آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است

آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است


مادران باردار باید برای حفظ سلامتی فرزند خود به نکاتی توجه داشته باشند و از انجام دادن برخی از کارها احتناب کنند و جنین خود را تا موقع زایمان از خطرات حفظ نمایند. در مقاله آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است شما را با تاثیرات ماکروفر آشنا می کنیم.

شاید برای شما این اتفاق افتاده باشد که به این موضوع فکر کنید که آیا استفاده از دستگاه ماکروفر می‌تواند برای سلامت جنین ضرر داشته باشد و اثرات منفی در رشد و سلامت آن داشته باشد با ما همراه باشید.

آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است
آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است

آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است ؟

همان طور که می دانید حفظ سلامت جنین در دوران بارداری ارتباط مستقیمی با رژیم غذایی، داروها و وسایل الکترونیکی مورد استفاده مادر باردار دارد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

بنابراین آگاه بودن مادر باردار از نقش استفاده از فناوری‌ها و ابزارهای مختلف در این دوران بسیار حائز اهمیت است. خطرات استفاده از مایکروفر را بدانید که حتی الامکان از این دستگاه در دوران بارداری استفاده نشود.

 تحقیقات نشان داده که دستگاه ماکروفر که در خانه برای پخت و پز استفاده می‌کنید می‌تواند برای جنین خطرآور آفرین باشد، به خصوص اگر آن این دستگاه قدیمی باشد یا به درستی استفاده نشده باشد.

دستگاه ماکروفر اشعه‌های الکترومغناطیسی مضری را ساطع می‌کند که می‌تواند به جنین صدمه بزند و حتی تا سقط جنین هم پیش برود، در صورت انتشار تشعشعات دستگاه ماکروفر، این دستگاه ممکن است دارای ضرر باشد.

امواج دستگاه ماکروفر تا 12 سانتی متر می‌رسد، بنابراین برای مادر باردار ایستادن در نزدیکی آن می‌تواند مشکل ساز باشد، به خصوص اگر دستگاه قدیمی و آسیب دیده باشد.

باید توجه داشت که اگر قطعه در دستگاه ماکروفر آسیب ببیند و یا در حالت باز دستگاه استفاده شود در این صورت تابش دستگاه و امواجش بیشتر خواهد بود، در دستگاه‌های ماکروفر قدیمی، میزان تشعشع به احتمال قوی زیادتر خواهد بود.

دستگاه‌های ماکروفر که قدمت دوساله و بالاتر 10 درصد بیشتر از استاندارد سازمان غذا و داروی ایالات متحده مایکروویو ساطع می‌کنند.

این امواج قادر خواهد بود تا سبب ایجاد مرگ سلولی، عقیمی، سوء تغذیه در نوزادان، آسیب ژنتیکی و حتی سقط جنین شود.

به نظر شما خطر اشعه ماکروفر بیشتر است یا رادیو گرافی؟

در دوران بارداری اگر افراد باردار در مقابل اشعه‌های دستگاه ماکروفر قرار بگیرند بسیار کم است در صورتی که دستگاه درست کار کند ولی در مواقعی که دستگاه خراب باشد و ایرادی را شامل باشد و اشعه از دستگاه نشت کند.

در صورتی که دستگاه‌های ماکروفر امواج الکترومغناطیسی را برای پختن و گرم کردن غذا ساطع می‌کنند، هیچ مطالعه‌ای اثرات مضر این تشعشع را بر مادر باردار مشخص نکرده است، در واقع انرژی امواج مایکروویو کمتر از انرژی ساطع شده توسط رادیوگرافی اشعه ایکس است.

قابل ذکر می‌باشد که، اکثر متخصصان سلامت معتقدند که بهتر است در این زمینه اقدامات احتیاطی انجام شود، به همین دلیل نباید از ماکروفری که به دچار مشکل است از آن استفاده نشود.

توصیه می‌شود از دستگاه‌های ماکروفر قدیمی و فرسوده استفاده نشود، برخی از آنان که به خوبی دربش بسته نمی‌شوند استعمال نشود.

دستگاه ماکروفری که خراب است و معیوب شدن نه تنها برای افراد می‌تواند خطر ساز باشد بلکه سلامتی افراد را هم در رأس خطر قرار می‌دهد، اگر در مورد سالم بودن دستگاه ماکروفر خود شک دارید، در اسرع وقت آن را برای بررسی نزد متخصص تعمیرات ماکروفر ببرید.

چرا باید دستگاه ماکروفر را در خانه امتحان کنید؟

بهتر است بدانید اگر در خانه از دستگاه ماکروفر استفاده می‌کنید بهتر است که این دستگاه را از نظر سلامتی تست کنید و اطمینان خاطر حاصل کنید که در صحت کامل است ونمی تواند مشکلی را بیافریند، دستگاهی که در خانه دارید ایمن است یا خیر؟

می‌توانید یک آزمایش انجام دهید. فقط دست خود را کنار در بگذارید تا مشاهده کنید آیا نشتی در هوا وجود دارد یا خیر؟

البته یک راه کار دیگر هم وجوددارد که می‌توانید یک تکه کاغذ را به صورت عمودی قرار دهید، در صورتی که شاهد تکان دادن یا افتادن این کاغذ بودید می‌توانید متوجه بشوید که این دستگاه نشتی دارد و نیاز به تعمیر دارد.

آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است
آیا اشعه ماکروفر در بارداری مضر است

چند توصیهٔ مهم برای استفاده از دستگاه ماکروفر برای افراد باردار

افراد باردار بهتر است برای اینکه خطر کمتری آن را تهدید کند به این موارد توجه داشته باشد:

مطمئن شوید که دستگاه ماکروفر سالم است و تشعشع آن به بیرون نشت نمی‌کند، پیشنهاد می‌شود که ظرف غذا را در دستگاه ماکروفر قرار دهید، دما را تنظیم کنید و تا زمان آماده شدن غذا از ماکروفر دور بمانید، این شما را از تششعات مغناطیسی محافظت می‌کند.

در صورتی که ماکروفر تازه خریدید، از کارشناسان دکتر آچار تقاضای نصب و راه اندازی و نحوه کار با دستگاه را به شما آموزش دهد، حتی اگر مدت زیادی است که از ماکروفر استفاده می‌کنید.

توصیه شده قبل از استفاده از دستگاه جدید، کل دفترچه راهنما را باز دید کنید تا با کارایی دستگاه آشنا شوید، اگر از دستگاه ماکروفر به طور غیر متعارف استفاده بشود احساس خطر بیشتر است. اگر برای مدت طولانی از ماکروفر خود استفاده می‌کنید.

دیگر دستگاه شما عمر خود را کرده است تاکید می‌شود که دستگاه ماکروفر جدید را جایگزین کنید، زیرا در مدل‌های قدیمی احتمال نشت تشعشع می‌تواند زیادتر باشد.

 در زمان خریداری ماکروفر توجه داشته باشید که از استانداردها و گواهینامه‌های رسمی برخوردار باشد، تاکید شده اگر قصد گرم کردن مواد غذایی را دارید باید از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده بشود و استفاده از ظرف پلاستیکی اجتناب کنید، از نفوذ مواد پلاستیکی به داخل مواد غذایی پیشگیری کنید.

 همیشه هنگام گذاشتن یا بیرون آوردن غذا از داخل دستگاه از دستکش استفاده کنید، در مواقعی که می‌خواهید غذا را از دستگاه خارج کنید، فاصله را رعایت کنید و از سوختگی ناشی از بخار جلوگیری کنید.

افراد بار دار از داغ شدن بیش از حد غذا در داخل ماکروفر اجتناب کنند،  و اجازه دهید که غذا خنک بشود و بعد مورد استفاده قرار بگیرد و در صورتی که شما به درستی از این دستگاه استفاده بکنید خطری نمی تواند شما را تهدید بکند.

کلام نهایی

 به هر حال احتمال دارد که در حین استفاده کردن از دستگاه ماکروفر خود با مشکلاتی روبرو بشوید و نیاز به تعمیرات داشته باشد که بهتر است با کارشناسان دکتر آچار همراه باشید تا در اولین فرصت در محل حضور پیدا کرده و خدمات خود را با بهترین کیفیت برای شما ارائه بدهند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. وحید جنتی 8 ماه قبل

  سرویس کولر گازی مارو آقای فتحعلی انجام دادن، بسیار ماهر و مودب بودن ایشون خواستم از اینجا تشکر کنم ازشون

  1. دکتر آچار 8 ماه قبل

   ممنون بابت نظر شما جناب جنتی بزرگوار

 2. جواد گلپایگانی 8 ماه قبل

  چرا آب پکیج مدام سرد و گرم میشه؟

 3. آذر اسمعیلی 4 هفته قبل

  به این میشه گفت مقاله درست و حسابی ممنون خیلی مفید بود

  1. دکتر آچار 4 هفته قبل

   عرض ادب و احترام تشکر از توجه و نظر مثبت تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید