چرا فن یخچال یکسره کار می کند

چرا فن یخچال یکسره کار می کند


یکی از رایج ترین مشکلات یخچال ها یکسره کار کردن فن یخچال است، اگر برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا فن یخچال یکسره کار می کند، در این مطلب به توضیح این مسئله می پردازیم.

یخچال از لوازم خانگی پر استفاده و کاربردی است که به منظور سرد ماندن از طریق تولید هوای سرد دمای ثابتی را حفظ می کند، یخچال هر از چندگاهی صدا دارد و باید برای چند دقیقه خاموش شود، در صورتی که یخچال تان به صورت دائمی کار می کند و متوجه شده اید که خاموش نشده، احتمالا فن آن دچار مشکل شده است، تعمیر یخچال خود را به تکنسین های دکتر آچار بسپارید.

چرا فن یخچال یکسره کار می کند؟
چرا فن یخچال یکسره کار می کند؟

یکسره کار کردن فن یخچال طبیعی است؟

اگرچه صدای زیاد یخچال های قدیمی مشکلات یخچال ها را نمایش می داد، اما امروزه اغلب یخچال هایی تولید می شوند و جدید هستند بی صدا کار می کنند و صدای زیادی ندارند، اختلال در یخچال می تواند از طریق بروز مشکلاتی نظیر قبض برق بالا، یخ زدن یا خراب شدن مواد غذایی و سایر مشکلات خود را نشان دهد، یکسره کار کردن فن یخچال یکی از اختلالات اساسی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم.

در ادامه به بررسی دلایل یکسره کار کردن فن یخچال می پردازیم، در صورتی که شما دچار این مشکل شده اید، توصیه می شود که در این مقاله همراه ما باشید.

علل یکسره کار کردن فن یخچال چیست؟

کویل های کثیف کندانسور

یکی از اصلی ترین دلایل یکسره کار کردن فن یخچال کثیفی کویل های کندانسوری که در پشت یا زیر یخچال قرار دارند می باشد، کویل ها سیستمی را تشکیل می دهند که به خنک کردن یخچال می پردازند، در نتیجه کندانسور گرمای جمع شده از داخل یخچال را به خارج از یخچال منتشر می کند.

کویل های یخچال محل تجمع گرد و غبار هستند، در صورتی که گرد و غبار موجود روی کویل ها افزایش پیدا کند عملکرد آن ها دچار اختلال می شود، از این طریق سیستم دچار فشار شده و یخچال در مدت طولانی کار کرده و فن یخچال یکسره می شود.

چرا کثیف بودن کویل های کندانسور موجب یکسره کار کردن فن یخچال می شود؟

ار آن جایی که هر چه کثیفی کویل بیشتر باشد یخچال انرژی بیشتری مصرف می کند این موضوع باعث یکسره کار کردن فن یخچال می شود، در نتیجه تمیز کردن کویل های کندانسور بسیار مهم است.

برای تمیز کردن کویل های کندانسور یخچال دستگاه را از برق کشیده و محافظ کندانسور را جدا کنید، احتمال بهبود عملکرد یخچال پس از تمیز کردن کندانسور وجود دارد.

عیب و ایراد در موتور فن کندانسور

فن کندانسور از مهم ترین قطعات یخچال است که از طریق کشش هوا از روی کویل های کندانسور به تولید هوای سرد می پردازد، هوای یخچال از طریق این فرایند سرد می شود، در صورتی که فن یخچال دچار ایراد و خرابی شده است و کار نکند، احتمال یکسره کار کردن آن افزایش پیدا می کند.

چرا فن یخچال یکسره کار می کند؟
چرا فن یخچال یکسره کار می کند؟

تست سلامت فن کندانسور

آزمایش سلامت موتور فن بسیار ساده است، برای تست سلامت فن برق یخچال را قطع کرده و تیغه فن را از روی فن کندانسور بچرخانید، در صورتی که موتور فن دچار ایراد و خرابی شده باشد، چرخاندن آن دشوار خواهد بود، در غیر این صورت فن به راحتی می چرخد.

ایراد و خرابی موتور فن اواپراتور

فن اواپراتور از مهم ترین قطعات یخچال محسوب می شود که هوای سرد را از کویل ها وارد یخچال می کند، با ایراد و خرابی فن اواپراتور هوای خنک وارد یخچال نخواهد شد.

در صورتی که عملکرد فن یخچال تان طبیعی به نظر می رسد اما دمای یخچال تان بالا رفته و گرمای یخچال بیشتر از حد معمول است احتمال عیب و ایراد و از کار افتادن فن اواپرتور وجود دارد، در صورتی که فن اواپراتور خاموش بشود و یا فن توانایی خنک کردن یخچال را نداشته باشد احتمال یکسره کار کردن فن اواپراتور افزایش پیدا می کند.

ایراد و خرابی کمپرسور یخچال

در صورتی که کمپرسور یخچال دچار ایراد و خرابی شود و یخچال همچنان کار کند، دستگاه تان دچار اختلالات شدیدی خواهد شد، ایراد و خرابی در این قطعه موجب یکسره کار کردن فن یخچال خواهد شد، در صورت ایراد و خرابی در قطعه کمپرسور احتمال افزایش صدای یخچال وجود دارد، از آنجایی که کمپرسور یخچال قطعه ای پیچیده است لازم است که توسط تکنسین بررسی و تعمیر شود، تعمیر کمپرسور را به تکنسین های دکتر آچار بسپارید.

لاستیک فرسوده درب یخچال

از دیگر دلایل یکسره کار کردن فن یخچال می توان به فرسودگی لاستیک دور درب یخچال اشاره کرد، زمانی که درب یخچال به خوبی بسته نشود و هوای گرم خارج از محیط وارد یخچال شود، فن بیشتر کار می کند و امکان یکسره شدن فن افزایش پیدا می کند.

در صورت یکسره کار کردن فن یخچال لاستیک دور درب را بررسی کرده و از سلامت آن مطمئن شوید، لبه لاستیک دور درب را بررسی کنید و از سلامت آن مطمئن شوید، در صورتی که لاستیک دور درب یخچال پاره یا فرسوده شده باشد، لازم است که حتما تعویض شود، تعویض لاستیک دور درب یخچال را به تکنسین های متخصص دکتر آچار بسپارید.

تعمیر فن یخچال توسط دکتر آچار

در صورتی که فن یخچال تان در هر مدل و برندی یکسره کار میکند پیشنهاد می کنیم که تعمیر آن را به تکنسین های متخصص و مجرب دکتر آچار بسپارید، دکتر آچار مجموعه ای مجاز و معتبر در تهران است که دارای شعب متعددی در مناطق 22 گانه تهران است.

تعمیر فن یخچال در هر برند و مدلی در منزل و محل انجام می شود، با این امکان نیازی به انتقال یخچال به تعمیرگاه ندارید و مشکل یخچال در کوتاه ترین زمان ممکن در محل و منزل برطرف می شود.

ارتباط با دکتر آچار

برای ارتباط با کارشناسان مجموعه و مشاوره رایگان و درخواست اعزام تکنسین های متخصص دکتر آچار می توانید با شماره 02122631427 و سایر شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چرا فن یخچال یکسره کار می کند؟
چرا فن یخچال یکسره کار می کند؟

تعمیر فن یخچال با گارانتی 1 ساله

کلیه خدماتی که توسط تکنسین های مرکز دکتر آچار انجام می شود دارای گارانتی 12 ماهه می باشد، ضمانت نامه کتبی پس از تعمیر فن یخچال به مشتری تقدیم می شود.

هزینه تعمیر فن یخچال در تهران

هزینه تعمیر فن به عوامل مختلفی بستگی دارد، با این حال نگران هزینه تعمیر فن نباشید چرا که کلیه هزینه ها مطابق با نرخ اتحادیه محاسبه شده و کاملا منصفانه می باشند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 5
 1. مسعود راستاد 8 ماه قبل

  یکی از کار درست ترینای تهرانید پرچمتون بالاست

 2. مهدیه علمی 1 ماه قبل

  دلایل یکسره شده فن یخچال چیست؟

  1. دکتر آچار 1 ماه قبل

   عرض ادب و احترام ایراد و خرابی در برد الکترونیکی از اصلی ترین دلایل یکسره شده فن یخچال مطرح می شود

 3. سیاوش 3 هفته قبل

  سلام وقتتون بخیر
  ما ی یخچال فریزر ساید تولید داخل داریم ک ی مدت داخل یخچال برفک میزد و از سرمای داخل فریزر کم شده بود..زنگ زدیم ب نمایندگی اومد گفت ایراد از فن فریزره و سوخته…عوضش کرد..اما الان فن ی سره ک ن اما اکثرا کار میکنه و صدایی مث صدای باد داره….از طرفی آبسرد کن و یخساز دیگه کار نمیده آبسرد کن ب آب شهر متصله..آب تا پشت یخچال هست ولی آبسرد کن کار نمیده…ولی برفک داخل یخچال برطرف شده
  مشکل کجاست؟؟؟

  1. دکتر آچار 3 هفته قبل

   لطفا سوالات خود را در سایت پرسش پاسخ دکتر آچار درج بفرمایید فورا پاسخ داده خواهد شد
   https://drachar.com/question/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید