آموزش پخت کیک در ماکروفر

آموزش پخت کیک در ماکروفر


در متن آموزش پخت کیک در ماکروفر به شما نحوه پخت کیک در ماکرو را آموزش داده و دکتر آچار اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که به راحتی بتوانید نحوهٔ پخت کیک را اجرا نمایید.

امروزه در دستگاه های هم چون ماکروفر می توانید برخی از مواد غذایی و انواع کیک ها را بپزید که مدت طبخ را در مدت زمان کمتری به اجرا در می آورد.

آموزش پخت کیک در ماکروفر

برخی از ماکروفرها مجهز به سیستم پخت کانوکشن می باشند، وجود این نوع قابلیت سیستم نسبت به ماکروفرهای معمولی قابلیت های بیشتری برای پخت و پز ارائه می دهد و با انتقال حرارت به غذا سبب می شود که زمان پخت را سریعتر و در واقع به طور کامل با حفظ کردن خواص، تازگی و طراوت آن باشد.

با وجود مجهز بودن کانوکشن ماکروفر می توانید انواع غذاها و کیک ها را با بهترین کیفیت طبخ کنید، قابلیت جابجایی در هنگام پخت کیک می تواند موثر واقع بشود در این که مغز کیک هم به خوبی پخته شود، به دور از این که کناره های کیک خشک یا برشته شده باشد.

آموزش پخت کیک در ماکروفر
آموزش پخت کیک در ماکروفر

روش پخت کیک

ابتدا قبل از قرار دادن کیک در ماکروفر، محفظه داخلی را مانند روش های قبلی گرم کنید، برای چند دقیقه زمان لازم می باشد که داخل دستگاه گرم بشود، سپس یک سه پایه داخل دستگاه قرار داده، این باعث می شود هوا در زیر و روی کیک جریان یابد.

برای پخت کیک در ماکرووفر، روش پخت کانوکشن را انتخاب نموده، دمای مناسب برای پخت کیک را تنظیم کنید و بعد از آن برای مدت زمان 30 دقیقه لازم است که تا کیک شما آماده شود، در پایان می توانید با خلال دندان بررسی کنید که کیک شما پخته شده است.

نحوه پخت سریع کیک در ماکرووفر

 یکی از قابل توجه ترین مزیت های پخت کیک در ماکرووفر نسبت به فر، توزیع یکنواخت حرارت، دمای ثابت و در نتیجه پخت یکنواخت کیک است، عملکرد همرفت با کمک گرفتن از قطعه فن و سوراخ‌های دستگاه، هوای گرم را به طور یکنواخت در محفظه به گردش در آورده و دمای آن را در مدت زمان پخته شدن ثابت نگه می‌دارد.

اگر چه فر معمولی سیستم گردش هوا ندارد و گرما فقط توسط دو شعله پایین و بالای فر ایجاد می شود. اما ماکروفر و دستگاه های سولاردام که دارای جریان حرارتی یکنواخت هستند.

باعث پخت یکنواخت در تمام قسمت های کیک می شود و نیازی به جابجا کردن قالب فربرای پخت قسمت های یکنواخت کیک نمی باشد.

به خاطر داشتن قابلیت این دستگاه ها با تابش از مرکز قادر به گرم شدن می باشد، مرکز کیک به خوبی پف می کند و کیک سریعتر می پزد، در نهایت می توانید یک کیک فوری در ماکرووفر درست کنید که نیاز به زمان زیادی نداشته باشد.

اختلاف بین پخت کیک در فر و ماکروفر

از مواردی که احتمال دارد برای کاربران در زمینه طرز تهیه کیک در ماکروفر به وجود آید، تفاوت پخت کیک در فر و ماکروفر است که از ساختار خاص این دو دستگاه نشات می گیرد، قاعدتاً فرهای برقی و گازی با کمک المنت ها و فر گرمای لازم برای پخت کیک را تولید می کنند و با کمک گرفتن از قطعه ایی به نام فن ویژه این حرارت را به طور مساوی در قسمت های مختلف کیک پخش می کنند.

وجود ساختار این فن در فر کمک می کند تا حرارت به راحتی به تمام قسمت های کیک برسد، از جهت دیگر هم، برای پخت کیک در ماکرووفر یا سولاردام، یک عنصر اشعه دار است که می تواند سبب انعکاس امواج الکترومغناطیسی کوتاه بشود، این اشعه ها باعث ارتعاش مولکول های آب در غذا شده و در نتیجه حرارت مورد نیاز برای پخت کیک در ماکرووفر را فراهم می کند.

آموزش پخت کیک در ماکروفر بدون سیستم کانوکشن

برای آموزش پخت کیک بدون کانوکشن باید به این نکته توجه داشت که باید از فرآیند حرارتی موجود در آن آگاهی دقیق داشته باشید و بدانید چه دمایی را باید تنظیم کنید، در اصل مشخص کردن مدت زمان پخت انواع کیک در ماکروفر به طور حتم به دمای دستگاه بستگی دارد. همانطور که قبلا ذکر شد ماکروفر معمولی قابلیت تنظیم دما را ندارند و فقط می توانند سطح قدرت خود را تنظیم کنند.

مراحل پخت کیک بدون کانوکشن در مرحله اول مایه کیک را آماده کرده و در ماکروفر در ظروف مختص به دستگاه ماکروفر قرار دهید، بعد از قرار دادن ظرف را در دستگاه قرار دهید، سطح توان را روی 100% توان کل تنظیم کنید.

با فشار دادن دکمه آن، ماکرووفرشروع به پختن کیک می کند، برای حدود مدت زمان 8 تا 9 دقیقه طول می کشد تا کیک با بالاترین قدرت ماکرووفر پخته شود.

آموزش پخت کیک در ماکروفر
آموزش پخت کیک در ماکروفر

 چند نکته طلایی برای پخت کیک در ماکروفر

در زمانی که تصمیم می گیرید که کیک را در داخل ماکروفر بپزید بهتر است که به نکاتی توجه داشته باشید که می تواند در طبخ کیک شما بسیار مهم جلوه کند:

تنظیم دما در این زمان بسیار مهم و با اهمیت می باشد، اگر شما دمای خوبی را انتخاب نکنید ممکن است که کیک به درستی پخته بشود.

به زمانی که قرار است کیک پخته بشود توجه داشته باشید زیرا این مدت در طبخ کیک موثر واقع می شود.

انتخاب یک ظرف مناسب برای پخت کیک مهم می باشد، برخی از افراد امکان دارد که از طظزوف مخصوص فر و یا پیرکس و… استفاده بکنند.

قبل از شروع به کار دستگاه را زمان بدهید تا گرم بشود که این امر بسیار مهم تلقی شده است، برای مدت زمان کوتاهی اجازه بدهید که دستگاه به طور کامل گرم بشود.

 برای پخت کیک بهترین حالت پخت ماکروفر را انتخاب نمایید، زیرا در این صورت کیک به خوبی و با کیفیت بالایی درست می شود.

امروزه بیشتر افراد سعی بر این دارند که این دستگاه های امروزی پر کاربرد مانند ماکروفر را جایگزین فرهای قدیم برای پخت کیک بکنند.

نتیجه گیری

شما با توجه با مطالب بالا به راحتی می توانید در مدت زمان مشخصی آغاز به پخت کیک نمایید و در صورتی که دستگاه ماکروفر شما نیازمند تعمیرات و تعویض قطعات معیوب بود می توانید با مشاوران و تکنسین های با تجربه دکتر آچار تماس حاصل نمایید تا تعمیرات ماکروفر را به بهترین نحو و در اسرع زمان برای تان به انجام برسانند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. حسنا ربیعی 1 ماه قبل

  سلام میشه از ظرف فلزی برای پخت کیک در ماکروفر استفاده کرد؟

  1. دکتر آچار 1 ماه قبل

   سلام و عرض ادب خیر توصیه می شود از ظرف فلزی و استیل در ماکروفر استفاده نکنید، می توانید از ظروف سیلیکونی استفاده کنید

 2. بهزاد نوروزی 2 هفته قبل

  من مشتری همیشگی شما هستم آخرین بار امسال ماکروفر مون رو دادم به شما خیلی راضیم از کارتون

  1. دکتر آچار 2 هفته قبل

   خوشحالیم که از خدمات ما راضی بوده اید موفق باشید دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید