آموزش تعمیر یخچال فریزر هیمالیا

آموزش تعمیر یخچال فریزر هیمالیا


یکی از برندهای معتبر ایرانی یخچال فریزر، برند هیمالیا است این برند به تولید محصولات با کیفیتی پرداخته و دارای طرح های متنوعی در بازار می باشد.

در صورتی که هر یک از قطعات یخچال هیمالیای شما دچار ایراد و خرابی شود، عملکرد کلی دستگاه دچار اختلال می شود، در مقاله آموزش تعمیر یخچال فریزر هیمالیا با ما همراه باشید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

آموزش تعمیر صدای فن موتور یخچال فریزر هیمالیا

وجود صداهای زیاد قطعه ی فن در دستگاه یخچال فریزر دلایلی متعددی دارد که مواردی چون، فشار بخش گرمایش سیستم بسیار زیاد است، دمای لوله بالاست، صدای فن موتور ضعیف است یا به طور کامل قطع می شود سرمای یخچال کاهش می یابد.

اشکال در قسمت پروانه ی کندانسور است که از محور فن خارج شده است، پروانه ی کندانسور به دلایلی مانند چسبندگی پلاستیک و گیر کردن به بدنه یخچال و… گیر می کند، که فاصله ایمنی کندانسور از دیوار حفظ نشده است.

نحوه رفع مشکل می تواند به این گونه باشد که گیر پروانه را برطرف نمایید و یا پروانه را روی شفت محکم کنید و در آخر اینکه فاصله دستگاه را از دیوار افزایش دهید.

آموزش تعمیر یخچال فریزر هیمالیا
آموزش تعمیر یخچال فریزر هیمالیا

آموزش تعمیرات قطعه ی فن در صورتی که یخچال فریزر در جایگاه متناسب است؟

اگر یخچال بعد از صدا به درستی تراز شده باشد، اما صدا از بین نرود، برطرف نشدن عیب می تواند به خاطر  تجمع یخ در یخساز باشد که آنقدر زیاد است که یخ‌ ساز قادر به جدا کردن آن نیست و باید به صورت دستی یخ را جدا کنید.

برای انجام این کار، این موارد را دنبال کنید:

تمام مواد غذایی که فاسد می شوند را از یخچال فریزر خارج کرده و در محلی با دمای متناسب قرار دهید، پارچه ای برای جذب آب اضافی که سیستم زهکشی یخچال توانایی جمع کردن آن را ندارد در کف یخچال انداخته و حالت خنک کننده یخچال هیمالیا را غیر فعال کنید.

جدا کردن یخچال از برق توصیه نمی شود، اگر بعد از خاموش کردن خنک کننده یخچال صدا همچنان ادامه داشت، یا خنک کننده به درستی فعال نشده است یا صدا ناشی از چیز دیگری است، پس از گذشت زمان لازم برای ذوب یخ، حالت خنک کننده یخچال را خاموش کنید، پنج دقیقه صبر کنید تا سیستم خنک کننده دوباره راه اندازی شود و ببینید آیا صدا بر طرف شده یا خیر.

اگر سر و صدای یخچال ادامه داشت، دوباره خنک کننده را خاموش کنید و زمان بیشتری بگذارید تا یخ ذوب شود، برای اینکه به یخچال آسیب نرسانید می توانید از دستگاه سشوار برای ذوب یخ ها استفاده کنید.

اگر پس از یک روز یا دو روز عدم فعالیت سیستم خنک کننده و یخ زدایی صدا همچنان وجود دارد، لازم است که یخچال توسط سرویسکار متخصص سرویس شود.

وقتی صدا قطع شد یخچال را تراز کنید، با انجام دادن این کار  و تراز کردن یخچال از بروز مجدد این مشکل جلوگیری می کنید.

انجام تعمیرات فن اواپراتور یخچال فریزر هیمالیا

موتور فن اواپراتور که در قسمت فریزر وظیفه پمپاژ هوا را به داخل کویل اواپراتور در زمان کارکرد کمپرسور بر عهده دارد.

اگر صدای یخچال بلند است و در قسمت فریزر شنیده می شود، احتمال دارد که قطعه ی فن اواپراتور مشکل داشته باشد، همچنین ممکن است متوجه شوید که یخچال شما به اندازه گذشته سرد نیست و آب فریزر مدت بیشتری طول می کشد تا یخ بزند.

برای بررسی کردن این مشکل در قسمت فن اواپراتور و موتور آن، یخچال را از برق بکشید و درپوش فن اواپراتور را بردارید.

اگر متوجه شدید یخ یا برفک عامل ایجاد صدا هستند و  اگر پره های فن آسیب دیده یا شل شده اند یا محور موتور به راحتی نمی چرخد، باید تعویض شوند.

می توانید به طور موقت یخچال را روشن کنید، این کار باید توسط افراد واجد شرایط و تعمیر یخچال انجام شود.

آموزش تعمیر یخچال فریزر هیمالیا
آموزش تعمیر یخچال فریزر هیمالیا

چند نکته که احتمال نیاز به تعمیرات را کمتر خواهد کرد؟!

خدمات سالیانه تعمیر یخچال فریزر هیمالیا شما را از انجام تعمیر اضافه ی یخچال فریزر هیمالیا دور خواهد کرد.

فرآیند سرویس یخچال فریزر هیمالیا شامل بررسی لوله کشی و اتصالات موتور، صدا و ارتعاشات موتور، شبکه انتقال گاز خنک کننده یخچال، میزان گاز داخل لوله ها، لاستیک دور درب و اصلاح ایرادات موجود می باشد.

البته می توانید برخی از نکات را خودتان به درستی رعایت کنید، با مطالعه دفترچه راهنمای یخچال هیمالیا نحوه تنظیم مجدد یخچال فریزر هیمالیا، علائم روی نمایشگر یخچال هیمالیا و غیره را یاد بگیرید.

یخچال را در جای صاف و محکم  قرار داده و از تراز بودنش مطمئن باشید، دور از نور مستقیم، گرما، رطوبت و با فاصله مناسب از دیوار در حدود 8 سانتی متر نصب کنید.

برای جلوگیری از خروج سرما به داخل دستگاه، آهن ربای درب یخچال را هر سال تمیز کنید، هر زمان که می خواهید دستگاه را جا به جا کنید، بهتر است که دستگاه را از برق بیرون بیاورید.

هرگز یخچال فریزر را بیش از ظرفیت آن از مواد غذایی پر نکنید، به هیچ عنوان غذای داغ داخل یخچال نگذارید صبر کنید تا دمای غذا به دمای اتاق برسد و خنک تر بشود.

چگونگی انجام دادن عمل ریست دستگاه یخچال فریزر هیمالیا

برای تنظیم مجدد دستگاه یخچال فریزر هیمالیا لازم است که دکمه روشن/خاموش را روی صفحه به مدت زمانی سه ثانیه نگه دارید تا خاموش شود، پس از ده ثانیه انتظار، می توانید با یک بار دیگر این عمل را ری استارت و ریست کنید.

دلیل چشمک زدن درجه ی یخچال فریزر هیمالیا چه می تواند باشد؟

ممکن است که به تازگی دستگاه یخچال فریزر خود را روشن کرده اید و چشمک می زند، می تواند به این معنی باشد که روی دمای مناسب تنظیم نشده است.

این موضوع زمانی که یخچال هیمالیا دوباره روشن می شود نیز می تواند صحت داشته باشد، اگر به دلایل مختلف سعی می کنید یخچال خود را ریست کنید دمای یخچال تا تنظیم دقیق و صحیح دما شروع به چشمک زدن می کند.

تعمیر یخچال فریزر هیمالیا در محل

متخصصین یخچال فریزر هیمالیا در دکتر آچار با داشتن سال ها تجربه و اندوخته ی لازم در جهت برطرف نمودن عیوب این دستگاه  و داشتن تسلط کافی در زمینه ی انجام تعمیرات می توانید با اطلاع رسانی به این گروه و حضور به موقع خود در محل می توانند تمامی مشکلات مرتبط با دستگاه یخچال فریزر هیمالیا را برای تان رفع کنند.

نتیجه گیری

در پایان این گفتگو و بررسی مشکلات پیش آمده برای دستگاه یخچال فریزر هیمالیا می توانید با مشاهده ی هر گونه ایراد به متخصصین دکتر آچار مراجعه نمایید و از تجربیات و شواهدات آن ها استفاده کرده و از خدمات این کادر ماهر بهره ی کافی را ببرید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. نادر یوسفی 1 سال قبل

  یخچال مادر بزرگم خراب شده بود زنگ زدیم تو نیم ساعت تکنسین اومد مشکل رو برطرف کرد رفت، خیلی خوبه که به زمان مشتری احترام میگذارید

  1. حسن 3 ماه قبل

   سلام ما حدود ده سال پیش یک فریزر هیمالیا خریدیم ولی از همون زمان قسمت بالای چراغ چشمک زنش خطای F2 میده و هر یه ساعت یکبار صدایی میده خیلی رو اعصابه نمیدونیم چکارکنیم شب خوابیم صداش درمیاد

 2. محمدجواد بهرامی 11 ماه قبل

  سلام ماشین لباسشویی قدیمی درب از بالا هم تعمیر میکنید؟

 3. مسعود رازقی 3 هفته قبل

  واسه آدمایی که فنی هستن و به کارهای فنی علاقه دارن خیلی خوبه، خودم فن اواپراتور یخچال را تعمیر کردم و کیف کردم، ممنون از شما

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   سلام و عرض ادب، درور بر شما خوشحالیم که رضایت داشتید و تونستید مشکل را برطرف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید