آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی

آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی


 دستگاه جاروبرقی یک وسیله ایی است که کارایی بسیار در عصر کنونی دارد که البته باید در حفظ و مراقبت آن کوشا باشید و به نکاتی توجه داشته باشید تا با مشکلاتی در حین استفاده از این دستگاه روبرو نشوید هر زمان که دستگاه جاروبرقی شما با ایرادی مواجه گشت می توانید فقط با یک تماس تکنسین های دکتر آچار را مطلع کنید و درخواست خدمات را برای برطرف نمودن معایب و تعمیر دستگاه جاروبرقی خود داشته باشید. در این مقاله شما را با آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی در منزل آشنا می کنیم.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

آموزش کارایی لوله جاروبرقی

لوله دستگاه جاروبرقی که به اتصال دارد از جنس فلزی است و به دلیل سفتی که دارد می توانید به راحتی جارو را در حالت ایستاده روی زمین حرکت دهید و اجازه نمی دهد که شما بیش از حد خم بشوید.

همچنین ویژگی های لوله های جاروبرقی مختلف با یکدیگر متفاوت است، خلاصه ای از نحوه تمیز کردن شیلنگ جاروبرقی را برای شما شرح می دهیم و در ادامه به صورت مختصر و در عنوان راه کارهای تمیز کردن لوله جاروبرقی را برای شما توضیح داده و مطرح می کنیم:

از کار بردهای لولهٔ دستگاه جاروبرقی می توان بیان کرد که استفاده از شیلنگ جاروبرقی تمیز کردن راحت تر با کمک جاروبرقی در حین تمیز کردن نیازی به خم شدن نیست.

آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی
آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی

دلیل گرفتگی لوله مکش دستگاه جاروبرقی چیست؟

در برخی از موارد احتمال دارد که این قطعه دچار انسداد بشود و راه ورودی آشغال و گرد و غبار در این دستگاه مسدود بشود، وجود پرز، حضور مو، همچنین وجود زباله های بزرگ سبب ایجاد این انسداد در لوله های جاروبرقی می شود.

آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی در منزل

هنگامی که با مسدود شدن لوله جاروبرقی روبرو می شوید باید با توجه با راه کارهایی این انسداد را برطرف نمایید.

نحوه باز کردن شیلنگ جاروبرقی به این گونه می باشد که برای باز کردن شیلنگ جاروبرقی، ابتدا شیلنگ جاروبرقی را با دست به طرف چپ و راست بکشید و شلنگ را از لوله جدا کنید تا بتوانید آن را تمیز کنید.

نحوه تمیز کردن شیلنگ جاروبرقی به این طریق می باشد که اگر گرفتگی لوله وکیوم شدید است، می توانید از سیخ بلند کمک بگیرید تا بتوانید این لوله مسدود شده را باز کنید.

راه کار دیگر این است که شما می توانید برای باز لوله خرطومی دستگاه جاروبرقی تان، شستشو با آب می باشد.

در صورتی که این گرفتگی خیلی بحرانی نباشد و در سطح این اتفاق افتاده باشد می توانید آن را با انگشت خود برطرف نمایید.

همان طور که می دانید گرد و غبار از طریق این لوله های دستگاه وارد کیسهٔ جاروبرقی شده بنابراین سبب کثیف شدن این لوله ها خواهد شد.

جمع آوری سیم، پلاستیک، کاغذ، پرز و مو در بیشتر لحظات می تواند ایجاد مشکل و سبب مسدود شدن مسیر لوله و کاهش مکش دستگاه می شود، با توجه به این موضوع بعد از هر بار جارو کردن لوله ها گرفتگی یا عدم گرفتگی را بررسی کنید، لوله ها را خارج کرده و با فشار هوا یا شستشو به طور کامل پاکیزه کنید.

ضرورت دارد که برای انجام دادن این کارحنماً که لولهٔ جاروبرقی باید به طور کامل از جاروبرقی جدا شده تا به راحتی قابل شستشو باشد.

برای اجرای عملیات شستشوی لولهٔ جاروبرقی بهتر است بعد از جدا کردن این قطعه از دستگاه آن را با مواد شوینده و ضدعفونی که خیلی قوی نباشد در داخل وان حمام از آن استفاده کرد.

در هنگام استفاده از دستگاه جاروبرقی توجه داشته باشید که به آن ضربه ایی وارد نشود و به اطراف برخورد نکند و از صدمه زدن به موتور دستگاه جلوگیری کنید و از بروز مشکلات ممانعت به عمل آورید.

در هنگام استفاده کردن از دستگاه جاروبرقی توصیه شده که در و پنجره ها باز باشد چون که گرد و غبار در هوا پخش خواهد شد.

کارشناسان دکتر آچار همه روزه  به طور شبانه روزی در خدمت شما عزیزان هستند.

آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی
آموزش تمیز کردن لوله جاروبرقی

دلیل تمیز کردن جاروبرقی لازم می باشد؟

جاروبرقی یکی از مهمترین ابزارهای قابل استفاده در خانه و محل کار است که ارتباط مستقیمی با نظافت فضای اطراف ما دارد، تمیز شدن گرد و غبار و سایر زباله ها توسط جاروبرقی به تدریج قسمت های داخلی و خارجی آن را کثیف می کند.

حائز اهمیت نبودن نظافت این وسیله مهم و کاربردی در آخر سبب بروزمشکلاتی نظیر هزینه های زیادی برای تعمیر جاروبرقی را متحمل شوید.

قابل ذکر می باشد که تجمع بیش از حد گرد و غبار در قسمت های داخلی جاروبرقی و انسداد لوله ها و برس ها می تواند موانع بزرگی را به دنبال داشته باشد.

از جمله: کاهش قدرت مکش جاروبرقی، کثیف شدن جاروبرقی، و وجود بوی بد در دستگاه جاروبرقی را به همراه داشته باشد.

بنابراین در نظر داشته باشید که با انجام دادن نظافت به موقع و منظم و دوره ای دستگاه جاروبرقی می توان از صدمه دیدن قطعات داخلی آن جلوگیری کرد و یکی از برجسته ترین راه حل ها برای بالا بردن طول عمر دستگاه می باشد.

هزینه تعمیرات جاروبرقی

هزینه تعمیرات دستگاه جاروبرقی می تواند بستگی به قطعات معیوب و یا تعویض کردن قطعات داشته باشد و هزینه های خدمات ارائه شده به شما هم با خدمات تعمیرات و تعویض محاسبه می گردد و البته منطقه زندگی شما دراین موضوع و بالا رفتن هزینه پرداختی هم می تواند تاثیر گذار باشد.

 برای انجام دادن هر گونه تعمیرات دستگاه جاروبرقی خود از هر مدل و هر برندی می توانید روی کارشناسان دکتر آچار حساب کنید و از آن ها در خواست کمک برای رفع معایب به وجود آمده در دستگاه تان بکنید فقط کافی است با یکی از شماره های تماس آنان ارتباط برقرار کرده تا ناجی شما باشند.

سخن پایانی

 در متن بالا راه کار تمیز کردن و علل مسدود شدن لوله جاروبرقی را مورد بررسی قرار دادیم و به شما پیشنهاد می کنیم اگر خودتان توانستید مشکل به وجود آمده برای دستگاه جاروبرقی خود را رفع نمایید که هیچ وگرنه در غیر این صورت می توانید از تکنسین های دکتر آچار بخواهید تا در اولین فرصت در بازده زمانی کمی در منزل شما حضور پیدا کرده و خدمات با کیفیت خود را ارائه بدهند.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 4
 1. جلال مجد 8 ماه قبل

  شارژ گاز یخچال فریزر بست هم انجام می دید؟

 2. یدالله رستمی 8 ماه قبل

  من مشتری همیشگی شما هستم آخرین بار امسال جاروبرقی مون رو دادم به شما خیلی راضیم از کارتون

 3. رضاطاها 4 هفته قبل

  نونی که در میارید حلال تون باشه، واقعا کامل و خوب بود مقاله تون

  1. دکتر آچار 4 هفته قبل

   سلام و عرض ادب ممنون از توجه و دعای خیرتون، موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید