چرا تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی مهم است؟

دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی

دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی


چرا تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی مهم است؟

دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی و تعمیرات لباسشویی و ظرفشویی

دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی

توجه داشته باشید که بهتر است عمل جرم گیری و رسوب زدایی را برای دستگاه ماشین ظرفشویی خود اجرا کنید تا شاهد عملکرد بهتری از این دستگاه باشید.

اگر شما مصرف کنندگان عزیز هر ساله توسط افراد متخصص تعمیرات ماشین ظرفشویی انجام بدهید و قطعات پمپ و موتور و آبپاش و بازوهایی را بررسی کند و به طور کامل رسوب زدایی بشود بهتر است.

زیرا در هر منطقه، آبها دارای سختی می باشند و با گذشت زمان این قطعات رسوب گرفته و باید جرم گیری بشود که این کار به دلیل تخصصی بودن باید توسط افراد ماهر صورت بگیرد.

ولی اگر بخواهید جرم گیری معمولی را انجام بدهید از عهده ی خودتان بر می آید.

اگر قرار است که خودتان عمل جرم گیری را انجام بدهید می توانید هر 3 ماه یکبار با یک پیمانه ی کوچک جوش شیرین که در داخل دستگاه قرار داده.

به همراه یک دوم لیوان سرکه ی سفید که در یک ظرف ریخته و در طبقه ی بالای ماشین ظرفشویی بگذارید.

دستگاه را با تنظیمات برنامه ی آن بر روی بالاترین تایم و درجه حرارت مناسب قرار دهید تا عمل شستشو بدون وجود ظروف صورت بگیرد.

همه ذرات باقی مانده و چربی های  باقی مانده ی ظروف در داخل ماشین ظرفشویی را پاک کند و با انجام این عملیات در هر 3 ماه تا حدی می توان دستگاه ماشین ظرفشویی خود را تمیز کرد.

دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی

دلیل تمیز کردن ماشین لباسشویی

این دستگاه هم مانند دیگر وسایل نیازمند تمیزی و دقت در نگهداری آن می باشد، بیشتر افراد تصور میکنند که دلیلی برای تمیز کردن این دستگاه وجود ندارد.

در صورتی که برعکس با تمیز کردن ماشین لباسشویی خود می توانید در تمیز کردن لباسها هم سهیم باشید و دستگاه لباسشویی شما هرگز بوی نامطبوع نگیرد.

ماشین لباسشویی خود را هم می توانید با استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین به طور کامل ضد عفونی و تمیز کنید.

با ریختن پودر جوش شیرین در داخل جا پودری و ریختن سرکه از قسمتی که لباسها را در داخل ماشین قرار می دهید.

بعد از انجام این کار دستگاه را با برنامه ی شستشوی نرمال با آب گرم تنظیم نموده و دستگاه را روشن کنید و با انجام این کار رسوبات و هر نوع قارچی که در داخل دستگاه قرار دارد از بین می رود.

برای تمیز کردن لاستیک دور درب دستگاه ماشین لباسشویی خود می توانید با دست لاستیک را کنار بزنید و با یک دستمال نم دار و مرطوب که آغشته با محلول رقیق سرکه و آب گرم می باشد به آرامی تمیز کنید.

بعد با یک دستمال دیگر آن را خشک کنید و درب دستگاه را برای مدت زمان کوتاهی باز بگذارید تا کاملاً خشک بشود.

برای تمیز کردن محفظه ی جا پودری دستگاه ماشین لباسشویی بهتر است این قطعه را از جایگاه اصلیش خارج کرد و با یک اسکاج و یا یک برس تمیز کرد و بعد از خشک شدن در جای خود قرار دهید.

دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی

از کارهای مهم دیگر تمیز کردن فیلتر دستگاه ماشین لباسشویی می باشد، این یکی از قسمتهایی است که می تواند بسیار کثیف شده باشد.

به دلیل وجود پرز، مو، وسایل که در داخل لباسها جا مانده و اشیاء خارجی و… در این قسمت باقی بماند، توجه کنید که هر ماه عمل تمیزکردن فیلتر دستگاه ماشین لباسشویی خود را انجام بدهید.

بهتر است برای جلوگیری از تجمع جرم و رسوب در دستگاه ماشین لباسشویی خود درب دستگاه را بعد از شستشو برای چند ساعت باز بگذارید تا دستگاه کاملاً خشک بشود.

با خشک کردن ماشین لباسشویی از تجمع قارچ ها جلوگیری می کنید و اجازه ی تولید بوی نامطبوع را نمی دهید، بعد از پایان یافتن عمل شستشو بهتر است که لباسها را زود از دستگاه خارج کنید ودر آن باقی نماند.

برای انجام عمل جرمگیری می توانید از قرص های مخصوص جرم گیری لباسشویی استفاده کنید.

با قرار دادن این مواد جرمگیر و تنطیم دستگاه با دمای بالای 55 درجه و بدون قرار دادن لباس در داخل دستگاه آن را روشن کنید و هر 3 ماه یکبار این عملیات را انجام بدهید.

امیدوارم این مقاله دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی برای شما عزیزان مفید بوده باشه و توانسته باشیم برخی از سوالاتی که ذهن شما مخاطب عزیز را درگیر کرده بود را پاسخ داده باشیم.

و شما بتوانید با این مقاله دلیل تمیز کردن ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی عمر دستگاههای خود را طولانی تر کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *