تعمیر یخچال پارس

تعمیر یخچال پارس


یخچال از لوازم مهم و ضروری می باشد که نمایان شدن هر گونه ایراد در آن می تواند ما را با مشکل روبرو بکند بنابراین بهتر است که در امر نگه داری از این دستگاه کوشا باشید و هر زمان که ملزم به حضور افراد متخصص شدید از افراد دکتر آچار برای تعمیر یخچال پارس تقاضای تعمیرات را داشته باشید.

 گاهی ممکن است که برای موتور یخچال و یا فن و اواپراتور و… دچار مشکل بشود که نیاز به بررسی بیشتری دارد تا عیب یابی دقیق صورت بگیرد و کار با توجه انجام بشود و عیب اصلی معلوم بشود.

اگر کار را به دست افراد ناشی بسپارید ممکن است که نه تنها ایراد دستگاه یخچال پارس شما را برطرف نکنند بلکه به قطعات دیگر این دستگاه هم صدمه وارد بکنند.

تعمیر یخچال پارس
تعمیر یخچال پارس

تعمیر یخچال پارس

امکان دارد که شما با سر و صداهایی که از یخچال شنیده می شود روبرو باشید که اگر صدای کمی برای روشن شدن کمپرسور از یخچال شنیده بشود می تواند در کل عادی باشد، ولیکن در صورتی که این صدا بلندتر شد، می توانید متوجه شوید که مشکلی در آن وجود دارد.

 در غیر این صورت، زیاد شدن صدای یخچال مشکل بزرگی است که قابل درک نخواهد بود، برای حل این ایراد به وجود آمده، اولین گامی که باید برداشته بشود، توجه به جایگاه و محل قرار گرفتن یخچال می باشد که آیا تراز می باشد یا خیر؟

به طور حتم اگر یخچال شما تراز نباشد یا به درستی نصب نشده باشد، این ایراد در یخچال شما نمایان می شود، بهتر است که پایه های روی زمین نزدیک پایه های یخچال را تراز نمایید، از دیگر دلایل ایجاد این مشکل می توان به خرابی فن موتور محرک اشاره کرد.

هر زمان که این قطعه به دلیل جابجایی یا فرسودگی در اثر استفاده طولانی مدت آسیب ببیند، در نتیجه صدای زیادی منتشر می شود.

احتمال دارد که این ایراد به خاطر اتصالات موتور نمایان شده باشد، هر زمان که اتصالات شل باشند، یخچال سر و صدای زیادی ایجاد می کند.

علت داغ شدن بیش از حد موتور یخچال پارس چیست؟

اگر علائم هشدار این ایراد را در یخچال پارس مشاهده کردید باید علل بروزش را مورد بررسی قرار بدهید.

یکی از علل ایجاد این مشکل خاموش نشدن یخچال می باشد یعنی درحین کار کردن با اتومات کردن استراحتی برای عملکرد یخچال وجود ندارد، در این صورت کمپرسور یخچال بسیار داغ می شود.

مورد بعدی می تواند وجودآلودگی در قسمت کندانسور می باشد که جایگاهش در قسمت پشتی یخچال قرار دارد و دراثر گذشت زمان احتمال دارد که روی این لوله ها گرد و غبار قرار بگیرد و کندانسور نتواند عملیات خنک کردن یخچال را به خوبی اجرا بکند که باید این موانع را از روی این قطعه بردارید.

مورد دیگری معیوب شدن قطعه فن کندانسور می باشد که عملکرد فن به این گونه می باشد که که سبب خنک کردن کندانسورشده و درصورت خراب شدن قطعه فن دیگر کندانسور خنک نشده و عملکردش دچار اختلال می گردد.

تعمیر یخچال پارس
تعمیر یخچال پارس

مورد بعدی معیوب شدن فیلتر می باشد به دلیل اینکه عملکرد این قطعه به گونه ایی می باشد که تصفیه هوا را انجام می دهد و ممکن است جرم و کثیفی گرفته باشد و کارایی خود را از دست داده باشد و کم کم به کمپرسور فشار وارد می کند.

مورد بعدی وجود عمر بالای یخچال پارس می باشد، زیرا یخچال هایی که دارای عمر طولانی تری هستند موتور آنها بیشتر داغ شده، البته می توان بیان کرد که علل زیادی وجود دارد که سبب پیدایش این ایراد بشود از جمله:

کمبود گاز مبرد در یخچال پارس، صدمه دیدن قطعات داخلی کمپرسور، ازبین رفتن عایق یخچال، صدمه دیدن لوله های یخچال پارس که این وارد در یخچال های کهن تر بیشتر نمایان است، این را هم بدانید که یخچال نباید در کنار وسایلی چون گاز و محیط های گرم باشد زیرا با گرم شدن محیط اطرف فشار بیشتری بر موتور دستگاه وارد شده و نقش بسزایی در داغ شدن موتور دارد.

 در یخچال هایی که دارای صفحه نمایش هستند هر زمان که اختلالی در عملکردشان وجود داشته باشد با کدهای خطایی این ایرادها را نمایش می دهد و با داشتن این کد های خطا عیب دستگاه مشخص شده و نشان می دهد که ایراد در کدام قسمت از قطعات یخچال به وجود آمده است.

چند توصیه مهم در امر نگه داری و سرویس یخچال

 • به مکان نصب یخچال باید توجه داشت که دور از وسایل گرما زا قرار بگیرد.
 • در صورتی که با نوسانات برق مواجه می باشید بهتر است که دستگاه یخچال خود را مجهز به دستگاه محافظ برق بکنید تا در اثر این نوسانات دستگاه یخچال شما در امان باشد.
 • در هنگام نصب و قرار دادن یخچال به تراز بودن این دستگاه توجه داشته باشید و بعد از راه اندازی باید دستگاه را بعد از دو ساعت روشن کنید.
 • هرگز مواد غذایی داغ را در داخل یخچال قرار ندهید.
 • بهتر است که از باز و بسته کردن درب یخچال به طور مکرر بپرهیزید.
 • در صورتی که تخصص ندارید هرگز به تعمیرات این دستگاه نپردازید.

تعمیر یخچال پارس در محل

ارائه دادن خدمات تعمیرات در محل می تواند بسیار مورد علاقهٔ افراد باشد زیرا دیگر نیازی به نقل و انتقال دادن این دستگاه بسیار سنگین به تعمیرگاه نمی باشد و افراد در زمان و وقت خود صرفه جویی کرده و در بین ترافیک در رفت و آمد نیستند و خیلی راحت در محل یخچال خود را تعمیر خواهند کرد.

تعمیر یخچال پارس در منزل

برای عیب یابی یخچال شما در منزل بهتر است که با کارشناسان دکتر آچار در شعبی که به شما نزدیک ترند تماس برقرار کنید و بخواهید که یخچال شما را مورد بررسی قرار داده تا عیب آن را تشخیص بدهند و در منزل تعمیرات را انجام بدهند.

تعمیر یخچال پارس
تعمیر یخچال پارس

تعمیرات یخچال پارس با گارانتی

با توجه به حساسیت موضوع تعمیرات یخچال و گران بودن هزینه تعمیرات لازم است تا توجه داشته باشید تعمیرات یخچال پارس را به کسی بسپرید که اقدامات و تعمیرات خود را گارانتی کند، مجموعه نمایندگی پارس دکتر آچار کلیه خدمات خود را همراه با ضمانت نامه کتبی 12 ماهه ارائه می کند و به همین علت است که می توانید با خیالی آسوده تعمیر یخچال فریزر پارس خود را به این مجموعه بسپارید.

شارژ گاز یخچال پارس

گاز فریون که سرد کننده درون یخچال است ممکن است بنابر دلایل متفاوتی همچون ضربه دیدن و… تخلیه شود، در این شرایط لازم است تا شارژ گاز یخچال پارس هر چه سریع تر انجام شود.

هزینه تعمیر یخچال پارس

هزینه تعمیرات شما بستگی به نوع و مدل یخچال دارد و این که کدام یک از قطعات یخچال تان با مشکل روبرو شده است.

هزینه تعمیرات با هزینهٔ تعویض قطعات متفاوت می باشد و هزینه ها می تواند به خدمات ارائه شده توسط متخصصین بستگی داشته باشد همه این موارد مورد بررسی قرار گرفته و با جمع بندی آنها مبلغ پرداختی شما محاسبه می گردد.

نتیجه گیری

احتمال دارد که یخچال شما در هر برندی که باشد با ایراد روبرو بشود از جمله یخچال پارس، بهتر است هر گونه علائم و هشداری که یخچال به شما می دهد و در آن نمایان می گردد را جدی بگیرید زیرا ممکن است که قطعات مهم تر این دستگاه آسیب جدی تری می رساند.

توصیهٔ ما به شما این است که از افراد متخصص دکتر آچار برای برطرف نمودن هر گونه مشکل در یخچال پارس خود کمک بگیرید زیرا بسیار تخصصی عمل کرده و با داشتن تجربه و مهارت به کار تعمیرات مسلط هستند و تعمیرات را بدون عیب و نقص به شما ارائه خواهند داد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. خلیل نقدی 3 هفته قبل

  میشه گفت از بهترینایید تو تهران

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

 2. بهرام افشار 3 هفته قبل

  این مطلب حرف نداشت

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   ممنون از لطف شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید