و رفع آن عیب با کارهایی که صورت می گیرد در کنار هم می تواند به طور کلی هزینه ی تعمیرات بشود.

معمولاً تعویض ترموستات که به دلیل یخ و برفک، یکسره شدن کمپرسور و عدم خنک کردن و… می تواند متغیر باشد.

نتیجه گیری

بهتر است تمامی اقدامات لازم برای استفاده ی بهینه ی و درست از دستگاه یخچال مانند تعمیرات فنی و یا تعویض قطعات اصلی را تحت نظارت افراد ماهر و سرویس کاران انجام بدهید.

هر زمان که با مشکل آبسردکن و تعمیرات آن روبرو شدید بهتر است که با گروه فعال دکتر آچار ارتباط برقرار کنید تا با حضور به موقع در محل اقدامات لازم را برای شما انجام بدهند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. غلامحسین سعیدی 1 سال قبل

  تعمیرکارتون فوق العاده حرفه ای بود خواستم ازتون تشکر کنم

 2. علی رضا سعیدی 1 سال قبل

  عرض ادب و احترام تکنسین مربوطه با 15 دقیقه تاخیر اومد خواستم اطلاع بدم

 3. داوود صالحی 1 سال قبل

  بسیار گویا و شفاف بیان کردید

 4. مهرداد امامی 1 سال قبل

  بسیارعالی وکاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید