چگونه یخچال را جا به جا کنیم

چگونه یخچال را جا به جا کنیم


چگونه باید در زمان اسباب کشی یخچال خود را بسته بندی کنیم؟ و چگونه یخچال را جا به جا کنیم؟ این یکی از سوال هایی است که به طور عموم در هنگام اسباب کشی برای شما مطرح می گردد همان زمانی که فکر می کنیم کار به پایان رسیده است.

با معضل بزرگی روبرو می شوید و نمی دانیم چگونه با موضوع جابجایی یخچال کنار بیایید به هر حال باز اگر در هنگام جا به جایی یخچال با اختلالی در عملکرد این دستگاه روبرو شدید می توانید با کارشناسان دکتر آچار مشورت نمایید تا حلال مشکل به وجود آمده باشند.

سعی داریم در این متن به نحوه جابجایی یخچال در اسباب کشی بپردازیم و می خواهیم رازهای حمل آسان یخچال را به شما مطرح کنیم به هر حال اگر سعی دارید یخچال خود را با یک حمل و نقل مناسبی انتقال دهید بهتر است اطلاعات خود را بهتر است اطلاعات خود را بالا ببرید.

چگونه یخچال را جا به جا کنیم
چگونه یخچال را جا به جا کنیم

چگونه یخچال را جا به جا کنیم ؟

در هنگام انتقال دادن یخچال سوالات متعددی در ذهن شما به وجود خواهد آمد. برای این که یخچال را به درستی انتقال بدهید و به آن صدماتی را وارد نکنید بهتر است طی یک برنامه ریزی دقیق این کار را انجام دهید تا با مشکل مواجه نشوید:

مرحلهٔ اول آماده سازی است گام اول این که باید یخچال را از تمام مواد غذایی خالی کنید بهتر است غذا را در جای خنک قرار دهید تا قبل از جابجایی فاسد نشود یا کل آن خورده شود برای تمیز کردن همه سطح ها را با محلول جوش شیرین و آب گرم تمیز کنید و فریزر را یخ زدایی کنید.

بعد از اینکه دستگاه را تخلیه و برفک ها را تمیز کردید زمان آن رسیده که آن را از برق جدا کنید. سیم برق را جمع کنید و به پشت یخچال وصل کنید.

 البته برای پیشگیری از بوی بد در یخچال را باز بگذارید. مورد بعدی وارد مرحله انتقال می شوید در صورتی که یخچال را خودتان جابجا کنید، حداقل به یک نفر اضافی و تجهیزات مخصوص حمل و نقل نیاز دارید دقت کنید که یخچال خیلی سنگین است پس باید از افراد حرفه ای برای انتقال در خواست کمک شود.

درب یخچال را با چسب یا طناب ببندید، در ضمن باید دستگاه را در نایلون حباب دار یا پتو بپیچید تا از ضربه زدن در حین نقل و انتقال پیشگیری بشود طبق بیانات قبل می دانید که، یخچال باید به صورت عمودی باشد بهرحال همیشه این امکان پذیر نیست.

مورد بعدی حمل و نقل و نصب این دستگاه می باشد در زمانی که یخچال شما منتقل شد و صحیح و سلامت در جایگاه خود قرار گرفت.

قبل از روشن کردن آن باید مدتی استراحت کند توجه کنید در مواقعی که یخچال خود را به صورت عمودی انتقال داده اید می توانید بی درنگ آن را وصل کنید اما توصیه می شود بین 2 تا 3 ساعت استراحت دهید تاکید می شود که بعد از 2 تا 3 ساعت می توانید یخچال خود را روشن کنید.

مطمئن شوید که عملکرد قطعه ترموستات به طرز صحیحی تنظیم شده است، ولیکن برای پر کردن یخچال عجله نکنید فرصت دهید یخچال شما کمی خنک شود و دمای آن را به حد ایمن برسانید این روند تا 12 ساعت طول بکشد.

بهتر است چند ساعت بعد از جابجایی یخچال باید به برق وصل شود؟

در صورتی که دستگاه یخچال شما به حالت عمودی حرکت می کند، توجه داشته باشید فوراً یخچال خود را به برق بزنید، ولیکن تایم مناسب برای وصل کردن یخچال بین 2 تا 3 ساعت پس از جابجایی است.

به خاطر وجود ایمنی بیشتر، بهتر است این زمان را در نظر بگیرید.

 در صورتی که یخچال فریزر شما به کف خوابیده و منتقل شده است (که نباید باشد)، باید تا زمانی که به صورت افقی قرار گرفته است صبر کنید.

به عنوان مثال، در صورتی که یخچال شما به مدت 30 دقیقه در حالت پهلو قرار گرفته است، بعد از بازگشت به حالت عمودی باید 30 دقیقه تحمل فرمایید واگر یک روز افقی بوده است، باید 24 ساعت صبر کنید.

به چه علتی نباید یخچال در حالت پهلو قرار بگیرد؟

شما می دانید به چه علتی نباید یخچال به پهلو قرار گرفته بشود؟ به هیچ وجه نباید دستگاه یخچال را به پهلو حرکت دهید؛ زیرا با این کار فعالیت های درونی آن را از بین می برید و عملکرد آن را مختل می کنید.

مواقعی که یخچال در حالت پهلو قرار می گیرد، روغنی که در کمپرسور دستگاه وجود دارد از لوله کمپرسور به لوله های خنک کننده جریان می یابد.

 بعد از انتقال دادن یخچال به سمت آن، باید در همان مدت زمانی که بوده، در حالت عمودی گذاشته بشود.

 این به این دلیل است که هر روغنی که به لوله های خنک کننده سرازیر شده باشد، مقدار زمان لازم برای برگشتن به کمپرسور داشته باشد.

در مواقعی که دستگاه به مدت دو ساعت به حالت پهلو گذاشته شده است، قبل از وصل کردنش به پریز برق وصل کنید، باید حداقل دو ساعت در حالت ایستاده باشد.

 در زمانی که تنها راه فقط حمل یخچال به پهلو می باشد، تلاش کنید که آن را در سمت مخالف محل خروج لوله های کمپرسور قرار دهید.

 توجه کنید در صورتی که جایگاه لوله های کمپرسور از سمت راست دستگاه می باشد، یخچال را در سمت راست قرار دهید.

 به یاد داشته باشید که ازقرار دادن یخچال خود در حالت پهلو اجتناب کنید ولیکن در صورتی که مجبور باشید، شانس بیشتری برای ایمن نگه داشتن یخچال خود از این طریق خواهید داشت.

چگونه یخچال را جا به جا کنیم
چگونه یخچال را جا به جا کنیم

دلیل روشن نشدن یخچال بعد از انتقال دادن به محل چیست؟

بیشتر افراد با این مشکل مواجه می شوند که وقتی یخچال خود را به مکانی جدید منتقل می کنند، یخچال آنها با مشکل روشن نشدن مواجه می شود در اینجا دلیل بروز این اتفاق را بیان می کنیم:

 بارزترین علت اصلی روشن نشدن یخچال تازه انتقال داده شده نداشتن انطباق با محیط جدید از نظر منبع تغذیه است. مورد دیگر تراز نبودن یخچال است که امکان دارد باعث روشن نشدن یخچال شما شود.

مورد دیگر از دلایل روشن نشدن یخچال می تواند به خاطر این باشد که سیم اتصال یخچال شما در حین جابجایی از جای خود بیرون آمده باشد.

 مورد بعدی امکان دارد ترموستات یخچال شما معیوب باشد.

دلایل ایجاد سر و صدای یخچال بعد از نقل و انتقال دادن یخچال چیست؟

گاهی اوقات احتمال دارد یخچال شما پس از روشن شدن دوباره صدا ایجاد کند و دلایل ایجاد صدا در یخچال پس از جابجایی از مکانی به مکان دیگر را می توان ذکر کرد: احتمال دارد یخچال شما به طور صحیح در جایگاه خود قرار نگرفته، در این صورت متوجه خواهید شد که در حین کار صدا ایجاد می کند.

مورد بعدی از دلایل ایجاد صدای یخچال پس از حرکت مربوط به حرکت رسوبات داخل لوله گاز یخچال است که در اثر جابجایی اثاثیه از جای خود خارج شده و با جریان گاز آغاز به حرکت نموده و پس از آن صدا ایجاد می کنند.

نتیجه گیری

همان طور که می دانید در این عصر جدید با قیمت های بالای یخچال ها روبرو هستید که بهتر است در امر نگه داری این دستگاه بسیار کوشا باشید تا صدماتی را به آن وارد نکنید.

بهتراست که در هنگام اسباب کشی به فوت و فن انتقال دادن این دستگاه کاملاً وارد باشید تا با مشکلی روبرو نشوید ولی می توانید هر لحظه که با ایرادا ی روبرو شدید با تکنسین های با تجربهٔ دکتر آچار تماس حاصل فرمایید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. کاظم اسماعیلی 2 هفته قبل

  خیلی تشکر میکنم از کادر تخصصی و حرفه ای دکتر آچار

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از شما

  2. دکتر آچار 2 هفته قبل

   ممنون از شما کاربر گرامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید