دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال چیست

دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال چیست


دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال می تواند به عواملی بستگی داشته باشد که در ایجاد این مشکل نقش داشته باشد که در این متن به این موارد می پردازیم.

برای انجام هر گونه تعمیر یکسره کار کردن و پیاپی کار کردن یخچال می توانید از متخصصین تعمیر یخچال دکتر آچار کمک بگیرید تا در اسرع وقت خدماتشان را ارائه بدهند.

در مواقعی که یخچال شما با ایراد مداوم کار کردن روبرو هست به غیر از اینکه قطعه ایی آسیب دیده است می تواند بر مبلغ فیش برق شما هم افزوده بشود زیرا این کار کرد یکسره شده است.

دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال
دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال

دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال چیست؟

یکسره کار کردن یخچال بستگی به عوامل متعددی که دارد که این موارد را در این مطلب دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال توضیح می دهیم تا با داشتن اطلاعات لازم بهتر بتوانید با مشکلات کنار بیایید.

 • یکی از این موارد موثر در یکسره کار کردن یخچال، کارکرد مداوم یخچال و فریزر معیوب شدن قطعه کمپرسور است.

 در کل یخچال های خانگی از یک ساختار بسیار پیچیده ای متشکل شده اند که از قطعات و واحدهای فنی بسیاری تشکیل شده است.

یکی از آنها قطعه کمپرسور است که هوا را به داخل جریان می دهد و آن را به طور یکنواخت خنک می کند. شرایطی که دستگاه اغلب روشن و خاموش می شود، دلیل عملکرد مناسب یخچال، خود کمپرسور است.

 در بیشتر موارد، ایراد در یخچال ناشی از خرابی کمپرسور است کمپرسور یخچال یا موتور یخچال به چند دلیل به درستی کار نمی کند که یکی از آنها خرابی سیم پیچ آن است دلیل دیگر ضعیف شدن خود کمپرسور است.

در هر صورت، شما باید سیم پیچ را تعمیر کنید در نهایت باید از متخصص بخواهید که کمپرسور را تعویض کند.

 • مورد بعدی که در یکسره کار کردن یخچال موثر واقع شده معیوب بودن تایم دیفراست می باشد، دلیل دائمی کار کردن یخچال، خرابی یا صدمه دیدن جزئی تایمر یخ زدایی است.

 عملکرد اصلی تایمر یخ زدایی درکل فعال کردن یخ زدایی یا یخ زدایی در یخچال است. یخچال های امروزی به این گونه می باشند که از مدارهای حالت جامد برای کنترل چرخه یخ زدایی استفاده می کنند.

ولیکن تفاوت با یخچال های قدیمی در این است که از این تایمر برای کنترل سیستم یخ زدایی استفاده می کنند.

تایمر می تواند همانند یک ساعت که توسط موتوری هدایت می شود که فرآیند خنک سازی و یخ زدایی را کنترل می کند.

اگر این چرخه معیوب باشد، مشکل ایجاد می شود و در نهایت خواهید دید که یخچال به طور مداوم کار می کند برای رفع این مشکل، این قطعه باید تعمیر یا تعویض شود.

دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال چیست
دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال چیست
 • مورد دیگری که در مداوم کار کردن یخچال نقش دارد وجود نشتی و خالی شدن گاز مبرد در یخچال می باشد، کمپرسور با کمک گرفتن از گاز موجود در یخچال سرما ایجاد می کند و با کمک فن و لوله های کندانسور آن را در سراسر یخچال به گردش در می آورد.

در صورت نبود گاز یا نشتی در گاز یخچال، قطعه کمپرسور نمی تواند یخچال را خوب خنک کند. یخچال را به خوبی خنک کند یکی از راه حل ها شارژ گاز یخچال است.

 • مورد دیگری که در مداوم کار کردن یخچال نقش دارد کثیف بودن لوله های کندانسور است و در مواقعی که لوله های کندانسور تمیز نیستند و دیر سرد می شوند اگر لوله های کندانسور کثیف باشند، ممکن است گاز مبرد داخل لوله ها به درستی جریان نداشته باشد و دما به آرامی تولید و تغییر نکند.

اگر لوله ها کثیف هستند، یخچال باید مدت بیشتری کار کند تا به دمای تنظیم شده برسد. به همین دلیل سنسور ترموستات سرما را دیرتر تشخیص می دهد و دستور توقف عملیات موتور سرد شدن را نمی فرستد و یخچال به خوبی کار می کند.

 • مورد بعدی معیوب بودن اواپراتور زیرا بنا به هر دلیلی که فن اواپراتور یخچال صدمه ببیند و در نهایت می تواند سبب جا به جا نشدن سرمای محیط یخچال خواهد شد.
 • مورد دیگری می تواند معیوب شدن قطعه سنسور یخچال باشد، زیرا این قطعه دما را مشخص کرده و در کل با رساندن پیام سنسور دمای یخچال به دمای نرمال از طریق فرمان کمپرسور خواهد بود که در صورت معیوب شدن این سنسور فرمان انتقال داده نمی شود.
 • مورد بعدی صدمه دیدن قطعه ترموستات می باشد زیرا این قطعه موظف به تنظیم دما در یخچال می باشد، فرمان قطع و و یاآغاز به کار برای امر خنک کردن یخچال توسط این قطعه اجرا می شود که در زمان خراب شدنش باعث مداوم کار کردن یخچال می شود.
 • مورد دیگری آسیب دیدن قطعه برد یخچال می باشد که این قطعه بسیار مهم و کاربردی است در عملکردهای یخچال، همهٔ فرمان ها توسط این قطعه داده شده، و هنگامی که از کار بیفتد دیگر کارایی خود را نداشته و عملکرد یخچال را با اختلال مواجه می کند.
دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال
دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال

مدت زمان اتومات کارکرد یخچال

مدت زمان اتومات کردن یخچال به درجه دمای یخچال بستگی دارد، هر چه قدر که دمای یخچال پایین تر باشد و یخچال سرد تر باشد این مدت زمان بیشتر خواهد بود، در صورتی که کمپرسور یا موتور، ترموستات و قطعات دیفراست یخچال ایرادی داشته باشند مدت زمان اتومات کردن یخچال کم می شود.، معمولا مدت زمان اتومات کردن یخچال 10 دقیقه فعالیت و 30 دقیقه استراحت است.

مدت زمان کار کرد یخچال

در صورتی که یخچالتان مشکل یکسره کار کردن نداشته باشد، معمولا بین 35 تا 40 دقیقه کار می کند و بین 10 تا 15 دقیقه استراحت می کند.

 تعمیر یکسره کار کردن یخچال در منزل

افراد کارشناس دکتر آچار در منزل با یک تماس شما حضور پیدا کرده و دستگاه را مورد بررسی قرار داده و عیب را تشخیص داده و با تجربه ایی که دارند هرگز به دستگاه شما صدمه ایی وارد نمی کنند و یک تعمیر با کیفیت را به شما ارائه خواهند داد و دستگاه همانند روز اول کار خواهد کرد.

تعمیر یک سره کار کردن یخچال در محل

با خدمات تعمیرات در محل دیگر نیازی به انتقال دادن یخچال به تعمیرگاه ها نخواهد بود و به راحتی با حضور متخصصین در محل می توان تمامی موارد را عیب یابی کرده و مشکلات را رفع نمود.

هزینه تعمیر دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال

 وقتی که یخچال شما یکسره کار می کند قطعاتش صدمه دیده است که با ایراد مواجه شدئه و پس از بررسی توسط کارشناسان قطعه معیوب شناسایی شده و اقدامات لازم در زمینه تعمیرات و تعویض قطعه در صورت لزوم انجام می شود که هزینه ها توسط تعمیر کاران طبق تعرفه مورد بررسی قرار گرفته و به شما اعلام می گردد.

دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال چیست
دلیل مدام و یکسره کار کردن یخچال چیست

کلام نهایی

گاهی مشکلات به وجود آمده برای یخچال شما به دلیل گذشت زمان می باشد که باید قطعه مصرفی را تعویض نمود.

ولی در برخی از موارد عدم بی توجهی از استفاده یخچال سبب بروز ایراد و صدمه دیدن قطعات خواهد شد که درهر صورت می توانید با کمک مشاوران دکتر آچار مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
 1. خلیل حسین زاده 8 ماه قبل

  من از مشتریان تون هستم و همیشه دکتر آچار رو معرفی میکنم به آشناها

 2. غلام شمس 8 ماه قبل

  دم تعمیرگاه و تعمیرکارتون گرم که مشکل ماشین ظرفشویی تو کمتر از دو ساعت حل شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید