مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود

مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود


به هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید به یک سری از موارد توجه داشته باشید و از کاربرد هر یک از قطعات آن اطلاعات لازم را داشته و بدانید مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود تا در هنگام کار کردن با این دستگاه دچار مشکل نشوید و نیازمند تعمیر لباسشویی نشوید.

یکی از این مواردی که قرار است در این متن صحبت بشود این است که مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود ؟

مواد شوینده علاوه بر این که نقش بسزایی در تمیز کردن لباس دارند، بلکه از ماشین لباسشویی نیز محافظت کرده، استفاده از پاک کننده های بی کیفیت یا ریختن آنها در محل نامناسب می تواند سبب صدمه زدن به ماشین لباسشویی شما بشود.

شایان ذکر می باشد که، اگر مواد شوینده بیش از مقدار مورد نیاز ماشین لباسشویی اضافه شود، احتمال دارد که ماشین لباسشویی شما نتواند به درستی چرخش کند و لباس شما تمیز نباشد یا ممکن است زبر و بدبو باشد.

 با توجه به این موارد بسیار مهم است که بدانید مایع لباسشویی را در کدام قسمت ماشین لباسشویی بریزید؟

مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود
مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود

مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود ؟

ماشین لباسشویی های امروزه با ساختارهای جدید و شیک دارای محفظه های مختلف برای ریختن انواع مواد شوینده و نرم کننده است، به طور معمول ماشین لباسشویی جدید دارای یک محفظه جداگانه برای پودر لباسشویی و مایع، سفید کننده و نرم کننده لباس می باشد.

اگر به ماشین لباسشویی خود نگاه کنید، اولین محفظه، که عموماً سمت چپ محفظه اصلی است و مربوط به دوره های شستشوی تکی می باشد، همیشه ایده خوبی است که پودر یا مایع لباسشویی را در محفظه اصلی قرار دهید که گاهی اوقات با علامت “II” نمایش داده شده که در اکثر دستگاه ها، فضای اصلی جای مایع بزرگترین است.

محفظه میانی که با علامت “*” در برخی مدل ها مشخص شده است، محل افزودن عطر یا نرم کننده پارچه است، در پایان، محفظه سمت راست، که گاهی با علامت “I” مشخص می شود، مختص چرخه های شستشوی طولانی تر و اضافی است.

در زمان ریختن مایع ماشین لباسشویی بهتر است توجه داشته باشید که:

برای داشتن یک شستشوی معمولی قسمت اصلی محفظه مواد شوینده را پر کنید، می تواند برای شستشو کفایت بکند.

حجم لباس ها می تواند به مقدار پودری که باید در ماشین لباسشویی ریخته شود بستگی داشته باشد، البته میزان کثیفی و طول برنامه شستشو هم به این موضوع هم مرتبط خواهد بود، ولیکن عموماً برای ریختن پودر باید تا نصف قسمت محفظه را پر کنید و بهتر است که از این حد بیشتر نباشد.

 هنگامی که لباس ها بسیار کثیف می باشد، بیشتر از مقدار توصیه شده پودر اضافه نکنید، بلکه قسمت شستشو یا آبکشی را پر کنید، این کار می تواند بهتر باشد.

توجه داشته باشد در هیچ شرایطی پودر را داخل ماشین لباسشویی نریزید و فقط داخل محفظه مشخص شده است، قرار بدهید.

 شست و شوی بعضی از پارچه ها و الیاف مانند پرده توری نیاز به پودر کمتری نیاز دارد و در صورت استفاده بیش از حد سبب تولید کف بسیار زیادی خواهید شد.

برخی از ماشین لباسشویی ها دارای سه محفظه و برخی دیگر دارای چهار محفظه برای ریختن مایع لباسشویی یا پودر می باشد، هر یک از این محفظه ها با داشتن علامتی نمایش داده می شود.

هر یک از این محفظه ها برای یک مورد کارایی دارد، یکی برای جا پودری، جا نرم کننده، جا مواد سفید کننده و… می باشد شما با داشتن اطلاعات لازم و دفترچه راهنما می توانید متوجه بشوید که هر یک جایگاه چیست.

جایگاه اولی برای پیش شستشو و دوره مقدماتی می باشد، جایگاه بعدی برای شستشوی اصلی لباس هاست، جایگاه بعدی به ترتیب برای ریختن مواد نرم کننده در ماشین لباسشویی است و جایگاه چهارم که در برخی از ماشین لباسشویی وجود دارد اضافه کردن مایع نرم کننده رنگی است.

به طور معمول جا پودری که جایگاه اصلی پودر ماشین لباسشویی می باشد بزرگترین جایگاه را به نسبت بقیه جاها دارد.

هر چند وقت یک بار نیاز است که محفظه را تمیز کنید، بیرون آوردن این محفظه چندان سخت نمی باشد و با کشیدن این قسمت به سمت جلو و رها کردن قفل این قسمت می توانیدآن را از جایگاه بیرون آورده و بعد از شستشوی کامل دوباره در جایگاه اصلی خود قرار بدهید.

بهتر است بدانید که مایع لباسشویی را باید در کل در داخل جای مایع مخصوص قرار داد و در داخل درام لباسشویی نباشید ریخته بشود، باید در محفظه اصلی باشد تا مواد شوینده به خوبی حل شود.

به این ترتیب پودر یا مایع به طور یکنواخت بین تمام لباس ها پخش می شود، همچنین دانستن محل ریختن مایع لباسشویی باعث افزایش عمر دستگاه می شود.

اگر پودر یا مایع را مستقیماً در درام قرار بدهید، سبب کف کردن بیش از حد محفظه دستگاه خواهد شد.

از این رو چرخه شستشوی خودرو با مشکل مواجه خواهد شد مهم نیست که چه مارک ماشین لباسشویی دارید، این امر برای مدت زمان طولانی می تواند به دستگاه آسیب برساند و شما به خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی نیازمند خواهید که در این زمان می توانید از دکتر آچار کمک بگیرید.

مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود
مایع لباسشویی باید در کدام قسمت ریخته شود

جایگاه ریختن جرم گیر در ماشین لباسشویی

مواد جرم گیر برای ماشین لباسشویی به صورت پودر، قرص یا مایع بوده و تمام آلودگی های ماشین لباسشویی را از بین می برد.

در مواقعی که لباس های شسته شده شما بوی بدی می دهد یا لباس ها بعد از شستن تمیز نشده یا بدبو می باشد، توصیه شده که اگر رسوب زدا و جرم گیر به صورت مایع یا پودری است، باید آن را در ظرف پودر خود قرار دهید.

مرحلهٔ بعد این است که، شما باید با یک چرخه شستشوی معمولی ماشین لباسشویی خود را روشن کنید،

 بهتر است بدانید که این مواد جرم گیر را باید به صورت اورجینال از فروشگاه های معتبر خریداری کرد.

هر چند وقت یکبار لازم می باشد که شما از این مواد جرم گیر برای اجرای عملیات رسوب زدایی ماشین لباسشویی استفاده بکنید.

 کلام نهایی

با خواندن این گونه مطالب می توانید اطلاعات خود را در زمینهٔ استفاده از این ماشین لباسشویی ها با برندهای متفاوت و مدل های بسیار جدید روش کار کردن با این دستگاه را بدانید و کمتر با مشکل روبرو بشوید و به راحتی بتوانید در هر زمان که می خواهید با آن کار کنید.

 بهتر است که از مواد شوینده با کیفیت استفاده بشود و قبل از استفاده به توصیه های تولید کننده دستگاه توجه بفرمایید.

 البته احتمال دارد که در حین کار کردن با اختلالاتی در این دستگاه مواجه بشوید که می توانید برای برطرف نمودن این مشکلات با کمک گرفتن از خدمات تعمیرات دکتر آچار هر گونه مشکلی را رفع نمایید زیرا از کارشناسان حرفه ایی و ماهری کمک گرفته می شود.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
 1. مریم صادقپور 1 هفته قبل

  سلام مایع لباسشویی بهتره یا پودر؟

  1. دکتر آچار 1 هفته قبل

   سلام و عرض ادب، اگرچه پودر برای رفع لکه های سرسخت مناسب تر است اما مایع لباسشویی ضرر کمتری برای دستگاه دارد

 2. صادق امین 1 هفته قبل

  چرا آب پکیج مدام سرد و گرم میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید