راهنمای خرید آبگرمکن

 برای اینکه شما بتوانید در خرید و انتخاب یک آبگرمکن موفق باشید به همین منظور برای شما این مقالهٔ راهنمای خرید آبگرمکن را ترتیب داده ایم تا با توضیحات دکتر آچار شما را مطلع بکنیم.

آبگرمکن ها در مدل های متنوعی در بازاره موجود می باشد، مدل های دیواری و برقی و ایستاده در بازار است، هر کدام از این مدل ها با ویژگی مختص به خود می تواند نیازهای افراد را برای تامین آب گرم فراهم بیاورد.

اگر در مناطقی که هنوز گاز کشی نشده است بهتر است از آبگرمکن های گازی خریداری نکنید و در هنگام خرید به متراژ خانه و لوله کشی توجه داشته باشید، البته به قیمت و نوع برند آن را هم در نظر بگیرید که از لحاظ اقتصادی هم به صرفه باشد.

 در آبگرمکن های برقی به این گونه طراحی شده است که با باز کردن آب گرم هیترها فعال شده ولی از معایب این دستگاه این است که مصرف برق بالایی دارد.

راهنمای خرید آبگرمکن
راهنمای خرید آبگرمکن

راهنمای خرید آبگرمکن

در زمان خرید این دستگاه باید مواردی را در حین خرید توجه داشته باشید تا یک کار با کیفیت و استانداردی را خریداری کنید و بعد از خرید هرگز پشیمان نشوید که دستگاه خوبی را خریداری نکرده اید.

یکی از موارد مهم در راهنمای خرید آبگرمکن اهمیت دادن به ظرفیت آن است، FHR این مورد می تواند بسیار حائز اهمیت باشد در راهنمای خرید آبگرمکن، این شاخص تعداد گالن آب تولید شده توسط آبگرمکن در ساعت را نشان می دهد.

این ویژگی به طور معمول روی برچسب راهنمای انرژی آبگرمکن وجود دارد، در مدل آبگرمکن های گازی FHR بالاتری نسبت به مدل آبگرمکن های برقی دارند.

این خصوصیت به موارد متفاوتی مانند ظرفیت مخزن، منبع حرارت و اندازه شعله آبگرمکن بستگی دارد، بهتر است که، قبل از اقدام کردن خرید آبگرمکن، باید FHR مناسب برای خانه خود را بشناسید.

مورد دیگری که در راهنمای خرید آبگرمکن مهم تلقی شده است، آبگرمکن هایی که مجهز به شمعک هستند، شما آبگرمکن های شمع دار را می شناسید، این مدل ها از قدیمی ترین نمونه های بازار هستند که برای کار به شمع دائمی نیازمند بودند.

این امر می تواند در افزودن هزینه مصرف گاز موثر باشد، ولیکن در عصر جدید با در نظر گرفتن تکنولوژی های پیشرفته، آبگرمکن های بدون شمع هم تولید شده و با استفاده از سیستم جرقه زن یونیزاسیون اتوماتیک کار می کنند، مکانیسم کار این شمع طوری طراحی شده است که در شزایط معمولی دستگاه به طور کامل خاموش می شود، ولیکن در صورت باز کردن شیر آب گرم، سیستم جرقه زنی اتوماتیک آبگرمکن را فعال می کند و می توانید از آب گرم فوری لذت ببرید اجرای این عملیات توانسته سبب کاهش مصرف گاز بشود، با ذکر این موارد عاقلانه تر این است که از آبگرمکن های بدون شمعک و هوشمند خریداری بشود.

دودکش یکی از مهم ترین ویژگی های آبگرمکن که در راهنمای خرید آبگرمکن نقش دارد، به طور کلی آبگرمکن های موجود از دودکش به عنوان تخلیه گازهای حاصل از احتراق کمک گرفته می شود.

ولیکن برای جبران آلاینده ها از فن آبگرمکن های دیواری کارایی دارند، این مدل ها به گونه ایی طراحی شده است که از فن قرار داده شده در خروجی دودکش استفاده شده که سبب بالا بردن سرعت خروج آلاینده ها خواهد شد.

به شما امکان استفاده از دودکش هایی با مشخصات قطر کم و یا بدون ارتفاع عمودی را البته با نظر کارشناسان فنی خواهد داد، بسته به متراژ خانه از آبگرمکن های مجهز به فن، دودکش یا محفظه احتراق بسته می توان کمک گرفت.

بررسی فشار آب محیط

فشار آب یکی دیگر از موارد راهنمای خرید در آبگرمکن می باشد که در هنگام خرید باید به این امر توجه داشت، در صورتی که فشار آب کمتری را در محل زندگی خود دارا هستید، جایز می باشد که در انتخاب آبگرمکن مناسب بیشتر جستجو کنید و یک دستگاه آبگرمکن با ویژگی های برتر خریداری نمایید.

چون که در آبگرمکن هایی که کم فشار هستند نیز حداقل فشار آب لازم است زیرا آبگرمکن روشن نمی شود، پیشنهاد می شود از آبگرمکنی که دارای مخزن ایستاده می باشد کمک بگیرید.

دلیل کم بودن شعله آبگرمکن دیواری بسته به محیط و شرایط نصب این دستگاه قابل شناسایی و چک می باشد، چیزی که قابل توجه می تواند باشد، بررسی وضعیت لوله کشی آبگرمکن دیواری و اهمیت دادن و بررسی کردن نصب صحیح تجهیزات در هنگام نصب آبگرمکن دیواری است.

راهنمای خرید آبگرمکن که در این امر نقش دارد را می توان ماندگاری بالا و طول عمر مفید آبگرمکن است، عمر مفید باکیفیت این دستگاه تقریبا یک دهه است.

البته در مدل های آبگرمکن دیواری این عمر مفید دو برابر افزایش پیدا خواهد کرد، توصیه می شود برای اینکه بتوانید هر ده سال یکبار از مشکلات تعویض آبگرمکن خلاص شوید در هنگام خرید باید دقت و توجه داشته باشید.

راهنمای خرید آبگرمکن مورد بعدی که در راهنمای خرید آبگرمکن مهم است، کارایی آبگرمکن می باشد، این موضوع یکی دیگر از مواردی است که در خرید آبگرمکن باید در نظر گرفت، کارایی آبگرمکن است، شاخص EF که منظور همان ضریب انرژی است به ما کمک می کند تا کارایی آبگرمکن را چک کنید.

با بالا تر بودن این مشخصه، راندمان آبگرمکن بیشتر است، ضریب انرژی برای آبگرمکن های برقی بین 0.7 تا 0.95 واین مورد در دفترچه راهنمای محصول موجود است و با مطالعهٔ آن می توانید اطلاعات لازم را کسب کرد.

صرفه جویی انرژی یکی دیگر از موارد راهنمای خرید آبگرمکن می باشد، در آبگرمکن های دیواری مصرف انرژی از آبگرمکن های مخزن دار خیلی کمتر خواهد بود، آبگرمکن های دیواری در حدود 8 تا 50 درصد نسبت به مدل های دیگر آبگرمکن انرژی کمی را مورد استفاده قرار می دهند.

که همین امر موجب شده در انرژی صرفه جویی بشود، ولیکن با سیستم جدید چک شوند، زیرا انرژی زیادی برای حفظ یک گالن گرما مصرف می کنند.

آبگرمکن های بدون مخزن این مورد در آنها صدق نمی کند، میزان مصرف گاز روی برچسب انرژی آبگرمکن های دیواری مشخص شده، با انجام اقدامات خاصی که شامل تنظیم شعله آبگرمکن است، قادر خواهید بود که در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید یک خرید عالی داشته باشید و یک دستگاه با کیفیت و استاندارد را خریداری نمایید باید اطلاعات لازم را در این زمینه راهنمای خرید آبگرمکن را داشته باشید و بتوانید بهرهٔ لازم را ببرید با خواندن این مطالب می توانید آگاهی خود را بالا برده و یک انتخاب خوب داشته باشید.

در صورتی که آبگرمکن خود را نصب کردید و در حین کار با آن با مشکلاتی روبرو می شوید برای حل مشکل به وجود آمده می توانید از خدمات دکتر آچار بهرهٔ لازم را ببرید زیرا این کادر فعال دارای افراد آموزش دیده و حرفه ایی را به کار گرفته اند و می توانند ایراد به وجود آمده را در اسرع وقت برطرف نمایند.

دکتر آچارمشاهده نوشته ها

شرکت تعمیر لوازم خانگی دکتر آچار با مدیریت مهندس مهدی نجار نژاد تعمیرکار 5 ستاره انواع لوازم خانگی در تهران می باشد، دکتر آچار تعمیر انواع لوازم خانگی را انجام می دهد که بعد از تعمیر لوازم خانگی گارانتی 365 روزه به مشتری تقدیم می کند و هزینه تعمیرات لوازم خانگی نیز با نرخ اتحادیه محاسبه می گردد، مزایا دکتر آچار: تعمیر قطعه به جای تعویض قطعه، ارائه گارانتی 1 ساله تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات با نرخ اتحادیه، برخورد خوب تکنسین ها و مشتری مداری، اعزام تکنسین در کمترین زمان، رعایت پروتکل های بهداشتی

انتشار یافته: 2
  1. حمیدرضا احمدیان 2 هفته قبل

    آبگرمکن مارو شما تعمیر کردید واقعا کارتون تخصصی و حرفه ای بود ممنون از شما

    1. دکتر آچار 2 هفته قبل

      خوشحالیم که از خدمات ما راضی بودید، موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با رعایت موارد اخلاقی وارد نمایید