اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟

اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟


یخچال ضروری ترین و مهم ترین لوازم خانگی است این دستگاه یک وسیله الزامی است که با وجود یخچال و اختراع آن سبک زندگی انسان ها تغییر جدی کرده است، کمپرسور یخچال به طور طبیعی به صورت اتوماتیک کار می کند و صدایی که از کمپرسور تولید می شود هر چند مدت یک بار قطع می شود، اگر با مشکل قطع نشدن این صدا و یکسره کار کردن فریز مواجه شدید، باید از تعمیر کاران و تکسین های مجرب مشورت بگیرید تا برای یخچال شما عیب یابی کنند.

موسسه دکتر آچار مرکزی معتبر است که تعمیر کاران و تکسین های متخصص و مجرب را جهت خدمات رسانی به منزل شما اعزام می کند شما می توانید در هنگام بروز مشکل یکسره کار کردن فریزر با این مرکز تخصصی تماس بگیرید و از متخصصین بخواهید جهت عیب یابی فریزر یخچال شما به منزلتان مراجعه کنند.

اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟
اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟

اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟

یکسره کار کردن فریزر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما در این مقاله به تمام این عوامل رسیدگی می کنیم و مورد بررسی قرار می دهیم، معمولاً یخچال ها بسته به دمای محیط و در جه یخچال در صورت سالم بودن یخچال خاموش و روشن می شوند، اگر این تنظیمات دمای یخچال به هر دلیلی تغییر بکند  کمپرسور یخچال برای جبران بالا رفتن دما بیشتر کار می کند بنابراین دیر تر خاموش می شود، در صورت ادامه پیدا کردن مشکل و رفع نکردن این خطا فریزر به صورت یکسره و اتوماتیک کار می کند و خاموش نمی شود.

دلایل یکسره کار کردن فریزر

یخچال از مهم ترین وسایل منزل است بنابراین خرابی یخچال باعث ایجاد مشکل بزرگ برای خانواده می شود همچنین این شرایط هزینه زیادی نیز به همراه خود دارد چرا که تعمیر یخچال دارای هزینه بالایی است همچنین قطعات یخچال بسیار گران هستند در عین حال انجام تعمیرات نیز کار ساده ای نیست چرا که هر گونه هر عملکرد یخچال سیگنال خاصی را صادر می کند.

همان طور که می دانید فریزر باید کار کند تا مواد داخل خودش را به درستی نگه داری کند اما زمانی که فریزر به صورت مداوم کار کند باعث افزایش هزینه آب و برق شما می شود بنابراین علت یکسره کار کردن فریزر قابل اهمیت می شود، کار کردن یکسره فریزر دلایل متعددی دارد که این مشکل بیشتر در فصول گرم سال رخ می دهد مخصوصاً زمانی که فریزر در محیطی آفتابی و گرم قرار داشته باشد این اتفاق می افتد در زیر به برخی از دلایل یکسره کار کردن فریزر می پردازیم.

اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟
اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟

قرارگیری فریزر در مکان نامناسب

یکی از علت های یکسره کار کردن فریزر  و یخچال قرا گرفتن یخچال و فریزر در محیطی نا مناسب است، بهتر است یخچال و فریزر در آشپزخانه به دور از وسایل گرمایشی مثل اجاق گاز و آبگرم کن و یا پکیج قرار دهید، همچنین یخچال نباید در معرض نور آفتاب باشد و باید به دور از گرما قرار گیرد چرا که باعث می شود یخچال برای خنک نگه داشتن خودش به صورت مداوم کار کند این امر در فصول گرم سال از اهمیت بالایی بر خوردار است.

قابل توجه است که یخچال و فریزر باید فاصله قابل توجه ای با دیوار داشته باشند تا کمپرسور به راحتی بتواند گرمای خودش را به اطراف دهد همچنین در صورتی که آشپز خانه شما آفتاب گیر است بهتر است یخچال و فریزرتان را در محیط دیگری در سایه قرار دهید.

خراب بودن کمپرسور

از دلایل دیگر یکسره کار کردن فریز می توان به خرابی کمپرسور اشاره کرد، یخچال های خانگی دارای ساختاری پیچیده و با قطعات فنی زیادی هستند، یکی از مهم ترین قطعات کمپرسور است که هوا داخل را گردش می دهد و منجر به خنکی یکنواخت می شود.

زمانی که دستگاه به صورت متداول خاموش و روشن می شود، نشان دهنده عملکرد درست کمپرسور است، بنابراین یکسره کار کردن فریزر نیز به دلیل مشکل در کمپرسور است،کمپرسور یا موتور یخچال دلایل مختلفی برای خرابی دارند که یکی از آن ها می تواند خرابی سیم پیچی آن باشد، دلیل دیگر نیز می تواند ضعیفی کمپرسور باشد، پس بهتر است سیم پیچ را تعمیر کنید و از یک متخصص کمک بگیرید.

اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟
اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟

کم بودن گاز فریزر

نشتی گاز از یخچال از دیگر دلایل یکسره کار کردن یخچال است، گاز مبرد یکی از ماده های اصلی برای خنک نگه داشتن محیط یخچال است که نشتی آن موجب از دست دادن سرمای یخچال و اختلال در سرماسازی می شود، برای رفع این مشکل توصیه می شود که شارژ گاز یخچال را به تکنسین های دکتر آچار بسپارید.

یکی دیگر از دلایل یکسره کار کردن فریزر یخچال این است که گاز فریزر کم شده باشد، این گاز یک گاز شیمیایی است که دارای نقطه تبخیر پایینی است و جهت خنک کردن هوای اطراف متراکم می شود و مداوم عملیات تبخیر و میعان را انجام می دهد و دمای یخچال را پایین می آورد.

خرابی کندانسور

ایراد و خرابی در قطعه کندانسور و کویل ها از دیگر علل یکسره کار کردن یخچال است، لوله های کندانسور در پشت یخچال تعبیه شده اند و گاز خنک کننده یخچال را نگهداری کرده و به دیگر بخش ها منتقل می کنند،  در صورتی که کویل ها یا لوله های کندانسور از طریق گرد و غبار مسدود شوند تبادل دمایی در یخچال دچار اختلال می شود، با اشکال در این قطعات گاز رسانی صحیح در یخچال انجام نشده و یخچال گرم می شود، خرابی فن کندانسور موجب بروز این اتفاق می شود.

اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟
اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟

خرابی دیفراست

ایراد و خرابی در قطعه دیفرایت از دیگر علت های یکسره کار کردن یخچال است، دیفراست یخچال ها در دو نوع الکترونیکی و مکانیکی وجود دارد، دیفراست در قسمت پشتی یخچال تعبیه شده و برنامه یخ زدایی یخچال را به کار می اندازد، دیفراست دارای قطعه ای به نام هیتر است که در صورت خرابی موجب یکسره کار کردن یخچال می شود.

خرابی درب فریزر

دلیل دیگر خرابی فریزر و یکسره کار کردن آن خرابی درب است در صورتی که در درب مشکل باشد و باز و بسته شود به صورت مداوم گرمای بیرون به داخل فریزر نفوذ می کند و موتور فریزر به صورت مداوم فعالیت می کند تا سرمای از دست رفته را جبران کند بنابراین بهتر از باز و بسته شدن درب یخچال و فریزر خودداری کند.

راه حل برای پیشگیری از مشکل یکسره کار کردن فریزر

با توجه به این که یخچال و فریزر به درستی کار نکنند موجب یکسره کار کردن فریزر می شود و در نتیجه یخچال خراب می شود و نیاز به تعمیر دارد، بهتر است به مواردی چون تمیز کردن کندانسور، لاستیک و دمای یخچال و فریزر توجه لازم را داشته باشید و در صورت ایجاد مشکل و خرابی از تعمیر کاران حرفه ای دکتر آچار کمک بگیرید.

اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟
اگر فریزر یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد؟

سخن پایانی

نتیجه‌ گیری می‌کنیم اگر یخچال یکسره کار کند چه اتفاقی می افتد و استفاده بلند ‌مدت و مداوم از فریزر یک ‌سره‌ کار همراه با مشکلاتی مانند افزایش مصرف انرژی، کاهش طول عمر، نامناسب شدن دما، تجمع یخ برفک و خرابی قطعات، موجب بروز مشکلات برای کاربر می‌شود بنابراین، توصیه می‌ شود که اگر مشاهده شد که فریزر یک‌ سره‌ کار می کند، به سرعت با مرکز خدماتی دکتر آچار تماس بگیرید و در غیر این صورت، برای کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر فریزر، آن را به صورت منظم خاموش کرده و از تمام قابلیت‌ های آن به اندازه کافی استفاده کنید.

استفاده بلند مدت از فریزری که یک سره کار می کند نه‌ تنها باعث افزایش هزینه‌ های مالی برای کاربر می‌شود، بلکه ممکن است سبب از بین رفتن مواد غذایی باشد و باعث به خطر افتادن سلامتی اعضای خانواده  شود.

از طرفی، تعمیر به موقع فریزر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف آن، می‌تواند به تعدیل بهره‌وری و افزایش طول عمر فریزر کمک کند، بنابراین، اگر فریزر شما به شکل یکسره کار عمل می‌کند، بهتر است اقدامات لازم را برای برطرف کردن مشکل انجام دهید تا بتوانید از آن به حداکثر بهره‌وری استفاده کنید و به اطمینان از سلامت خانواده و نگهداری بهینه مواد غذایی درون فریزر خود برسید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 3
  1. عیسی امیری 8 ماه قبل

    خداقوت بهتون میگم تیم خوب دکتر آچار

  2. حبیب زارعی 8 ماه قبل

    سلام ماشین لباسشویی قدیمی درب از بالا هم تعمیر میکنید؟

  3. اسی 6 ماه قبل

    سلام خسته نباشی من فریزربکودارم ولی چندوقتی هست یکسره کارمیکنه وخاموش نمیشودلطفاراهنمایی بفرمایید علت چیه باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید