آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود


گاهی اتفاق می افتد که دستگاه یخچال شما به خوبی کار نمی کند و در عملکردهای دستگاه متوجه اختلالاتی خواهید شد و می تواند یکی از این موارد اختلال در پیدایش ایراد در قطعه ی موتور دستگاه یخچال شما باشد. در مقاله آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود شما را با تعمیرات موتور آشنا می کنیم.

همان طور که می دانید قطعه ی موتور از قطعات مهم و حیاتی دستگاه یخچال می باشد که با نمایان شدن مشکلات در عملکردش تمامی عملکردهای دستگاه یخچال شما را تحت تاثیر قرار می دهد که احتمال دارد شما با صحنه ی سوختن موتور دستگاه روبرو بشوید.

تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار
تماس با شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار

سوختن موتور دستگاه یخچال چه علائمی دارد؟

اگر موتور یخچال شما روشن شد اما فیوز برق شما با مشکل روبرو شده و می پرد، بدانید که کمپرسور دستگاه یخچال شما سوخته است و نیازمند تعمیرات موتور یخچال هستید.

اگر موتور یخچال روشن شود اما بلافاصله متوقف شود، موتور یا قطعه ی رله بار یخچال سوخته است.

البته در برخی از مدل ها ی یخچال ها، قطعه ی خازن نزدیک کمپرسور را باید چک کرد، اگر حس می کنید که کمپرسور همیشه کار می کند و متوقف نشده است، این می تواند یکی از نشانه های فرسودگی موتور باشد.

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود
آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود

 در صورتی که قطعه ی کمپرسور همیشه کار کند و یخچال سرد نباشد به این معنی است که مدار گاز مسدود شده است، ممکن است موتور یخچال در اثر گرم شدن بسوزد.

اگر موتور یخچال شما عمر طولانی دارد احتمالاً قطعه ی  کمپرسور گیر کرده و به همین دلیل صدا می دهد.

بنابراین، اگر موتور یخچال شما صدا های زیادی ایجاد می کند، می تواند نشانه سوختن کمپرسور باشد.

اگر کمپرسور یخچال کار می کند اما وقتی موتور یخچال را لمس می کنید خیلی داغ است یعنی موتور یخچال آتش گرفته است.

برای پیشگیری از بروز این ایراد بهتر است که نسبت به داغ شدن موتور یخچال و یا وجود صداهای ناهنجار و غیر عادی بی تفاوت نبوده  و با بررسی دستگاه از این مورد ممانعت کنید.

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود ؟

به طور معمول قطعه ی موتور دستگاه یخچال یا در اصل همان قطعه ی کمپرسور دستگاه یخچال شما در حدود ده سال دارای عمر مفید می باشد که در اثر گذشت زمان و استفاده از آن ممکن است با تعمیرات و یا تعویض این قطعه روبرو بشوید.

گاهی احتمال دارد که این اختلال در قسمت موتور سوخته به علت معیوب شدن قطعه ی سوپاپ ورودی یخچال باشد.

یک دریچه ورودی در پشت یخچال شما قرار دارد که منبع تغذیه دستگاه یخ ساز یخچال را وصل یا قطع می کند، لوله تغذیه را از شیر ورودی جدا و پس از آن شیر بعدی  که در قسمت زیر قرار دارد را باز کنید.

اگر آب از لوله بیاید، به این معنی است که؛ اینکه منبع تغذیه سالم است و شیر ورودی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد، پس از تعویض سوپاپ، مجدداً نشتی را بررسی کنید که با انجام این کار می توان عیب موتور دستگاه را رفع نمود.

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود
آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود

تراز بودن دستگاه یخچال هم در ایجاد این مشکل نقش دارد که با انجام تنظیمات می توان این ایراد را برطرف نمود.

با کمک گرفتن از دستگاه سشوار می توان قسمت سوراخ تخلیه را حرارت داد تا این قسم را به طور کامل پاک کرد و خروجی ها را باز کرده و اگر آبی تجمع کرده با ابری آن را رفع کرد.

گر چه ضمانتی برای تعمیر موتور سوخته ی یخچال ها وجود ندارد ولی گاهی برخی از افراد تعمیر کار این کار را انجام می دهند که از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه خواهد بود.

گاهی با انجام تعمیرات قطعات می توان عیبش را رفع کرده و دستگاه به کار خود ادامه بدهد و اگر این عملیات اجرایی توسط افراد خبره صورت بگیرد این امکان وجود دارد که موتور دستگاه یخچال بعد از تعمیرات بتواند برای مدت طولانی قابلیت کار کردن را داشته باشد.

ولی در برخی از موارد موتور دستگاه به طور کلی آسیب دیده و قابل تعمیر نمی باشد و به قدری فرسوده است و در اثر صدمات وارده احتمال اینکه دوباره بعد از انجام تعمیرات نتواند به درستی به کارش ادامه بدهد و متخصصین کار بلد این موضوع را به شما بازگو خواهند کرد.

نیاز است که اقدام به تعویض این قطعه توسط متخصصین کرد تا دستگاه بتواند با همان کیفیت روزهای ابتدایی عملکردش را اجرا نماید.

آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود
آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود

چه مواردی در سوختن موتور یخچال شما نقش دارد؟

گاهی  وجود برخی از موارد می تواند در پیدایش مشکل سوختن موتور نقش داشته باشد مانند، خرابی و کثیف بودن کندانسور دستگاه یخچال  که در اصل همان کویل و یا سیم پیچ های پشت یخچال است که می تواند دمای یخچال را دفع کند، که با وجود کثیفی و گرد وغبار معمولاً  باعث گرم شدن این قطعه و در نهایت سوختن آن می شود.

 دستگاه یخچال برای خنک کردن قطعه ی کمپرسور از فن خنک کننده استفاده می کند که این قطعه هم از قطعات بسیار مهم دستگاه می باشد و موظف به این است که دستگاه را از گرم شدن محافظت می کند و در صورت نچرخیدن و انجام ندادن این وظیفه می تواند خسارت به بار بیاورد.

همان طور که می دانید هر قطعه یک طول عمر مفیدی دارد و بسته به شرایط نگه داری و طرز استفاده از دستگاه هم می تواند در ایجاد این مشکل نقش داشته باشد، گاهی بروز این مشکل در اثر فرسوده شدن قطعه ی دستگاه اتفاق می افتد.

البته نوسانات برق هم بی تاثیر نخواهد بود وجود هر گونه تنش و قطعی در برق می تواند در سوختن کمپرسور موثر باشد.

خراب شدن قطعه ی ترموستات و کمبود گاز مبرد در دستگاه و بی توجهی نسبت به آن، معیوب شدن برد و خراب شدن رله کمپرسور می تواند باعث ایجاد این مشکل در دستگاه یخچال باشد.

سخن پایانی

هر گاه که دستگاه یخچال شما با مشکلاتی روبرو بشود و قطعه ی موتور آن معیوب بشود بهتر است که از متخصصین دکتر آچار کمک بگیرید.

این گروه متخصص و ماهر می توانند حلال مشکلات دستگاه یخچال شما باشند و در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم را در جهت رفع ایراد دستگاه یخچال شما انجام بدهند.

امیدواریم که مقاله آیا موتور سوخته یخچال تعمیر می شود شما با تعمیرات موتور آشنا شده باشید و بتوانید عیب یابی موتور یخچال خود را انجام دهید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. احسان کشاورز 1 سال قبل

    سلام خواستم به دوستان بگم که ضمانت این مرکز واقعیه و اصلا فکر نمیکردم که واقعی باشه

  2. مصطفی کریمی 11 ماه قبل

    تعمیر هود در تهران چقدره؟ آیا حتما به تکنسین نیاز داره بر طرف کردن مشکل هود؟

  3. عبدالله زندی 8 ماه قبل

    نصب ماشین لباسشویی در نسیم شهر تهران هم انجام میدن تکنسین ها؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید