آموزش تعویض لاستیک یخچال

آموزش تعویض لاستیک یخچال


 در این مطلب یه شما آموزش تعویض لاستیک یخچال داده خواهد شد تا با داشتن این اطلاعات بتوانید مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

یکی از راه هایی که می توانید در امور اقتصادی و هزینه های منزل صرفه جویی لازم را بکنید در مرحلهٔ ابتدایی به دنبال یک تعمیر کار ماهر تعمیر یخچال باشید و بعد از این مرحله انجام تعمیرات وسایل خراب شده، اگر از افراد ماهر و حرفه ایی برای کار کمک بگیرید دستگاه معیوب شدهٔ شما می تواند با همان کیفیت روز اول و بسیار خوب برای شما کارایی داشته باشد.

 هر زمان که با مشکل خرابی لاستیک دور درب یخچال مواجه بشوید باید اقدام به تعویض را در اولین فرصت انجام بدهید، این قطعه در اثر استفاده های بیشمار از یخچال و باز و بسته شدنش در طول روز می تواند با ایراد روبرو بشود که با عدم بی توجهی به این مشکل سبب کار کردن بیش از حد کمپرسور یخچال شده و صدمه ایی به آن وارد خواهد کرد و می تواند هزینه های بیشتری شما را متحمل کند.

 از موارد مهم اجرای یخچال لاستیک دور درب این دستگاه می باشد که سبب پیشگیری از ورود و خروج هوای گرم به داخل و سرد به خارج می شود و با خراب شدنش استهلاک یخچال افزوده خواهد شد و مواد غذایی زودتر خراب خواهد شد.

آموزش تعویض لاستیک یخچال
آموزش تعویض لاستیک یخچال

آموزش تعویض لاستیک یخچال

لاستیک دور درب یخچال دارای مدل های متفاوتی است که شامل:

لاستیک پرسی، پیچی، فشاری از انواع لاستیک می باشد که هر کدام بسته به مدلش عملیات تعویضش صورت می گیرد.

 برای اینکه بتوان لاستیک زا تعویض کرد باید ابتدا لاستیک دور درب را از جایگاهش خارج کرد و لاستیک جدید را جایگزی نمود.

در گام اول باید تمام پیچ های درب یخچال را باز کنید، می توانید لاستیک یا نوار دور درب یخچال را باز کنید. توجه داشته باشید برای برداشتن لاستیک درب یخچال فشار زیادی نمی خواهد.

در برخی از موارد به دلایلی مانند ریختن مایعات چسبنده مانند شربت و وارد شدنش به قسمت پشتی لاستیک درب یخچال، قسمت هایی از لاستیک چسبنده خواهد شد.

 در این زمان راه کار درست این است که این چسبندگی را با اسفنج آغشته به مواد شوینده و آب ولرم به ملایمت از بین ببرید تا لاستیک به سادگی از درب یخچال جدا شود.

اگر بخواهید با فشار و زور آن را بردارید، احتمال این می باشد که سبب پاره شدن لاستیک بشوید و این اشتباه شما اجباراً ملزم به تعویض لاستیک دور درب یخچال خو اهید بود.

آموزش تعویض لاستیک دور درب یخچال از نوع پرسی به این گونه می باشد، البته بهتر است بدانید که نوار لاستیک پرسی بدون پیچ با نوار با پیچ به طور کامل شبیه هم می باشد، که اگر لاستیک درب یخچال با چسب به بدنه ثابت شده باشد.

ابتدا باید نوار درب قدیمی را با یک جسم تیز مانند کاردک از دستگاه جدا کرد، پس از شستن یا تعویض درزگیر درب یخچال، آن را با چسب به درب یخچال چسبانده، پس از انجام این کار باید برای مدت 3-4 ساعت درب یخچال را باز نکرده، قابل ذکر می باشد که گاهی موارد امکان چسباندن لاستیک در یخچال با چسب به بدنه دستگاه وجود ندارد و امکان چسبیدن لاستیک به بدنه نخواهد بود، در این زمان کمک گرفتن از تکنسینی مانند دکتر آچارپیشنهاد می شود.

اگر لاستیک تاب خورده باشد و یا نرم نباشد که انعطاف ندارد، می توانید لاستیک را با قرار دادن آن در زیر نور خورشید یا در یک ظرف آب داغ درستش کنید، بدانید که قرار دادن لاستیک درب یخچال در آب داغ خیلی سریعتر می توان کار را اجرا کرد.

گاهی اوقات می توانید با کمک گرفتن از وازلین و گریس نوار دور درب یخچال را کمی چرب بکنید تا بتوانید به مقدار کمی از خراب شدنش و ترک خوردنش جلوگیری بشود و عملکردش بهبود پیدا می کند.

 در صورتی که با پارگی لاستیک دور درب یخچال مواجه شدید و در مواقعی که این پارگی سبب ورود هوای گرم به داخل یخچال شده باید اقدام به تعویض نمود ولی اگر می توان این پارگی را با جسب برطرف نمود می توانید با کمک گرفتن از بهترین چسب این پارگی را برطرف نمود.

 فواید استفاده از نوار لاستیک دور درب یخچال

بهتر است بدانید که وجوداین قطعه چقدر می تواند موثر باشد ودر عملکرد یخچال تاثیر گذار خواهد بود.

وجود این لاستیک سبب طول عمر مواد غذایی با ماندگاری بسیار بالا، سبب می شود که فعالیت کمپرسور کنترل بشود و از عمر بالاتری برخوردار بشود.

همانند یک عایق عمل کرده و مابین هوای گرم بیرون و هوای سزد داخل یخچال قرار دارد و مانع از ورود آلودگی به داخل یخچال خواهد شد.

عملکردش به گونه ایی است که می تواند سبب صرفه جویی و کنترل برق یخچال بشود و هزینه ها را کم خواهد کرد.

 وجود خاصیت آهن ربایی این نوار سبب شده تا درب یخچال به راحتی بسته بشود.

آموزش تعویض لاستیک یخچال
آموزش تعویض لاستیک یخچال

 راه تشخیص خراب بودن لاستیک دور درب یخچال

دلیل خراب شدن و نداشتن چسبندگی و بسته نشدن لاستیک درب یخچال می تواند آسیب دیدن آن باشد، علائمی وجود دارد که لاستیک یا نوار درب یخچال آسیب دیده است، در مواقعی که شما این موارد زیر را رویت می کنید، باید اقدام به تعویض لاستیک بکنید:

در مواقعی که شاهد بودید، یخچال به صورت غیر عادی کار می کند و کمپرسور دائماً کار می کند، ممکن است علتش آسیب دیدن لاستیک درب یخچال باشد.

 دلیل بسته نشدن درب یخچال احتمال دارد به خاطرپارگی، ترک های عمیق و یا شل شدن لاستیک درب باشد، در این زمان نیاز به تعویض لاستیک دور درب می باشد.

در این جا راه کاری را به ارائه خواهیم داد تا با انجامش بتوانید متوجه خراب شدن لاستیک دور درب یخچال بشوید، یک اسکناس یا کاغذ بین در و لاستیک قرار دهید و در را ببندید، بعد تلاش کنید که اسکناس یا کاغذ را بیرون بیاورید، اگر می توانید این کار را به آسانی انجام دهید، می تواند آلارمی برای تعویض لاستیک دور درب یخچال تان باشد که با کمک متخصصین دکتر آچار می توانید این کار را به انجام برسانید.

سخن آخر

با خواندن مطالب بالا به راحتی می توانید متوجه بشوید که چه زمانی نیاز به تعویض لاستیک دور درب یخچال دارید و یا اینکه آیا لاستیک دور درب خراب شده است یا خیر.

با رسیدگی و توجه بیشتر می توانید از بروز این موارد جلوگیری کنید و هزینه های کمتری را بدهید و تعمیرات کمتر انجام بشود ولی در صورت نیاز به تعمیرات و یا تعویض لاستیک دور درب یخچال تان می توانید با کارشناسان دکتر آچار تماس حاصل نموده تا در محل حضور پیدا کرده و بعد از باز بینی یخچال تان ایرادش را به راحتی برطرف نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. مرتضی زاهدی 3 هفته قبل

  خیلی عالی و مفید بود

 2. عبدالحسین سلیمی 3 هفته قبل

  تعمیرکارتون سر وقت اومدن یخچال را تعمیر کردن رفتن خدا خیرشون بده

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید