شارژ گاز یخچال پارس

شارژ گاز یخچال پارس


گاز یخچال یک پدیده بسیار مهم در این دستگاه می باشد که با کمبود این گاز اختلالاتی در عملکرد و خنک کردن محیط داخلی یخچال به وجود خواهد آمد که بروز شارژ گاز یخچال پارس هم می تواند در اثر وجود یک سری مشکلات به وجود بیاید که بهتر است دستگاه یخچال پارس را مورد عیب یابی توسط کارشناسان تعمیرات یخچال دکتر آچار قرار بدهید تا بررسی کنند.

در این متن می خواهیم شما را با موارد موثر بر شارژ گاز یخچال پارس و علائم نبودش و… آشنا کنیم تا با داشتن آگاهی های لازم بهتر بتوانید مشکلات را در یابید.

هر زمان که دستگاه یخچال شما به شارژ گاز نیاز داشته باشد هشدارهایی را به شما خواهد داد که باید بدان توجه داشته باشید زیرا عدم توجه، می تواند به قطعات دیگر صدمه ایی وارد بکند.

شارژ گاز یخچال پارس
شارژ گاز یخچال پارس

نشانه های نیاز به شارژ گاز یخچال پارس

هر زمان که دستگاه یخچال پارس شما دچار کمبود گاز بشود علائمی در آن آشکار شده که شما با مشاهده این موارد باید فوراً از متخصصین کم بگیرید.

 اولین موردی که شما در هنگام کمبود گاز در یخچال پارس با آن مواجه می شوید گرم شدن محیط یخچال و فاسد شدن مواد غذایی می باشد که در صورت وجود نشت گاز، دمای یخچال در عرض دو تا سه ساعت کاهش می یابد، عملکرد طبیعی یخچال تان با اختلال روبرو می شود و غذا خراب می شود.

مورد بعدی که شما شاهد آن هستید، موتور یخچال به طور یکسره کار می کند، هر زمان که یخچال تان با نشت گاز مبرد روبرو بشود، قطعات کمپرسور و کندانسور که عملکرد آنها به گاز مبرد بستگی دارد، به طور دائم کار می کنند تا دمای یخچال به حد طبیعی خود برسد.

مورد بعدی افزایش مصرف برق است که با افزایش برق می توانید متوجه این موضوع بشوید، اگر می بینید مصرف برق زیاد است، ممکن است به دلیل نشت گاز از یخچال شما باشد که باعث شده موتور دستگاه دائماً در حال کار کردن باشد.

مورد بعدی نیاز به شارژ گاز وجود بوی بد در یخچال است، گاز مبرد در یخچال فریون گازی جدید و یخچال گاز آمونیاک قدیمی، در صورتی که نشتی وجود داشته باشد شما شاهد بوی بدی خواهید بود.

در صورتی که شما به علت این بو در خانه توجه نکنید، به احتمال زیاد گاز یخچال نشت کرده است.

نحوه بررسی میزان گاز در یخچال فریزر پارس چگونه می باشد؟

در مواقعی که دستگاه یخچال پارس هم کار می کند و هم دمای کندانسور یخچال سرد است، این می تواند علائم هشدار دهنده و نشانه نشت گاز باشد، یخچال را از برق بکشید، با شنیده شدن صداهایی از این دستگاه، به این معنی است که در یخچال گاز وجود دارد، وگرنه دلیلش نشت گاز می تواند باشد.

در صورت نشتی احتمال دارد که لوله های مسی در یخچال شما دچار سوراخ های کوچکی شده باشد که نیاز به جوش و یا در صورت لزوم نیاز به تعویض داشته باشد و بعد از انجام شدن این مراحل باید عملیات شارژ گاز صورت بگیرد.

البته قابل ذکر می باشد که همان طور کمبود گاز مشکلاتی را به وجود می آورد برعکس این موضوع هم می تواند مشکل ساز باشد.

مواردی مانند یخ زدن مواد غذایی و یا وجود سر و صداهای زیاد در قطعه کمپرسور یخچال و وجود نشتی آب از قسمت زیرین یخچال می تواند ازمواردی باشد که نشانه زیاد بودن گاز در یخچال باشد، با کار کردن زیاد کمپرسور به آن فشار زیادی وارد می شود و سبب آسیب دیدنش خواهد شد.

شارژ گاز یخچال پارس
شارژ گاز یخچال پارس

شارژ گاز یخچال پارس در منزل

هر زمان که دستگاه یخچال پارس شما با اختلالی در عملکردش مواجه می شود می توانید فقط با یک تماس از دکتر آچار در خواست کمک کرده فوراً با هماهنگی شما در منزل حضور پیدا کرده و معایب به وجود آمده را مورد بررسی قرار می دهند.

شارژ گاز یخچال پارس در محل

انجام شارژ گاز یخچال در محل توسط افراد متخصص دکتر آچار انجام خواهد شد و کار تعمیرات را با کیفیت و در زمان کوتاه انجام می دهند و با کمک گرفتن از دانشی که دارند در کار تعمیراتشان دچار مشکل نمی شوند و کار رابا مهارت بالا به اجرا در می آورند.

هزینه شارژ گاز یخچال پارس

مبلغ پرداختی شما برای انجام خدمات شارژ گاز و چنین خدماتی به موارد مختلفی بستگی دارد، قیمت گاز پر کردن یخچال می تواند بستگی به نوع موتور یخچال و گاز مصرفی داشته باشد، به غیر از نوع گاز و هزینه مرتبط به آن که با در نظر گرفتن میزان گاز تزریقی به یخچال محسوب می شود، هزینه رفت و برگشت و دستمزد تعمیرکاران نیز در قیمت تمام شده تاثیر دارد.

از طرفی دیگر در صورتی که اتلاف گاز یخچال به خاطر نشتی در یکی از اجزای آن باشد، قبل از اجرای عملیات شارژ گاز باید اقدام به رفع نشتی گاز کرد.

در این صورت هزینه تعمیر و ترمیم نشتی به قیمت پرکردن گاز مبرد اضافه می شود، گاهی اوقات هنگام شارژ گاز یخچال نیاز به تعویض فیلتر یخچال می باشد، در این صورت هزینه فیلتر و تعویض آن بر قیمت و شارژ گاز یخچال تاثیر می گذارد.

شارژ گاز یخچال پارس
شارژ گاز یخچال پارس

نشتی یابی گاز یخچال پارس

همانگونه که اشاره شد یخچال در صورت خالی شدن گاز باید نشتی یابی شود و نشتی رفع شود و سپس شارژ گاز انجام شود، برای نشتی یابی اقدامات ذیل انجام می شود:

  • در ابتدا باید والف را لوله شارژ گاز کمپرسور جوش داد تا دستگاه را تحت فشار قرار داد، در ضمن در این مرحله لازم است دراگر را تعویض کنید.
  • برای این که دستگاه را تحت فشار قرار دهید، به کمپرسور نیاز خواهید داشت، برای این کار کافی است یک سر لوله گژ را به لوله رفت کمپرسور متصل نموده و سر دیگر شلنگ گژ را به لوله شارژ گاز کمپرسور درون یخچال متصل کنید.
  • موتور را برق وصل کنید و با فشار 200 تا 250 PSI را تحت فشار قرار دهید و بعد از اینکه فشار کافی را به کمپرسور وارد کردید آن را از برق خارج کرده و گژ را ببندید.
  • در مرحله بعدی لازم است آب و مایع ظرفشویی را مخلوط کرده تا بتوانید نشتی را تشخیص دهید، هر محل را که بعد از ریختن محلول دارای حباب بود و یا آب با فشار برگشت خورد، محل نشتی همان جاست.

سخن پایانی

در این متن به شما اطلاعاتی در مورد انجام شدن شارژ گاز داده شده است و هم چنین بررسی کردن نشتی گاز که باید توسط تکنسین های حرفه ایی صورت بگیرد که این افراد به کارشان مسلط باشند، دکتر آچار می تواند دراین زمینه حلال مشکلات به وجود آمده برای شما و یخچال پارس تان باشند و هر گونه اقدامی را در کمترین زمان ممکن اجرا خواهند کرد.

 توصیه می شود که به سرویس های دوره ایی در موعود مقررش توجه داشته باشید که حتماً انجام بشود زیرا بی توجهی بدان می تواند در آینده برای شما مشکل ساز باشد و یخچال شما را با معایب بیشتری روبرو بکند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید