تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج


دستگاه های پکیج احتمال دارد که در حین استفاده های مکرر و گذشت زمان با ایرادهای از جمله موارد خرابی قطعه پمپ سیرکولاتور مواجه بشوید که حضور افراد متخصص تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج دکتر آچار در این زمینه الزامی خواهد بود که می توانند به راحتی اختلال در عملکرد این دستگاه را به راحتی برطرف کنند.

این قطعه در دستگاه پکیج از اجزای بسیار مهم محسوب شده که می تواند با خراب شدن و صدمه دیدنش اختلال در عملکرد پکیج تان ایجاد بکند.

ضرورت انجام دادن سرویس های دوره ایی پکیج

پکیج های گرمایشی مانند دیگر سیستم ها از قطعات مختلفی ساخته شده اند که ممکن است به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشند، عوامل مختلف باعث از کار افتادن پکیج ها می شود و این خرابی ها با علائم مختلفی نشان داده می شوند.

به عنوان مثال یکی از مشکلات رایج پکیج ها گرم نشدن آب است، برای تعمیر پمپ گرمایش و پمپ سیرکولاتور باید قطعات پمپ بررسی شود تا مشکل برطرف شود، هر یک از قطعات مختلفی تشکیل شده است و صدمه دیدن هر قطعه باعث اختلال در عملکرد سایر قطعات می شود، قطعات پمپ پکیج عبارت اند از:

 • روتور یا شفت
 • کیسینگ
 • یاتاقان
 • هوزینگ
 • استاتور یا سیم پیچ
 • جعبه تقسیم برق
 • خازن موتور
 • پیچ بازدید
 • توربین پکیج

اگر پمپ سیرکولاتور پکیج را به موقع تعمیر کنید، از پرداخت هزینه های اضافی برای تعمیر سایر قطعات خودداری می شود و به غیر از این موضوع انجام دادن سرویس های دوره ای پکیج ها اهمیت بسیار دارد، چون که معایبی مانند جرم گرفتن لوله و جمع شدن رسوبات در آنها باعث کاهش عملکرد پکیج می شود.

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج با گارانتی
تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج با گارانتی

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

نحوهٔ کار کرد پمپ سیرکولاتور در دستگاه پکیج تان به این گونه می باشد که در تمامی پمپ های گریز از مرکز یک چرخ بالدار به نام پروانه تعبیه شده است که توسط یک موتور در داخل محفظه ای مارپیچی شکل می چرخد.

آب از طریق دهانه مکش پمپ و قسمت میانی پروانه وارد فضای بین پره ها می شود و در صورت کارکرد پمپ، آب همراه با پروانه شروع به چرخش می کند و پس از دریافت انرژی جنبشی از طریق پمپ پروانه، حرکت شروع می شود.

در اثر نیروی گریز از مرکز، به سمت حاشیه بیرونی پروانه شروع می شود و در نهایت از انتهای پروانه خارج می شود.

در این جا قسمت های مختلف و کاربردهای متنوع پمپ سیر کولاتور را برای شما شرح می دهیم:

پمپ سیرکولاتور در سیستم گردش آب پکیج های گرمایشی، برگشت آب گرم، مخازن آب گرم و … کاربرد دارد که در ادامه متن بقیه توضیحات را کامل خواهیم کرد.

پمپ سیرکولاتور برای برگشت آب گرم و استفاده از آن یکی از موارد کاردش می باشد که این پمپ جریان آب را در مدار لوله خروجی، لوله برگشت و مخزن آب گرم راه اندازی می کند تا اتلاف حرارتی آب گرم لوله ها را جبران کند.

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج
تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

به همین دلیل ما همیشه بلافاصله پس از باز کردن شیر آب گرم در دسترس ما خواهد بود و در نتیجه از هدر رفتن آب اجتناب می شود، قطعه پمپ سیرکولاتور برای گرم کردن جریان آب پمپی که برای گردش آب گرم در سیستم آب گرم خانگی و در سیستم گرمایش مرکزی استفاده می شود کاربرد دیگرش می باشد.

که این مورد را پمپ گردش آب گرمایشی نامیده می شود، قطعه پمپ سیرکولاتور آب گرم اگر از مبدل حرارتی یا منبع کویل آب گرم ایستاده برای تامین آب گرم استفاده می شود، لازم است از پمپ آب گرم به طور مجزا برای گردش آب جهت گرمایش استفاده شود.

هر زمان که بوی سوختگی را متوجه می شوید بهتر است که بدانید با سوختن پمپ سیر کولاتور مواجه شده اید که باید اقدام به تعویض این قطعه نمایید تا پکیج تان بتواند دوباره به کار خود ادامه بدهد.

یکی از موارد خراب شدن قطعه پمپ سیر کولاتور می تواند نداشتن کیفیت متناسب این قطعه باشد که استاندارد های لازم را در این زمینه رعایت نکرده است و همین پایین بودن کیفیت می تواند سبب بروز ایرادهای مختلفی در این قطعه بشود و پکیج تان دیگر قادر به انجام عملکردش نخواهد بود.

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج
تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

مورد دیگر خرابی پمپ می تواند روشن نشدن پمپ باشد که دلایل زیادی سبب روشن نشدن این پمپ خواهد شد، عدم روشن نشدن پمپ به خاطر وجود ایراد در قطعه های دیگر یا برد الکترونیکی و عدم قرار گیری درست دودکش و عدم تنظیم فشار گاز دستگاه اتفاق افتاده است.

راهکار متناسب برای حل این معضل می تواند با تنظیم فشار گاز پکیج و نحوه قرار دادن درست دودکش برطرف گردد.

با شنیده شدن صدایی از پمپ می تواند به علت قفل هوا باشد، زیرا پمپ گرمایش در حال کار کرد یک صدای خفیفی دارد که این صدا نشان می دهد که یکی از قطعات به درستی کار نمی کند.

اگر هوا در پمپ جکع بشود دیگر پمپ قادر نخواهد بود که به درستی کار کند که با یک پیچ تخلیه می توان این ایراد را رفع کرد.

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج در محل

هر زمان که شاهد خرابی قطعات دستگاه پکیج تان بودید می توانید با یک تماس کارشناسان دکتر آچار را خبر دار کنید تا در اولین فرصت در محل خدمات خود را در زمینه تعمیرات و نصب و هر گونه مشکلی که برای دستگاه پکیج تان به وجود آمده است را برطرف نمایند.

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج در منزل

برای انجام تعمیرات قطعه پمپ سیرکولاتور دستگاه پکیج تان در هر برندی افراد متخصص دکتر آچار می توانند در منزل برای شما برطرف کنند و پکیج تان را همانند روزهای اول و با همان کیفیت به شما تحویل می دهند.

تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج
تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

هزینه تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج

هزینه ها با توجه به قطعه ایی که آسیب دیده و خراب شده می تواند متفاوت باشد زیرا هر قطعهٔ خراب شده یک قیمت دارد و هزینه تعمیرات هم متفاوت است.

که در این صورت با توجه به قطعات خراب شده و این که قابلیت تعمیر را داشته باشد می تواند فرق کند و هزینه تعمیر و تعویض قطعات جدید که جایگزین می شود با هزینه تعمیر کار مورد محاسبه قرار می گیرد.

کلام آخر

 همان طور که در متن بالا توضیح داده شد که پمپ سیر کولاتور پکیج یک قطعهٔ مهم به شمار می آید هر زمان که با خراب شدنش روبرو می شوید باید فوراً اقدام به رفع نواقص به وجود آمده بکنید تا به قطعات دیگر آسیبی وارد نکند به همین منظور بهتر است از استاد کاران حرفه ایی دکتر آچار طلب کمک بکنید، امیدواریم که مقاله تعمیر پمپ سیرکولاتور پکیج برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. جعفر فاظلی 8 ماه قبل

  خدا قوت و خسته نباشید به شما

 2. مجتبی جلیلی 8 ماه قبل

  نصب ماشین لباسشویی در نسیم شهر تهران هم انجام میدن تکنسین ها؟

 3. بهمن طالقانی 8 ماه قبل

  خواستم تشکر کنم از کار آقای عابد که از تعمیرکاران بی نظیر مجموعه تون هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید