دلایل خاموش شدن جاروبرقی

دلایل خاموش شدن جاروبرقی


علت روشن نشدن جاروبرقی چیست؟

جاروبرقی از لوازمی می باشد که از آن زیاد استفاده می شود و تمیز کاری منزل بدون آن دشوار می باشد، این وسیله از پر استفاده ترین لوازم های خانگی می باشد، از مشکلاتی که برای این دستگاه ایجاد می شود خاموش شدن در حین کار است که دیگر روشن نشود.

همه ما در این مواقع به دنبال دلایل خاموش شدن جاروبرقی هستیم، در ادامه این مطلب میتوانید دلیل هایی که باعث خاموش شدن جاروبرقی میشود را مطالعه کنید و در صورتی که نتوانستید خودتان آن را حل کنید و نیاز به تعمیر جاروبرقی در تهران داشتید با همکاران ما تماس بگیرید.

دلایل خاموش شدن جاروبرقی
دلایل خاموش شدن جاروبرقی

2 تا از دلایل خاموش شدن جاروبرقی به طور معمول

روشن نشدن جاروبرقی بسیار ناخوشایند است و باعث پریشانی می شود، 2 تا از دلایل خاموش شدن جاروبرقی که معمولاً بیشتر پیش می آیند عبارتند از: اول این که امکان دارد از آن زیاد استفاده شده باشد و موتور دستگاه داغ شده باشد که این باعث خاموش شدن جاروبرقی می شود.

از جاروبرقی حدوداً باید نیم ساعت استفاده کرد و اگر احتیاج بیشتری به دستگاه داشتید بگذارید دستگاه استراحت کند تا موتور آن خنک شود و بعد برای استفاده مجدد از آن اقدام نمایید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن جاروبرقی که دومین و جزو مهمترین دلایل می باشد، این است که برق اتصالی دارد و یا برد الکتریکی و سیم های جاروبرقی مشکل دارند که این مشکل تنها با بررسی یک متخصص قابل حل می باشد.

دلایل خاموش شدن جاروبرقی
دلایل خاموش شدن جاروبرقی

علت هایی که باعث خاموش شدن جاروبرقی میشود:

 1. خرابی ترموستات: کار ترموستات این می باشد که بر فعالیت و دمای جاروبرقی نظارت می کند تا با استفاده زیاد از جاروبرقی دستگاه زیاد داغ نشود.

  گاهی اوقات خود ترموستات دچار مشکل می شود یا داغ می کند و باعث می شوند که فرمان نادرستی صادر کند و باعث خاموشی ناگهانی جاروبرقی شود.

 2. مسدود بودن جاروبرقی: از مشکلاتی که موقع استفاده از این دستگاه رخ می دهد مسدود شدن لوله تلسکوپی، خرطومی و دسته و سر برس است، در مواقعی که چیزی در قطعات گیر می کند مکش جاروبرقی را کاهش می دهد و با استفاده مدام قطعات مسدود می شود و هوا به موتور نمی رسد و باعث داغ شدن موتور می شود و جاروبرقی خاموش می شود، این اتفاق ممکن است باعث نیم سوز شدن مووتور جاروبرقی شود، اگر می خواهید از این مشکل جلوگیری کنید از مسدود نبودن لوله ها اطمینان حاصل نمایید.
 3. کثیفی فیلتر: فیلتر از قطعات مهم در جاروبرقی می باشد که نقش مهمی در تصویه هوا دارد، با گذشت زمان فیلتر کثیف می شود و به موتور فشار وارد می کند، هنگامی که به موتور فشار وارد شود باعث می شود که موتور داغ شود و داغی بیش از حد موتور دستگاه را خاموش میکند، پس باید فیلتر را هر چند وقت یکبار تمیز کنید تا از این اتفاق جلوگیری کنید.
 4. خرابی زغال های موتور: یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی کوتاه شدن زغال ها و ایجاد فاصله بین آن ها می باشد، اگر هنگامی که دارید از جاروبرقی استفاده می کنید دستگاه خاموش شود زغال های را بررسی کنید و اگر مشکلی داشت آن را تعویض کنید.
 5. وجود نوسانات برق: در ساعات اوج مصرف نوساناتی ممکن است ایجاد شود و گاهی ممکن است جریان برق قطع شود و باعث خاموشی دستگاه شود.
 6. خرابی کلید روشن و خاموش دستگاه: برخی برای روشن و خاموش کردن جاروبرقی به کلید فشار وارد می کنند و این باعث خرابی کلید می شود و اگر بخاهیم دستگاه را جاروبرقی را روشن کنیم نمی توانیم و با مشکل مواجه می شویم، که باید با کمک اهم متر آن را بررسی کنیم.
 7. پر بودن کیسه جاروبرقی: پر بودن کیسه جاروبرقی یکی از دلایلی است باعث اموش شدن جاروبرقی می شود، قبل از استفاده از جاروبرقی باید اگر کیسه آن پر است خالی کنید.
دلایل خاموش شدن جاروبرقی
دلایل خاموش شدن جاروبرقی

بررسی و توجه نکردن به قطعات جاروبرقی باعث می شود که بقیه اجزا سالم خراب شوند و دچار ایراداتی شود، نگهداری درست باعث به تعویق انداختن خرابی می شود، با خواندن این مطلب دلایل خاموش شدن جاروبرقی خود را پیدا کنید و در صورت نیاز به تعمیر، تعمیر جاروبرقی را باید به افراد متخصص بسپارید تا مشکلی که ایجاد شده است بیشتر نشود و حل شود، تعمیرات جاروبرقی خود را به متخصصان دکتر آچار بسپارید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 8
 1. یدالله ملک 2 سال قبل

  شیر مادر حلالتون تکنسین اومد تو نیم ساعت تعمیرات را انجام داد با قیمت کم رقیبتون 6 برابر قیمت داده بود

 2. امیرحسین خلیلی 2 سال قبل

  خیلی دنبال این موضوع بودم

 3. بهرام محمدی 2 سال قبل

  یکم گران است ولی می ارزه

 4. ایمان اسکندری 2 سال قبل

  هزینه مشاورتون چنده؟

 5. علی اصغر زارعی 1 سال قبل

  فکر نمیکردم بشه حضوری دستگاه را بیاریم برای تعمیر دیروز آوردم و همکارتون تعمیر کرد

 6. سیدحسین باهنر 1 سال قبل

  سلام وقت بخیر تهرانپارس هستیم خدمات ارائه میدید؟

 7. رمضان داوودی 1 سال قبل

  میخوایم برای جهیزیه لوازم خانگی بخریم بین برندهای جی پلاس و اسنوا و پاکشوما موندیم

 8. مهران واعظی 1 سال قبل

  باورتون میشه 600 هزار تومان دادم یه شرکت دیگه فقط نگاه کرد و رفت اما تکنسین شما با 400 تومان مشکل را حل کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید