راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر


ماکروفر یک دستگاه بسیار پیشرفته ی امروزی است که با آن افراد یک آشپزی سریع و راحت دارند و در کوتاه و کمترین زمان ممکن می تواند عمل پخت و پز را اجرا بکنند. در مقاله راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر شما را با نحوه کار این قسمت آشنا می کنیم.

این دستگاه هم قابلیت هایی دارد که بهتر است افراد باید با هر یک از این موارد آشنایی داشته باشند تا راحت تر از این دستگاه بتوانند استفاده بکنند.

مرغ هایی که در داخل ماکروفر گریل شده و یا با جوجه گردن آن درست شده بسیار طعم و مزه ی خوشمزه ایی دارد.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

ماکروفر چگونه کار می کند؟

ماکروفر یکی از وسایلی است که دارای ایمنی کافی است، در زمانی که درب دستگاه باز می شود به طور خودکار امواج را متوقف کرده و انرژی را وارد غذا کرده و همه ی آن تبدیل به حرارت خواهد کرد و در زمانی که شما از آن مصرف میکنید هیچ گونه ضرری به شما نخواهید رسید.

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر
راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

امواج موجود در ماکروفر مانند امواج رادیویی است که این امواج در محیط اطراف پراکنده است.

فرهای ماکروفر دارای لامپ مگنترون که برای استفاده ی انرژی در ماکرو طراحی شده است، این امواج از طریق شکاف های داخل فر به قسمت پخت وارد شده که این امواج از ظرف فلزی عبور نکرده و فقط از ظروف شیشه ایی و سرامیکی رد خواهد شد.

دستگاه ماکروفر به ظرف غذا حرارتی را وارد نخواهد کرد و گرمای ظرف به خاطر حرارت تولید شده از غذا می باشد.

آشنایی و راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

قطعه ی جوجه گردان در هر قسمتی که قرار داشته باشد دارای یک المنت حرارتی است که به وسیله ی برق و یا گاز بسیار داغ می شود.

پخت مواد غذایی با فاصله ی چند اینچی با این گرما مثل عمل گریل صورت می گیرد و فقط تفاوت در این است که حرارت به جای اینکه در قسمت زیرین مواد غذایی باشد در قسمت بالایی است.

با استفاده کردن از جوجه گردان شما در زمان کوتاهی می توانید غذای خوشمزه ایی را درست کنید و با دود هم هوا را آلوده نخواهید کرد.

طریقه ی استفاده از جوجه گردان

جوجه گردان معمولاً برای پخت مواد غذایی از ابتدای عمل پخت تا انتهای کار می باشد ولی برای انجام عمل طلایی شدن روی مواد غذایی باید از گریل استفاده بشود.

برای انجام امر استفاده از جوجه گردان مواد غذایی که تکه های صاف دارد بهتر است مثل: فیله ی ماهی و یا مرغ و در صورتی که این تکه ها بسیار ضخیم باشد مدت زمان بیشتری را برای پخت بهتر نیاز دارد.

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفراگر آن را از قسمت حرارت دور کنید دیگر برشته شدن غذا را از دست خواهید داد.

در برخی از جوجه گردان ها مجهز به درجه ی تنظیم حرارت برای زیاد و کم کردن می باشد، بهتر است که همیشه از حرارت زیاد استفاده بکنید و باید قبل از شرئع به کار برای مدت زمان پنج دقیقه جلوتر از شروع کار اجازه بدهید گرم بشود.

نحوه ی کباب کردن گوشت با جوجه گردان

گریل هم مانند جوجه گردان ها خیلی سریع و در دماهای بالا مواد غذایی را می پزد، به این معنی که برای استیک متوسط ​​کباب با قطعات ضخامت 1 تا 2 سانتی متر ابتدا استیک را در درجه ی دمای اتاق قرار بدهید تا به دمای اتاق برسد.

سپس آن را با روغن یا کره خیس کنید و آن را چاشنی بزنید و بعد از این مرحله ماکروفر را به مدت 1 تا 2 دقیقه گرم کنید، سپس کباب را داخل جوجه گردان ماکروفر قرار داده سپس بچرخانید.

به عقب برگردید و برای پخت ادامه دهید تا به دمای مورد نظر اندازه گیری شده توسط تست لمسی برسد،  گزینه ی استیک را انتخاب کنید، یک بار آن را فشار دهید تا عملیات طبخ صورت بگیرد اگر به نظر می رسد نرم است، یک دقیقه دیگر پخت و پز را ادامه دهید، تا کباب مورد نظرتان را به دست آورید.

به یاد داشته باشید که قبل از سرو  آن استراحت دهید همچنین از جوجه گردان ها برای پخت ظریف به عنوان گوشت دنده استفاده کنید تا یک پوشش ترد برای لایه ی روی آن بدست آورید.

در مواقعی که قرار است گوشت کامل بپزید، استفاده از جوجه گردان خیلی مناسب نیست و توصیه نمی شود،مانند همبرگر، زیرا وقتی قسمت داخلی پخت خشک شود، ولی  قسمت بیرونی سوخته است.

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر
راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

راهنمای پخت جوجه با جوجه گردان ماکروفر

با استفاده از ماکروفرها و دیگر وسایل پخت برقی می توان در کوتاه ترین زمان پخت انواع غذاها و جوجه های رژیمی را انجام داد.

اغراق نیست که بگوییم یکی از دلایلی که افراد خواهان خرید ماکروفر هستند، این است که بتوانند در آن جوجه را به خوبی بپزند و از طعم لذیذ آن لذت ببرند، در ادامه به طرز تهیه جوجه در ماکروفر خواهیم پرداخت:

مرینت کردن و مزه دار کردن جوجه با استفاده از پیاز حلقه ای، آب لیمو، پاپریکا و یا پودر فلفل سیاه و استفاده از روغن مایع، سس مایونز و زعفران برای طعم بهتر و بخشیدن بافتی لطیف به مرغ و سپس قرار دادن آن در یخچال به مدت یک ساعت.

سپس جوجه ها را با سیخ جوجه گردان ماکروفر به سیخ بکشید، البته در صورت تمایل می توانید از سیخ چوبی بهره ببرید اما باید مراقب زیر و رو کردن جوجه ها باشید، با استفاده از سیخ جوجه گردان، پختی یک دست و سریع را خواهید داشت که این موضوع در سرخ شدن و زیبایی آن ها موثر خواهد بود.

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر
راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

مدت زمان پخت جوجه با سیخ گردان ماکروفر

این غذای خوش طعم را می توانید با قرار دادن جوجه در دمای 120 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه در ماکروفر تهیه کنید، بهتر است از دکمه کانوکشن ماکروفر نیز استفاده کنید تا پختی هماهنگ و یکدست و سریع بر تمام قسمت های جوجه اعمال شود.

در انتهای پخت هم در صورت تمایل می توانید از دکمه گریل استفاده کنید تا رویه جوجه ها سرخ شود، برای این کار، در سانس آخر، جوجه را از ماکروفر خارج کرده و به روی آن کره آب شده قرار دهید و در ماکروفر آن را گریل کنید.

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر برای غذاهای دریایی

ماهی و غذاهای دریایی با سرعت بالا پخته شده، و این باعث می شود که از آنها برای استفاده از جوجه گردان انتخاب خوبی باشد، ماهی های چربی مانند ماهی سالمون برای انجام طبخ با جوجه گردان بسیارخوب است زیرا چربی اضافی و بیش از حد آن از خشک شدن این کباب جلوگیری می کند.

ماهی را با روغن و ادویه مخلوط کنید، سپس آن را به مدت 1 تا 2 دقیقه اجازه بدهید تا مزه دار بشود، اگر تکه های شما دارای ضخامت زیادتری است برای مدت زمان 4 تا 6 دقیقه نیاز است که عمل طبخ صورت بگیرد.

ماهی فیله نیز همینطور است، برای قطعات نازک تر یا برش ها، آنها را در آرد تند بمالید، سپس قبل از کباب کردن در روغن بریزید.

از طرف دیگر، می توانید با یک برس روی ماهی چربی بزنید و بعد آن را با آرد ذرت پوشانده، به دلیل گرمای زیاد در برابر خشک شدن ماهی ما را محافظت می کند.

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر
راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

طرز استفاده از جوجه گردان برای سبزیجات

هر کدام از نوع سبزیجات که قابل کباب کردن باشد می توان از جوجه گردان برای کباب و طبخ آن استفاده کرد مانند: مارچوبه، پیاز، کدو سبز، فلفل، گوجه فرنگی، قارچ و بادمجان بسیار متناسب است.

برای انجام این کار باید در ابتدای کار سبزیجات مورد نظر  را نازک برش دهید، با روغن زیتون آغشته کنید مقداری نمک به روی آن ها بپاشید.

مدت طبخ این سبزیجات به مدت  چهار تا پنج دقیقه  لازم است، سرکه بالزامیک را هنگام سرو کردن این مواد  می توانید بر روی آنها بریزید.

اگر می خواهید غذای مورد نظر خود را به خوبی تزیین کنید و ظاهر خوبی داشته باشد بهتر است که گوجه فرنگی را با پنیر مخصوص کباب کنید، خیلی خوشمزه است.

وقتی صحبت از میوه ها می شود، می توانید میوه هایی را برای برشته کردن انتخاب کنید مانند میوه ی انبه، آناناس، هلو، آلو و حتی موز.

برای انجام و اجرای این کار باید میوه ها را برش زده ، و بعد از جوجه گردان استفاده کرد که با استفاده از این وسیله که راه کار بسیار متناسب و عالی برای این کار است.

خراب شدن قسمت جوجه گردان دستگاه ماکروفر

هر زمان که احساس کرده اید که جوجه گردان دچار مشکلاتی شده است در مرحله ی ابتدایی باید بدون سیخ های مختص آن جوجه گردان را امتحان کنید و مشاهده کنید که آیا چرخشی وجود دارد یا خیر؟

اگر مشاهده کردید که چرخشی در این قسمت وجود ندارد احتمال دارد که موتور چرخنده ی آن ایراد پیدا کرده باشد و موتور جوجه گردان به احتمال زیاد خراب شده است ولی گاهی در برخی از موارد ممکن است مشکلی دیگری هم باشد مانند ایراد در قسمت برق رسانی دستگاه باشد.

هر موقع که با معیوب شدن این قسمت روبرو شدید بهتر است با تکنسین های مجرب تعمیرات ماکروفر دکتر آچار ارتباط برقرار کرده و با اطلاع رسانی به آن ها منتظر حضورشان در محل باشید تا اقدامات لازم را در جهت برطرف کردن این ایراد انجام بدهند.

راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر
راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

راهنمای استفاده از ماکروفر

از مهم ترین موارد که در جهت استفاده از دستگاه ماکروفر باید بدان توجه داشت نکاتی است که در قسمت ذیل مطرح می شود:

 • باید دستگاه ماکروفر را دور از یخچال، بخاری، اجاق گاز قرار دهید.
 • دستگاه ماکروفر را باید به طور مستقیم به برق شهری متصل کرد و از سه راهی استفاده نشود.
 • برخی از کودکان دوست دارند که با این دستگاه بازی کنند که بسیار خطرناک است و در زمان کار کردن و استفاده از این دستگاه باید قفل کودک را فعال کرد.
 • هر زمان که دودی از دستگاه ماکروفر خود مشاهده کردید بهتر است که دستگاه را خاموش کرده و از برق بیرون آورده و با نمایندگی تماس بگیرید.
 • هر زمان که درب دستگاه با ایراد مواجه شد بهتر است که دیگر از دستگاه ماکروفر استفاده نکنید. از قطعه ی و قسمت جوجه گردان بدون وجود غذا استفاده نکنید.
 • جوجه گردان را با سیم ظرفشویی شستشو نکنید.
 • هرگز تخم مرغ را در ماکروفر گرم نکنید.
 • برای قرار دادن سیب زمینی در داخل ماکروفر بهتر است که پوست آن را بگیرید.
 • برای بهتر انجام شدن پخت مواد غذایی باید آن را به قطعات کوچک تر تقسیم کرد.
راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر
راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر

نتیجه گیری

در اینجا روش استفاده از جوجه گردان در ماکروفر و فر را بررسی نموده تا اطلاعات لازم را در زمان استفاده کردن از آن داشته باشید و با مشکلات روبرو نشوید.

گاهی ممکن است که این قسمت از ماکرو و یا برخی دیگر از عملکرد هایش با اختلال روبرو بشود و مشکلاتی در آن نمایان گردد که برای رفع این معایب پیش آمده بهتر است با کارشناسان دکتر آچار ارتباط برقرار کنید و از خدمات این کادر مجرب بهره ی کافی ببرید.

امیدواریم که مقاله راهنمای طرز استفاده از جوجه گردان ماکروفر برایتان مفید بوده باشد و بتوانید به راحتی از جوجه گردان استفاده کنید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 6
 1. بهمن خلیلی 1 سال قبل

  واقعا گارانتی 1 ساله میدید تو ایران گارانتی 1 ساله میدونی یعنی چی من تو شک هستم

 2. مسلم قربانی 1 سال قبل

  تعمیرات را به خوبی انجام دادند و کارشون عالی بود دم تکنسین عزیز گرم

 3. علی اصغر انصاری 1 سال قبل

  مطلب به درد بخوری بود

 4. موسی علیزاده 1 سال قبل

  برد الکترونیکی دستگاه مشکل پیدا کرد نمیدونم تعمیر میشه یا نه

 5. عهدیه رجایی 11 ماه قبل

  جوجه گردان ماکروفرم خوب کار نمیکنه یه قسمت از غذا میسوزه یه جاییش خام میمونه مشکلش چیه؟

  1. تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار 11 ماه قبل

   عرض ادب و احترام، احتمالا موتور گردان ماکروفرتان خراب شده که باید توسط تکنسین بررسی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید