تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر


دستگاه ماکروفر امروزه توانسته کار آشپزی و گرم کردن مواد غذایی را در زمان کوتاه تری قابل اجرا کند و برای افرادی که شاغل هستند و فرصت کمتری را برای امور آشپزی دارند این دستگاه بسیار مفید خواهد بود در مقاله تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر شما را با تعمیرات این دستگاه آشنا می کنیم.

به طور کلی قطعه ی برد در همه ی دستگاه های برقی موظف به کنترل تمامی امور و عملکردهای دستگاه می باشد و همه ی فرمان ها را به سایر قطعات دیگر خواهد رساند.

احتمال دارد که در زمان استفاده کردن و یا در اثر گذشت زمان به مرور قطعه ی برد الکترونیکی دستگاه ماکروفر شما آسیب ببیند و نیازمند تعمیرات و یا تعویض قطعه گردد.

برای انجام تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر می توانید با این شماره تلفن 02188444021 تماس حاصل کنید و از خدمات آن ها بهره ی لازم را ببرید.

تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر
تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

چند نشانه ی خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه ماکروفر

انجام تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر یکی از متداول ترین مواردی است که در این دستگاه رخ می دهد، عوامل گوناگونی در نمایان شدن این مشکل در برد این دستگاه موثر واقع می شوند.

 به طور معمول خراب شدن قطعه ی برد دستگاه ماکروفر، علائم و نشانه هایی بروز می دهد که در این زمان باید تحت نظر یک تعمیرکار ماهر و حرفه ای نسبت به تعمیر تخصصی ماکروفر اقدام کرد.

در مواقعی که دستگاه ماکروفر خاموش می شود و دیگر قادر به روشن شدن نمی باشد، در این زمان احتمال دارد که قطعه ی برد دستگاه خراب شده باشد.

اگر در زمان استفاده از دستگاه ماکروفر، دکمه های ماکروفر از کار افتاده است به خصوص دکمه ی استارت دستگاه کار نمی کند.

در مدل دستگاه ماکروفری که لمسی می باشد و صفحه ی تاچ دارد ولی به درستی کار نمی کند، در این مورد هم احتمال دارد که قطعه ی برد دستگاه دچار مشکل شده است.

هر زمان هم که قطعات ترانس، فن و یا موتور و مگنترون دستگاه کارایی نداشته باشد می تواند از خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی باشد.

البته دلیل دیگر خراب شدن و صدمه دیدن قطعه ی برد الکترونیکی در ماکروفر می تواند خاموش شدن صفحه ی نمایش باشد.

در صورت نمایان شدن هر یک از این موارد می توانید با شماره تلفن ذیل 02188444021  تماس حاص کنید و از خدمات کارشناسان ماهر بهره ی کافی ببرید.

تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر
تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

علت از کار افتادن قطعه ی برد الکترونیکی در دستگاه ماکروفر چیست؟

همان طور که می دانید و بیان کردیم قطعه ی برد از قطعات مهم و حساس در دستگاه های برقی است و موارد گوناگونی در امر از کار افتادنش موثر واقع می شود.

گاهی فشار آوردن زیاد به دکمه های دستگاه و قسمت تاچ آن می تواند از دلایل از کار افتادن برد دستگاه باشد.

باید به محل قرار دادن دستگاه ماکروفر توجه داشته باشید و در جایگاه متناسبی قرار دهید و محیط عاری از هر گونه گرما و رطوبت باشد زیرا در این مکان ها احتمال صدمه و آسیب به قطعه ی برد می تواند بسیار زیاد  باشد.

بهتر است که بیشتر لوازم برقی خود را در زمان استفاده کردن مجهز به دستگاه محافظ برق نمایید زیرا از خطر نوسنات برقی بیشتر در امان هستند و از صدمات به قطعات لوازم برقی پیشگیری می شود.

از ورود آب و مایعات به قسمت برد دستگاه بهتر است جلوگیری کنید زیرا باعث خراب شدن برد خواهد شد.

در برخی از موارد هم مشاهده شده که در اثر گذشت زمان و فرسوده شدن دستگاه و یا استفاده های مکرر از آن در خراب شدن قطعه ی برد الکترونیکی ماکروفر نقش اساسی دارد.

تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر
تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

آموزش تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

اگر دستگاه ماکروفر شما با یکی از علائم بالا روبرو بشود احتمال صدمه دیدن برد دستگاه می باشد.

قابل ذکر می باشد که در همه ی موارد خراب شدن دستگاه ماکروفر اشکال در قسمت برد نخواهد بود.

یک تکنسین ماهر می تواند به بررسی ایرادهای ماکروفر برای عیب یابی و پس از پیدا کردن منشاء عیب، به رفع آن بپردازد.

اگر دکمه‌های دستگاه ماکروفر شما دچار مشکل شده اند و قصد دارید تعمیرات انجام بدهید، بهتر است که پوشش فلزی ماکروفر و یا ماکروویو باز بشود و پس از این مرحله قطعه ی خازن خارج بشود و … برای انجام این کار مهارت زیادی می باشد و انجام دادن آن ممکن است به سختی انجام بشود.

به همین دلیل ما پیشنهاد می‌کنیم که از تکنسین ماهر برای انجام این کار کمک بگیرید اگر با از کادر متخصص دکتر آچار کمک بگیرید در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حضور پیدا کرده و این کار را خیلی تخصصی و با کیفیت برای شما انجام خواهند داد.

اگر شما با فشاردادن دکمه ی ماکروفر موفق به خاموش کردن دستگاه نشدید، اما با باز کردن درب ماکروفر، خاموش شد، احتمال زیاد می رود که اشکال از قطعه ی برد است و باید تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر صورت بگیرد.

تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر
تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

 برای مطمئن شدن از این امر می‌توانید تست ساده‌ای را انجام دهید:

پس از قطع کردن جریانات برق و بیرون آوردن دستگاه از برق می توانید اقدام بکنید.

شما می توانید با یک مولتی متر پیوستگی رله ها را چک کنید و اگر مشاهده کردید که پیوستگی وجود دارد ایراد در قسمت برد الکترونیکی می باشد و با ید اقدامات لازم در جهت انجام تعمیرات و یا در غیر این صورت تعویض قطعه ی برد انجام داد و در زمانی که شما خودتان این مهارت را دارید باید از تکنسین های با تجربه کمک بگیرید.

تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر
تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

قیمت و هزینه ی انجام تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر

انجام تعمیرات برد الکترونیکی دستگاه ماکروفر زیر نظر تعمیرکاران حرفه ایی صورت می گیرد.

قیمت تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر بستگی به عوامل متعددی دارد، مثلاً برند، نوع و مدل دستگاه ماکروفر و اینکه دستگاه چقدر آسیب دیده باشد در قیمت و هزینه ی تعمیر برد الکترونیکی ماکروفر موثر است، بعد از بررسی و انجام کار می توان قیمت را مشخص کرد.

تعمیر روشن نشدن برد ماکروفر

اگر با روشن نشدن دستگاه روبرو می شوید در ابتدا باید فیوزها را بررسی کرد و در زمانی که دو تا فیوز سالم باشد قطعاً اشکال در برد است و در غیر این صورت با خراب بودن فیوزها باید اقدام به تعویض نمود.

نتیجه گیری

هر زمان که دستگاه ماکروفر شما با اختلالاتی در عملکردش روبرو شد می توانید از طریق این شماره تلفن 02188444021 با کارشناسان مرتبط ارتباط برقرار کرده تا با حضور در محل دستگاه را عیب یابی نموده و ایرادش را رفع نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 10
 1. نادر شکری 1 سال قبل

  ای کاش زودتر این متن را خونده بودم 4 ماهه دستگاه اذیتمون میکنه متنو دیدم مشکل را حل کردم

 2. احسان اشکان 1 سال قبل

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

 3. محمدعلی رضوانی 1 سال قبل

  نمیدونم این مارکی که دارم قابل تعمیر هست یا نه تماس میگیرم ببینم چی میشه

 4. یوسف رسولی 1 سال قبل

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم

 5. علی اصغر بابایی 1 سال قبل

  خدمات خوب و عالی دارند و من راضی هستم

 6. مصطفی حیاتی 1 سال قبل

  از اینکه تعمیر لوازم خانگی مو دادیم به شما خوشحالیم

 7. شیوا امجدی 12 ماه قبل

  سلام از شرکت شما تکنسین اومدن منزلمون گفتن بردمون خرابه باید ببرن تعمیرگاه درست کنن دوباره بیارن برامون آیا این موضوع حقیقت دارد؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 12 ماه قبل

   سلام به شما بله برد از حساس ترین قطعات در لوازم خانگی است که باید به تعمیرگاه منتقل شود تا توسط مهندسین و با استفاده از ابزارآلات پیشرفته به تعمیر آن بپردازند

 8. محمد پیروز 2 ماه قبل

  سلام یه سوال داشتم
  از کجا بفهمیم برد ماکروفر سوخته؟

  1. دکتر آچار 2 ماه قبل

   سلام وقتتون بخیر زمانی که ماکروفر به طور ناگهانی خاموش می شود، ماکروفر به هیچ عنوان روشن نمی شود قطعات مایکروفر مانند مگنترون، ترانس، فن و … کار نمی کنند و سپس ماکروفر خاموش شده و به مجدداً ریست می شود که نشان دهنده سوختن برد الکترونیکی ماکروفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید