سخت باز شدن درب یخچال

سخت باز شدن درب یخچال


علت سخت باز شدن درب یخچال

یکی از مهم ترین لوازم خانه یخچال است که باید در همه ی خانه ها باشد، ممکن است یخچال دچار اشکالاتی شود و اگر بخواهید آن درست کار کند باید آن را تعمیر کنید، سخت باز شدن درب یخچال یکی از این اشکالات است که ممکن شود برای یخچال شما هم به وجود بیاید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

در این مقاله به علت هایی که باعث این موضوع شده و راه حل آن می پردازیم، مورد هایی که خواهیم گفت خلاصه ای از علت های این مورد است و اگر مشکل یخچال شما برطرف نشد می توانید تعمیر یخچال خودتان را به تکنسین های دکتر آچار واگذار کنید.

سخت باز شدن درب یخچال
سخت باز شدن درب یخچال
 • باز و بسته کردن زیاد درب یخچال

هنگامی که درب یخچال باز می شود هوای سرد به بیرون می آید و هوای فضای بیرون به داخل یخچال می رود، وقتی که هوای سرد و گرم باهم ترکیب شوند، یک خلا را به وجود می آوردند و باعث می شود درب یخچال دچار چسبندگی شود و وقتی درب یخچال زیاد و با فاصله کمی بسته شود این خلا و چسبندگی بیشتر می شود.

اگر می خواهید از این مشکل جلوگیری کنید باید قبل از این که یخچال را باز کنید مقداری از لاستیک درب یخچال را با انگشت فشار دهید تا هوای اضافی خارج شود تا درب یخچال چسبندگی نداشته باشد.

 • درب یخچال دچار افتادگی شده است

هنگامی که درب یخچال بیش از اندازه پر شده باشد درب آن سنگین می شود و با گذشت زمان باعث می شود که لولا خورده شود و درب افتادگی پیدا کند.

وقتی که درب افتادگی داشته باشد باعث سخت باز شدن درب یخچال می شود، اگر می خواهید درب دچار افتادگی نشود از پر کردن آن پرهیز کنید.

سخت باز شدن درب یخچال
سخت باز شدن درب یخچال
 • خرابی لاستیک دور درب یخچال

لولا وسیله ای است که به باز شدن درب کمک می کند، اگر لولا به بدنه یخچال گیر کند از باز شدن درب جلوگیری می کند، در این موارد باید لولا مورد بررسی قرار بگیرد.

لاستیک درب یخچال اگر نرم باشد به شما برای راحت باز کردن درب کمک می کند.

 • خرابی لاستیک به درب یخچال

یکی دیگر از مواردی که باعث می شود درب یخچال به سختی باز شود چسبیدن لاستیک به درب می باشد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

کثیفی لاستیک درب یخچال از دیگر علت های مشکل در باز شدن یخچال مطرح می شود، در صورتی که لاستیک دور درب کثیف شود قدرت چسبندگی آن از بین رفته و باز و بسته شدن آن دچار اختلال می شود.

 • تراز نبودن یخچال

ممکن است شما تصمیم به جا به جایی یخچال تان بگیرید، هنگامی که این عمل را انجام می دهید باید به تراز بودن یخچال دقت کنید، تراز نبودن یخچال باعث می شود که درب یخچال به سختی باز شود، پس اگر می خواهید درب یخچال تان به راحتی باز شود به تراز بودن یخچال دقت نمایید.

برای اینکه از تراز بودن مطمئن شوید می توانید از تراز استفاده کنید و به این موضوع باید توجه داشته باشید که پایه های جلویی یخچال باید در سطح بالایی قرار بگیرد.

 • یاتاقان درب یخچال

درب یخچال روی لولا ها می چرخد و این لولا ها به صورت یاتاقان کار می کند، وقتی که لولا ها ساییده شوند روی هم ممکن است درب بسته نشود و اگر بسته شود به سختی باز شود.

برای حل این مشکل می توانید لولا ها را تعویض کنید و آن ها را روغن کاری کنید.

سخت باز شدن درب یخچال
سخت باز شدن درب یخچال
 • استفاده تازه از یخچال

هنگامی که شما یخچال تان را تازه خریداری کرده اید ممکن است درب آن سخت باز شود و دلیل این اتفاق این می باشد که یخچال نو می باشد و هنگامی که درب آن را باز می کنیم هواد سرد از آن خارج می شود و هوای گرم به داخل آن می آید و جایگزینش می شود.

همین اتفاق باعث می شود که خلا ایجاد شود و درب یخچال به سختی باز شود.

این مواردی که گفته شد به راحتی حل می شوند و شما با سپردن یخچال به تعمیرکارهای دکتر آچار می توانید تمامی مشکلات ایجاد شده را از بین ببرید.

تعمیر یخچال باید با تخصص بالایی صورت بپزیرد، زیرا باید مشکل توسط کارشناس به درستی پیدا و عیب یابی شود و سپس با دانشی که دارند برای تعمیر آن اقدام نمایند.

هزینه تعمیر درب یخچال

در صورتی که درب یخچال تان خراب شده و نیاز به بررسی، عیب یابی و تعمیرات دارد، نگران نباشید، تعمیرات درب یخچال را به تکنسین های دکتر آچار بسپارید تا تعمیرات با استفاده از جدید ترین متدهای تعمیراتی و ابزار انجام شود، هزینه تعمیرات درب یخچال به عوامل مختلفی نظیر نوع مشکل، شدت مشکل  و ایراد و خرابی بستگی دارد، با این حال نگران هزینه تعمیرات نباشید چرا که کلیه هزینه ها در این مجموعه مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه میباشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. موسی ترابی 2 سال قبل

  عرض ادب و احترام تکنسین مربوطه با 15 دقیقه تاخیر اومد خواستم اطلاع بدم

 2. ابوالقاسم زارعی 2 سال قبل

  کاش همه مثل شما خوش انصاف بودن

 3. امید توسلی 2 سال قبل

  بعضی ها جانماز آب میکشن اما بدون تعریف و تمجید از خودتون کارو انجام داد وتعمیرات شما حرف نداشت

 4. محمدحسین رحمانی 1 سال قبل

  از نمایندگی اصلی کارتون درست تره به خدا هر موقع زنگ زدیم کمتر از یک ساعت تعمیرکارتون اومده نمایندگی 4 روز الاف میکنن آدمو

 5. عباس رجبی 1 سال قبل

  پشتیبانی و مشتری مداری عالی

 6. احمد مرادخانی 1 سال قبل

  آیا براتون راه داره قبل از تعمیر هزینه را اعلام کنید؟

 7. مرتضی دستغیب 1 سال قبل

  مشاوره آنلاین از چه طریقی صورت می گیره؟

 8. رامین آخوندی 1 سال قبل

  چرا اینقد زیاد؟

 9. مهرداد مجد 1 سال قبل

  خدا پدر و مادرتونو بیامرزه پیرمون در اومده بود تکنسین تو نیم ساعت درستش کرد

 10. یوسف شریف 1 سال قبل

  تعمیرکارتون فوق العاده حرفه ای بود خواستم ازتون تشکر کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید